سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی پوکت و بانکوک

چرا تور پوکت و بانکوک

تور پوکت

استان پوکت بزرگترین جزیر در تایلند تقریبا هم اندازه کشور سنگاپور میباشد که در دریای اندامان واقع شده و توسط پل ساراسین Sarasin به سرزمین اصلی تایلند متصل شده است. قبل از اینکه به نام پوکت خوانده شود شهر اصلی تالانگ Thalang نام داشت. با رشد گردشگران تور تایلند و شهرهای آن منبع اصلی اقتصادی شهر گردشگری است اما دارای یک معدن قلع میباشد که به اقتصاد شهر بسیار کمک میکند. تاریخ طولانی این جزیره پوکت امروزی را با گروه های متنوع قومی، فرهنگی، تاثیرات معماری و غذاهای خوب آن شکل داده است؛ این ویژگی ها باعث شده تا تقاضای تور پوکت افزایش چشمگیری در سالهای اخیر داشته باشد. جزیره پوکت در جنوب تایلند قرار دارد و از چینی ها تاثیرات زیادی گرفته است؛ به همین دلیل تعداد زیادی از زیارتگاهها و رستوران های چینی در سطح شهر وجود دارند.

سواحل جنوبی پوکت بسیار شلوغ و سواحل شمالی آرام تر هستند؛ همچنین تمام سواحل مهم شهر دارای تجهیزات لازم برای غواصی و قایقرانی ارائه میدهند. در این جزیره یک فرودگاه بین المللی در کنار انواع وسایل نقلیه زمینی برای دسترسی راحت گردشگران تور پوکت به شهر ها و جزایر اطراف وجود دارد.


تور بانکوک

شهر بانکوک، پایتخت تایلند و بزرگترین شهر کشور نمایانگر یکپارچگی کاملی از فرهنگ مدرن و سنتی است. نام بانکوک توسط افراد خارجی استفاده میشود و علاوه اسم سنتی، این شهر دارای طولانی ترین اسم رسمی جهان میباشد. با توجه به مذهب مردم تایلند، بودایی، در کشور تعداد زیادی معبد وجود دارد که حدود 400 معبد در شهر بانکوک قرار دارند؛ اما تعداد محدودی از آنها شناخته شده و دارای معماری بی نظیر هستند. تقریبا یک سوم اقتصاد کشور تایلند در شهر بانکوک تولید میشود و با توجه به محبوبیت تور بانکوک در سال های اخیر گردشگری این شهر نیز کمک زیادی به اقتصاد تایلند میکند. با پیشینه ی تاریخی غنی و اعتقادات مذهبی فراوان ، مردم تایلند مخصوصا بانکوک بسیاری از مناسبت ها را جشن میگیرند و انواع مراسم های مذهبی، مدرن و ملی در شهر برگزار میشوند که مهمترین آنها سونگکران (جشن سال نو تایلندی) میباشد.

بانکوک، بهشتی برای خریداران؛ گردشگران تور تایلند از سراسر جهان به بازارهای متعدد و بی نظیر بانکوک جذب میشوند. بانکوک همچنین مجموعه ای از غذاهای خیابانی فوق العاده و تجربیات فراموش نشدنی را ارائه می دهد. سفر با تور بانکوک بدون ماجراجویی و ورزش های آبی کامل نیست، در این شهر می توانید یک مجموعه منحصر به فرد از تجربیات هیجان انگیز مانند پرش از ارتفاع، کوهنوردی و صخره نوردی، غواصی و سایر موارد دیگر را داشته باشید.


تور پوکت و بانکوک

پوکت و بانکوک دو شهر اصلی کشور تایلند در گردشگری میباشند و بیش از نیمی از گردشگران تور تایلند را به خود جذب میکنند. برای بازدید از جاذبه های گردشگری تایلند در یک سفر، انتخاب تور پوکت و بانکوک یکی از بهترین گزینه ها برای لذت بردن از سفری کامل با قیمت مناسب میباشد؛ کامل از این جهت که در کنار زندگی مدرن و آثار باستانی شهر بانکوک، پوکت دارای بهترین سواحل و جاذبه های طبیعی میباشد. تور پوکت و بانکوک میتواند نظر هر گردشگری با هر سلیقه ای را جلب کند؛ از سفرهای خانوادگی با تور تایلند و ماه عسل تا سفرهای جوانان برای تجربه هیجان؛ همه انتخاب ها در بانکوک و پوکت وجود دارند.

فاصله دو شهر پوکت و بانکوک چیزی حدود 840 کیلومتر میباشد، بنابراین سفر با اتوبوس میتواند بسیار طولانی (حدود 13 تا 16 ساعت) اما مقرون به صرفه باشد. با توجه به اینکه شهر پوکت خطوط راه آهن ندارد، در نتیجه بهترین راه استفاده از هواپیما برای جابجایی بین این دو شهر میباشد. پرواز های بین پوکت و بانکوک حدود یک ساعت و بیست دقیقه طول میکشد اما کمی هزینه گرانی خواهد داشت؛ البته با بیش از 50 پرواز بین پوکت و بانکوک در طول روز در هر ساعتی که بخواهید میتوانید بین شهرها جابجا شوید. جابجایی در تور پوکت و بانکوک معمولا با هواپیما انجام میشود اما امکان اجاره ماشین به صورت شخصی و لذت بردن و توقف در طول مسیر نیز وجود دارد.


جاذبه های گردشگری در تور پوکت و بانکوک

بانکوک هر چیزی را که از پایتخت تایلند انتظار میرود دارد؛ مکان های باستانی دیدنی، مراکز خرید مدرن و بازارهای سنتی، موزه ها و کاخ ها با معماری شگفت انگیز میتواند هر گردشگر تور بانکوک را هفته ها سرگرم کند. پوکت به بزرگی شهر بانکوک نیست اما جاذبه های توریستی طبیعی آن به قدری فراوان و زیبا هستند که نمیتوان از آن گذشت؛ همچنین تورهای روزانه با قایق و کشتی به جزایر اطراف جذابیت تور پوکت را چند برابر میکند. با همراهی با تور پوکت و بانکوک میتوانید از بهترین جاذبه ها و سرگرمی های هر دو شهر در یک سفر لذت ببرید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

بهترین جاذبه های توریستی بانکوک

•         کاخ پادشاهی Grand Palace

•         معبد آرون Wat Arun

•         معبد بودای خوابیده Wat Pho

•         پارک لومفینی Lumphini Park

•         خانه جیم تامپسون Jim Thompson's House

•         بازار چاتوچاک Chatuchak Weekend Market

•         معبد بودای زمردین Wat Phra Kaew

•         رودخانه چائو پرایا Chao Phraya River

•         بازارهای شناور Floating Markets

•         موزه ملی بانکوک Bangkok National Museum

بهترین جاذبه های توریستی پوکت

•         جزایر فی فی Phi Phi Islands

•         شهر قدیمی پوکت Phuket Old Town

•         بودای اعظم Big Buddha

•         خلیج فانگ نگا Phang Nga Bay

•         بازارهای شبانه Night markets

•         پارک ملی خائو سک Khao Sok National Park

•         جزیره مرجانی Coral Island

•         معبد چالونگ Wat Chalong

•         فانتاسی شو پوکت Phuket FantaSea Show

•         جزیره جیمز باند James Bond Island


بهترین زمان سفر با تور پوکت و بانکوک

آب و هوای تایلند به سه بخش خشک، گرم و بارانی تقسیم میشود؛ در فصل خشک بین نوامبر تا فوریه دمای هوا بین 19 و 33 درجه متغیر است و بارش باران به حداقل خود میرسد. فصل گرم از مارس تا می است که دمای هوا بسیار افزایش پیدا میکند و از جولای تا اکتبر که فصل بارانی میباشد افزایش بارش در بیشتر شهرهای کشور مشاهده میشود. در مجموع آب و هوای شهرهای تایلند گرمسیری و موسمی استوایی است به همین دلیل در هر زمان از سال با آب و هوای معتدل خود در شهرهای مختلف میزبان گردشگران تور تایلند میباشد.

اما فصل اوج گردشگری و بهترین زمان همراهی با تور پوکت و بانکوک و بازدید از جاذبه های توریستی این شهرها در هوای معتدل و بدون بارش در ماههای دسامبر تا فوریه میباشد. ماههای می تا اکتبر در پوکت و بانکوک احتمال بارش باران زیاد است اما تعداد گردشگران حاضر در شهرها کم و قیمت تور پوکت و بانکوک بسیار مناسب خواهد بود. اگر به دنبال تور ارزان پوکت و بانکوک هستید پیشنهاد ما به شما سفر در فصول غیر گردشگری تایلند است؛ البته باید بدانید که در ماههای بارانی ممکن است دریا مناسب شنا و ورزشهای آبی نباشد.

آفر های ویژه الماس نشان