سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی سن پترزبورگ

چرا تور سن پترزبورگ

تور سن ‌پترزبورگ یکی از پرطرفدارترین تورهای روسیه که می‌تواند نظر علاقمندان به تئاتر روسیه، دیدار کاخ‌ها، آثار باستانی و تاریخی قرون گذشته روسیه را به خود جلب کند. تور سنت‌ پترزبورگ الماس‌نشان معمولاً در قالب تورهای یک هفته‌ای و اکثراً با تور مسکو همراه شده و بصورت پکیج تور سنت‌پترزبورگ – مسکو، ارائه می‌گردد. تورهای تابستان سن ‌پترزبورگ بدلیل آب و هوای معتدل‌تر طرفداران بیشتری نیز دارد. تور تابستان سنت‌ پترزبورگ، هنگامی که آب و هوا در بهترین شرایط است، از جمله پیشنهادات ویژه آژانس هواپیمایی الماس نشان می‌باشد.


درباره شهر سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از شهرهای روسیه در شمال‌غربی‌ترین نقطه این کشور در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است که این خلیج یکی از جاذبه‌های مسافران تور سن پترزبورگ محسوب می‌شود. سن پترزبورگ پس از مسکو، مهم‌ترین و بزرگترین شهر روسیه به شمار رفته و همچنین با 5,323,300 نفر، پرجمعیت‌ترین شهر اروپا پس از لندن، پاریس و مسکو محسوب می‌شود. سنت‌‌پترزبورگ یک شهر بندری‌ست و مهم‌ترین بندر روسیه به دریای بالتیک در سنت ‌پترزبورگ قرار دارد. این شهر در سال 1703 میلادی توسط تزار پیتر کبیر بنام پتررگراد ساخته شد و تا 1918، پایتخت روسیه بود. در سال 1914، نام این شهر از پتروگراد به سن پترزبورگ تغییر پیدا کرد. بعدها به لنینگراد و سرانجام در سال 1991، دوباره نام سن پترزبورگ برای این شهر انتخاب شد. در تاریخ روس‌ها شهر سنت‌ پترزبورگ بدلیل انقلاب سال 1917 روسیه و پایگاه دفاع دربرابر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم شهرت بسیار دارد و امروزه می‌توان در سفر با تور سن پترزبورگ آثار جنگ را در موزه‌های سنت پترزبورگ، پیدا کرد. تور سنت پترزبورگ الماس نشان می‌تواند این امکان را برای علاقمندان به این نوع آثار فراهم آورد.

فاصله سن پترزبورگ تا مسکو 625 کیلومتر بوده و راه‌های دسترسی این دو شهر مهم به یکدیگر از طریق هوایی و زمینی است. جهت آگاهی از تور سنت‌ پترزبورگ یا تور ارزان سنت پترزبورگ مسکو با مشاوران آژانس الماس نشان تماس بگیرید تا بهترین پکیج های مناسب شما معرفی گردند.


آب و هوای سنت‌پترزبورگ

آب و هوای سن‌پترزبورگ را می‌توان در دسته آب و هوای مرطوب قاره‌ای قرار داد. تابستان‌ها در سن‌پترزبورگ گرم و خنک و زمستان‌ها سرد و گاهی بسیار سرد می‌باشد. بطوریکه میانگین دمای هوا در زمستان، یعنی از ماه دسامبر تا ماه مارس، زیر صفر است. اما در ماه‌های ژوئن، جولای و اوت که فصل تابستان را تشکیل می‌دهند، هوای سن‌پترزبورگ بسیار مطبوع و خنک است و میانگین دما در این سه ماه به 18 درجه سانتی‌گراد می‌‎رسد. مسافران تور سنت ‌پترزبورگ معمولاً در تابستان استقبال بیشتری از این شهر زیبا می نمایند.

بارش باران در سنت‌پترزبورگ بسیار معمولی‌ست و میانگین بارش سالانه، 661 میلی‌متر است. تقریباً در تمام ماه‌های سال بارش باران دیده می‌شود، اما رطوبت هوا از پائیز تا آخر بهار سال به حداکثر میزان می‌رسد.


مدارک لازم برای تور سنت‌پترزبورگ

برای استفاده از تور سنت‌پترزبورگ الماس نشان نیاز به همراه داشتن اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار، و همچنین دو قطعه عکس سه در چهار دارد. با توجه به شرایط، ممکن است مدارک بیشتری برای تور سن‌پترزبورگ مورد نیاز باشد.


قیمت تور سنت‌پترزبورگ

قیمت تور سن‌پترزبورگ با توحه به هتل و برنامه‌های آن تعیین می‌شود. معمولاً اغلب مردم بدنبال تور ارزان سن‌پترزبورگ هستند و بدلیل هزینه‌های بالای تور و مشغله‌های زیاد، خواهان مسافرت ارزان با برترین کیفیت هستند. آژانس هواپیمایی الماس‌نشان مجری مستقیم تور سنت‌پترزبورگ در تمامی فصول سال با حضور بهترین و مجرب‌ترین تورلیدرها است. در میان برنامه‌های مختلف تور روسیه، تور تابستان سن ‌پترزبورگ از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

برخی از امکانات رفاهی و خدماتی که شرکت الماس‌نشان در تور سن‌ پترزبورگ ارائه می‌دهد به شرح زیراند:

- بلیط رفت و برگشت + بلیط ترانسفر فرودگاهی برای تورهای مسکو – سن‌پترزبورگ

- اقامت در هتل‌های لوکس با صبحانه

- تورلیدر فارسی‌زبان

- سیم‌کارت به ازای هر اتاق

- گشت شهری بهمراه بازدید از مکان‌های گردشگری + نهار

- بیمه مسافرتی

و...


دیدنی‌های سن‌پترزبورگ

شب‌های سفید سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری این شهر بخصوص در تور تابستان سن پترزبورگ به شمار می‌رود. شب‌های سفید سنت پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می‌شود، در حقیقت یک پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره زمین به وجود می‌آید. بخاطر موقعیت جغرافیایی ویژه‌ی سن پترزبورگ، هرساله در اوایل تابستان به علت طولانی شدن زمان تابش آفتاب، شب‌ها تاریک نشده و همه مدت شبانه‌روز، هوا روشن یا بصورت گرگ و میش است و به همین دلیل به آن نام شب‌های سفید سنت‌ پترزبورگ داده‌اند. در تور تابستان سن پترزبورگ می‌توانید از نزدیک شاهد این واقعه دلنشین باشید.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری سنت‌پترزبورگ می‌توان به موزه هرمیتاژ، دژ سنت میخائیل، کاخ پترهوف، تئاتر مارینسکی، کلیسای سنت پترزبورگ، پارک کاترین، دروازه ناروا، مجسمه‌های سرس و پاندورا در قصر پیترهوف، کانال گریبایدوف، کلیسای اسمولنی، ساختمان سینگر یا خانه کتاب سن پترزبورگ، میدان سنت ایزاک، کلیسای جامع کازان و غیره نام برد.

جاذبه‌های گردشگری سنت پترزبورگ آنقدر زیادند که ممکن است مسافران تور سنت پترزبورگ با یکبار سفر به این شهر موفق به دیدن همه آنها نشوند. 

آفر های ویژه الماس نشان