logo
phone

جاذبه های گردشگری آتن

الویسیس آتن
الویسیس آتن

آتن پر از سایت‌های تاریخی و مجموعه‌های باستانی است که اکثر گردشگرانی که با تور یونان سفر می‌کنند علاقه زیادی به تاریخ‌دارند، شما در این سفر می‌توانید از بهترین جاذبه‌های گردشگری آتن مانند الویسیس که یک شهر صنعتی در یونان باستان مطرح بود دیدن کنید.این مکان جایی مقدس برای یونانیان است که در آن مراسمی مذهبی به نام نیایش الویسینیا در ماه سپتامبر اجرا می‌گردد که این رویداد بزرگ به‌منظور دعا کردن برای فراوانی محصولات برگزار می‌شود. عبادت‌کنندگان در این روز در صف‌های منظم می‌ایستند و حتی بعضی از آن‌ها از آتن تا الویسیس را که مسافتی 30 کیلومتری است، پیاده طی می‌کنند .الویسیس آتن دارای موزه‌ای شامل مجسمه و سفال‌های قدیمی است که بازدید از آن برای خیلی از گردشگران جذاب است. این مراسم که مردم به‌منظور درخواست از الهه دیمتر برگزار می‌کنند، قدمت بسیاری دارد به‌طوری‌که از زمان امپراتور روم تئودوسیوس در قرن 4 میلادی تا به امروز اجرا می‌شود. سفر به یونان در این ماه و تماشای این رسم و رسوم جالب خواهد بود.داستان اساطیری الهه دیمتر که دختر پرسفونه است و توسط هادس پادشاه عالم اموات ربوده‌شده است بسیار خواندنی و با دانستن این قصه آیین مذهبی یونان را بهتر درک می‌کنید.

ادامه مطلب
کاخ آتالوس در آتن
کاخ آتالوس آتن

در سفر به یونان و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آتن بهترین فرصت را دارید تا از یک کاخ واقعی متعلق به سال‌های 138 تا 159 بعد از میلاد دیدن کنید، این کاخ باشکوه یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در این شهر است که پر از مجسمه‌های جذاب و قدیمی که هرکدام قسمتی از معماری باستانی یونان را به رخ می‌کشد.کاخ آتالوس که به آن کاخ آتتالو نیز می‌گویند، پادشاه یونانی به نام پرگامون آتالوس در آن حکومت می‌کرد و دلیل این همه شهرت کاخ، معماری بی‌نظیر آن است. این جاذبه تاریخی آتن مربوط به دوران هلنی و در محله آگورای شهر واقع ‌شده است. بخشی که بسیار پرطرفدار و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار می گیرد، ایوان سرپوشیده با ابعاد 115 در 20 متر است که در ساخت آن از سنگ مرمر و آهک استفاده‌شده است و عظیم‌تر از ساختمان مشابه خود در آتن است.سبک معماری آن‌ که با مهارت دست هنرمندانه استادان به تصویر کشیده شده است بخشی از تاریخ این سرزممین را برای شما بازگو می کند. سبک معماری که در کاخ آتالوس در طبقه همکف آن دیده می‌شود شبیه به معماری‌های دوران کلاسیک است که این نوع معماری در دوران هلنی رواج چشمگیری پیدا کرد.کاخ از 2 طبقه و در هر طبقه 21 اتاق تشکیل شده است که در سال‌های گذشته به‌عنوان هدیه به آموزش‌وپرورش شهر آتن تقدیم شد و همچنین در سال 2003 مراسم اتحادیه اروپا، امضا برای پیمان الحاق 10 کشور لهستان، لیتوانی، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، قبرس، لتونی، استونی، مالت و اسلوونی در این مکان صورت گرفت.این بنا نیز مانند خیلی از بناهای تاریخی به‌مرورزمان و براثر حوادثی طبیعی و غیرطبیعی ویران‌شده است به‌طوری‌که قسمت‌هایی که مرمت‌شده به‌وضوح مشخص است.

ادامه مطلب
بندر پایریس آتن
بندر پایریس آتن

آتن شهری با قدمت تاریخی و فرهنگی که بیشتر از شهرهای دیگر یونان مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در سفر به آتن بازدید از بندر پایریس را از دست ندهید، عمر این بندر 2500 سال است و تا خود شهر 10 کیلومتر فاصله دارد و به دلیل این که پر مسافر ترین بندر در اروپاست و سومین بندر جهان است. در گذشته ها این بندر بیشتر به منظور فعالیت های تجاری مورد استفاده بازرگانان قرار می گرفته است و امروزه بیشتر در صنعت گردشگری جایگاه ویژه ای دارد.علاقه مندان به باستان شناسی و آثار تاریخی دیدن موزه باستان شناسی در بندر پایریس آتن، پیشنهاد می شود که در اینجا مجسمه های بزرگ آتنا و آرتمیس را خواهید دید. راه رفتن به جزایر شرق یونان این بندر است و دیدنی ها و صحنه های جذاب طبیعی از دریا را خواهید دید.گردشگران عزیر می توانند در سفر باتور یوناناز دیدنی ترینجاذبه های گردشگری آتندیدن کنند.

ادامه مطلب
محله آنافیوتیکا آتن
محله آنافیوتیکا آتن

آتن یک شهر تاریخی و با صحنه های زیبا و رومانتیک در شب است و بهترین انتخاب یک زوج برای ماه عسل می باشد. آنافیوتیکا محله ای کوچک و زیبا با ساختمان سفید می باشد که شما می توانید در کوچه پس کوچه های این محله با شادی و تماشای بهترین منظره های شهر بروید. این قطعه از یونان با گذشت زمان طبق نظرات برخی از کارشناسان از جزایر سیکلاد جدا شده است. گردشگران می توانند یک روز از سفر خود را در این کوچه های باریک آنافیوتیکا سپری کننید و در کافه های این مکان شاعرانه نوشیدنی بنوشید. در سفر به یونان این مهد فرهنگ و تاریخ از بهترین مکان های دیدنی آتن بازدید کنید.گردشگران عزیر می توانند در سفر باتور یوناناز دیدنی ترینجاذبه های گردشگری آتندیدن کنند.

ادامه مطلب
استادیوم پاناتینایکو آتن
استادیوم پاناتینایکو آتن

آتن پایتخت یونان و یکی از شهرهای مهم و توریستی در یونان است در این شهر و کشور شما با آثار فرهنگی تاریخی بسیاری رو به رو می شوید که یکی از بهترین های آن که در کل جهان نیز معروف است استادیوم پاناتینایکو می باشد که دیلیل با ارزش بودن آن برگزاری نخستین بازی های المپیک مدرن در سال 1896 میلادی در آن برگزار شد. سفیدی این استادیوم که بسیار چشمگیر است به خاطر سنگ های مرمر است که کل این ورزشگاه را با آن پوشانده اند و در واقع ورزشگاه پاناتینایکو آتن بزرگترین ورزشگاه است که از سنگ مرمر تزئین شده است.تاریخ ساخت پاناتینایکو که علاوه بر ارزش فرهنگی از لحاظ تاریخی نیز مطرح است در حدود 2300 سال قبل می باشد به طوری که در سال 144 بعد از میلاد مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. ظرفیت ورزشگاه 50000 نفر ظرفیت دارد و مسابقات تیراندازی با کمان بازی های المپیک تابستانی از گذشته در اینجا برگزار می شد.گردشگران عزیر می توانند در سفر با تور یونان از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آتن دیدن کنند.

ادامه مطلب
موزه آکروپلیس آتن
موزه آکروپلیس آتن

بزرگترین موزه یونان و از مهم ترین موزه های جهان در رابطه با آثار مربوطه به تمدن یونان باستان است. این موزه بخش بزرگی از گنجینه و آثار باستانی مرتبط با اکتشافات مجموعه تاریخی آکروپلیس را در خود جای داده است . در سال 2009 میلادی موزه جدید آکروپلیس افتتاح شد. موزه جدید در فاصله 400 متری موزه قدیم قرار دارد.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
میدان سینتاگما آتن
میدان سینتاگما آتن

یکی از مشهورترین میدان های دنیا میدان سینتاگما آتن می باشد. این میدان مرکز تجمع مردم شهر و به نوعی مرکزیت شهر آتن می باشد و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا به این محله برای بازدید و خرید به آنجا می روند . در منار این میدان گرانترین و قدیمی ترین هتل شهر به نام هتل گراندقرار دارد . یکی از دیدنی های میدان سینتاگما تعویض نگهبانان پارلمان است.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
موزه بناکی یونان
موزه بناکی آتن

این موزه متشکل از مجموعه ای از اشیا گرد آوری شده توسط شخصی به نام آنتونیوس بناکی می باشد. در این موزه جواهرات قدیمی یونان ، بیزانسی ، ونیزی و ... را می توان دید. از دیگر آثار متشکل در این موزه می توان به نقاشی و سرامیک اشاره کرد.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
موزه باستان شناسی ملی آتن
موزه باستان شناسی ملی آتن

موزه باستان شناسی ملی موزه ای در آتن است که در سال 1829 تاسیس و متشکل از تعدادی از مهم ترین اشیا از نقاط باستانی در یونان و اطراف آن که متعلق به دوران پیش از تاریخ تا عهد باستانی میباشد.موزه باستان شناسی به عنوان یکی از بزرگ ترین موزه های جهانی و دارای غنی ترین مجموعه اشیا دوران یونان باستان شناخته میشود.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
تئاتر دیونوسوس آتن
تئاتر دیونوسوس آتن

این تئاتر اشاره به آئینی دارد که در یونان باستان بین 550 تا 250 قبل از میلاد در جریان بوده است . در حقیقت این تئاتر بخشی از جشنواره ای به نام دیونیسوس بود که به افتخار خدای دیونیسوس برگزار می شد . آتن این جشنواره را به بسیاری از مستعمرات و هم پیمان های خود جهت ارتقای هویت فرهنگی مشترک صادر می کرد.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
آگورای باستانی آتن
آگورای باستانی آتن

به معنی میدان های عمومی مهم در شهر یونان باستان گفته می شود ، این میدان ها نقش مرکزیت شهر را ایفا می کنند. در وسط آگورا معمولا مراسم عمومی و مذهبی و همچنین برخی جشن ها برگزار می شد.معروف ترین آگورا در یونان باستان آگورای آتن بود که معمولا اجتماعات عام در آن صورت می گرفت.مسافران و گردشگران تور یونان میتوانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد زئوس آتن
معبد زئوس آتن

در مرکز آتن معبدی ساخته شد که توسط فیدیاس در المپیا برای زئوس ساخته شده است..این معبد دارای ساختمانی با شکوه می باشد که بین سال های 470 تا 456 قبل از میلاد ساخته شد.معبد زئوس شش گوشه دارد با سنگهای آهکی بزرگ که ستون های توپر و بزرگی آن را احاطه کرده است و با گچ تزئین شده است.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
پارتنون آتن
پارتنون آتن

معبدی باستانی در آکروپلیس آتن است که پریکلس آن را در 2500 سال پیش بنا کرد.قبل از این معبد نیایشگاهی دیگر بود که نابود شده بود و این معبد جایگزین آن شد و ساخت این معبد در سال 447 پیش از میلاد آغاز شده و تا سال 432 ق.م به درازا کشید . معبد پارتنون ویژه پرستش خدایان آتنا می باشد.در سال 1687 یک گلوله توپ بی هدف ، به داخل پارتنون اصابت کرد و باعث شد که مقداری از سقف این معبد فروریخته و آسیب های جدی به ستون های آن وارد آید.در سال 1880 بدون اینکه یونان موافقت نمید سنگ مرمرهای بسیار با ارزش آکروپلیس به موزه لندن انتقال داده شد. پارتنون به سبک دور ستونی ساخته شده است.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
آکروپلیس آتن
آکروپلیس آتن

به معنای شهر مرتفع یا صخره مقدس می باشد.اگرچه آکروپلیس های دیگری در یونان قرار دارد اما اهمیت این آکروپلیس آنقدر زیاد است که نام آکرئپلیس به عنوان اختصاصی این مکان انتخاب شده است. آکروپلیس بر روی یک تپه سنگی صاف که دارای 150 متر ارتفاع از سطح دریا در داخل شهر آتن یونان بنا گردیده است . نام آکروپلیس در گذشته سکروپیا بوده که مشتق از نام افسانه ای مرد ماری اولین پادشاه آتن می باشد.این بنا در سال های 461 تا 429 قبل از میلاد همزمان با روزهای شکوفایی فکری و هنری آتن روی بخش آهکی تخت آتن بخش اعظم آن ساخته شده است . بعد از آن و در دوره های مختلفی بعضی از بناهای آکروپلیس به شکل قصر های فلورانسی ، حرم های ترکی ، و مسجد های اسلامی تغییر شکل دادند. این شهر قدیمی همچنان یاد خدایان و اساطیری را که روزی پرستیده می شدند را برای مسافران زنده می کند.مسافران و گردشگران تور یونان می توانند از جاذبه های گردشگری آتن دیدن نمایند.

ادامه مطلب