logo
phone

جاذبه های گردشگری بانکوک

موزه مادام توسو بانکوک
موزه مادام توسو بانکوک

بانکوک موزه های زیادی دارد که اکثر کسانی که به این شهر می روند دوست دارند از موزه مادام توسو بازدید کنید، زیرا این موزه و اشیایی که در آن به نمایش عموم درآمده است، مجسمه و یا تندیسی از افراد معروف در دنیا می باشد که جنس این تندیس ها از موم است و بسیار شبیه به صاحبان خود می باشد به طوری هر کسی با دیدن این موزه که در قرن 18 توسط شخصی به نام مادام توسو بنیانگذاری شده است و در نوع خود از بهترین موزه های جهان است، شگفت زده می شوند. گردشگران زیادی که به تایلند می روند قیل از شروع ساعت کاری موزه مادام توسو بانکوک در جلوی در آن تجمع کرده و خیلی مشتاق هستند که از مجسمه های شبیه سازی شده شخصیت های مشهور دنیا چه در هنر و چه در سیاست، دیدن کنند و با آنها عکس یادگاری بگیرند. بیشتر شخصیت های ساخته شده در این موزه از افراد شاخص تایلند می باشد و تعداد کمی از آنها ممکن است برای همه ی توریست ها شناخته شده باشد. این مکان از بهترین جاذبه های دیدنی در بانکوک است که به شما پیشنهاد می کنیم از آن بازدید کنید.مسافران در تور تایلند می توانند از معروف ترین جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
شام در کشتی بانکوک
شام در کشتی بانکوک

رودخانه چائوپرایا که یکی از مکان های دیدنی بانکوک است و دیدن منظره ی زیبای آن در انعکاس نورپردازی معبد آرون بر روی آب صحنه ی بی نظیری را پدید می آورد. یکی از فعالیت هایی که می توانید در بانکوک داشته باشید گشت آبی با کشتی گراند پرل بر روی این رودخانه است که بهترین راه برای تماشای قلب بانکوک است به طوری در بین گردشگران اروپایی بانکوک به ونیز شرق معروف شده است.علاوه بر رود چائوپرایا کانال های آب زیادی در شهر وجود دارد طعم یک سفر آبی کوتاه مدت را می توران در آنها چشید. شما می توانید سوار بر کشتی شوید و کم کم از لنگرگاه ریورسیتی فاصله بگیرید و در فضایی به دور از شلوغی شهر در نور کم و آرامش بخش کشتی شام خوشمزه ای را میل کنید که انتخاب شما از منوی غذا به غذاهای دریایی مثل هشت پا و گوشت سگ آبی محدود نمی شود، شما می توانید از بین غداهای خوشمزه سنتی که ادویه های تند تایلندی دارد و بین المللی غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در سکوت خاصی میل کنید و بعد از اینکه یک دور تا پل رامای هشتم زدید به خشکی برمی گردید.مسافران درتور تایلندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری بانکوکدیدن نمایند.

ادامه مطلب
شهربازی دریم ورلد بانکوک
شهربازی دریم ورلد بانکوک

یکی از مهمترین جاذبه های توریستی بانکوک، شهربازی دریم ورلد یا سرزمین رویایی می باشد که در اطراف شهر واقع شده است و با رفتن به آن می توانید بهترین روز سفر کودکانتان را بسازید. ساعت کاری این پارک تفریحی از 10 صیح تا 5 بعد از ظهر می باشد. بانکوک شهری است که سعی کره است تمام امکانات تفریحی و سرگرمی را برای گردشگران خود فراهم کند و به همین علت از مقصد های توریستی در تایلند به حساب می آید.اگر بخواهیم دریم ورلد را در یک جمله توضیح دهیم شهر پر از هیجان و شادی است که در آن رویاهایتان به حقیقت تبدیل می شود که با رفتن به این مکان کودکان خود را شگفت زده خواهید کرد و از بهترین وسایل بازی و مهیج ترین آنها در تایلند می توانید لذت ببرید. این شهر بازی که مساحتی 160 هکتاری دارد در سال 1993 تاسیس شد که در آن امکاناتی مانند شهر برفی که می توانید در آن آدم برفی بسازید و برف بازی کنید، پیستاتومبیل رانی، کشتی وایکینگ ها، فرش پرنده، ترن هوایی، انواع قطار، تونل وحشت، سوپر اسپلش، تاب غول پیکر، گرند کانیون، طوفان شهربازی و بسیاری دیگر که امتحان آنها تجربه ای متفاوت در یک شهربازی تمام و کمال است.مسافران درتور تایلندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری بانکوکدیدن نمایند.

ادامه مطلب
رودخانه چائوپرایا بانکوک
رودخانه چائوپرایا بانکوک

قلب بانکوک رودخانه چائوپرایا است که این لقب نه به خاطر تاریخی بودن آن بلکه به دلیل استفاده و بازدید که از آن در طول روز می شود می باشد که در روز تعداد پنجاه هزار نفر از آن دیدن می کنند و گشت و گذار با قایق های توریستی در این رود محبوب از تفریحاتی است که گردشگران در سفر به تایلند مایلند که تجربه کنند. از سرگرمی و فعالیت هایی که می توانند. کشتی های زیادی بارهای خود را از این رود به مقصد انتقال می دهند، در بازدید از رودخانه چائوپرایا بانکوک داشته باشید، آب بازی کودکان در آن می باشد و نشستن در آلاچیق های اطراف آن که در شب با نور پردازی که بر روی رود و معبد وات آرون انجام می شود منظره ی زیبایی از شهر بانکوک در تایلند خواهید دید. تعداد 5 اسکله بر روی این رود وجود دارد که شما می توانید با قایق های آن که از 6 صیح تا 7 بعد از ظهر فعالیت دارند یک گشت آبی در این رود را تجربه کنید و همچنین می توانید یک نوشیدنی در یکی از کافه های اطراف آن بنوشید.رودخانه چائو پرایا با قدمت با ارزشی که دارد مانند خیلی از مکان های دیگر تاریخ آن با شهر در هم آمیخته شده است، همه چیز بعد از سقوط خاندان آیوتایا که حاکم جدید منطقه ای در سمت غربی رود را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد که به آن تونبوری می گویند که بعد از اتمام دوران تاکسین پادشاه آن زمان، پادشاه جدید قسمت شرقی رود چائو پرایا را برای پایتختی خود برگزید که اکنون بانکوک امروزی را شامل می شود. پس بازدید از این رود که ماهی بسیاری در آن دیده می شود و تاثیر زیادی بر تاریخ و گذشته سرزمین داشته است، خالی از لطف نیست.مسافران درتور تایلندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری بانکوکدیدن نمایند.

ادامه مطلب
زنان گردن دراز بانکوک
زنان گردن دراز بانکوک

بانکوک یک شهر توریستی در تایلند است که به دلیل وجود معابد و کاخ های عجیبش همیشه معروف بوده است، با سفر به بانکوک که شهری مملو از تفریح و دیدنی است بسیار هیجان انگیز است. یکی ازجاذبه های عجیب بانکوک، زنان گردن دراز است که در قبیله ای به نام پاودانگ زندگی می کنند که از پنج سالگی حلقه هایی از جنس مس به گردن خوب می بندند که هر سال یک حلقه اضافه می شود تا جایی که در بزرگسالی گردنشان به 20 سانتی متر هم می رسد. این زنان گردن دراز در بانکوک از میانمار به شمال غربی تایلند مهاجرت کرده اند و سال های زیای است که در روستای کایان روزگار خود را می گذرانند.علاوه بر گردن آنها حلقه ها را به دور دست و پا و گوش نیز می بندند و داستان های افسانه ای زیادی در مورد این زنان در تایلند گفته می شود و زندگی کنونی آنها کمی متفاوت از مردم تایلند است و آنها خواندن و نوشتن را در اتاق های حصیری و با ساده ترین ابزار آموزشی یاد می گیرند، همچنین این زنان می توانند به زبان انگلیسی با گردشگران صحبت کنند. آنها اجازه خروج از محیط زندگی خود را ندارند و با گزارشاتی که از زبان همین زنان گفته شده است، آنها خود را وسیله ای برای کسب درآمد شوهرانشان می دانند و علاقه مردان قبیله را به این موضوع و بلند بودن گردن تایید کردند و معتقدند که این رنج را به دلیل همین علاقه تحمل می کنند. 36 خانواده در این دهکده که از این نژاد هستند با عنوان ، زنان گردن زرافه زندگی می کنند.مسافران درتور تایلندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری بانکوکدیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد آرون بانکوک
معبد آرون بانکوک

تایلند کشوری است که مقصد بیشتر گردشگران در دنیا است و با جست و جو تایلند در اینترنت تصویر وات آرون بانکوک در تصاویر اول سرچ شما خواهد بود، این معبد در محله ای به نام وات چانگ قرار دارد که به رودخانه چائو پرایا نیز نزدیک می باشد که به دلیل همین موقعیت مکانی وات آرون زیبایی منحصر به فردی دارد. نام دیگر این معبد زیبای تایلند معبد سپیده دم است، شاید این نام را به دلیل انعکاس زیبای خورشید در آب رودخانه به هنگام غروب آفتاب و در شب که تصویری بی نظیر از معبد وات آرون را به وجود آورد، بر روی آن نهادند.وات آرون بیشتر شبیه به دژی استوار و با عظمت می باشد، بیشتر گردشگرانی که به تایلند می روند دوست دارند این معبد اولین جایی باشد که به تماشایش می روند و بعد از آن به نزدیکترین معبد که در آنسوی رودخانه قرار دارد و وات پو نام گرفته است با قایق هایی که در اسکله سافان تاکسین می روند. ارتفاع معبد وات آرون حدودا 70 متر می باشد و به محض دیدن منار مخروطی شکل این معبد تمام تصاویری که تاکنون از تایلند دیده اید به حقیقت می پیوند طرح این بنا با توجه به یک الگوی خاصی ساخته شده است. در سالن اصلی این معبد مجسمه طلایی بودا به چشم می خورد و همچنین نقاشی های روی دیوار نگاه هر کسی را به سمت خود می کشد. تایلندی به منظور احترام با لباس رسمی وارد این مکان مذهبی می شوند و از نظر آنها خوب نیست که گردشگران با لباس غیر رسمی وارد شوند زیرا این معبد جایی برای عبادت بوداییان است.گردشگران و مسافران تور تایلند می توانند از بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن کنند.

ادامه مطلب
شهر تاریخی آیوتایا بانکوک
شهر تاریخی آیوتایا بانکوک

شهر تاریخی آیوتایااین شهر تاریخی در سال 1350 بنا شده که در 76 کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد و در قرن 17 یکی از ثروتمندترین شهر های آسیا به شمار می رفته و حدود 417 سال پایتخت تایلند بوده اما در سال 1767 ارتش برمه به این شهر حمله کرد و آن را فتح و تخریب نمود. در حال حاضر از این شهر تاریخی تنها خرابه هایی از این شهر و همچنین تعدادی از معابد مشهور و مجسمه های نیمه ویران بودا باقی مانده است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
باغ وحش دوزیت بانکوک
باغ وحش دوزیت بانکوک

باغ وحش دوزیتدر مرکز بانکوک باغ وحش دوزیت واقع شده است و بیش از 2000 حیوان و 1000 پرنده را در خود جای داده است. از جمله حیواناتی که در این باغ وحش می توان نام برد زرافه ، کرگدن ، فیل ، تمساح ، ببر ، پنگوئن ، کانگورو ، میمون ، گورخر ، اسب آبی و خرس می باشد.گونه های مختلفی از پرندگان در قسمتی دیگر از این باغ وحش که به جزیره پرندگان معروف است نگهداری می شوند . در این باغ وحش می توان به سرگرمی هایی چون فیل سواری ، شوی تغذیه ، حیوانات و قایق سواری بر روی دریاچه پرداخت .رستوران هایی هم که غذای تایلندی سرو می کنند در اطراف این دریاچه واقع شده اند.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
دنیای وحش بانکوک
دنیای وحش بانکوک

دنیای وحش (Safari World )متشکل از دو قسمت می باشد: یک قسمت به پارک سافاری مشهور می باشد که شامل حیواناتی چون شیر ، ببر ، خرس ، زرافه ، آهو ، گور خر ، پاندای سفید میباشد که باید با ماشین از میان این حیوانات گذشت و آنها را مشاهده کرد. این قسمت 8 کیلومتر و در حدود 45 دقیقه زمان می برد.قسمت دوم را پارک آبی تشکیل می دهد که گونه های مختلفی از حیوانات دریایی را شامل می شود و در آن نمایش دلفین ها را مشاهده می کنید . این قسمت را می توان پیاده پیمود و زیستگاه پرندگان را مشاهده کرد.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
مزرعه تمساح ها بانکوک
مزرعه تمساح ها بانکوک

مزرعه تمساح ها بانکوکدر 30 کیلومتری بانکوک مزرعه تمساح ها قرار دارد و در حدود 60000 تمساح از 28 گونه مختلف را در خود جای داده است . در این مزرعه حیوانات دیگری چون فیل ، میمون ، شیر و مار نیز وجود دارد . موزه دایناسورها هم که شامل گونه های متنوع دایناسورها و اسکلت های آنها است در این مکان واقه شده است. هر روزه نمایش های متنوعی همچون کشتی با تمساح ها و حرکات آکروباتیک فیل ها در این مکان اجرا می شود.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
باغ رز بانکوک
باغ رز بانکوک

باغ رز بانکوکدر 32 کیلومتری غرب بانکوک باغ رز وجود دارد که توسط دریاچه ای زیبا احاطه شده است . در باغ رز نمایش های جذابی همچون رقص محلی تایلندی ، بوکس تایلندی ، شمشیر بازی و شوی فیل ها اجرا می شود.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
بازار شناور روی آب بانکوک
بازار شناور روی آب بانکوک

بازار شناور روی آب بانکوکدر 80 کیلومتری غرب بانکوک قرار دارد. در این بازار از صبح تا ظهر فروشندگان محصولات خود را در قایق های شناور بر روی آب عرضه می کنند.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد بودای خوابیده بانکوک
معبد بودای خوابیده بانکوک

معبد بودای خوابیده قدیمی ترین و جذاب ترین معبد تایلند است که ترکیبی از تاریخ و علم پزشکی سنتی تایلندی است. معبد بودای خوابیده مرکزی برای مدیتیشن و آموزش ماساژ سنتی است . در این معبد بیش از 1000 مجسمه بودا وجود دارد اما بیشتر شهر این معبد به خاطر وجود مجسمه ی بودای خوابیده طلایی به طول 46 متر و بلندی 15 متر است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
مجسمه بودای زمردین بانکوک
مجسمه بودای زمردین بانکوک

مجسمه بودای زمردین بانکوکمجسمه نشسته بودا ( در حال مدیتیشن ) از یشم سبز ساخته شده است و با لباسی از طلا تزئین شده است . این مجسمه حدود 45 سانتی متر بلندی دارد . مجسمه بودای زمردین در مجموعه گرند پالاس واقع شده است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
کاخ پادشاهی بانکوک
کاخ پادشاهی بانکوک

مجموعه کاخ پادشاهی بانکوککاخ پادشاهی بانکوککاخ پادشاهی بانکوک یکی از مکان های دیدنی بانکوک است. این مجموعه مجلل محل سکونت پادشاهان تایلند می باشد که از اواخر قرن 18 تا اواسط قرن 20 ام بوده است تشکیل شده است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب
دانستنی های بانکوک
دانستنی های بانکوک

دانستنی های بانکوکپایتخت کشور تایلند و بزرگترین شهر تایلند است و مساحت آن در حدود 1500 کیلومتر مربع است.نام رسمی و محلی بانکوک " کرونگتپ " به معنی شهر فرشته ها است.نام بانکوک را اکثر خارجی ها به روی این شهر گذاشته اند اما مردم بانکوک این نام را برای یکی از مناطق این شهر استفاده کنند.بانکوک دارای فصولی چون : فصل بارانی (ژوئن تا اکتبر )فصل گرم ( مارس تا می )فصل خنک ( نوامبر تا فوریه )می باشد.درجه حرارت سالانه 29 درجه سانتیگراد با متوسط درجه حرارت ماهانه از 35 درجه سانتیگراد در آپریل تا 26 درجه سانتیگراد در دسامبر است. از لحاظ زمانی 7 ساعت از گرینویچ جلوتر است.شهرت بانکوک به دلیل داشتن مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ، معبد و رستوران های فراوان در بین گردشگران است.جاذبه های گردشگری بانکوک شامل مجموعه کاخ پادشاهی، مجسمه بودای زمردین در معبد وات پرکائو، بودای خوابیده، بازار شناور روی آب، باغ رز، مزرعه تمساح ها، دنیای سافاری یا دنیای وحش، شهر تاریخی آیوتایا، باغ وحش دوزیت می باشد.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری بانکوک دیدن نمایند.

ادامه مطلب