تور پوکت و پاتایا

ایرلاین : سلام ایر

تور 7شب و 8روز پاتایا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/04/31
قیمت از : 38,700,000 تومان
ایرلاین : ماهان

تور 7شب پوکت و 3شب پاتایا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/11
قیمت از : 60,290,000 تومان

پوکت و پاتایا

سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی پوکت و پاتایا

چرا تور پوکت و پاتایا

کشور تایلند یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در جهان است؛ از هتل های لوکس 5ستاره در بانکوک تا کلبه های ساده ساحلی در ساموئی ، از دشت ها و تپه های خیره کننده در شهرهای شمالی تا سواحل شنی در پوکت و لانتا ؛ زیبایی و انتخاب در تایلند بسیار گسترده است. مردم تایلند مردمی خونگرم و مهربان هستند، اما فرهنگ و رسوم خاص خود را دارند، مخصوصا در اماکن مذهبی؛ به عنوان مثال برای بازدید از معبدها باید لباس مناسب به تن داشت و در هنگام ورود باید کفش ها را از پا درآورد.


پوکت

جزیره پوکت، یکی بهترین شهرهای ساحلی در جهان، با شنهای سفید، رستوران های عالی، درختان نخل و دریای درخشان، در جنوب تایلند قرار گرفته؛ طول این جزیره 48 کیلومتر و در پهن ترین قسمت، عرض آن به 21کیلومتر میرسد و یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای تایلند و آسیاست. جاذبه های توریستی پوکت آنقدر متنوع و زیاد است که بسیاری از گردشگرانی که حتی یک بار با تور پوکت سفر کرده اند، نه تنها آن را به دیگران توصیه می کنند بلکه خودشان نیز مجددا عازم سفر به پوکت می شوند. نکته جالب توجه گردشگران تور پوکت این است که پس از قرن هجدهم تعداد زیادی از چینیها به این جزیره مهاجرت کرده و اکنون بیش از نیمی از جمعیت 400هزار نفری جزیره، چینی هستند. در سال 2004 این جزیره توسط سونامی بسیار بزرگی آسیب دید و بخش های زیادی از آن ویران شد. اما در سالهای بعد با تلاشهای زیاد، این شهر مجددا ساخته شد و زیبایی خود را بیش از پیش بازیافت. امروزه در سرتاسر پوکت تابلوهای هدایت به پناهگاه های مخصوص سونامی نصب شده و سیستم های هشدار پیشرفته ای وقوع سونامی را چندین دقیقه قبل اعلام می کنند.


پاتایا

شهر ساحلی پاتایا در اوایل دهه 1980 در گردشگری به شهرت رسید و هنوز هم در لیست برترین مقاصد تور تایلند قرار دارد. علاوه بر ورزش های آبی و زندگی شبانه پر جنب و جوش، پاتایا فرصت های بیشماری در هتل ها و استراحتگاهها و سرگرمی دارد؛ در سالهای اخیر دولت تایلند سعی کرده تا جاذبه های تفریحی فراوانی را برای جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی تور پاتایا فراهم کند. این شهر نزدیک ترین اقامتگاه ساحلی به پایتخت تایلند، بانکوک، است. دسترسی به پاتایا بسیار راحت و از راههای مختلفی صورت میگیرد؛ ازجمله: حمل و نقل عمومی دریایی و زمینی، ماشین های اجاره ای، پروازهای مستقیم و غیر مستقیم.


چرا تور پوکت و پاتایا ؟

مقایسه تور پوکت و تور پاتایا نتیجه ی مشخصی ندارد و هرکدام از آنها در بخشی با نقاط قوت گردشگری بر دیگری برتری میابد و نمیتوان گفت کدام بهتر است. با توجه به اینکه هردو شهر در قسمت جنوبی تایلند قرار گرفته اند از نظر سواحل و جاذبه های طبیعی مشابه هم هستند و توسط پروازهای داخلی تایلند به راحتی قابل ارتباط می باشند؛ روزانه سه پرواز از پاتایا به پوکت و بالعکس وجود دارد که حدود 1ساعت و 20دقیقه طول میکشد.

برای مسافرانی که میخواهند از جاذبه های توریستی تایلند در یک سفر چند روزه بازدید کنند، تور پوکت پاتایا بهترین گزینه است، چون علاوه بر شلوغی و زندگی پرهیجان پاتایا میتوانند از آرامش پوکت نیز لذت ببرند. هزینه ی سفر به شهرهای تایلند بسته به هتل ها و پروازها متغیر است اما در مجموع قیمت ها در پوکت کمی بیشتر از پاتایا است. مهمترین ویژگی در تور ترکیبی پوکت و پاتایا ، صرفه جویی در هزینه هاست؛ با استفاده از این پکیج میتوان با یک تیر به دو نشان زد و به جای صرف هزینه و زمان زیاد در سفرهای جداگانه، در طول اقامت از بهترین های هر شهر لذت برد.


جاذبه های گردشگری تور پوکت و پاتایا

با بیش از 32میلیون گردشگر تور تایلند در سال، این کشور به یکی از کشورهای مطرح در گردشگری برای هر نوع سلیقه ای تبدیل شده است. در سفر با تور پوکت و پاتایا جاذبه های گردشگری خاطره انگیزی برای تجربه کردن وجود دارند، از بناهای تاریخی و سنت های اصیل تا جزایر و سواحل بینظیر. علاوه بر اماکن دیدنی، مراسم و جشنوارههای ملی و سنتی متنوع در تایلند بر جذابیت شهرها می افزایند؛ این فستیوال ها ممکن است ریشه مذهبی، فرهنگی و تاریخی داشته باشند یا اینکه صرفا برای سرگرمی انجام شوند. از مهمترین جاذبه های تور پوکت و پاتایا میتوان موارد زیر را نام برد:

پوکت

-         جاذبه های گردشگری : خلیج فانگ انگا Phang Nga Bay، جزایر فی فی، خیابان بنگلا و ساحل پاتونگ، مجسمه بودای بزرگ، جزایر سیمیلان، آکواریوم و باغ وحش پوکت، آبشار تونسای، معبد وات چالونگ و شهر قدیمی پوکت .

-         فستیوال ها : کارناوال پاتونگ، جشنواره گیاه خواری، جشن شهر قدیمی، فستیوال Loy Krathong، هفته دوچرخه پوکت، جشنواره بین المللی نمایش قایق ها، جشن سال نو چینی و تایلندی Songkran.


پاتایا

-          جاذبه های گردشگری : واکینگ استریت، خانه مقدس حقیقت، جزیره مرجانها، آبشار اراوان، مراکز خرید مدرن و بازارهای شناور پاتایا، کوه بودای بزرگ، شوی الکازار، تپه های کائو، ساحل جامتین، دنیای زیر آب، مینی سیام، پارک آبی و باغ گرمسیری نونگ نوچ .

-          فستیوال ها : کارناوال پاتایا، ماراتن، جشنواره بادبادک ها، فستیوال موسیقی مایا، Songkran ، تعطیلات یک روزه جزیره Ko Samet، مسابقات بوفالوها و فستیوال میوه .


بهترین زمان سفر با تور پوکت و پاتایا

تایلند در تمام طول سال نسبتا گرم و مرطوب است و در پاییز و زمستان که هوا سرد و خشک میشود، دمای هوا به 25 درجه میرسد. ماه دسامبر ماه جشنواره های تایلندیست و تمام شهرهای کشور غرق در رنگ و شادی هستند. در زمان جشن های سال نو چینی (اواسط فوریه) و سال نو تایلندی (اواسط آپریل) اکثر مقاصد توریستی تایلند مملو از گردشگران داخلی است و برای سفر خیلی مناسب نیستند.

در شهر پاتایا هوا در تمام طول سال گرم و خشک، و فصل توریستی این شهر ماههای نوامبر تا فوریه است؛ که هوا خنک تر ازماههای دیگر اما جمعیت توریست ها در این دوره بسیار زیاد می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی پوکت آب و هوای این جزیره بین گرم، خنک و بارانی متغیر است، و فصل گردشگری پوکت بین ماههای دسامبر تا فوریه می باشد که گرمای شدید کاهش می یابد.

با توجه به نکات گفته شده بهترین زمان برای سفر با تور پوکت پاتایا ، فوریه، مارس و ژوئن است ، چرا که در این زمان هوا به گرمای غیرقابل تحمل نرسیده و جمعیت گردشگران نیز کاهش یافته. برای مسافرانی که با هدف استراحت و آرامش با تور پوکت و پاتایا همسفر میشوند، فصل بارانی (جولای تا سپتامبر) نیز فصل خوبی است؛ البته بارش باران در این دوره کوتاه و گسسته است. در فصل بارانی علاوه بر خلوت بودن اماکن گردشگری ، هزینه اقامت و پروازهای تایلند هم بسیار پایین تر میباشد.


هتل های تور پوکت و پاتایا

علاوه بر جاذبه های گردشگری، آب و هوا و جشنواره ها، هتل و محل اقامت نیز یکی از مهمترین عوامل اثرگذار بر تجربه یک سفر خوب است. میهمان نوازی مردم تایلند در جهان شناخته شده است و اقامتگاههای این کشور چیزی بیش از فقط یک اتاق برای اقامت را ارائه می دهند. در تور پوکت و پاتایا ، هتل ها با منظره های بی نظیر، خدمات با کیفیت بالا و امکانات مناسبی که ارائه می کنند میزان جذب توریست را در فصل های غیرگردشگری افزایش داده و باعث رضایت آنها شده اند.


بهترین هتل های تور پوکت پاتایا :

هتل های پوکت

1.      The Shore at Katathani

2.      Ayara Kamala Resort & Spa

3.      The Naka

4.      The Chava Resort

5.      Outrigger Laguna Phuket Beach Resort


هتل های پاتایا

6.  Centara Grand Mirage Beach Resort

7.   Royal Wing Suites & Spa

8.  Siam@Siam Design Hotel

9.  Mytt Beach Hotel

10.  Cape Dara Resort


با توجه به افزایش تقاضای تور تایلند در بین هموطنان مان، آژانس مسافرتی الماس نشان انواع پکیج تورهای مسافرتی را ارائه میدهد. جهت اطلاع از آخرین پکیج های تور پوکت و پاتایا با همکاران ما در تماس باشید.

آفر های ویژه الماس نشان