تور مالدیو

ایرلاین : فلای دوبی

تور مالدیو 4شب و 5روز

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/11
قیمت از : 52,899,000 تومان
ایرلاین : فلای دوبی

تور مالدیو 5شب و 6روز

تاریخ شروع پکیج از : 1403/02/11
قیمت از : 58,984,000 تومان

مالدیو

سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی مالدیو

چرا تور مالدیو

پیش از سفر با تور مالدیو لازم است بدانید که جمهوری مالدیو، که به جزایر مالدیو هم شناخته میشوند، در شمال غربی اقیانوس هند و در فاصله ی 600کیلومتری جنوب غربی کشور هند قرار دارد. کشور مالدیو از حدود 1200جزیره کوچک مرجانی ساخته شده است که تنها 192 جزیره آن مسکونی هستند و چیزی حدود 100 جزیره هم برای ارتقای بازار گردشگری توسعه یافته اند. ارتفاع هیچکدام از این جزیره ها از 1.8متر از سطح دریا بالاتر نیست. مالدیو یک بهشت از جاذبه های توریستی فراوان مانند سواحل بینظیر، رستوران های زیر آب و کلبه های روی آب است که حتی کسانی که تعطیلات ساحلی را دوست ندارند عاشقش میشوند.

جمعیت مالدیو چیزی حدود 427هزار نفر است که نزدیک به 100هزار نفر در شهر ماله Male، پایتخت مالدیو، زندگی میکنند. دین رسمی مالدیو، اسلام و زبان رسمی آنها زبان هندی-اروپایی (به نام Dhivehi یا مالدیوی) است. مالدیو کشوری فقیر و در رده بندی اقتصادی جهان بسیار پایین تر از میانگین بود که با توسعه گردشگری، ماهیگیری و کشتی رانی درراه رشد اقتصاد خود تلاش میکند. البته کاشت و پرورش انواع سبزیجات و میوه های گرمسیری نیز در این کشور بسیار رواج دارد اما ماهیگری رکن اصلی اقتصاد مالدیو را تشکیل میدهد. صنعت گردشگری و جذب توریست مالدیو در سالهای اخیر رشد سریعی داشته و باعث افزایش رشد تولید ناخالص داخلی شده است.

مجموع الجزایر مالدیو برای اولین بار توسط اقوام بودایی (احتمالا از سریلانکا و جنوب هند) در قرن پنج قبل از میلاد مورد سکونت قرار گرفت. در سال 1968 بعد از خروج نیروهای انگلیسی یک جمهوری جدید براه افتاد و روز 29مارس 1976 روز استقلال جمهوری مالدیو بود. در سال 2004 مالدیو توسط یک سونامی بزرگ ویران شد و بسیاری از مردم نیز کشته شدند؛ پس از آن در سال 2005 بازسازی بعد از سونامی انجام شد و رشد گردشگری به کشور برگشت.


بهترین زمان سفر با تور مالدیو

جزایر مالدیو در تمام طول سال گرم و آفتابی با دمای متوسط 23 تا 31درجه هستند. در این جزایر باید همیشه برای بارش باران یکباره اما کوتاه مدت، آماده بود. صخره های حاشیه جزیره ها از آنها در برابر اثرات مخرب بادهای موسمی محافظت میکنند. در جزایر شمالی بیشترین میزان بارش باران در ماههای می تا نوامبر رخ میدهد.

ماه های نوامبر تا آوریل (فصل خشک) بهترین زمان برای گردش با تور مالدیو است. این زمانیست که می توان از روزهای آفتابی و بدون طوفان لذت برد؛علاوه بر این، فصل خشک باعث می شود تا آب اطراف جزیره ها شفاف تر باشد و گردشگران دید بهتری به زیر دریا در زمان غواصی و رستوران زیر آب داشته باشند. در مجموع سفر به مالدیو هزینه بردار است اما سفر با تور بهار مالدیو گران تر میشود چون در این زمان جمعیت شلوغتر و هتل ها افزایش قیمت دارند.


جاذبه های گردشگری مالدیو

در مالدیو جزایر رویایی و بکر زیادی وجود دارند و در آب های اطراف آن انواع ماهی های گرمسیری رنگارنگ، اسب های دریایی، مارماهی، کوسه های نهنگی، لاک پشت های دریایی و غیره وجود دارند.

موزه ملی : این موزه در جزیره Male قرار گرفته و در آن یافته های تاریخی از زمان کشف جزایر وجود دارد. ساختمان موزه در سال 2012 توسط افراط گرایان مذهبی مورد حمله قرار گرفت و بسیاری از اشیا از بین رفت.

مسجد جامع جمعه : بزرگترین مسجد کشور با ساختاری زیبا از سنگ مرمر در جزیره Male، در سال 1984 ساخته شده است. در این مسجد کتابخانه، سالن کنفرانس و کلاس درس وجود دارد.

غذا خوردن در زیر آب : در سال 2005 اولین رستوران شیشه ای زیر دریا در Rangalifinolhu در جزیره Alif Dhaal ساخته شد، برای خوردن غذاهای دریایی در این رستوران (که تنها 14صندلی دارد) باید ساکن هتل Conrad باشید.

جزیره Nalaguraidhoo : اقامتگاه و چشمه جزیره خورشید در جزیره نالاگورایدو قرار دارد و این جزیره در 107کیلومتری جنوب Male واقع شده است. این تفریحگاه بزرگترین و مجلل ترین مجموعه هتل های مالدیو است که هزینه های بالایی دارد.

Utheemu Ganduvaru : این کاخ کوچک که در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده، خانه دوران کودکی قهرمان ملی مالدیو ، Mohammed Thakurufaanu است. در داخل این موزه دکوراسیون 500ساله چوبی قرار دارند.

Himmafushi : جزیره هیمافوشی در شمال جزیره ماله قرار گرفته و برای خیابان اصلی خود معروف است که مردم محلی سوغاتی های ارزان قیمتی مثل صنایع دستی چوبی و غذاهای سنتی را به فروش میرسانند.


تفریحات مختلف در تور مالدیو

در کشور مالدیو تمام جزایر دارای ساحل ماسه ای سفید و آب های فیروزه ای شفاف هستند، تمام شهر های مالدیو میتوانند مقصد تور گردشگری، ماه عسل و هر نوع تعطیلات لوکسی باشند. علاوه بر جاذبه های گردشگری طبیعی، مسافران تور مالدیو تفریحات فراوان و جذابی برای انجام دارند؛  مانند:

·         غواصی و ماهیگیری

·         جت اسکی و موج سواری

·         تماشای دلفین ها

·         چشمه های آب گرم

·         پاراسل

·         کشتی و قایق سواری

·         هتل های زیر آب

·         تور جزیره های بکر


بهترین راههای دسترسی به جزایر مالدیو

تمامی حمل و نقل در مالدیو از طریق قایق های محلی (که dhoni نامیده میشوند) و هواپیماهای دریایی مخصوص انجام میشود. در بین تمام جزیره ها کانال هایی برای راحتی عبور قایق مسافران تور مالدیو وجود دارد. گردشگران تور مالدیو آزادانه میتوانند از شهر ماله (پایتخت) و از جزیره ای که در آن ساکن هستند بازدید کنند؛ اما گردشگرانی که مایل به بازدید از جزایر دیگر (غیر از جزیره محل اقامت) دیدن کنند، باید دارای مجوز دولتی باشند. در هنگام ورود گردشگران تور مالدیو به کشور، برای همه ی ملیت ها، تا 30روز ویزای گردشگری صادر میشود و احتیاجی نیست قبل از ورود درخواستی داده شود.


اقامتگاهها و هتل های مالدیو

توریسم به یکی از ارکان اصلی اقتصاد مالدیو تبدیل شده است و به همین دلیل تعداد هتل های لوکس این کشور نیز روز به روز در حال افزایش است. همانطور که گفته شد هزینه اقامت در هتل های مالدیو گران است اما با توجه به امکانات و مکان این هتل ها ارزش صرف هزینه را دارند؛ بهترین هتل ها:

1.      هتل باروس Baros

2.      اقامتگاه آنانتارا Anantara Dhigu

3.      اقامتگاه مرکزی Central boutique Inn

4.      هتل های دریایی PER AQUUM Huvafen Fushi

5.      اقامتگاه دریایی LUX South Ari Atoll

6.      جزیره خصوصی ولا Velaa Private Island

آفر های ویژه الماس نشان