تور رم

ایرلاین : ترکیش

تور سوئیس و ایتالیا 7روز (3شب ژنو و لوزان 3شب رم)

تاریخ شروع پکیج از : 1403/01/14
قیمت از : 234,162,000 تومان

تور ایتالیا و اسپانیا و فرانسه

ایرلاین : امارات

تور 12 روز فرانسه و ایتالیا و اسپانیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 250,230,000 تومان

تور ایتالیا و فرانسه

ایرلاین : قطر ایر وی

تور 10 شب فرانسه و ایتالیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 236,830,000 تومان
ایرلاین : امارات

تور 12 روز فرانسه و ایتالیا و اسپانیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 250,230,000 تومان
ایرلاین : ترکیش

تور فرانسه و ایتالیا (4شب پاریس 4شب رم)

تاریخ شروع پکیج از : 1403/01/14
قیمت از : 315,520,000 تومان

تور ایتالیا و اسپانیا

ایرلاین : امارات

تور 12 روز فرانسه و ایتالیا و اسپانیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 250,230,000 تومان

تور ایتالیا و سوئیس

ایرلاین : ترکیش

تور سوئیس و ایتالیا 7روز (3شب ژنو و لوزان 3شب رم)

تاریخ شروع پکیج از : 1403/01/14
قیمت از : 234,162,000 تومان

تور ایتالیا

ایرلاین : قطر ایر وی

تور 10 شب فرانسه و ایتالیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 236,830,000 تومان
ایرلاین : امارات

تور 12 روز فرانسه و ایتالیا و اسپانیا

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/09
قیمت از : 250,230,000 تومان
ایرلاین : ترکیش

تور سوئیس و ایتالیا 7روز (3شب ژنو و لوزان 3شب رم)

تاریخ شروع پکیج از : 1403/01/14
قیمت از : 234,162,000 تومان

ایتالیا

سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی ایتالیا

چرا تور ایتالیا

ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا، شبه جزیره ای است که در دریای مدیترانه قرار دارد. ایتالیا شامل متنوع ترین و زیباترین چشم اندازهای روی زمین است و به عنوان کشوری شبیه یک چکمه شناخته می شود. کوه های آلپ در قسمت شمالی این کشور و کوههای Apennine در قسمت مرکزی قرار گرفته اند که شامل انواع گونه های وحشی مانند: گربه های وحشی، گرگ ها، گوزن ها و خرس ها هستند. پایتخت ایتالیا شهر رم، محبوب ترین مقصد تور ایتالیا است ؛ دیگر شهرهای بزرگ این کشور: میلان  جنوا، خلیج لیگور؛ ناپل، ونیز و فلورانس میباشند.

در طول یک دوره بیش از 3000 ساله، تاریخ ایتالیا با وقایع مختلفی مشخص شده است: اتحاد و جدایی، نزاع بین جامعه و امپراتوری های شکست خورده. ساکنان ایتالیا در حال حاضر برای بیش از نیم قرن است که در صلح به سر میبرند و از سطح بالای زندگی و فرهنگ پیشرفته برخوردار هستند. اگرچه تاریخچه باستان شناسی ایتالیا به دهها هزار سال قبل برمیگردد، اما تاریخ تمدن ایتالیا با اتروسکان ؛ تمدن باستانی که بین رودخانه های Arno و Tiber در 700سال قبل از میلادمسیح وجود داشته، آغاز می شود. در قرن سوم قبل از میلاد مسیح اتروسکانها توسط قدرت اصلی اطراف دریای مدیترانه، رومی ها جایگزین شدند و تا قرن 5ام امپراطوری آنها دوام داشت. در دوران رنسانس با اینکه بسیاری از شهرهای ایتالیا پیشرفت هنری، فرهنگی و تکنولوژیکی داشتند اما جنگهای بسیاری بین ایالت های وفادار به پاپ و وفاداران به امپراطوری مقدس روم شکل گرفت. در قرن 19 اتحادیه ایتالیا تشکیل شد و بعد از جنگ جهانی دوم این کشور دارای سیستم چند حزبی بود تا اینکه در دهه 1990 ایتالیا دچار تغیرات بنیادینی شد.


آب و هوای ایتالیا

از نظر جغرافیایی، ایتالیا آب و هوای مدیترانه ای معتدلی دارد با زمستان های معتدل و بارانی، و تابستان های گرم و خشک؛ اما به دلیل وسعت آن از شمال تا جنوب، آب و هوای متفاوتی دارد. درشمال ایتالیا به دلیل وجود کوه های آلپ تابستانها گرم و دمای هوا حدود 25تا30درجه؛ و زمستانها (دسامبر و مارچ) برفی و آفتابی با دمای هوای زیر صفر درجه است. این منطقه در فصل زمستان پذیرای بسیار از گردشگران تور ایتالیا برای انجام ورزشهای زمستانی مخصوصا اسکی است. قسمت مرکزی ایتالیا تابستانهای (ماههای ژوئن و اگوست) گرم و زمستان های سرد با بارش باران و گاهی برف دارد. در قسمت جنوبی به دلیل تاثیرات دریای مدیترانه آب و هوای تابستانها گرم و خشک و زمستانها معتدل و گاهی بارانی است. بیشترین دما در جولای و آگوست 27درجه و سردترین دما در ژانویه و فوریه 4درجه میباشد؛ در این منطقه هرگز برف نمیبارد.


بهترین زمان سفر با تور ایتالیا

ایتالیا با آب و هوای مدیترانه ای (تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب) شناخته می شود و بهترین مقصد تور اروپا برای هر زمان از سال است. ماه های زمستان اغلب مرطوب و سرد در شمال اما معتدل در جنوب هستند. ماه های تابستان می تواند داغ، شلوغ و گران باشد؛ بیشتر ایتالیایی ها در ماههای جولای و آگوست که گرمترین ماههای سال هستند به تعطیلات میروند بنابراین در طول این ماهها جمعیت و قیمت ها بسیار افزایش پیدا میکنند.

طبق تحقیقاتی که در چند سال اخیر انجام شده، گران ترین پرواز به ایتالیا ماه آوریل و در روز شنبه است، و ارزان ترین آن ماه اکتبر ؛ برای رزرو هتل ماه می گرانترین ماه و نوامبر مقرون به صرفه ترین ماه است. درنتیجه بهترین زمان سفر با تور ایتالیا بهار (اواسط آوریل تا ژوئن) یا پاییز (سپتامبر و اکتبر) است که آب و هوا خوب، درجه حرارت متوسط، گردشگران کمتر و قیمت های پایین تر وجود دارد.


جاذبه های گردشگری ایتالیا

در قرن بیستم اقتصاد ایتالیا عمدتا کشاورزی بود، اما امروزه قسمت بزرگی از اقتصاد این کشور بستگی به صنعت گردشگری دارد. به صورتی که در سال 2016 در رتبه پنجم جذب یشترین گردشگر با 52.4 میلیون نفر، قرار گرفت. این کشور از نظر جاذبه های گردشگری طبیعی، فرهنگی و باستانی بسیار غنی است و هرساله گردشگران زیادی از تور اروپا، ایتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند.

ایتالیا دارای مکانهای دیدنی بسیار زیادی در لیست یونسکو است، 44تا ، که بعضی از آنها کل یک شهر یا منطقه هستند. به عنوان زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، تعجب آور نیست که ایتالیا دارای شاهکارهای هنری و معماری بسیاری باشد، اما جاذبه های برتر این کشور، تنها هنر و معماری نیستند؛ دریاچه ها، کوه ها و ساحل های فوق العاده نیز سهم بزرگی در جذب گردشگر تور ایتالیا دارند. فهرستی از جاذبه های شناخته شده ایتالیا:

1.      آمفی تئاتر Colosseum در رم، که در نوع خودش بزرگترین است، توسط امپراطوری روم ساخته شده و بعدها به عنوان مکان ورزشی استفاده می شد. ساخت این بنا در سال 72میلادی توسط امپراطور Vespasian شروع شد و ظرفیت 50000 تماشاگر را داشت. اولین جاذبه گردشگری تور رم ، این آمفی تئاتر است که آن را با تاریخ خونین نبرد گلادیاتورها در آن میشناسند.

2.      ونیز (venice)، شهری که از 118 جزیره کوچک ساخته شده و خیابان های آن کانال های آبی هستند که باید با قایق هایی به نام vaporetti از آنها عبور کرد. این شهر یکی از مهمترین دلایل جذب گردشگر به تور ایتالیا است که هرساله در ماههای مختلف میزبان جشنواره های متفاوت است.

3.      شهر Pompeii در سال 79میلادی توسط آتشفشان Vesuvius به خاکستر و خاک تبدیل شد، اما بسیاری از گنجینه های هنری شهر که در گدازه ها مدفون شده بودند حفظ شدند.این شهر در سال 1748 به صورت اتفاقی مجددا کشف شد و با خاکبرداری های دقیق، اطلاعاتی دقیق از زندگی افراد آن منطقه در 2000سال پیش ارائه شد.

4.      کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره Cathedral of Santa Maria del Fiore در فلورانس در سال 1296شروع به ساخت و درسال 1436 تکمیل شد. در آن زمان بزرگترین کلیسای جهان بود اما امروزه به رتبه سوم نزول پیدا کرد. قسمت بیرونی کلیسا با سنگ مرمر پلی کروم در سایه های مختلف سبز و صورتی و خط های سفید رنگ ساخته شده است.

5.      دریاچه کومو lake Como یکی از زیباترین مناطق ایتالیاست که توسط کوه ها احاطه شده و در 25کیلومتری میلان قرار دارد. این دریاچه برای گردشگران تور ایتالیا که بدنبال آرامش هستند مکان بسیار مناسبی است، که در آن فعالیت های تفریحی مانند ماهیگیری انجام میشود.

6.      برج کج پیزا The Leaning Tower of Pisa معروف ترین ساختمان کج شده در جهان با ارتفاع 56 متر و وزن 14،453 تن در شهر پیزا قرار گرفته است. در دسامبر 2001 استقامت برج تا 300 سال آینده اعلام شد و تا آن زمان اجازه دسترسی عموم به آن داده شده است.

7.      شهر ساحلی آمالفی Amalfi Coast در قسمت شمالی خلیج Salerno قرار دارد و با مناظر خیره کننده و غذاهای معروف یکی از مراکز توریستی محبوب منطقه و ایتالیا است که سالانه هزاران گردشگر تور ایتالیا را به خود جذب می کند.

8.      Cinque Terre یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با تپه های شیب دار و صخره های شگفت انگیز و مشرف به مدیترانه از 5بخش ساحلی تشکیل میشود. تعطیلات در Cinque Terre مانند سفر به عقب در زمان است. معماری باستانی، نمای پاستل، کمی رنگ آمیزی، گل و مردم محلی باعث شده اند تا این مکان از سال 1997 در یونسکو ثبت شده باشد.

9.      ایالت مستقل واتیکان در رم با 44متر مکعب و حدود 1000نفر جمعت، یک حکومت کلیسایی است که توسط پاپ رهبری میشود. در داخل این ایالت مکان های مذهبی و فرهنگی مانند کلیسای سنت پیتر، کلیسای سیتین و موزه واتیکان قرار دارند.

10.  کلیسای جامع میلان Milan Cathedral مربوط به قرن ششم ، بزرگترین کلیسای ایتالیا و رتبه چهارم جهان را دارد. در قسمت بیرونی کلیسا 2245 مجسمه مرمر وجود دارد و آرامگاه های افراد معروف بسیاری در این مکان قرار دارد.


هتل های ایتالیا

ایتالیا پنجمین کشور توریست پذیر دنیاست و هتل های بسیار متنوعی در آن وجود دارد، از پانسیون های قدیمی در مراکز تاریخی تا هتل های لوکس کنار دریا. هتل های لوکس ایتالیا در تمام کشور پراکنده شده اند و با توجه به شهری که به عنوان مقصد تور ایتالیا انتخاب شده، قیمت های متفاوتی دارند. هتل های پنج ستاره رم و ونیز از گران ترین هتل های کشور هستند و شهر های میلان و فلورانس قیمت مناسب تری دارند. البته برخی از مکان های اقامتی در ایتالیا به صورت فصلی پذیرای گردشگران تور ایتالیا هستند.

بهترین هتل های ایتالیا :

·         Rocco Forte Hotel De Russie در رم

·         Belmond Hotel Cipriani در ونیز

·         Le Sirenuse در شهر ساحلی آمالفی

·         Maison Evelina در رم

·         Mandarin Oriental در میلان

·         Capri Palace Hotel & Spa در جزیره کاپری

·         Belmond Villa Sant'Andrea در جزیره سیسیلی

·         Villa Cora در فلورانس

·         Hotel Punta Tragara در ناپولی

·         Forte Village Resort در جزیره ساردینیا

آفر های ویژه الماس نشان