تور پکن

ایرلاین : ماهان

تور پکن 3شب و هانگزو 2شب و شانگهای 3شب

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/02
قیمت از : 166,340,000 تومان

تور پکن و شانگهای

ایرلاین : ماهان

تور پکن 3شب و هانگزو 2شب و شانگهای 3شب

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/02
قیمت از : 166,340,000 تومان

تور پکن و شانگهای و هانگژو

ایرلاین : ماهان

تور پکن 3شب و هانگزو 2شب و شانگهای 3شب

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/02
قیمت از : 166,340,000 تومان

تور شانگهای

ایرلاین : ماهان

تور پکن 3شب و هانگزو 2شب و شانگهای 3شب

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/02
قیمت از : 166,340,000 تومان

چین

سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی چین

چرا تور چین

پرجمعیت ترین کشور دنیا (یک میلیاردو 400میلیون نفر)؛ جمهوری خلق چین در شرق قاره آسیا و در ساحل غربی اقیانوس آرام قرار دارد. در چین 56 گروه قومیتی وجود دارند و به زبان چینی (ماندارین)، شانگهایی، مینبی، مینان و گان صحبت میکنند. مساحت این کشور 9.6میلیون کیلومتر مربع است که در رده چهارمین کشور بزرگ دنیا قرار گرفته. حدود 65درصد از مساحت چین را مناطق کوهستانی و ارتفاعات تشکیل میدهند، بلندترین قله جهان (اورست) در جنوب غربی این کشور و در مرز نپال قرار دارد که سهم زیادی در جذب گردشگر تور چین دارد. چین یکی از کهن ترین تمدن های ماندگار در جهان با فرهنگی منحصر به فرد است و تاریخ زندگی در این کشور به 3000سال قبل برمیگردد.

تاریخ شناسی دوران ماقبل تاریخ چین به دوره پالئوتیک، نئولتیک و عصر برنز تقسیم میشود؛ هیچ سابقه تاریخی معتبری در این مورد وجود ندارد اما آثار باستانی بسیاری مربوط به این زمان کشف شده است. دوران باستانی چین به بیش از 1600 سال پیش از میلاد مسیح برمیگردد که توسط افسانه ها و شواهد باستانی ثابت میشود. بین سالهای 200 تا 600میلادی، چین در دوران تاریکی بسر میبرد، در این سالها ادیان بسیاری ظهور کردند و جنگ های بسیاری دربین پادشاهان شمالی و جنوبی رخ داد. در سال 1911 انقلاب جمهوریخواهی به رهبری سان یات سن (Sun Yat-sen) به حکومت سلسله چینگ پایان داد، اما جنگ های داخلی همچنان ادامه داشت تا سرانجام در سال 1949 چین وارد دوران کمونیستی و رشد فوق العاده اقتصادی شد.

تاریخ کهن، عجایب شهری، معماری باستانی باشکوه، مناظر زیبا و فرهنگ گسترده؛ وجود همه ی اینها در چین باعث شده تا هرساله تعداد گردشگران تور چین بیشتر و بیشتر شوند. صنعت گردشگری چین در دههای اخیر بسیار پررونق شده است، مخصوصا سفرهای داخلی؛ اما جذب توریست های خارجی نیز شدیدا در حال رشد است و چین به سومین کشور گردشگرپذیر جهان تبدیل شده است. در اوایل قرن بیستم کشور چین در رده اول جذب بیشترین گردشگر داخلی در جهان قرار داشت، تا اینکه در دهه 1970شرایط به طور قابل توجهی تغییر کرد؛ به طور مثال در سال 1988جزایر Hainan به استان تبدیل شد، کم کم کارخانه ها از سواحل به مناطق دیگر منتقل شدند وگردشگری به یکی از ارکان اصلی اقتصاد این کشور تبدیل شد.


آب و هوای چین

به دلیل وسعت کشور چین آب و هوای هر منطقه از منطقه های مجاورش متفاوت است، با توجه به موقعیت جغرافیایی، شرق و جنوب چین تحت تاثیر بادهای موسمی قرار دارند و هوای این مناطق، گرمسیری و موسمی معتدل و در تمام طول سال پذیرای گردشگران تور چین هستند. مناطق شمالی و مرکزی دارای بارش های مکرر باران و تابستان های گرم و زمستان های سرد هستند. در جنوب شرقی بارش باران زیاد و تابستانها نیمه گرمسیری و زمستان ها سرد است. در غرب چین، دو نوع آب و هوا (آب و هوای قاره ای معتدل و آب و هوای فلات ) وجود دارد. بیشتر مناطق کشور در زمستان سرد و خشک هستند و در تابستان آب و هوای گرم و بارانی دارند.

 رطوبت هوا در مناطق مختلف کشور بین 15 تا 35 درصد متفاوت است. بارش باران در چین معمولا منظم است؛ در توزیع جغرافیایی، بارندگی از جنوب شرقی تا شمال غربی افزایش می یابد، چرا که سواحل شرقی بیشتر تحت تاثیر بادهای موسمی در فصل تابستان قرار می گیرند که رطوبت و بارندگی را به ارمغان می آورد. در مناطقی که بارش باران شدید است، مانند Huoshaoliao در تایپه، بارش سالانه می تواند بیش از 6000 میلیمتر باشد. فصل بارانی عمدتا از ماه می تا سپتامبر است که در غرب، جنوب و مرکز کشور امکان وجود سیلاب نیز هست.

در مجموع مناطق شمال شرقی، شرق و جنوب شرقی چین از آب و هوای بهتری برخوردارند و شهرهای این مناطق مقصد مناسب تور چین در اکثر مواقع سال هستند. هوای مناطق غربی به دلیل وجود رشته کوههای فراوان در بیشتر ماههای سال بسیار سرد است و گردشگرانی که علاقه به کوهنوردی یا برف و باران دارند میتوانند با تور زمستان چین از جاذبه های گردشگری این قسمت دیدن کنند.


بهترین زمان سفر با تور چین

در هنگام برنامه ریزی یک سفر چندین گزینه برای زمان بندی آن وجود دارد و شاید مهمترین آنها "فصل و آب و هوا" باشد. بهترین زمان از نظر آب و هوایی برای سفر با تور چین ، فصل بهار است، از فوریه تا آوریل؛ اما در بین اواخر ژانویه تا اوایل فوریه که مراسم سال نو چینی (Chunjie) برگزار میشود، نباید به چین سفر کرد. این مهمترین تعطیلات در کشور چین است که میلیون ها مسافر چینی در حال گردش در کشور هستند؛ بلیط پروازها گران تر و پیدا کردن بلیط قطار تقریبا غیر ممکن است ، و مکان های توریستی مملو از گردشگران چینی میشود. بهترین زمان سفر با تور بهار چین اواخر فوریه و مارچ است که جشنواره فانوس (Lantern Festival) و فستیوال Qingming نیز برگزار میشود .

تور تابستان چین ، با توجه به درجه دمای بالا و بارش فراوان باران در این فصل، نیز پر طرفدار است؛ زیرا این فصل برای بازدید از مناطق کوهستانی تبت (Tibet) و هاینان (Hainan) بهترین زمان است. اما در این زمان  بیشتر مردم چین اوقات فراغت دارند و شلوغترین زمان گردشگران داخلی است؛ به همین دلیل قیمت هتل ها و اماکن گردشگری کمی گران است. در ماه ژوئن از تابستان جشنواره کشتی اژدها (Dragon Boat) برگزار میشود که طبق شواهد قدمت آن به 2000سال میرسد.

فصل پاییز (آگوست تا اکتبر) در چین دومین فصل مناسب سفر وگردش در اکثر نقاط این کشور است. در فصل پاییز زمانی که بهتر است با تور چین سفر نکنید، روز ملی یا هفته طلایی است که از 1 تا 7 اکتبر برگزار می شود. در این زمان تعداد افرادی که به سفرهای داخلی در چین میروند کمتر از دوره سال نو چینی است، اما در چین "کمتر" هنوز اشاره به میلیون ها نفر دارد. همچنین در چین، روز 28 آگوست روز ولنتاین چینی است که فستیوال (Double Seventh) برگزار میشود و جشنواره ی دیگر این فصل Mid-Autumn festival که درواقع جشن برداشت محصول است.

از مهم ترین جشنواره های زمستان چین که باعث جذب گردشگر تور زمستان چین میشود، فستیوال برف و یخ هاربین Harbin (شهری که درطول زمستان همواره دمایی زیر صفر درجه دارد) است که در آن مردم به خلق آثار هنری زیبای برفی میپردازند. در ماه دسامبر جشنواره انقلاب زمستان Solstic winter و در اوایل ژانويه جشن آش برنج یا پوره برنج (Laba Festival) (در قدیم جشن قربانی کردن برای برداشت محصول خوب بود) برگزار میشود و اولین اجرای این مراسم به قرن دهم برمیگردد.


غذاهای چین

در سراسر جهان غذاهای چینی از شهرت خاصی برخوردار است، اما خوردن این غذا در کشور چین با طیف گسترده ای از طعم ها و بوها، حس فوق العاده ای را بوجود خواهد آورد. یک وعده غذایی معمول چینی دارای دو قسمت است: 1-کربوهیدرات یا نشاسته مانند رشته فرنگی، برنج و نان 2-پروتئین سرخ شده یا بخارپز مثل مرغ ، ماهی و گوشت؛ البته در غذاهای چینی، سبزی تازه عنصر جدانشدنی محسوب میشود. با توجه به اینکه چین یک تمدن باستانی است، مردم این کشور به رسوم کهن توجه ویژه ای دارند و فرهنگ آشپزی و رسوم غذاخوری منحصر به فرد آنها ممکن است برای گردشگران خارجی متفاوت و عجیب باشد. غذاهای چینی به اندازه ی فرهنگ این کشور متنوع است و هر منطقه ای از چین منوی مخصوص به خودش را دارد. 8 غذایی که گردشگران تور چین حتما باید تست کنند عبارتند از :

·         Dim Sums

·         Kung Pao Chicken

·         Hot pot

·         Fried Rice

·         Spring Roll

·         Changsha

·         Dumplings

·         Peking Roasted Duck


جاذبه های گردشگری چین

اکثر گردشگران تور چین ، فقط دیوار بزرگ چین را میشناسند، اما در این کشور کهن جاذبه های گردشگری شگفت انگیز بسیاری وجود دارد که هنوز هم در حال کشف شدن هستند. تمایل مردم چینی برای بازدید از مکان های دیدنی کشورشان بسیار بیشتر از گردشگران خارجی است و در تعطیلات و مناسبت های مختلف به دیگر شهرهای کشورشان سفر میکنند. در منطقه غربی، مرکزی و شرقی چین جاذبه های توریستی طبیعی بسیاری قرار گرفته، مانند: رشته کوههای هیمالیا، غارها و جنگل های وسیع، دره هاو تپه ها و روخانه های فراوان. اما در این کشور پهناور علاوه بر جاذبه های طبیعی، آثار باستانی بسیاری برای جذب گردشگران تور چین نیز وجود دارد که شمار آنها در سازمان جهانی میراث فرهنگی به 47 مکان میرسد. مهمترین جاذبه های طبیعی و باستانی چین عبارتند از:

1.      دیوار بزرگ چین Great Wall of China، واقع در شهر Beijing؛ بلندترین دیوار جهان و اولین مقصد تمام گردشگران تور چین است که برای محافظت از پادشاهی مرکزی در شمال کشوردر سال 200قبل از میلاد ساخته شد. این دیوار 6400کیلومتر طول دارد و در یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده .

2.      شهر ممنوعه Forbidden City، در شهر Beijing قرار دارد و مجموعه ای از کاخهای سلطنتی بوده که مردم اجازه ورود به آن را نداشتند؛ این شهر دارای 980 کاخ برای 24امپراطور در قرن 14 ساخته شده است.

3.      ارتش تراکوتا Terracotta Army، مجسمه های 8000سرباز و اسب هایشان در شهر Xi’an قرار دارد که در سال 1974 توسط کشاورزان چینی کشف شد و مربوط به 200سال قبل از میلاد است.

4.      رودخانه لی Li River، این رودخانه با طول 83کیلومتر در شهر Guilin قرار دارد و برای ماهیگیری، سوار شدن بر کشتی های تفریحی و منظره های شگفت انگیز اطرافش مشهوراست.

5.      لنگرگاه ویکتوریا Victoria Harbour، سومین لنگرگاه بزرگ جهان بین جزیره هونگ کونگ و شبه جزیره Kowloon قرار دارد  و در سال 2005 به عنوان بزرگترین نمایشگاه نور و صدا در گینس ثبت شده است.

6.      غارهای Mogao، این مجموعه شامل 600غار است که اولین آنها توسط یک راهب بودایی در سال 366 کشف شد. این مجموعه غارها در شهر Dunhuang قرار دارند که روی دیوارهایش بهترین نمونه های هنر بودایی مربوط به 1000سال پیش کشیده شده است.

7.      دریاچه غربی West Lake، یکی از دلایل اصلی بازدید از Hangzhou دریاچه غربی است که آبشار،معابد، تپه ها و بسیاری از جاذبه های توریستی استان Zhejiang در اطراف آن است؛ این دریاچه در قرن 13 توسط مارکوپولو نیز به عنوان زیباترین مکان چین نام برده شده.

8.      معبدی از بهشت Temple of Heaven، مشهورترین مکان مقدس چین که در مرکز Beijing قرار گرفته و زمان ساخت آن به سلسله مینگ (قرن 14-15) میرسد.

9.      کوههای زرد Huangshan، رشته کوه Huang در شرق چین یکی از مقاصد مهم تور چین است، این کوهها در سال 1990 به عنوان میراث جهانی چین ثبت شد و دارای سنگهای عجیب و غریب، درختان کاج بلند، دریا و چشمه های آب گرم است.

10. کاخ Potala، این کاخ در قرن هفتم میلادی در تبت به عنوان کاخ زمستانی پادشاه Dalai Lama، با بیش از 1000اتاق ساخته شده و دارای تعداد زیادی کتابهای بودایی دست نویس وهدایای امپراطوران چین است.


بهترین هتل های چین

کشور مدرن چین دارای هتل های لوکس و زیبای بسیاری است. این هتل ها در مناطق مختلف چین ساخته شده اند و شما با توجه به سلیقه و بودجه ای که برای سفر با تور چین در نظر گرفته اید می توانید هتلی مناسب برای اقامت خود انتخاب کنید. لیستی از هتل های چین با قیمت ها و امکانات متفاوت را برای شما آماده کرده ایم؛

هتل های لوکس چین:

1.      Hotel Imperial Springs در گوانگژو

2.      Banyan Tree Resort در لیجیانگ

3.      Four season Hotel  در دریاچه غربی

4.      The Ritz-Carlton Hotel در هنگ کونگ

5.      Hotel Capella در شانگهای


هتل های متوسط چین:

1.      Pullman Sanya Yalong Bay Villas and Resort در سانیا

2.      Jingjia Zhisheng Hotel در هاینان

3.      Hotel Sofitel در گوانگژو

4.      Double Happiness Courtyard Hotel در بیجینگ

5.      Li River Resort در گیلین

آفر های ویژه الماس نشان