تور قشم

ایرلاین : قشم ایر

تور 3شب و 4روز قشم ویژه بهار 1403

تاریخ شروع پکیج از : 1403/01/15
قیمت از : 4,410,000 تومان

قشم

سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی قشم

چرا تور قشم

وقتی حرف از سفر به ایران میشود، در ذهن بیشتر مردم، شیراز و اصفهان نقش میبندد و کمتر کسی به جزیره های ایران به عنوان مقصد تور گردشگری نگاه میکند. جزیره قشم، بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس با مساحت 1491متر مربع (2.5 برابر کشور بحرین) در تنگه هرمز قرار دارد. این جزیره متعلق به استان هرمزگان و جمعیت آن 149000نفر (طبق سرشماری سال 1395) است. جزیره قشم تنها 20کیلومتر با بندرعباس ؛جنوبی ترین ساحل ایران؛ فاصله دارد. در سالهای اخیر با افزایش تقاضای تور قشم از داخل و خارج از کشور مهمترین منبع اقتصادی این جزیره، صنعت گردشگری و پس از آن صیادی است. شهرستان قشم به 64 بخش شهری و روستایی تقسیم میشود که شهر قشم در شرقی ترین قسمت جزیره قرار دارد.

با توجه به نتایج باستان شناسی ارائه شده، اولین نشانه های وجود زندگی در این جزیره به دوران ایلامی ها (2500سال قبل از میلاد مسیح) برمیگردد. در زمان ساسانیان جزیره قشم به نام " ابرکاوان" نامیده میشد، و از نام های دیگر آن کشم و لافت بوده است. در آن زمان جزیره قشم مرکز فعال دریانوردی و منبع آب شیرین برای کشتی ها بوده. در دوره ای قشم تحت تسلط عربها و بعد از آن پرتغال ، هلند و انگلیس قرار داشت و از دوران صفویه قشم مجددا در اختیار ایران قرار گرفت.

باتوجه به افزایش ساخت و ساز بناهای مدرن، مردم جزیره همچنان  زندگی بندری سنتی خودشان را حفظ کرده اند. آنها هنوز لباس های محلی میپوشند و در خانه هایی که بادگیر دارند زندگی میکنند. مهمترین جاذبه توریستی در جزیره قشم که آن را نسبت به جزیره های دیگر منحصر به فرد میسازد، داشتن ساحل صخره‌ای، ماسه‌ای و گلی است. دیدنی‌های طبیعی، غذاهای محلی و دریایی و معاشرت با مردم خونگرم قشم در کنار هم سفر به تور قشم را بسیار لذت بخش میکند.


آب و هوای جزیره قشم

با اینکه جزیره قشم سرزمین گرم و خشکی به شمار میرود اما رطوبت هوا به طور میانگین گاهی به 74درصد میرسد. دمای هوا در تابستان حدود 45 درجه است و در فصول سرد تنها حدود 10روز بارندگی دارد. چون اکثر جاذبه های گردشگری قشم روباز هستند، در بهار و تابستان گرمای هوا آزاردهنده میشود؛ و بهترین زمان سفر با تور قشم در پاییز و زمستان است، که دمای هوا حدود 27-30 درجه میباشد. در این فصول علاوه بر هوای عالی جزیره میتوان از پروازها، هتل ها و اقامت گاهها با قیمت ارزانتری بهره برد.


جاذبه های گردشگری جزیره قشم

به دلیل قدمت زندگی در جزیره قشم، علاوه بر سواحل زیبا اماکن تاریخی بسیاری در این جزیره وجود دارند که جزء مهمترین دیدنیهای جزیره قشم هستند. اغلب دیدنی ها در تور جزیره قشم از مرکز شهر دورند اما ارزش صرف هزینه و زمان را دارند. مهمترین جاذبه های توریستی جزیره قشم عبارتند از :

·        غار نمکدان (گنبد نمکی)

·        جنگل حرا

·        غار خربس

·        درخت انجیر معابد (درخت لور)

·        دره ستاره ها

·        جزایر ناز، هنگام، هرمز و لارک

·        تنگه چاه کوه

·        قلعه نادری و چاه های تلا در لافت

·        روستای شیب دراز

·        قبرستان 900ساله تم سنیتی

·        سد گوران

·        ژئوپارک و پارک کروکودیل جزیره قشم

قلعه پرتغالی ها، انجام غواصی، بام قشم، تماشای شنای دلفینها، پارک زیتون و آکواریوم پروانه طلایی از جمله جاذبه های گردشگری شهر قشم هستند که مسافران تور قشم با صرف زمان کم میتوانند از آنها دیدن کنند.


دسترسی به جزیره قشم

فاصله جزیره قشم از تهران حدود 1300کیلومتر است که هم از طریق هوایی و هم از طریق زمینی دسترسی دارد. تور قشم از تهران توسط هواپیما 1ساعت و 30دقیقه و توسط ماشین 14ساعت تا بندرعباس و 20دقیقه با کشتی تا جزیره زمان میخواد. از جاذبه های توریستی قشم امکان بردن وسیله نقلیه شخصی است که توسط کشتی های مخصوص بردن خودرو (لندینگ کرافت)، از بندر پل به جزیره انجام میشود.

جزیره قشم در منطقه آزاد تجاری قرار دارد و تمامی توریست های خارجی (تا 14 روز) بدون نیاز به ویزا میتوانند از این جزیره بزرگ دیدن کنند؛ به همین دلیل تور قشم در بین توریست های بین المللی نیز بسیار محبوب است.


مراکز خرید جزیره قشم

از معروفترین مراکز خرید در جزیره قشم :

بازار سنتی قشم، سیتی سنتر قشم، مجتمع زمرد، مراکز خرید فردوسی، مرجان، پردیس، خلیج فارس، سیمرغ، نخل زرین و راه ابریشم

در بازارهای بندر درگهان کالاها به قیمت مناسب تری عرضه می‌گردند و مناسب آن دسته از مسافران تور قشم که عاشق خریدند است؛ مانند بازارهای دو دولفین،‌ صدف، مروارید، دریا و بازار قدیم درگهان.


غذاهای جزیره قشم

از مهمترین جاذبه های توریستی هر شهری خوراکی ها و غذا های مخصوص آن منطقه است؛ غذاهای دریایی پیشنهاد اکثر رستوران های جزیره قشم است. از جمله پرطرفدارترین غذاهای قشم: قلیه ماهی، هَوآری ماهی، زیبُن هَوور، خوراک میگو، زیبُن میگ، کلمبا، برنج دیشو و کباب بزی هستند.

 از معروفترین رستوران های جزیره که به گردشگران تور قشم توصیه میشوند، رستوان خاله، حاج غفور، آبشار، الوند، نعیم، ساندویچی هلر و رستوران گلدن فود در درگهان هستند. همچنین نوشیدنی مخصوص جزیره قشم چای شیر است که در رستوران های سنتی خوان بوم، بدیل، میلس ورستوران سنتی سیتی سنتر عرضه میشود. اما به آن دسته از گردشگران تور قشم که طرفدار فست فود هستند، فست فود لابستر و سیحون پیشنهاد میشود.

سوغات این جزیره خرما، ادویه و چندین نوع نانهای محلی است که معروفترین آنها تموشی یا توموشی نام دارد. گردشگران تور قشم میتوانند کیک هلر را تنها ازروستای هلر تهیه کنند. از دیگر سوغات جزیره قشم صنایع دستی دریایی، لباس محلی،‌ گلیم، رودوزی سنتی و صنایع دستی حصیری است.


هتل های جزیره قشم

جزیره قشم هتل‌های لوکس، متوسط و با قیمت ارزان بسیاری دارد که با توجه به امکانات هتل، منظره اتاق، نزدیکی به مراکز خرید و ساحل رده بندی میشوند. برای لذت بردن از بهترین هتل های جزیره قشم با قیمت های مناسب رزرو آنها از چند وقت قبل است.

هتل های لوکس قشم:

·        هتل سورینت 

·        هتل ارم قشم

·        هتل ساحل طلایی قشم

·        بوتیک هتل ایرمان 

·        هتل آرتا 

·        هتل بوتیک فولتون قشم


هتل های متوسط قشم:

·        هتل ساحلی خلیج فارس قشم

·        هتل آرام قشم

·        هتل کیمیا 

·        هتل سینگو 

·        هتل سما قشم

·        هتل ریحان 


هتل های ارزان قشم:

·        هتل‌ پرشین گلف 

·        ‌ هتل مروارید قشم

·        هتل دیپلمات قشم

·        هتل نخل هنگام 

·        هتل آدینه 

·        هتل آپارتمان پلاس قشم


برای اقامت گردشگران تور قشم که میخواهند شب را در روستاها بمانند مکانهایی ایجاد گردیده است که اقامتگاههای بومگردی نام دارند. مهم ترین آنها کاشانه مهمان لرد سوزا در شهر سوزا، اقامتگاه خالو در روستای نقاشه، اقامتگاه ناخدا امینی در روستای طبل ، اقامتگاه ناخدا علی صالح در روستای سهیلی، خانه سنتی هفت رنگو و اقامتگاه فتاحی در روستای شیب دراز نمونه های آن هستند.

آفر های ویژه الماس نشان