کلیسای سامبا تفلیس

اگر شما هم جز گردشگرانی هستید که می خواهید با تور تفلیس به این شهر سفر کنید بهتر است با معروف ترین جاذبه های این شهر آشنا شوید بیشتر آشنا شوید:

یکی از این جاذبه های گردشگری که بازدید از آن ارزش دارد کلیسای جامع سامبا است .از لحاظ موقعیت مکانی این کلیسا بر روی تپه الیا و نزدیک به رودخانه کورا قرار گرفته است که شما در این جا با یک منطقه بسیار تاریخی به نام آولاباری رو به رو هستید که با تماشای این کلیسای معروف کل معماری تاریخی گرجستان به نمایش در آمده است.

سازنده ی این کلیسا "الیای دوم" اسقف اعظم کلیسای ارتودکس ساخته شده است.بیشتر برنامه های مذهبی مهم در این کلیسا برگزار می شود.این بنا شامل قسمت هایی از جمله اقامتگاه اسقف اعظم ، فرهنگستان علوم دینی ، بر ناقوس . ... می باشد و علاوه بر این طبقه زیر زمین سالن بسیار گسترده ای است که به منظور اجتماعات مذهبی از آن استفاده می گردد."تثلیلث "نام دیگر این کلیسا است .این مکان شامل 9 کلیسای کوچکتر می باشد و از جنس سنگ های به کار رفته در آن مرمر و موزاییک است.

از جذابیت هایی که در این بنا بسیار به چشم می آید ، نقاشیهای دیواری، ناقوس ها، اقامتگاه های پادشاه کشور گرجستان می باشد. اگر مایلید که زیبایی های این کلیسا را بیشتر ببینید در شب می توانید شاهد نورپردازی شگفت انگیز و بسیار زیبای آن باشید.

کلیسای سامبا نه تنها در کشور گرجستان بلکه در تمام قفقاز جنوبی بزرگترین کلیسا است و در واقع یکی از کلیساهای بزرگ ارتودکس جهان نیز محسوب می شود. نقاشی هایی که در این جا می بینید به دست ماهرترین نقاشان طراحی و کشیده شده است و همین نقش و نگارها می باشد که زیبایی این کلیسا را چند برابر می کند.

دسترسی به این کلیسا ساده است و با استفاده از مترو و پیاده شدن در ایستگاه آولاباری به این کلیسا خود را برسانید.

کلیسای سامبا تفلیس

 کلیسای سامبا تفلیسکلیسای سامبا تفلیس