موزه بالی

بالی جزیره ای دوست داشتنی واقع در کشور اندونزی، در میان مقاصد گردشگری باشکوه جهان، در رتبه محبوب ترین مقصد قرار گرفته است. وجود امکانات مناسب هتل ها و مراکز توریستی موجب شده که بسیاری از خانواده ها و جوانان از کشورهای مختلف با عقاید گوناگون در هنگام سفر با تور بالی احساس آرامش و رضایت داشته باشند. جزیره بالی علاوه بر داشتن مردمان مهربان و سواحل زیبا، دارای هتل های لوکس ساحلی ، فستیوال های دیدنی و توریستی فراوانی می باشد که در هر زمان از سال میتوانند یک سفر عالی را برای گردشگران تور بالی رقم بزنند. بدلیل توریستی بودن این جزیره، حمل و نقل به آن به راحتی انجام میشود و ویزای توریستی آن بدون نیاز به مصاحبه و با اعتبار دو ماهه صادر میشود.


موزه های بالی یکی از جاذبه های مهم در سفر با تور بالی هستند که فرهنگ و تاریخ غنی این جزیره را از طریق نمایشگاه های جالب توجه که طیف گسترده ای از موضوعات را در بر می گیرد به صورت برجسته ای نشان میدهد. بسیاری از این موزه ها و گالری ها متعلق به هنرمندان مشهوری هستند که اشتیاق به حفظ و پرورش هنرهای جزیره دارند؛ نقاشی ها، مجسمه های چوبی و منسوجات از جمله نکات برجسته ای هستند که می توانید در این سالن ها تحسین کنید. یافته های باستان شناسی، از جمله اسکلت های انسانی، ابزارهای سنگی و تیغه های مربوط به دوران برنز، دوران پالائولتیک و دوران پیش از هندو و برنز را می توان در موزه های بی نظیر باستان شناسی یافت. خانواده ها می توانند برای چندین ساعت لذت در تور بالی ، به بازدید از گالری ها و موزه ها از جمله موزه هنر  Agung Rai (ARMA)، موزه رنسانس Blanco ، Bajra Sandhi ، موزه هنر Neka و موزه Negeri propinsi بروند.


موزه بالی


موزه بالی Museum Negeri Propinsi

موزه باشکوه Negeri Propinsi موزه اصلی و عمومی در جزیره بالی در قلب شهر دنپاسار، واقع شده که به نام موزه بالی شناخته می شود. این موزه قدیمی ترین و بزرگترین موزه جزیره است و دارای بیش از 10000 مورد نمایشی در غرفه های جداگانه می باشد. نقوش معماری غرفه ها و حکاکی های سنگی ادای احترام به میراث بالیایی می باشد و برج های آرامش بخش و باغ های گرمسیری که در بخش خارجی آن قرار دارد به بازدیدکنندگان فرصتی برای آرامش خواهد داد. اگر در تور بالی به بازدید از موزه Negeri Propinsi رفتید، دو تا سه ساعت زمان برای شناخت تاریخ و هنر جزیره در نظر بگیرید. با این که شما به یک راهنما برای بازدید نیاز ندارید، شرکت در یک تور می تواند به شما کمک کند در مجموعه گسترده موزه و ضعیف علامت گذاری شده حرکت کنید؛ اما از "راهنما"هایی که برای تجارت در خارج از موزه حضور دارند، استفاده نکنید؛ برخی از آنها به ندرت مجموعه ها را می شناسند.


موزه بالی یکی از موزه هایی است که اشیای باستانی مربوط به تاریخ جزیره بالی را به طور کلی جمع آوری کرده ؛ وجود این موزه برای حفظ اشیاء باستانی و تاریخی که دارای ارزشهای فرهنگ اصیل و میراثی از اجداد بالی هستند بسیار مهم می باشد. مانند بسیاری از موزه ها و گالری های دیگر در بالی، این موزه نیز از عدم توجه و سرمایه گذاری رنج می برد و اطلاعات ارائه شده و چیدمان کلی می تواند بسیار بهبود یابد؛ اما برای علاقه مندان به تاریخ جزیره در تور بالی ، این مجموعه ها بهترین مواردی هستند که می توانند پیدا شوند. موزه بالی در سال 1931 در ساختمانی که از سال 1910 کاخ مسکونی بوده تأسیس شده که در ابتدا توسط بنیاد موزه بالی اداره شد و مدیریت آن در ژانویه 1966 به دولت اندونزی منتقل شد. نکته جالب توجه گردشگران تور بالی اینجاست که این مجموعه ها توسط والتر اسپیس Walter Spies، هنرمند آلمانی ساکن بالی گرد هم آمده است.

ورود به موزه بالی دارای هزینه است که برای کودکان به طور نیم بها محاسبه می شود.


داخل موزه بالی


آثار و معماری موزه بالی

موزه Negeri Propinsi بالی به 3 بخش تقسیم شده که به نام های Tabanan، Karangasem و Buleleng نامگذاری شده اند؛ در داخل هر یک از ساختمان ها و غرفه ها نمونه های زیادی از معماری بالی، نقاشی های سنتی، آثار باستانی مذهبی، ابزارهای کشاورزی، سرامیک ها، ظروف روزمره، اشیاء تشریفاتی و آثاری غنی از منسوجات وجود دارد. گردشگران تور بالی همچنین می توانند سلاح های مربوط به دوران برنز، وسایل آیینی دوران قبل از هندو و وسایل معاصر مانند wayang kulit (عروسک های سایه بازی)، ماسک های تئاتری، منسوجات قدیمی، لباس و سازهای موسیقی را مشاهده کنند که امروزه بندرت در بالی مشاهده می شود.

بنای اصلی موزه، مجموعه ای از قطعات ماقبل تاریخ را در طبقه پایین خود از جمله سنگ سارکوفاژی و مصالح سنگی و برنزی جای داده است و در طبقه بالا نمونه هایی از آثار باستانی سنتی از جمله مواردی که هنوز هم در استفاده روزمره قرار دارند وجود دارد. غرفه شمالی به سبک کاخ تابنان ساخته شده که شامل لباس و ماسک های رقص می باشد. ایوان وسیع غرفه مرکزی از غرفه های کاخ پادشاهی Karangasem (مستقر در Amlapura) الهام گرفته شده است، جایی که راجا تماشاگران را نگه میداشت؛ این نمایشگاه ها مربوط به آیین بالی بوده و شامل اشیاء تشریفاتی، تقویم ها و لباس کاهنان است. در غرفه جنوبی نمایشگاه های غنی از منسوجات وجود دارد، از جمله Endek (روش بافت مخصوص بالی با نخهای پیش ساخته)، songket (پارچه نقره ای و طلایی ، دستباف با استفاده از تکنیک بافندگی شناور) و پرادا (کاربرد برگ طلایی یا نخ طلایی و نقره ای روی لباس های سنتی بالی).


چگونه به موزه بالی برویم؟

موزه بالی در میدان پاپوتان در مرکز شهر دنپاسار، پایتخت جزیره بالی، در حدود 16 کیلومتری شمال فرودگاه بین المللی Ngurah Rai قرار دارد. مکان یابی آن بسیار آسان و دسترسی به آن از هر جهت امکان پذیر است و نقاط مهم و مشهوری نیز در نزدیکی آن وجود دارد. با توجه به پیچیدگی های حمل و نقل عمومی در دنپاسار و دردسرهای رانندگی در سطح شهر، بیشتر گردشگران تور بالی با یک تاکسی خصوصی یا به همراه یک تور سازمان یافته به بازدید از موزه بالی میروند. از آنجا که این موزه در مرکز دنپاسار قرار دارد، بسیار دور از سواحل بالی و مدار گردشگری آن قرار گرفته، تورهایی که شامل بازدید از موزه می شوند، غالباً تورهای شهر دنپاسار یا تورهای عمومی بالی هستند.

آدرس : Jalan Mayor Wisnu, No.1, Dangin Puri, Denpasar, Bali 80232, Indonesia


دسترسی به موزه بالی


بهترین زمان بازدید از موزه بالی

جزیره بالی دارای آب و هوایی مرطوب، گرم و آفتابی است که در اواخر بهار و در طول تابستان کاملا محسوس می باشد چون هوا گرم و ریزش باران کمتر می شود. این زمان یکی از بهترین زمان ها برای همراهی با تور بالی می باشد زیرا گردشگران به راحتی میتوانند به شنا و انواع ورزش های آبی مشغول شوند. اما موزه ها، معابد، مراکز خرید بالی و سایر جاذبه های داخل شهر که سرپوشیده هستند در هر زمان از سال به راحتی قابل بازدیدند. موزه بالی از 8 صبح  تا 4 عصر در روزهای شنبه تا پنج شنبه باز است اما در جمعه ها تنها 8.5 تا 12.5 ظهر میزبان گردشگران تور بالی می باشد. مانند هر جاذبه گردشگری دیگری در زمان تعطیلات در شلوغ ترین وضعیت خود قرار دارد، به این معنی که دوشنبه تا پنجشنبه بهترین زمبن بازدید از موزه بالی میباشد.


جاذبه های نزدیک به موزه Negeri Propinsi

از آنجا که موزه بالی به عنوان یکی از مناطق گردشگری مهم در دنپاسار منصوب شده، بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی تور بالی از این موزه بازدید می کنند. مکانهای حیرت انگیز، تاریخی و هیجان انگیز زیادی برای بازدید در نزدیکی موزه Negeri Propinsi  وجود دارند که گردشگران می توانند در کنار بازدید از موزه از آنها نیز دیدن کنند. یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی بالی که درست در ضلع شمالی موزه بالی قرار دارد، معبد Pura Agung Jagatnatha در میدان Puputan Badung می باشد. همچنین پس از بازدید از موزه، گردشگران تور بالی تنها با چند دقیق قدم زدن به سمت غرب به بازار سنتی Badung و کاخ Puri Agung Jrokuta خواهند رسید. موزه Fingerprint Painting و مرکز هنریWerdhi Budaya  نیز با کمی فاصله در سمت شرق موزه بالی قرار دارد.