جاذبه های گردشگری وارنا

گردش کوهستانی-اسکی در بلغارستان

حدود 30 درصد از بلغارستان کوهستانی است. کوه این کشور فوق العاده در آرامش و تسکین روح  با ارائه گزینه های متنوع ورزش و سرگرمی برای مسافران، از شرایط فوق العاده برای گردشگری در دو فصل زمستان و تابستان برخوردار است.

فصل زمستان و اسکی در مناطق مرتفع و استراحتگاه کوهستانی حدود 130 روز در سال است، این در حالی است که در فصل تابستان بهترین زمان برای گردش در جنگل های صد ساله بلغارستان در دامنه کوه ها است. در این منطقه هتل ها متعدد و مراکز تفریحی اقامتی برای طیف گسترده ای از سلیقه ها فراهم است.

کوه Rila و PIRIN مناطق کوهستانی هستند با قله های بلند و دره های عمیق فرصت منحصر به فرد برای ترکیب پیاده روی، اسکی و گردشگری آبگرم نیز در Panichishte و در ساپاروا بانیا ارائه شده است. مراکز اسکی Malyovitsa، Semkovo و Govedartsi نیز بین  گردشگران بسیار محبوب هستند. بلغارستان در طول چند سال گذشته میزبان تعدادی از مسابقات جام جهانی در هر دو رشته اسکی آلپاین و بیاتلون بوده است

گردشگری دریایی

ساحل دریای سیاه بلغارستان مکان فوق العاده ای برای تعطیلات تابستان است. خط ساحلی این منطقه 378 کیلومتر طول بسیار گسترده است. ساحل و دریا شرایط بسیار خوبی برای ورزش های مختلف آبی مانند موج سواری، اسکی روی آب، غواصی، اکتشاف در زیر آب، و ماهیگیری (از جمله ماهیگیری زیر آب) را فراهم آورده. شوری آب و جزر و مد در دریای سیاه بسیار ناچیز است . در طول تابستان، به طور متوسط درجه حرارت آب 22 تا 24 درجه С، و در مناطق کم عمق گرم آب گرم تر و با 26 ° С برای شنا بسیار لذت بخش است. علاوه بر این، استراحتگاه دریای سیاه مکان مناسبی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری، و همچنین اکوتوریسم، شکار عکس، و گشت و گذار به در جاذبه های طبیعی، فرهنگی و معماری می باشد.

در بخش شمالی دریای سیاه، سه زمین گلف، ویلاهای لوکس و دید مناظر نفس گیر وجود دارد. همچنین هتل های 4 و 5 ستاره که در تمام طول سال، میزبان کنوانسیون ها، کنگره ها، انجام انواع رویدادهای خاص و تبلیغات هستند. در فصل هایی از سال تعداد گردشگران هر کشوری زیاد یا کم می شود که اصطلاحا Hi Season یا Low Season گفته میشود که با توجه به آب و هوا، رویداد های فصلی مانند جشنواره Kavarna راک، سواحل وارنا، آپولونی، روح بورگاس، جشنواره فرهنگ عامه بین المللی در بورگاس، تظاهرات از رقص آتش و...  گردشگران را ملزم به سفر به این کشور با تور بلغارستان می کند.

گردشگری روستایی

گردشگری روستایی بهترین راه برای رسیدن به سنت های بلغارستان است. از طریق اقامت در یک خانه روستایی، گردشگران می توانند به درک شیوه زندگی بلغاری سنتی و فرهنگ کشور دست یابند. مهمان نوازی بلغارها، غذاهای محلی منحصر به فرد، آداب و صنایع دستی، ذخایر معماری شهرک ها و محیط های زیبا گردشگری در بلغارستان را رونق بخشیده است.

گردشگری سلامت در بلغارستان

در بلغارستان قدرت شفا با استفاده از چشمه های آب گرم معدنی به خصوص چشمه "چشمه مقدس تراکیه" از شهرت جهانی برخوردار بوده. علم استحمام درمانی در غرب اروپا و مدیترانه و استفاده از انواع گیاهان برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید و حائز اهمیت است.

جمهوری بلغارستان دارای 48 استراحتگاه کوهستانی، 15 استراحتگاه دریایی، و 38 مرکز اسکی و امکانات رفاهی و درمانی شامل مرکز ماساژ، حمام با آب معدنی، حمام مروارید، درمان رفلکس، درمان سوزن سنتی، تمرینات دارویی، طب سوزنی، لیزر درمانی، طب فشاری، درمان پارافین شناخته شده ، زنبور درمانی، طب سنتی، درمان گیاهی، عطر درمانی، برنامه های ضد استرس، برنامه ها و برنامه ها برای از دست دادن وزن، balneo-لوازم آرایشی و بهداشتی، سونا، سولاریوم، تناسب اندام، و لوازم آرایشی پزشکی رژیم غذایی وجود دارد. آژانس الماس نشان همه این امکانات را در کنار برنامه های مختلف گردشگری فراهم کرده تا سفری خاطره انگیز با تور بلغارستان را برای مسافران به یادگار می گذارد.