سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی صربستان

چرا تور صربستان

صربستان کشور کوچکی در شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی اروپاست. این کشور دارای پیوندهای فرهنگی و تاریخی مشترکی با روسیه است. مردم صربستان از نژاد اسلاو و بیشتر آنها مسیحی ارتدوکس هستند.  زبان رسمی این کشور زبان صربی است که از زبان اسلاوی به شمار می رود و شباهت زیادی به زبان روسی دارد.

جغرافیای صربستان:

پایتخت صربستان شهر بلگراد است که در زبان صربی به معنای "شهر سفید" است و دارای جمعیتی بیش از یک میلیون نفر است. رود دانوب که یکی از معروف ترین رودخانه های بالکان و بلکه اروپاست، از شمال صربستان می گذرد و به کشورهای مرکزی اروپا می ریزد. صربستان از سمت شرق با رومانی و بلغارستان، از سمت شمال با مجارستان، از غرب با کرواسی، بوسنی  هرزگووین و مونته نگرو و از سمت جنوب با کوزوو و مقدونیه همسایه است. صربستان کشوری سراسر سرسبز و دارای طبیعتی بسیار زیبا و بی نظیر است. امروزه تور صربستان تبدیل شدن به یکی از تورهای گردشگری مهم در شرق اروپاست و هرساله تعداد بیشتری از توریست ها از سراسر اروپا و کشورهای دیگر عازم سفر به این کشور می شوند.

تاریخ صربستان:

برای مسافران تور شاید تاریخ این این کشور جالب باشد ، صربستان دارای تاریخی پر فراز و نشیب بوده و در طول قرون گذشته این کشور شاهد تغییر و تحولات سیاسی گوناگونی بوده است. برای قرنها صربستان، جزئی از امپراطوری بیزانس (روم شرقی) بود تا اینکه زیر سلطه امپراطوری عثمانی رفت. سرانجام در اوایل قرن نوزدهم با قیام صربها این کشور از امپراطوری عثمانی جدا شد و کم کم متصرفات آن بیشتر شد تا اینکه در اوایل قرن بیستم، پس از پایان جنگ جهانی اول پادشاهی یوگسلاوی با اتحاد صربستان و کوزوو، کرواسی، مونته نگرو، اسلونی، مقدونیه و بوسنی هرزگووین تشکیل شد که پس از پایان جنگ جهانی دوم این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپای شرقی تبدیل به کشوری کمونیستی شد که تا سال 1990 ادامه یافت. با سقوط کمونیسم، یوگسلاوی فرو پاشید و کشورهای تشکیل دهنده آن یک به یک استقلال پیدا کردند ولی اتحادیه صربستان و مونته نگرو تا سال 2006 میلادی ادامه پیدا کرد. در این سال مونته نگرو از صربستان جدا شد و در سال 2008 نیز کوزوو که بخش آلبانیایی نشین صربستان بود با حمایت مجامع بین المللی از جمله اتحادیه اروپا از صربستان جدا شد و استقلال پیدا کرد.

سفر با تور صربستان - قیمت تور صربستان

خوشبختانه در سالهای اخیر با برگزاری تورصربستان و حذف ویزا برای توریست های ایرانی، امکان سفر بدون ویزا با تور صربستان فراهم شده و شما می توانید در هر یک از فصل های سال اقدام به رزرو تورهای صربستان کرده و به این کشور سفر کنید و یا حتی از تور لحظه آخری صربستان برای سفری خاطره انگیز استفاده نمایید.

بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپای شرقی، صربستان هنوز به عضویت اتحادیه اروپا در نیامده و عضو پیمان شینگن نیز نیست. از این رو کسانی که تمایل دارند در آینده به کشورهای شرق اروپا سفر کنند ولی نگران رد درخواست ویزایشان هستند، می توانند از طریق سفر به صربستان و مونته نگرو با یک تیر دو نشان بزنند و هم از این دو کشور زیبا بدون نیاز به ویزا دیدن کنند و هم شانس خود را جهت دریافت ویزای کشورهای دیگر اروپایی در سالهای آینده بالاتر ببرند. از این رو سفر با تور صربستان برای بسیاری از توریست ها و گردشگران هموطن مان، ارزشمند است و همچنین در مقایسه با تورهای اروپایی حوزه شینگن ، قیمت تور صربستان بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

شهر پودگوریکا نیز بزرگترین شهر کشور مونته نگرو است. همانطور که گفته شد، کشور مونته نگرو در سال 2006 از صربستان جدا شد. این کشور کوچک دارای جنگل ها، کوهستان ها و سواحل زیبایی است. نواحی ساحلی این کشور در کنار دریای آدریاتیک قرار گرفته اند.

تور بلگراد پرطرفدارترین تور برای سفر به این کشور است اما امروزه می توانید با استفاده از تور بلگراد پودگوریکا (تور ترکیبی صربستان مونته نگرو) براحتی از امکانات این دو شهر استفاده و ضمن بازدید از آنها، از سفرتان به این دو کشور زیبای بالکان و دیدار جاذبه های گردشگری متعدد از جمله کلیساها، قلعه های قدیمی و جالب، بازارهای محلی، رودخانه ها و جنگل های سرسبز لذت ببرید و با تاریخ کهن و فرهنگ مردمان خونگرم و مهمان نواز این دو کشور آشنا شوید.

واحد پول صربستان دینار صربستان و واحد پول مونته نگرو یورو است.

صربستان یکی از کشورهایی است که فرهنگ غذایی بسیار غنی دارد و هنگام سفر با تورصربستان می توانید به رستوران های بلگراد رفته و طعم لذیذ غذاهای محلی این کشور را نیز امتحان کنید.

جهت رزرو تور صربستان و مونته نگرو می توانید با آژانس الماس نشان مجری مستقیم تور صربستان تماس بگیرید.

آفر های ویژه الماس نشان