جزیره مرجانی پاتایا

جزایر گرمسیری  و مقصد های ساحلی بیشماری برای انتخاب در تایلند وجود دارند و پاتایا یکی ازشهرهای ساحلی که با وجود زندگی شبانه، رستوران متنوع و فرصت خرید عالی به یکی از برترین مقاصد تور تایلند تبدیل شده است. با توجه به استقبال گردشگران از تور پاتایا در فصول گردشگری سواحل این شهر مملو از جمعیت و گاهی کثیف میباشند؛ اما اگر بدنبال آرامش در سواحل شنی با تجربه شنا در آبهای شفاف کریستالی هستید، جزیره مرجانی Coral island میتواند گزینه عالی در تور پاتایا باشد. جزیره مرجانی تایلند در زبان تایلندی Koh Larn ، دارای برخی از زیباترین سواحل با صخره های مرجانی عظیم است. این ساحل ها با شن و ماسه سفید و طلایی درخشان با آب های لاجوردی کاملاً عالی هستند و باعث ایجاد کنتراست زیبایی از طراوت و آرامش بخش رنگ های گرمسیری می شوند.


جزیره مرجانی پاتایا

جزیره مرجانی در نزدیکی شهر پاتایا و بزرگترین جزیره در بین جزایر نزدیک به خشکی، فراتر از فشار و شلوغی پاتایا است. این جزیره با اندازه چهار و نیم کیلومتر طول و دو کیلومتر عرض، سواحل زیبا با آب های شفاف و فضای داخلی پر از جنگل های کوهستانی دارد. فاصله جزیره مرجانی تا نزدیک ترین ساحل پاتایا حدود 7 کیلومتر میباشد که تنها راه ارتباطی آن دریایی است. اگر سواحل شلوغ در تور پاتایا همان چیزی نیست که شما می خواهید، تعطیلات گرانبهای خود را با یک گریز تمام وقت برای جایگزینی مناسب ، ایده آل برای خانواده ، زوج ها و گروه دوستانه در جزیره مرجانی بگذرانید. اگرچه مرجان چندانی برای دیدن باقی نمانده است ، اما آبهای شفاف این جزیره برای غواصی بسیار عالی است. جزیره مرجانی به ندرت توسط گردشگران به عنوان یک اقامتگاه تفریحی انتخاب می شود بلکه به عنوان یکی از اجاذبه های گردشگری پاتایآ و مکمل سواحل آن شناخته میشود. از آنجا که این جزیره در فاصله چندان دوری نیست ، گردشگران تور پاتایا می توانند صبح به راحتی به آنجا بروند، چند ساعت در آن بمانند و بعد از ظهر دوباره به ساحل پاتایا برگردند. اکثر گردشگران از جزیره مرجانی به صورت تورهای روزانه یا نیم روزی دیدن می کنند ، که به نسبت سواحل شهری پاتایا بسیار تمیز تر محسوب می شوند؛ توریست های کمتری یک یا دو شب یا بیشتر در جزیره می مانند.


جزیره مرجانی پاتایا


صندلی های ساحلی در تمام سواحل اصلی جزیره برای اجاره وجود دارند ، رستوران ها غذاهای دریایی و غذاهای تایلندی و بین المللی را سرو می کنند. علاوه بر شنا ، حمام آفتاب و استراحت در ساحل ، بازدید کنندگان می توانند از تفریحات بیشمار آبی استفاده کنند یا در جزایر داخلی جنگلی پیاده روی كنند و اگر پیاده روی طولانی مدت در سواحل عضلات شما را دچار گرفتگی کند، میتوانید آنها را توسط ماساژهای ساحلی که به راحتی در دسترس هستند ، برطرف کنید. همچنین فروشگاه هایی در سواحل وجود دارند که در مقایسه با سواحل پاتایا تعداد بسیار کمی هستند اما بسیاری از مغازه ها و رستوران ها را می توانید در کنار ساحل ها پیدا کنید و به یاد داشته باشید که قیمت ها در اینجا کمی بالاتر از حد معمول هستند.

دهکده اصلی جزیره روستای Na Ban است که حدود هزار نفر ساکن آن هستند. برای گردشگران تور پاتایا که مایل به ماندن طولانی تر از نیم روز در جزیره مرجانی هستند، در چندین سواحل هتل و خانه های ییلاقی زیادی وجود دارد، از اتاق های مقرون به صرفه گرفته تا اقامتگاه های لوکس؛ در حالی که میزان اتاق در جزیره نسبت به پاتایا یا ساحل جامتین کمی بالاتر است، اما ارزش گذراندن شب را دارد.


جاذبه های دیدنی جزیره مرجانی

این که آیا شما برای یک روز در جزیره مرجانی حضور دارید یا یک سفر طولانی تر را برنامه ریزی کرده اید، اگر نمیخواهید که کل روز را در حال گذراندن در سواحل باشید، می توانید از بین گزینه های متنوع تفریحات و سرگرمی ها انتخاب کنید. در جزیره مرجانی فعالیت های بسیاری برای تفریح بازدید کنندگان تور پاتایا وجود دارد، اگر انتخاب شما تفریحات هیجان انگیز است، می توانید یک اسکوتر یا جت اسکی اجاره کنید. اگر به تفریحات آبی علاقه مندید قایق سواری با قایق های موزی، شنا در آبهای گرمسیری و غواصی از گزینه های پیش روی شماست، اما بهترین آنها "پیاده روی در اعماق اقیانوس" و آشایی با زندگی دریایی رنگارنگ میباشد.

زمین این جزیره عمدتا کوهستانی و در بیشتر قسمت های آن با پوشش گیاهی سنگین و میمون های وحشی پوشیده است. همچنین در آن حدود شش ساحل وجود دارد که دارای شن و ماسه سفید و آب آبی روشن و شفاف هستند و بهترین آنها در سمت غربی جزیره یافت می شود؛ در مجموع جزیره مرجانی یکی از بهترین انتخاب ها در سفر خانوادگی با تور تایلند میباشد زیرا برای هر سلیقه ای شگفتی ای دارد.

1- ساحل Tawaen

ساحل شنی بلند Tawaen محبوب ترین مقصد جزیره مرجانی است که در فصل اوج گردشگری بسیار شلوغ می شود. رستوران های این ساحل غذاهای دریایی، تایلندی و بین المللی را سرو می کنند، کافه های جلوی ساحل کوکتل ها، میوه ها و بستنی ها را مستقیم به صندلی ساحلی شما می آورند. بازدید کنندگان تور پاتایا برای اقامت شبانه در این ساحل گزینه ای از چندین استراحتگاه را دارند. این ساحل از طریق قایق اجاره ای یا از اسکله بالی های در پاتایا مستقیما قابل دسترسی است.


ساحل جزیره مرجانی


2- معبد Mai Samraan

معبد Mai Samraan جزیره مرجانی یکی از معروف ترین معابد مقدس تایلند است که در محوطه کوچک آن بسیاری از مجسمه های جالب بودا با تزیینات رنگارنگ و فضایی آرام وجود دارند. دسترسی به این معبد از اسکله  جزیره مرجانی به راحتی توسط پیاده روی ممکن است ، زیرا درست در مرکز دهکده کوچک آن قرار دارد.

3- ساحل Samae

ساحل شنی Samae بیش از 500 متر طول دارد که محوطه شنا به دلیل ایمنی شناگران محصور شده است و صندلی های ساحلی با توجه به فصل 50 تا 100 بات اجاره داده می شوند. حدود ده ها رستوران و کافه در ساحل غذاهای تایلندی، نوشیدنی، کوکتل، غذاهای دریایی تازه و بستنی را سرو می کنند. در چند قدمی ساحل اقامتگاهی برای گردشگرانیست که می خواهند شب در جزیره بمانند.

4- چشم انداز Khao Nom

برای دیدن بهترین مناظر جزیره مرجانی ، به قسمت چشم انداز Khao Nom در نزدیکی ساحل Samae بروید. از آنجا نمایی عالی از فضای جنگلی جزیره، ساحل Samae ، اقیانوس و چندین جزیره کوچک در خلیج تایلند را خواهید داشت.

5- پاراسیلینگ

اگر به دنبال هیجان هستید، پاراسیلینگ جزیره مرجانی در تور پاتایا را امتحان کنید؛ از یک اسکله شناور در دریا در نیمه راه پاتایا و جزیره ، یک قایق موتوری چتر نجات را در هوا می کشاند و هیجان زیادی را در بالای دریا به شما می دهد. قیمت برای هر نفر 600 بات است.


پاراسیلینگ در جزیره مرجانی پاتایا


6- ساحل Tien

اندکی کوتاهتر از Samae و Tawaen ، ساحل Tien دارای ساحل شنی زیبا است که با نخلستان پوشیده شده و منظره ای عالی از فضای داخلی جنگلی جزیره  مرجانی در پشت آن وجود دارد. اگرچه با شن و ماسه سفید و آبهای شفاف آبی بسیار جذاب است ، اما Tien یکی از سواحل خلوت در این جزیره میباشد، چندین رستوران در این ساحل وجود دارند اما گزینه های اقامت محدود هستند.

7- چشم انداز Kuan Yin Viewpoint

چشم انداز کوآن یین در جزیره مرجانی جزء بایدهای هر گردشگر تور پاتایا میباشد، این قسمت شهر تا به امروز زیباترین منظره جزیره است که با یک اسکوتر به راحتی می توان به آن رسید. تنها با چند دقیقه فاصله این منطقه بین بندرگاه  و ساحل اصلی (ساحل تاوین) قرار دارد. در مسیر صعود به این چشم انداز، از کنار یک مجسمه غول پیکر بودا گذر خواهید کرد - یکی دیگر از جاذبه های جزیره مرجانی.


دسترسی به جزیره مرجانی از پاتایا چگونه است؟

رسیدن به جزیره مرجانی در تور پاتایا آسان است و راه های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد.

قایق موتوری

سریعترین راه برای رسیدن به جزیره مرجانی قایق های سرعتی هستند، به خصوص اگر می خواهید به یکی از سواحل کم بازدید در این جزیره بروید. سفر با قایق سرعتی از پاتایا حدود 20 دقیقه طول می کشد و 300 تا 400 بات برای هر نفر هزینه دارد. قایق های بسیاری برای اجاره در دسترس هستند که آنها را می توان در اسکله بالی های واقع در جنوب واکینگ استریت در پاتایا یافت. قیمت اجاره هر کدام ها بسته به اندازه قایق 1500 تا 3500 بات است.

کشتی

کشتی کمی آهسته تر اما ارزان تر تا حدود 30 بات برای هر نفر است. مسیر این کشتی ها از پاتایا به  اسکله Na Ban و دیگری در اسکله ساحل Tawaen در طرف دیگر این جزیره هستند. هر دو حدود 45 دقیقه طول می کشد و از اسکله بالی های در انتهای خیابان واکینگ استریت حرکت میکنند. کشتی ها در تور پاتایا به مقصد جزیره مرجانی هر یک یا دو ساعت بین ساعت 07:00 و 18:00 حرکت می کنند.


دسترسی به جزیره مرجانی پاتایا


گردش در جزیره مرجانی

گردش در داخل جزیره مرجانی بسیار آسان و ارزان است و توسط تاکسی موتورسیکلت یا songthaew، که به آن اتوبوس بات نیز گفته می شود، انجام میشود. اتوبوس های بات در نزدیکی معبد واقع شده اند که در فاصله 100 متری اسکله اصلی روستا قرار دارند. آنها معمولاً صبر می كنند تا اتوبوس های خود را قبل از عزیمت پر كنند كه اغلب خیلی طول نمی كشد. در سواحل تقریباً همیشه تعداد معدودی اتوبوس در حالت آماده به کار قرار دارند تا شما را به جایی که می خواهید بروید ، ببرند. نرخ کرایه بستگی به مسافت دارد، اکثر مقاصد دارای کرایه 30 تا 50 بات می باشند. چندین مغازه در این جزیره موتور سیکلت و اجاره دوچرخه ارائه می دهند. تاکسی های موتوری با حدود 400 بات شما را به تور جزیره میبرند ، قیمت تعیین شده ای وجود ندارد اما معمولا همه آنها مبلغ مشخصی را دارند و چانه زدن فایده ای ندارد. همچنین کرایه ای که پرداخت میکنید برای هر شخص است ، فرقی نمیکند که چند نفر را سوار کنید. همچنین میتوانید موتورهایی را برای یک روز کامل با هزینه 200 بات اجاره کنید و به هرجا که بخواهید بروید.


آب و هوای جزیره مرجانی

آب و هوای تایلند در نقاط مختلف کشور متفاوت است اما بهترین زمان برای بازدید از سواحل این کشور در طول فصل زمستان بین نوامبر تا فوریه یا دسامبر تا می می باشد. پاتایا مانند بیشتر تایلند دارای آب و هوای گرمسیری معمولی است و تقریباً در تمام طول سال گردشگران تور تایلند را به خود جذب میکند. جزیره مرجانی در نزدیکی پاتایا که دارای چندین سواحل زیبا و شگفتی های طبیعی است، نیز دارای جو گرمسیری، مرطوب و آفتاب فراوان میباشد.

در این جزیره سه فصل وجود دارد: فصل گرم و خشک (دسامبر تا فوریه)، فصل گرم و مرطوب (مارس و آوریل) و فصل گرم و بارانی (می تا نوامبر). طبیعتا فصل خشک بهترین زمان سفر با تور پاتایا و بازدید از جزیره مرجانی میباشد، زیرا احتمال بارش باران بسیار ناچیز و رطوبت هوا زیر 50 درصد میباشد. از ماه می تا اکتبر در جزیره مرجانی بارش های باران شدید بسیاری وجود دارد و به هیچ وجه برای تفریحات آبی زمان مناسبی نمیباشد.