logo
phone

جاذبه های گردشگری ساموئی

بان لیپیای ساموئی
بان لیپیای ساموئی

دهکده ای در جزیره ساموئی به نام بان لیپیای وجود دارد که به خاطر پرورش محصولات گیاهی با کیفیت خوب مثل منگوستن هندی، درخت سودانی، لانگسات و کشت میوه و سبزیجات در تایلند شهرت دارد. محصولات متنوع بسیاری که در هیچ جای دنیا وجود ندارد در این دهکده که یک جاذبه توریستی در سامویی است، پرورش داده می شود و به فروش می رسد. علاوه بر محصولات گیاهی، شما می توانید کالاهای زیادی که در گروه صنایع دستی این سرزمین می باشد به عنوان سوغاتی بخرید و در بان لیپیای بیشتر با فرهنگ و نوع آداب و رسوم مردمان جزیره آشنا می شوید. با توضیحاتی که گفته شد این دهکده می تواند بخشی دیگر از جزیره زیبا و محبوب ساموئی را به شما نشان دهد، قسمتی که با نوع زندگی مردم بومی آنجا نزدیکتر می شوید.مسافران از بهترین جاذبه های گردشگری ساموئی در سفر خود با تور تایلند دیدن می کنند.

ادامه مطلب
مجسمه مرجانی بودا ساموئی
مجسمه مرجانی بودا ساموئی

در جزیره سامویی دو مجسمه بودا وجود دارد که به یکی از آنها مجسمه بودا بزرگ می گویند که در معبد پرایای با ارتفاع 12 متر قرار دارد و نمادی از دین بودا در این منطقه از تایلند است، به مجسمه دیگر، مجسمه مرجانی بودا می گویند که دلیل ارزش مجسمه شیوه تشکیل شدن آن است که این تندیس در طول سال های بسیاری بر اثر فرسایش شکل گرفته است. برای بازدید از آن به روستای بسیار کوچک لامای که ماهیگران چینی در آن زندگی می کنند بروید. شاید برایتان سوال باشد که چرا این مجسمه تخریب شده ه عنوان یک جاذبه در ساموئی نام برده می شود، زیرا هنوز هم این نماد برای راهبان بودا قابل احترام است. در اطراف این مجسمه مرجانی چشمه هایی وجود دارد که تقریبا در 4 کیلومتری روستای لامای دیده می شود.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری ساموئیدر سفر خود باتور تایلنددیدن می کنند.

ادامه مطلب
پارک پارادایز ساموئی
پارک پارادایز ساموئی

در سفری که به تایلند دارید اگر دوست دارید که بیشتر زمان خود را در طبیعت بی مثال تایلند و حیات وحش با گونه های جانوری متفاوت بگذرانید، به پارک پارادایز ساموئی که در سال 2000 میلادی در ارتفاعات کوهستان ها و نزدیک به خلیج تایلند ساخته شد، بروید. در این پارک و یا بهتر بگوییم یک حیات وحش، حیوانات اهلی و غیر اهلی بسیاری زندگی می کنند که پلنگ، ببر، شیر، زرافه، میمون، آهو که در جایگاه مخصوص به خود نگهداری می شوند همچنین پرندگانی مثل مرغ عشق و طوطی و انواع پرندگان دیگر درون و بیرون پارک نیز وجود دارد.در پارک پارادایز می توانید سرگرمی های جذابی مثل غذا دادن به حیواناتی مانند آهو و بز، خوردن یک ناهار تایلندی در رستوران، شنا در استخر مجموعه، استفاده از فضای سبز جهت استراحت و عکس گرفتن با حیوانات را امتحان کنید. در سال گردشگران بسیاری به این پارک می آیند و کارکنان آن با حفظ امنیت آنها با بهترین امکانات پذیرای شما خواهند بود.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری ساموئیدر سفر خود باتور تایلنددیدن می کنند.

ادامه مطلب
جزیره پنگان ساموئی
جزیره پنگان ساموئی

جزیره پنگان و یا جزیره پانگان در تایلند بین دو جزیره ساموئی و تائو قرار دارد و جز مجمع الجزایر ساموئی به حساب می آید، زیبایی منحصر به فرد این جزیره همیشه در تایلند به علت جنگل های گرمسیری و سواحل و کوه های زیبا زبانزد گردشگران است. نگان در کلمه پنگان به تایلندی به معنی شنزار است که در این جزیره در قسمت شمالی آن شنزاری سفید که نمایی فوق العاده از جزیره نشان می دهد وجود دارد و در کل شهرت این قسمت از تایلند به دلیل برگزاری مهمانی ماه کامل و ساحل بهترین است.اگر به کوه نوردی و ماجراجویی در سفر به تایلند علاقه دارید همراه با تور می توانید به این ورزش در جزیره پنگان بپردازید و زمانی از سال را برای سفر انتخاب کنید که در این جزیره توریستی جشنواره ها و فستیوال های معروفی مثل ماه کامل که مراسم شادی برای مردم اجرا می شود. از مکان های دیدن در این منطقه می توان به معابد تاریخی که مکانی برای ترویج آیین و مذهب بودا می باشد را نام برد که با این وجود این جزیره ارزش تاریخی خاص خود را دارد که گردشگران بیشتری را در سال به سمت خود می کشاند.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری ساموئیدر سفر خود باتور تایلنددیدن می کنند.

ادامه مطلب
جزیره لاک پشت ساموئی
جزیره لاک پشت ساموئی

ساموئی از جزایر توریستی در شرق تایلند می باشد که یکی از جزیره های محبوب سامویی جزیره لاک پشت می باشد که این نام گذاری علاوه بر محل زندگی لاک پشت های سبز و گونه ی دیگری از لاک پشت به نام منقار دار می باشد، شکل ظاهری جزیره به حیوان لاک پشت می ماند. مساحتی حدود 21 کیلومتر از جزیره را دشت و مابقی را منطقه کوهستانی در برگرفته است. بهبود صنعت گردشگری در این جزیره، بر روی زندگی این لاک پشت ها تاثیر منفی گذاشته است که به همین دلیل لاک پشت های زیادی را در آب های جزیره در سال 2004 رها کردند.بهترین تفریحات و سرگرمی هایی که می توانید در طول اقامت خود در هتلهای ارزان و خوب جزیره لاک پشت داشته باشید، شنا با ماهی زیر آب در کنار سواحلی زیبا با شنهای سفید، غواصی در آبهای زلال جزیره، سنگ نوردی در قسمت های کوهستانی و پیاده روی در امتداد سواحل بکر و آرام این قسمت ساموئی است. اگر از شلوغی شهرهای تایلند خسته شده اید و مایلید در جایی با آب و هوای گرمسیری با جنگل و ساحل های زیبا که تجربه ورزش های آبی هیجان انگیز را برایتان فراهم می کند، چند روزی را سپری کنید جزیره لاکپشت در ساموئی انتخاب مناسبی است.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری ساموئیدر سفر خود باتور تایلنددیدن می کنند.

ادامه مطلب
صخره های فیل ساموئی
صخره های فیل ساموئی

فیل سواری در تایلند از تفریحاتی است که گردشگران در سفرشان بسیار اشتیاق نشان می دهند و جالب است بدانید که در تایلند در جزیره سامویی یکی از مکان هایی که بسیار مورد بازدید قرار می گیرد صخره های فیل می باشد که با شمایل خاص و عظیم سنگی است که اگر می خواهید با دیدن این صخره های معروف بروید به ساحلچاونگویا ساحللامای بروید و همچنین از تمام مناطق این جزایر نیز دیدنی کنید. دلیل نام گذاری این سنگ ها، بزرگ بودن آنها است و گرنه هیچ شباهتی به فیل ها ندارند. گردشگران می توانند یک منظره فوق العاده از صخره های فیل ساموئی را در کنار آب های زلال و شن های سفید جزیره تماشا کنند، علاوه بر بازدیدکنندگان عکاسان نیز این مکان توریستی را سوژه عکاسی خود قرار داده اند. به دیدن این منطقه شگفت انگیز بروید و بخشی زیبا از طبیعت بی نظیر تایلند را در ساممویی ببینید. همچنین می توانید در برنامه سفر خود یک سفر یک روزه به جزیره لامای و یا چاونگ داشته باشید تا از دیگر جاذبه های توریستی سامویی دیدن فرمایید.گردشگران و مسافرانتور تایلندمی توانند در سفر خود ازجاذبه های گردشگری ساموئیدیدن فرمایند.

ادامه مطلب
آبشارهای ناموآنگ ساموئی
آبشارهای ناموآنگ ساموئی

اگر شما جز گردشگرانی هستید که دلیل سفرتان با جزیره سامویی در تایلند تفریح و گشت و گذار است، آبشارهای ناموآنگ می تواند بهترین انتخاب شما باشد که و حتی برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند گزینه ی مناسبی است که در ارتفاع این آبشار منظره ای فوق العاده را به تماشا بنشینند. آبشارهای ناموآنگ به دو آبشار 18 متری و 80 متری تقسیم می شود، مسیر رفتن به آبشار اول کمی شیب دار بوده و شما باید برای رفتن به آبشار دوم خیلی مراقب باشید زیرا به دلیل ریزش آب آبشار به اطراف و همین طور بر روی تخته سنگ ها لغزنده می باشد و باید کفش مناسب همراه خود داشته باشید.یکی از جذابیت هایی که در بازدید از این آبشار تجربه خواهید کرد فیل سواری در مسیر رفتن به آبشارهای ناموآنگ می باشد و یا می توانید برای رفتن ماشین جیپ سوار شوید و بر روی سنگ های مسیر به صورت هیجانی رانندگی کنید و حیواناتی مانند میمون را که از درخت بالا و پایی می روند ببینید، با این تصور شما در یک حیات وحش واقعی حضور دارید. وقتی به مقصد رسیدید می توانید از امکاناتی مانند استخر های پایین آبشار و غرفه های خرید که دارای اجناسی بسیار جالب است، استفاده کنید.گردشگران و مسافرانتور تایلندمی توانند در سفر خود ازجاذبه های گردشگری ساموئیدیدن فرمایند.

ادامه مطلب
مجسمه بزرگ بودا در ساموئی
مجسمه بزرگ بودا در ساموئی

سامویی یکی از یهترین جزیره های گردشگری و توریستی در تایلند است که برای گردشگران خود مکان های دیدنی زیادی برای نمایش دارد که معبد بودای بزرگ جزء این دیدنی ها است، در اینجا مجسمه ای عظیم به نام مجسمه بزرگ بودا شما را جذب خود خواهد کرد، ارتفاع آن 12 مترمی باشد که قدمتش به سال 1972 می رسد و از لحاظ موقعیت مکانی در قسمت شمالی ساموئی در جزیره ای کوچک قرار دارد که با یک پل به سامویی قطب پرطرفدار تایلند قرار گرفته است. این مجسه نشسته طلایی یک نماد و مظهر مذهبی برای مردم این منطقه می باشد و همچنین در این معبد مدیتیشن نیز انجام می شود.نام معبدی که این مجسمه عظیم در آن وجود دارد، معبد پرا یای می باشد که در نزدیکی آن معبد دیگری به نام پلای لائم با یک مجسمه هجده دست واقع شده است که بازدید از معابد آداب خاص خود را دارد که بازدیدکنندگان باید با لباس رسمی و بدون کفش وارد معبد شوند، احترام به مکان های مذهبی مانند معبد برای تایلندی ها مهم می باشد و اگر در غیر این صورت رخ دهد به دید بدی به شما نگاه می کنند. بازدید از بهترین های جزیره ساموئی را از دست ندهید.گردشگران و مسافران تور تایلند می توانند در سفر خود از جاذبه های گردشگری ساموئی دیدن فرمایند.

ادامه مطلب
نمایش میمون ها ساموئی
نمایش میمون ها ساموئی

تئاتر میمون ها نیز تفریح جالبی است. میمون ها در صنعت نارگیل سامویی نقش بسزایی دارند زیرا در جمع آوری نارگیل ها به کشاورزان کمک می کنند. در تئاتر میمون ها این استعداد میمون ها به نمایش در می آید. سعی کنید حتما در ردیف های جلویی صندلی رزرو کنید.این تئاتر در نزدیکی ساحل چی وانگ و مجاورت میانجاده ی Bo Phut واقع شده است. زمان این نمایش های ساعت 10:30 صبح و 2 و 4 بعدازظهر است.

ادامه مطلب
باغات بهشتی ساموئی
باغات بهشتی ساموئی

این باغات بر روی ارتفاعات سامویی در کنار یک آبشار کوچک و پیکره های تراشیده شده از سنگ توسط هنرمندی به نام Nim Thongsuk واقع شده اند. این فرد در سن 77 سالگی در سال 1976 این باغ را بنا نهاد. بهتر است هنگام آمدن به اینجا نقشه همراه داشته باشید.تنها مسیر مناسب برای رسیده به این باغ استفاده از جاده ای نظامی است که در آن باید به مامورین بگویید که مقصد شما باغ جادویی است. این مسیر آسفالت شده و بهتر است با ماشین به اینجا بیایید. تعدادی آژانس مسافرتی و هتل های لوکس هم هستند که تورهایی به این باغ می برند و این راحت ترین راه رسیدن به اینجاست. هزینه ی هر نفر 40 باهات می باشد.

ادامه مطلب
مزرعه مار ها ساموئی
مزرعه مار ها ساموئی

این مزرعه در قسمت جنوب غربی جزیره در ناحیه ی Ban Talling Ngam واقع شده است. تنوع مارهای این جزیره زیاد نیست و شانس دیدن آنها در طبیعت بسیار کم است. ولی اینجا محل زندگی شاه کبری های بزرگ می باشد هرچند که اصلا خطرناک نیستند و با اولین مواجهه با شما فرار می کنند.مارهای دیگری نظیر سایر کبری ها و مارهای پیتون در سامویی دیده می شوند هرچند که غیربومی می باشند. همچنین عقرب، میمون و تمساح به همراه نمایش هایی از ماربازان را خواهید دید. این نمایش ها ساعت 11 صبح و 2 بعدازظهر اجرا می شوند.

ادامه مطلب
خانه باستانی ساموئی
خانه باستانی ساموئی

این خانه حدود 150 سال پیش ساخته شد و تمام قسمت های مختلف آن بدون استفاده از هیچ گونه میخ به هم وصل شده اند! این بنا در سمت راست جاده ی 4170 و چند کیلومتر بعد از دهکده ی Huathanon واقع شده است.

ادامه مطلب
آکواریوم و باغ وحش ببر ها ساموئی
آکواریوم و باغ وحش ببر ها ساموئی

اگر به غواصی و شنا علاقه ندارید می توانید در جنوب جزیره بعد از دهکده ی Huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر رفته و در اینجا از زندگی زیردریایی دیدن کنید. ماهی های بسیاری در بین صخره های مرجانی این ناحیه زندگی می کنند مانند لاک پشت، کوسه، گربه ماهی و سایر جانورانی که از آبهای آزاد اقیانوس به اینجا می آیند. می توانید از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا بخرید و به لاک پشت هایش غذا بدهید.در نزدیک در خروجی شاهد ببرهای عظیمی خواهید بود که در قفس هستند و می توانید با آنها عکس بگیرید (100 باهات با دوربین خود و 250 باهات توسط عکاسان موزه / این مبلغ برای ببرها خرج خواهد شد). همچنین حدود ساعت 1 ظهر نمایشی توسط طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

ادامه مطلب
مزرعه تمساح ها ساموئی
مزرعه تمساح ها ساموئی

در این جزیره 2 مکان برای نگهداری تمساح وجود دارد. یکی از آنها در پشت فرودگاه واقع شده که حدود 7 هزار مترمربع وسعت دارد و 100 جاندار مانند Siam، تمساح های آبی، سوسمار آمریکایی، مار، بزمجه و میمون در آن زندگی می کنند .هر روز 2 نمایش در ساعات 2 و 4:30 بعدازظهر در اینجا اجرا می شوند. دومین مکان در جنوب جزیره در آبشار Namuang واقع شده و نمایش های جالبی دارد مانند نمایشی از یک خانم که سر خود را در دهان یک تمساح قرار می دهد. در این مکان می توانید از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها دیدن کنید.

ادامه مطلب
باغات پروانه ساموئی
باغات پروانه ساموئی

در اینجا پروانه های زیبایی خواهید دید که در طبیعت گرمسیری و زیبا مشغول پرواز هستند. همچنین می توانید چرخه ی تکثیر پروانه ها را ببینید که به مرور رو به افزایش هستند.حشرات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند مثلا کندویی تهیه شده که در آن می توانید زنبورها را در حال کار ببینید و موزه ای شامل حشرات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تعبیه شده است. این مزرعه در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین واقع شده و از 8:30 صبح تا 5:30 عصر مشغول به کار است.

ادامه مطلب
پارک ملی آنگ تانگ ساموئی
پارک ملی آنگ تانگ ساموئی

این پارک زمانی محل زندگی یک سری مهاجر بود که از جامعه رانده شده بودند و بعدها به پنانگ منتقل شدند اما آثار زندگی آنها هنوز در اینجا به جای مانده است. این پارک از 42 جزیره ی کوچک تشکیل شده که همگی از جنگل های انبوهی پوشیده شده اند و محل زندگی گونه های مختلف جانداران می باشند مانند میمونهای دم دارز و بوزینه های کوتاه قد.همچنین چندین صخره و پرتگاه عظیم، غارها و تالاب های مخفی هم در آن یافت می شوند. در تمام طول روز تورهایی از Angthong با قایق موتوری عازم اینجا می شوند.

ادامه مطلب
صخره های پدربزرگ و مادر بزرگ ساموئی
صخره های پدربزرگ و مادر بزرگ ساموئی

یکی از مکان های دیدنی و جالب جزیره سامویی، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ هستند که در ساحل لامای در شرق سامویی واقع شده اند.داستان این صخره ها از این قرارست که زن و مردی با پسر خود زندگی می کردند و زمانی که تصمیم گرفتند که برای پسرشان زن بگیرند به شهر دیگری در ۴۰۰ کیلومتری شهر خود رفتند اما در راه دریا توفانی شد و آنها که شنا بلد نبودند غرق شدند و تبدیل به صخره هایی شدند که تا الان باقی است.

ادامه مطلب