آب و هوای تایلند

تور تایلند یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین تورهای خارجی است. از آنجایی که سفر به تایلند، یک مقوله جذاب برای گردشگران و سفر دوستان است که البته با رعایت بعضی نکات، سفر برایشان لذت بخش تر خواهد شد. یکی از آن موارد موضوع آب و هوای تایلند است.

به همین جهت در طول سالهای گذشته بسیاری از هموطنان مان که قصد خرید و رزرو تور تایلند را داشته اند، به درستی از قبل به دنبال اطلاع از وضعیت آب و هوای تایلند و همچنین وضعیت بارش باران و دمای هوا در نقاط توریستی مختلف این کشور بوده اند. از جمله وضعیت بهترین آب و هوای تایلند، آب و هوای تایلند در ژانویه، آب و هوای پوکت، آب و هوای پاتایا، آب و هوای سامویی، دمای هوای تایلند و مسائل دیگر مربوط به وضعیت دمای هوای این کشور.

اطلاع از وضعیت دمای هوا و آب و هوای تایلند پیش از رزرو تور تایلند و سفر به این کشور نه تنها موجب می شود که متوجه شویم چه لباس ها و وسایلی باید با خودمان به همراه ببریم بلکه در هر فصل چگونه و از چه جاذبه های توریستی و نقاط دیدنی این کشور راحت تر و بهتر می توانیم استفاده کنیم.

برای مثال حتما شنیده اید که می گویند در برخی از ماه های سال ریزش باران در تایلند بیشتر است و بهتر است در چنین ماه هایی به این کشور سفر نکنید. البته باز هم در این صورت شما غیر از ساحل دریا و ورزش های آبی، می توانید از تفریحات و سرگرمی های دیگر در نقاط توریستی این کشور استفاده کرده و لذت ببرید. به خصوص چنانچه با معروف ترین تورهای این کشور از جمله تور پوکت، تور ساموئی و یا تور پاتایا سفر می کنید. در این صورت حتی زمانی که هوا بارانی است می توانید با رفتن به موزه ها، مراکز خرید، سینما، رستوران ها و کافی شاپ ها، دیدن آثار تاریخی تایلند، آکواریوم ها و سایر جاذبه های گردشگری تایلند که دیدن و لذت بردن از آنها خوشبختانه وابسته به وضعیت آب و هوایی نیست، از سفر خود لذت ببرید.


آب و هوای تایلند ساحلی


البته در نهایت در صورتی که در ماه هایی از سال که در آنها ریزش باران و وزش باد کمتر است اقدام به سفر با تور تایلند کنید، مسلما از بیشتر امکانات این کشور می توانید به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. خوشبختانه بیشتر ماه های سال در این کشور وضعیت هوا بسیار مناسب است و یکی از دلایلی که موجب تبدیل تایلند به یکی از قطب های توریستی و گردشگری جهان شده است، همین نکته است. یعنی داشتن آب و هوایی مساعد و مطلوب.

ضمنا برخی از مطالب ضروری و لازم جهت آشنایی هر چه بیشتر شما علاقه مندان به تور تایلند را در بخش بهترین زمان سفر با تور تایلند توضیح داده ایم که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید. اما جهت آگاهی شما خوانندگان گرامی و طرفداران تورهای تایلند، در این بخش وضعیت دمای هوا و همچنین ریزش باران در طول سال را بررسی می کنیم


دمای هوای تایلند:

در تایلند بیشتر اوقات سال هوا گرم و مرطوب است و معمولا دمای هوا در بیشتر نقاط توریستی این کشور (از جمله بانکوک، ساموئی، پوکت، پاتایا، چیانگ مای و ساموئی) به ندرت به کمتر از 20 درجه سانتی گراد می رسد. به همین جهت معروف است که هوای تایلند در اغلب ایام سال بهاری و دلپذیر است.

با این حال تایلند سه نوع وضعیت آب و هوایی دارد:

·         فصل های خشک تایلند: از نوامبر (آبان) تا فوریه (بهمن)

·         فصل های گرم تایلند: از مارچ (اسفند) تا می (اردیبهشت)

·         فصل های بارانی تایلند: از ژوئیه (خرداد) تا اکتبر (مهر)

معمولا بیشترین دمای هوای تایلند از نیمه دوم پاییز تا اواخر فصل بهار است به دلیل بسیاری از توریست ها و گردشگران در این بازه زمانی به تایلند سفر می کنند و به همین جهت تورهای نوروز تایلند از بهترین تورهای تایلند هستند که به علاقه مندان به سفرهای خارجی توصیه می شود.

دمای هوا در تایلند از ماه نوامبر تا فوریه (از آبان تا بهمن) دمای هوا بین 19 و 33 درجه سانتی گراد، متغیر است و سپس از ماه "مارچ" تا "می" (از اسفند تا اردیبهشت) دمای هوا افزایش پیدا می کند و حتی به بیش از 42 درجه سانتی گراد نیز می رسد که برای کسانی که علاقه مند به آفتاب گرفتن، شنا و ورزش های آبی در تور تایلند دارند، سفر در این ماه ها عالی است.

فصل بارانی تایلند شامل تابستان و اوایل پاییز است که معمولا توریست ها و گردشگران کمی در این فصل اقدام به رزرو تور تایلند می کنند اما باز هم تاکید می کنیم که حتی در روزهای بارانی نیز می توانید از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبای این کشور استفاده کرده و لذت ببرید.

در مجموع کشور تایلند با داشتن آب و هوایی گرم و مرطوب در فصل های پاییز، زمستان و بهار می تواند مقصد بسیار خوبی برای جهانگردان باشد.


ریزش باران در تایلند:

معمولا بیشترین میزان ریزش باران در ماه های "آگوست" (مرداد) و سپتامبر (شهریور) اتفاق می افتد، اما خوشبختانه شدیدترین میزان ریزش باران در این ماه ها هنگام غروب و یا شب اتفاق می افتد. بنابراین چنانچه قصد رزرو تور تایلند در تابستان را دارید، بهتر است با خود بارانی و چتر به همراه داشته باشید به خصوص در نیمه دوم تابستان تا اوایل پاییز که ریزش باران های موسمی در نقاط مختلف این کشور بیشتر از ماه های دیگر سال است.

(هر چند که به گفته بسیاری از جهانگردان و مسافران تور تایلند، حتی باران های این کشور نیز زیبایی و طراوات خاص خود را دارند)

در پایان امیدواریم با مطالعه موارد مربوط به آب و هوای تایلند، بهتر و راحت تر بتوانید برای سفر به این کشور برنامه ریزی کنید. آژانس هواپیمایی و مسافرتی الماس نشان برگزار کننده و مجری مستقیم تورهای تایلند.