معبد مادر بالی

معبد بساکیه (Besakih) به نام معبد مادر در بالی معروف است متعلق به بیش از 1000 سال پیش بوده و در ارتفاع 1000 متری سراشیبی کوه Mount Agung واقع گردیده و یکی از بناها جاذبه های تور بالی به شمار می رود.

معبد مادر بالی ، بزرگترین و مقدس ترین معبد در کل جزیره محسوب می شود که توسط مزارع برنج ؛ تپه ها و کوه ها و رودهای فوق العاده زیبا احاطه شده و منظره ای فوق العاده را پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.     معبد مادر از حدود 86 معبد تشکیل شده برای رسیدن به آن باید از پله های فراوانی در میان کوه Agung بالا بروید.

معبد مادر بالی در واقع محلی برای پرستش خدای هندوها بوده است و مجسمه و نمادهایی از خدایان هندو : شیوا ، برهما و ویشنو در آن وجود دارد.

سالانه حدود 70 جشن و مراسم مختلف در این معبد بزرگ برگزار می شود.در طول روز معبد مادر بدلیل رفت آمد زیاد گردشگران و مسافران تور بالی مقداری شلوغ و پر ازدحام است.بهترین زمان در روز برای بازدید از معبد مادر بالی صبح خیلی و زود و یا نزدیک غروب آفتاب است زیرا در این مواقع توریست های کمتری در این منطقه حضور دارند.

همچنین برای ورود به این معبد لازم است لباس های مناسب بپوشید ، بالا تنه خود را بخوبی بپوشانید ، Sarong به پا کنید و Sash به دور کمر ببندید که البته همه این ها را می توانید در اطراف معبد اجاره کرده با خریداری نمایید.     مسافران و گردشگران تور بالی می توانند از جاذبه های گردشگری بالی دیدن نمایند.