logo
phone

جاذبه های گردشگری پکن

آرامگاه مائوتسه تونگ پکن
آرامگاه مائوتسه تونگ پکن

پکن پایتخت چند صدساله چین مقصد خیلی از گردشگران است که این کلان‌شهر بهترین جاذبه‌های تاریخی چین را برای آن‌ها به نمایش می‌گذارد که یکی از مکان‌های دیدنی در این شهر، آرامگاه مائوتسه تونگ پکن که در میدان تیان آنمن چین واقع شده است که در این میدان علاوه بر آرامگاه مائو جاذبه‌های دیگری را نیز خواهید دید. ساخت مقبره مائو پس از مرگ او شروع شد و هنوز هم بعد از گذشت چند سال برای مردم چین هنوز هم قابل‌احترام است به‌طوری‌که برای بازدید یک صف طولانی می‌کشند. مائوتسه تونگ که مائو زدونگ یا مائو تسه دون هم خوانده می‌شود در سال 1943 رئیس دفتر سیاسی حزب کمونیست و در سال 1945 حزب کمونیست در چین بود.او در سال 1949 بعد از شکست دادن نیروهایچیانگ کای شک جمهوری خلق چینرا بنیان گذاشت و در طول زندگی او چین به یکی از مهم‌ترین کشورها در دنیا در زمینه سیاستواقتصاد معرفی شد و در انقلاب کارگری به موثر بودن دهقانان و روستاییان باور داشت. مائو به عنوان یک شخصیتی سیاسی تأثیرگذار در قرن بیستم در جهان معروف شد. او در سال 1976 فوت کرد و پیکر او را که باید سوزانده می‌شد، مومیایی کردند.از مهم ترینجاذبه های گردشگری پکندر سفر باتور چینبازدید کنید.

ادامه مطلب
بادالینگ پکن
بادالینگ پکن

اگر در سفر به چین به شهر پکن رفتید و دوست داشتید از دیوار بزرگ چین در شهر بازدید کنید به بادالینگ پکن بروید که اینجا قسمتی از دیوار که در سال بسیار مورد بازدید قرار می‌گیرد و اکثراً شلوغ است. بادالینگ که در زمان امپراتوری مینگساخته شد که ازلحاظ استراتژیک با ساخت آن پاسگاه نظامی اهمیت یافت در شهرستان یان کینگ که در قسمت شمال غربی پکن است قرار گرفته است. این بخش از دیوار که بسیار ترمیم شده است، راحت‌ترین دسترسی گردشگران را به دیوار چین دارد که از جاده رینگ دوم پکن با اتوبوس و راه‌آهن پکن می‌توانید بروید.در سال 1957برای اولین بار به روی عموم برای بازدید گشوده شد که برای جذب بیشتر گردشگران به این نقطه رستوران‌ها، هتل‌ها و ... را در نزدیکی این محل قرار دادند و برای آسودگی رفت‌وآمد مسافران از مرکز شهر به بادالینگ، بزرگراه بادالینگ افتتاح شد. در اکثر سفرهای چین گردشگران دوست دارند که از دیوار بزرگ چین دیدن کنند که رفتن به این قسمت پکن پیشنهاد می‌شود.از مهم ترینجاذبه های گردشگری پکندر سفر باتور چینبازدید کنید.

ادامه مطلب
مجلس ملی پکن
مجلس ملی پکن

میدان تیان آنمن یک مرکز تاریخی در پکن است که جنبه توریستی دارد و برای اینکه از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در پکن بازدید کنید به این میدان معروف بروید. در قسمت غربی میدان بنایی وجود دارد که مجلس ملی پکن و یا تالار بزرگ خلق چین نامیده می‌شود که مساحت آن بیشتر از 171 هزار است که در سال 1959 به دلیل سالگرد بنیان‌گذاری جمهوری خلق چین در مدت 10 ماه این بنا که 10 هزار نفر ظرفیت دارد، توسط معمار ژانگ بو ساخته شد.این ساختمان که به تالار بزرگ مردم نیز معروف است در سه بخش مرکزی، سالن اصلی و سالن مجلس تقسیم شده است که سقف آن به زیباترین شکل ممکن با چراغ‌های بسیار طراحی شده است. در ماه مارس هرسال در این سالن جلساتی مانند حزب کمونیست چین و کنگره خلق ملت چین برگزار می‌گردد. از بخش قابل‌توجه دیگر در این تالار می‌توان سالن طلائی، سالن مذاکرات، سالن مهمانان، بخش شمالی، سالن امور خارجه که ظرفیت 7هزار نفر را دارد. درب این مجموعه به روی مردم و گردشگران برای بازدید باز است.از مهم ترین جاذبه های گردشگری پکن در سفر با تور چین بازدید کنید.

ادامه مطلب
مسجد مادین پکن
مسجد مادین پکن

بناهای زیبا مانند مسجد مادین در چین، چهره اسلام را در این سرزمین هم نمایان کرده است. این مسجد که ارزش تاریخی باستانی دارد و از معروف ترین جاهای دیدنی در پکن می باشد. در سال 1991 این مسد مورد بازسازی قرار گرفت و با این مرمت دوباره تولیدی دیگر برای این مکان اتفاق افتاد و باز هم مثل گذشته زیبا شد در چشم مردم پر شکوه جلوه کرد. ساختمان مسجد مادین بنایی می باشد که معماری آن از طرح های اسلامی چینی الهام گرفته شده است. برای بازدید از این مکان از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر وقت دارید، ما به شما رفتن به این مسجد را پیشنهاد می کنیم.گردشگران تور چین می توانند از بهترین جاذبه های گردشگری پکن دیدن کنید.

ادامه مطلب
معبد جی تای پکن
معبد جی تای پکن

سفر به چین برای خیلی از گردشگران شگفت انگیز خواهد بود، زیرا چین بخش بزرگی از تاریخ جهان را با خو دارد و به همین دلیل مکان های تاریخی بسیاری مخصوصا در شهر تاریخی پکن دارد. امپراتوری های بزرگ جهان در چین وجود داشته است و هر سلسله در این کشور چه خوب چه بد مسبب اتفاقات مختلفی بوده است. در چین معابد قدیمی بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها که در شهر بزرگ پکن واقع شده است و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند، معبد جی تای است که با معبد تانژه فاصله کمی دارد. زمان ساخت معبد در قرن 7 دوران خاندان تانگ برآورد شده است. یکی دیگر از جذابیت های این مکان که خیلی از مردم عاشق آن هستند، درختان صنوبر می باشد که در ورودی معبد شاهد آن خواهید بود. گفته شده است که این 9 درخت صنوبر اژدها عمری نزدیک به 1000 سال دارند و برای مردم بسیار خاطره انگیر هستند.گردشگرانتور چینمی توانند از بهترینجاذبه های گردشگری پکندیدن کنید.

ادامه مطلب
معبد تانژه پکن
معبد تانژه پکن

همانطور که می دانیم پکن پایتخت چندصد ساله چین می باشد و به گونه ای مهد فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد و به همین دلیل معابد بسیاری را در خود دارد که پیرو دین بودا هستند. اگر به سمت غرب این شهر رفتید می توانید به معبد تانژه بروید و یکی دیگر از آثار تاریخی در سفر خود دیدن کنید که با معابد معروف دیگر همترازی می کند. زمان ساخت این معبد به قرن سوم میلادی می رسد و همچنین این مکان از لحاظ طبیعت نیز بسیار دیدنی و زیبا می باشد و درختان این منطقه مگنولیا می باشد که بهار گل های زیبا به ثمر مرساند. ساعت بازدید از معبد تانژه پکن 8 تا 18 می باشد. در اینجا می توانید بهترین عکس های سفر خود را بگیرید.گردشگران تور چین برای اینکه از سفر خود لذت ببرند، بهتر است از بهترین جاذبه های گردشگری پکن دیدن کنند.

ادامه مطلب
معبد زنگ بزرگ پکن
معبد زنگ بزرگ پکن

به دلیل اهمیت مذهب بودا در چین معابدی از گذشته تا به امروز در این کشور وجود دارد که یکی از معروفترین معابد چین در پکن معبد زنگ بزرگ است که در جاده بیسان هوان واقع شده است. قدمت این معبد تاریخی به زمان سلسله کینگ و امپراتور یونگ ژنگ می رسد. همان طور که از نام معبد مشخص است زنگی بزرگ به وزن 46 تن و ارتفاع آن 5.5 متر می باشد، وقتی این زنگ به صدا درمی آید، صوت آن تا 50 کیلومتری شنیده می شود. معبد زنگ بزرگ پکن از بهترین جاذبه های چین می باشد و دلیل ارزش آن برای گردشگران ویژگی های ظاهری آن نمی باشد بلکه قدمت و تاریخی بودن این زنگ بزرگ است که به زمان 1733 می رسد.گردشگران و مسافران می توانند با بازدید از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری پکن در تور چین از سفر خود لذت ببرند.

ادامه مطلب
موزه سرمایه پکن
موزه سرمایه پکن

برای گردشگرانی که به آثار تاریخی چین علاقه دارند، پکن شهری تاریخی در چین است که می توانند از اشیا تاریخی که با هنر ادغام شده است دیدن کنند و موزه های بسیاری در این شهر وجود دارد که موزه سرمایه نیز یکی از موزه های معروف در پکن است که در اینجا مجموعه ای بزرگ از آثار چین باستان را برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته اند که در این مجموعه اثرهایی مانند خوشنویسی، نقاشی، یشم، برنز، مجسمه می باشد که در این میان مجسمه بودای پادشاهان چینی نیز به چشم می خورد.در این موزه به تعداد 200000 اثر تاریخی هنری و فرهنگی وجود دارد که بیشتر فرهنگ آسیایی را نشان می دهد. در بیشتر تورها، مسافران به بازدید از این موزه سرمایه پکن علاقه نشان می دهند. بیشتر اشیایی که در اینجا خواهید دید آثار کشف شده در همین شهر می باشد.گردشگران و مسافران می توانند آثار تاریخی چین را در جاذبه های گردشگری پکن همراه با تور چین مشاهده کنند.

ادامه مطلب
مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن
مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن

یکی از مکان هایی که می توانید در سفر به چین به عنوان یک جاذبه ی توریستی بازدید کنید، مرکز ورزش های آبی پکن است که به آن مکعب آبی نیز می گویند، این پارک بزرگترین پارک آبی آسیا می باشد که در بین گردشگرانی که به چین سفر می کنند طرفداران زیادی دارد. این مکان در سال 2008 محل برگزاری مسابقات شنا، شیرجه و واترپلو بازی های المپیک بود که به همین دلیل به سریعترین استخر المپیک در جهان در بین مردم مشهور شد.مرکز ملی ورزش های آبی پکن در نزدیک استادیوم ملی پکن که به آشیانه پرنده معروف است قرار دارد و این دو سازه در کنار هم طوری طراحی شده اند که مکمل و تقویت کننده هم باشند و به گونه ای تعادل و هماهنگی را به وجود آورده اند. جالب است بدانید که این ساختمان به صورتی که در مصرف انرژی و آب صرفه جویی شود طراحی شده و از انرژی نور خورشید نیز استفاده می کند.گردشگران و مسافران می توانند در سفر با تور چین از بهترین جاذبه های گردشگری پکن بازدید کنند.

ادامه مطلب
پل مارکوپولو پکن
پل مارکوپولو پکن

قدیمی ترین پل دنیا در پکن قرار دارد که به پل مارکوپولو در بین مردم شناخته شده است که دارای260 متر طول با 11 قوس و دهانه و شیرهای سنگی در دو طرف است و از لحاظ موقعیت مکانی در جنوب غرب پکن واقع شده است، تاریخ ساخت این پل به سال 1189 می رسد و توسط خاندان شیزونگ ساخته شد. این پل در طول زمان بر اثر شرایط آب و هوایی بسیار تخریب و بازسازی شده است. تعداد شیرهای بر روی پل به 485 می رسد که هیچ یک از این شیرها شبیه به هم نیستند و اهالی این منطقه وجود شیرها را به حفاظت از پل تعبیر می کنند.دلیل نام گذاری این پل به مارکوپولو، بازدید مارکوپولو از پل بوده است که وی در خاطرات خود از پل به زیبایی یاد کرده است. در گذشته مراسم ماه پاییز بر روی پل مارکوپولو پکن برگزار می شد و همچنین صبح هنگام که انعکاس نور خورشید در آب رودخانه تصویر بسیار زیبایی از پل و معماری آن را به نمایش می گذارد که در نگاه هر کسی جذاب و ستودنی است.گردشگران عزیز از معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن همراه با تور چین دیدن فرمایید.

ادامه مطلب
پارک جینگ شان پکن
پارک جینگ شان پکن

اگر دوست دارید زیباترین چشم انداز پکن را در سفرتان به چین ببینید بعد از بازدید از شهر ممنوعه به پارک جینگ شان که در شمال این مکان تاریخی قرار دارد بروید و منظره ای زیبا از پکن را بر روی این تپه مصنوعی مشاهده کنید. مساحت پارک به 230,000 متر مربع می رسد و دارای 5 قله می باشد. قدمت این پارک تاریخی به زمان سلسله جین می رسد و به عنوان یک پارک طرفداران زیادی دارد. قسمت هایی از پارک جینگ شان آنقدر زیبا است که انگار صحنه ای از فیلم های چینی را می بینید و همچنین در این مکان می توانید عکس های خوبی بگیرید و ساعتی در روز را به همراه خانواده در این جا به خوشی بگذرانید.زیباترین جاذبههای گردشگری پکن را در سفری همراه با تور چین ببینید.

ادامه مطلب
مسجد نیوجیه پکن
مسجد نیوجیه پکن

از مکانهایی که در پکن باید از آن بازدید کرد مسجدی قدیمی به نام مسجد نیوجیه پکن می باشد و برای گردشگران این مسجد تاریخی بسیار جذاب و دیدنی است که معماری و طرح های داخل مسجد بسیار متفاوت از مسجدهای دیگر دنیا می باشد بنای این مسجد شبیه به کاخ های پادشاهان چینی است و کاملا یک طرح سنتی چینی می باشد و تنها تفاوت این مسجد با ساختمان های قدیمی چینی نوشته های داخل مسجد است که آیه های قرآن به عربی، به جای نوشته های چینی و نقش و نگار حیواناتی مانند اژده ها به چشم می خورد.مسجد نیوجیه قدمتش به 1000 سال قبل بر می گردد، زمانی که اعراب برای تبلیغ و ترویج اسلام و بازرگانی به چین آمدند و بعد از آن نیز علمای اسلامی زیادی به این منطقه از پکن آمدند که بر اعتبار این مسجد افزود. در روزهای جمعه نماز جمعه با وجود مسلمانان چینی و غیر چینی به با شکوه ترین شکل ممکن برگزار می گردد. جالب است بدانید که در این مسجد مقبره ی دو عالم گرانقدر ایرانی، علاوه قزوینی و علامه بخارایی وجود دارد.مسافران می توانند از مجموعه ای زیبا از جاذبه های گردشگری پکن در سفر با تور چین دیدن کنند.

ادامه مطلب
محله هوتونگ پکن
محله هوتونگ پکن

یکی از قدیمی ترین محله های توریستی در پکن، محله هوتونگ می باشد که اگر دوست دارید محل تولد فرهنگ های سنتی و قدیمی چین را ببینید به این منطقه از پکن بروید که هنوز هم رنگی از فرهنگ گذشته بر روی در و دیوار ساختمان های خاکستری این محله دیده می شود، محله هوتونگ یا خوتونگ برای خود داستانی دارد که به زمان حکومت مغول ها بر چین برمیگردد و این کلمه به معنی صدای افتادن سطل آب در چاه می باشد که امروزه وقتی مردم از این کلمه استفاده می کنند منظورشان کوچه های باریک و قدیمی است.بازدید از این منطقه را در سفر چین از دست ندهید زیرا که با تغییر سبک زندگی مردم و مدرن شدن محل زندگی، بعید نیست که این مکان بسیار قدیمی و با ارزش جایش را به آسمان خراش ها و برج ها سر به فلک کشیده بدهد. نکته جذاب در این بازدید این است که شما به دلیل کم عرض بودن معابر محله هوتونگ باید برای رفت و آمد از درشکه استفاده کنید و در کوچه پس کوچه های آن سوار بر درشکه به گذشته سفر کنید و مردمی را که هنوز هم در این منطقه زندگی می کنند می توانید ببینید و یکی از جاهای جذاب در این محله دریاچه ی بسیار زیبایش به نام دریاچه هوهای می باشد. پیاده روی در ساعت های غروب آقتاب در کنار این دریاچه با منظره های دیدنی جذاب خواهد بود.گردشگران عزیز در سفر با تور چین بازدید از جاذبه های گردشگری پکن را که جنبه بسیار تاریخی دارند و خیلی قدیمی هستند در الویت قرار دهید.

ادامه مطلب
دریاچه هوهای پکن
دریاچه هوهای پکن

پکن علاوه بر مکان ها و مجموعه های تاریخی، جاذبه های طبیعی نیز دارد که دریاچه هوهای یکی از آنها می باشد و به جز این دریاچه دو دریاچه ی دیگر به نام کیانهای که به معنی دریای اول و دریاچه شیهای به معنی دریای غرب می باشدکه این سه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز این شهر قرار گرفته اند، این سه دریاچه در بین گردشگران به شیچاهای شناخته شده هستند. اگر شما از گردشگران و مسافرانی هستید که شب گردی و قدم زدن در منظره های زیبای شهر را دوست دارید در محله هوتونگ که دریاچه ی هوهای در آن قرار دارد بروید و از رستوران ها و کافه های این منطقه بهره مند شوید و بعد از آن به ساحل کنار دریاچه بروید و از نمای شهر در شب لذت ببرید.مسافران تور چین می توانند از بهترین جاذبه های گردشگری پکن در این سفر دیدن کنند.

ادامه مطلب
پارک بین المللی پکن
پارک بین المللی پکن

اگر در سفر خود به پکن به میدان تیان آنمن رفتید در 17 کیلومتری این میدان پارک بین المللی پکن قرار دارد که می توانید بعد از بازدید از میدان بزرگ تیلن آنمن پکن به این مجموعه دیدنی بروید، این پارک تا فرودگاه پکن حدود 40 کیلومتر فاصله دارد، در این مجموعه آثاری قابل مشاهده هستند شامل 100 عمارت و بناهای شبیه سازی شده از معروف ترین ساختمان ها و سازه های دنیا می باشد که جز جاذبه های توریستی شناخته شده از پنجاه کشور جهان است.با رفتن به پارک جهانی پکن می توانید دنیا را در یک روز ببینید که ایده ی ساخت این مجموعه بسیار خلاقانه و جذاب بوده است به طوری گردشگران زیادی را به اینجا می کشاند و می تواند در یک روز با مکان های معروف در دنیا آشنا شد. سازه های موجود در این مکان خیلی هنرمندانه تهیه شده اند و از بناهای معروفی که در پارک موضوعی شاهد آن خواهید بودعبارتند از: برج ایفل، بیگ بن لندن، اهرام ثلاثه مصر، تخت جمشید ایران، برج کج پیزا. در سفر به چین بازدید از پارک بین المللی پکن را از دست ندهید.گردشگران عزیز از دیدن جاذبه های گردشگری پکن در سفر با تور چین لذت ببرید.

ادامه مطلب
پارک بی های پکن
پارک بی های پکن

در سفر به پکن خواهید دید که بعضی از جاذبه های توریستی این شهر علاوه بر این که جنبه تاریخی دارند از لحاظ طبیعی نیز غنی هستند مانند پارک بی های پکن که پارکی سرسبز می باشد که نصف این باغ را آب احاطه کرده است و قدمت این پارک بسیار معروف پکن به 1000 هم می رسد. در این جا می توانید از قسمت های مختلف پارک که بسیار قابل توجه گردشگران بوده است دیدنی کنید که می توان به معبد یونگ آن که به آن معبد صلح نیز می گویند و بزرگترین بخش در این پارک می باشد، معبدی لامائی که سمبل این پارک است و دارای ارتفاعی 36 متری است و جالب است بدانید که دو قطعه از بدن بودا در این جا نگهداری می شود و در زمانی محل استراحت خاندان کینگ بوده است، از دیگر بخش هایی که می توانید در این پارک از آن بازدید کنید، شهر مدور است. در این پارک بی های که مساحتی 69 هکتاری دارد بازدید چند ساعته کفایت نمی کند شاید یک نصف روز به گشت و گذار در این پارک سرگرم شوید.گردشگران می توانند از موارد بی نظیر تاریخی دیگر مانند سالن چنگ گوانگ که مکانی برای تماشای آتش بازی در زمان خاندان مینگ بوده است، زیباترین بخش پارک بی های از دید مسافران، سالن 9 اژدها و 5 اژدها می باشد که این دو سالن با پلی به شکلاژدها در حال شنا به هم وصل می شوند. با دیدن آثار تاریخی در پارک بی های هنرمندی استادان معماری چین در گذشته را درک خواهید کرد.گردشگران عزیر می توانند از جاذبه های گردشگری پکن در سفر با تور چین دیدن کنند.

ادامه مطلب
معبد مینگ پکن
معبد مینگ پکن

همان طور که می دانیم پکن در بیشتر از 300 سال اخیر پایتخت چین بوده است و دارای بخش بزرگی از تاریخ این کشور پهناور است، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های تاریخی پکن معبد مینگ و یاآرامگاه مینگمی باشد که در این مکان مقبره 13 امپراتور سلسله مینگ وجود دارد که معبد چانگ لینگ بزرگترین آن و معبد یونگکوچکترین معبد می باشد، خصوصیاتی مانند معماری بناهای این معبد گردشگران بسیاری به این نقطه از پکن جذب می کند. معبد مینگ در شمال غرب پکن قرار گرفته است و توسط یونسکو در سال 2003 در فهرست میراث جهانی ثبت شد.معبد مینگدارای بخش های مختلفی برای بازدید می باشد که می توان به حیاط های معبد که پوشیده از کاشی های بسیار زیبا می باشد، ساختمان آرامگاه سومین امپراتور مینگ که یکی از معابد چوبی در چین است، دالان زیر زمینی که به کاخ راه دارد و می توان آثار تاریخی جذابی را در آن تماشا کرد و مجسمه های این مجموعه که در بخش هایی از حیاط به چشم می خورد.مسافران و گردشگران درتور چینمی توانند از تاریخی ترینجاذبه های گردشگری پکنبازدید کنند.

ادامه مطلب
کاخ تابستانی پکن
کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی پکنکاخ تابستانی پکن واقع در 15 کیلومتری مرکز پکن و در سمت شمال غرب مرکز پکن ، چین قرار دارد. ارتفاع این کاخ 60 متر است و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده است. کاخ تابستانی در سال 1750 میلادی ساخته شده است . بنای اولیه این کاخ در زمان حکومت سلسله جین ساخته شده اما در دوره حکومت سلسله کینگ بود که این مجموعه به شکل فعلی خود در آمد و به یک باغ مجلل سلطنتی تبدیل شد .این مجموعه از سه تپه و چهار باغ ( تپه عمر طولانی ، تپه چشمه یشم ، تپه معطر و باغ بهار جاودان ، باغ کمال و تابندگی ، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت ) میباشد .محوطه بارگاه کاخ تابستانی : این محوطه مکانی برای رتق و فتق امور مملکتی توسط امپراتور دواگر و امپراطور گوانگجو با صاحب منصبان و وزرای خویش بود .بازدیدکنندگان پس از بازدید از محوطه بارگاه پس از عبور از دروازه شرقی عمارت های اصلی تشکیل دهنده قصر تابستانی پکن را میبینند . این عمارت ها شامل تالار سخاوت و طول عمر ، تالار خیزاب های یشمی ، تالار طول عمر شادمانه و تالار فضیلت و تناسب میباشد. در دسامبر سال 1998 کاخ تابستانی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.مسافران و گردشگرانتور چینمیتوانند ازجاذبه های گردشگری پکندیدن نمایند.

ادامه مطلب
میدان تیان آنمن
میدان تیان آنمن چین پکن

پکنشهری پر از جاذبه های بی نظیر تاریخی است که میدان تیان آنمن که بزرگترین میدان جهان می باشد در این شهر واقع شده است، ارزش این میدان به دلیل آثار تاریخی می باشد که در اطراف میدان به چشم می خورد که از آن ها می توان به شهر ممنوعه، پل‌های جین شوی و دیوار سرخو مجلس چین اشاره کرد. میدان تیان آنمن در ابتدا در اوایل قرن پانزدهم میلادی، به عنوان دروازه شهر ممنوعه کاربرد داشته است. گردشگران با رفتن به این میدان بزرگ چینمی توانند مجموعه ای از آثار تاریخی قدیمی و معاصر را ببینند. تیان آن من به معنی آرامش آسمانی می باشد و این میدان دارای مساحت 44000 متر مربع می باشد.اگر از ضلع شمالی میدان وارد شوید بر بالای ورودی شهر ممنوعه تصویری از رهبر ملی جمهوری خلق چین به نام مائو ستانگ دیده می شود. در زمان معاصر در این میدان اتفاقات بسیار مهمی رخ داد که ارزش سیاسی این میدان را دو چندان می کند. میدان تیان آن من مکانی بود که جمهوری خلق چین در آن رسمیت یافت و آغاز شد. آثار گرانقدری که در این میدان به چشم می خورد شامل ستون های سنگی دروازه شهر ممنوعه، پرچم کشور چین، تالار یاد بود مائو ستانگ، ستون یادبود قهرمانان چین، تالار کنفرانس ملی خلق چین و موزه ملی چین می باشد که ما به گردشگران پیشنهاد می کنیم که از آنها بازدید کنند.مسافران و گردشگرانتور چینمیتوانند ازجاذبه های گردشگری پکندیدن نمایند.

ادامه مطلب
ورزشگاه ملی پکن
ورزشگاه ملی پکن

ورزشگاه ملی پکناین ورزشگاه که به آشیانه پرنده معروف است . محل اصلی بازی های المپیک 2008 است که مراسم افتتاحیه و اختتامیه پکن در آنجا برگزار شد.این استادیوم با هزینه ای معادل 423 میلیون دلار ساخته شده است و به عنوان بزرگ ترین سازه ی فلزی جهان به شمار میرود.ساخت این ورزشگاه ملی پکن در اواخر دسامبر 2003 میلادی توسط معماران سوئیسی هرتزوک و دمورن آغاز شد و قبل از سال 2007 میلادی به پایان رسید.و در سال 2007 میلادی عنوان جایزه معماری بریتانیا را از آن خود کرد.مشخصات بنا :طول بنا : 333 مترعرض بنا:284 مترارتفاع بنا:69 متربا ظرفیت 100 هزار نفر میباشد.الگو سازه ای بنا:الگو سازه ای بنا را میتوان به سه بخش تقسیم کرد:1: هسته بتنی سازه که به شکل یک سکویی بتنی طراحی شده است که وظیفه ای سکو جای دادن تماشاچیان و انتقال و هدایت بار زنده استادیوم را به زمین دارد.2: پ.سته فلزی استادیوم که ظاهرش نامنظم به چشم میخورد و دارای 24 ستون میباشد که دور تا دور این بیضی با فواصل منظم چیده شده اند.3: پوشش سقف استادیوم که در مساحت 40 هزار متر مربع و در 1038 جزء مختلف به کار رفته است.مسافرینتور چینمیتوانند ازجاذبه های گردشگری پکندیدن نمایند.

ادامه مطلب
فرودگاه پکن
فرودگاه پکن

فرودگاه پکنفرودگاه پکن فرودگاهی بین المللی در 28 کیلومتری شمال شرق پایتخت چین قرار دارد. فرودگاه پکن مرکز هواپیمایی ایر چاینا محسوب می شود.هواپیمایی ایرچاینا به 120 نقطه مختلف در جهان از جمله به ایران پرواز دارد.فرودگاه بین المللی پکن 3 ترمینال دارد.ترمینال شماره 1 مختص پروازهای داخلی می باشد.ترمینال شماره 2 از ترمینال شماره 3 کوچکتر است و 10 گیت خروجی به طرف هواپیما دارد.از این ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی استفاده می شود و بسیار بزرگتر از ترمینال شماره 1 ساخته شده است به طوریکه همزمان 20 هواپیما به راحتی می توانند خدمات انتقال بار و مسافر را انجام دهند.ترمینال 3 بسیار بزرگتر از ترمینال های 1 و 2 است و فقط مختص پروازهای خارجی می باشد.داخل این ترمینال ساختمان به سه ترمینال فرعی تقسیم میشود که یک ترمینال برای مسافران و دو ترمینال دیگر برای استفرار مسافران و مستقبلین در نظر گرفته میشود.مسافران و گردشگرانتور چینمیتوانند ازجاذبه های گردشگری پکندیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد بهشت در پکن
معبد بهشت در پکن

معبد بهشت در چینمعبد بهشت در سال 1420 در دوران سلسله مینگ به منظور قربانی کردن برای خدا به مساحت 2700000متر مربع ساخته شده است.در قسمت شمالی معبد بهشت دیواری بلند به صورت نیم دایره محصور و نماد سمبل بهشت نامیده میشود.یکی از جذابیتهای این معبد وجود چترهایی با سر طلایی رنگ می باشد.این بنا از چوب و آجر ساخته شده است و هیچ میخی در ساختنش استفاده نشده.در محوطه معبد حدود 100000 درخت وجود دارد که معبد در وسط محوطه قرار دارد.9 سر اژدها در این معبد قرار دارد.یکی دیگر از جذابیتهای معبد بهشت دیوار انعکاس نام دارد که ویژگی های خاصی دارد به این صورت که اگر 2 نفر در دو طرف پای دیوار بایستند و کلمه ای مشترک را بر زبان بیاورند صدای یکدیگر را به وضوح خواهند شنید.مسافران و گردشگران تور چین میتوانند از جاذبه های گردشگری پکن دیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد لاما پکن چین
معبد لاما پکن چین

معبد لاما پکن چیندر شهر پکن معابد بسیاری وجود دارد که معبد لاما بزرگترین و بهترین معابد در شهر پکن چین میباشد.این معبد در سال 1694 و در زمان سلطنت کینگ ساخته شده است.معبد لاما که از سال 1744 به عنوان معبد شناخته شده و قبل از آن کاخ بود به عنوان محل استراحت و زندگی سومین پادشاه سلسله کینگ در چین شناخته شده است.مساحت معبد لاما 66.400 متر مربع است و به عنوان یک کاخ کوچک با کاشیهای لعاب دار زرد رنگ و سقفی قرمز رنگ با کاشیهای نفیس تزیین شده است.هر یک از عناصر معماری معبد لاما در تقارن با سالن اصلی می باشد.معبد لاما دارای 5 سالن اصلی است که در اطراف حیاط اصلی جنوبی واقع شده است.سالن های معبد عبارتند از سالن پادشاهان آسمانی ، سالن هماهنگی و صلح ، سالن برکات سرمدی ، سالن چرخ دراما ، سالن شادی بی نهایت .سالن پادشاهان آسمانی:این معبد که ورودی 4 معبد دیگر است دارای 4 مجسمه از پادشاهان گذشته است و نام این معبد از تصاویر 4 پادشاه که در این معبد وجود دارد گرفته شده است.در مرکز این سالن یکی از مجسمه ها قرار دارد که با مهربانی به هر بیننده ای لبخند می زند.بر روی درهای این سالن معبد اشعاری نوشته شده که به زیباییهای این سالن اضافه میکند.سالن هماهنگی و صلح:در مقابل پله های سالن پادشاهان آسمانی سالن هماهنگی و صلح است.این سالن دارای 4 بخش است که 3 مجسمه بودا در آن قرار دارد.سالن برکات سرمدی :این سالن درسن در کنار حیاط امپراطور یونگ جون قرار دارد.سالن چرخ دراما:سالن چرخ دراما محلی است که لاما در آن مراسم مذهبی را اجرا میکرده است.سالن شادی بی نهایت:این سالن در بالاترین قسمت این معبد قرار گرفته است.یکی از زیباییهای این سالن دیواری است که بر روی آن تصویر 99 اژدها منبت کاری شده است و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.مسافران و گردشگرانتور چینمیتوانند ازجاذبه های گردشگری پکندیدن نمایند.

ادامه مطلب
شهر ممنوعه چین
شهر ممنوعه چین پکن

شهر ممنوعهشهر ممنوعه شهری قدیمی در منطقه پکن پایتخت کشور چین است.شهر ممنوعه شامل وسیع ترین و کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به شمار میرود.شهر ممنوعه در سال 1406 میلادی ظرف 14 سال با دستور جو دی دومین امپراطور سلسله مینگ آغاز گردید.در کل در شهر ممنوعه 24 امپراتور اقامت داشته و بر چین فرمان رانده اند.از سال 1924 این شهر به عنوان کاخ موزه برای عموم آزاد شد و از ممنوعه بودن در آمد.ساختگاه مستطیل شکل این اثر نادر به مساحتی حدود 72 هکتار می باشد.دور تا دور مجموعه خندقی به عرض 52 متر را فرا گرفته است.شهر ممنوعه کاملا طبق نظام تشریفاتی سلسله های فئودالی و اصول طبقاتی ساخته شده است.در شهر ممنوعه سه قصر به نام های تای حه ، جون حه و بایو حه توجه بیشتری را جلب می کنند که محل اعمال قدرت امپراتوری امپراتوران و بر پایی مراسم با شکوه بوده است.در تمام مرکز شهر ممنوعه قصر تای حه میباشد که تخت سلطنتی طلایی رنگ امپراطور در این قصر دیده میشود .این قصر به عنوان مجلل ترین معماری در شهر ممنوعه وجود دارد. قصر تای حه در شمال میدان بر سکوی مرمری سفید رنگی به مساحت 30 هزار متر مربع ساخته شده و با ارتفاع 40 متری به عنوان بلندترین بنای شهر ممنوعه است.در فرهنگ چین اژدها نماینده امپراتوری است و امپراتور "پسر آسمانی" اژدهای حقیقی نامیده میشود.درون قصر تای حه حدود 13 هزار شکل اژدها وجود دارد.در شهر ممنوعه تعداد بسیار زیادی اتاق وجود دارد که حدود 9999.5 اتاق در آن قرار دارد و به این دلیل تعداد اتاق ها به 10000 نرسید و نیم اتاق کمتر است که پیشینیان چینیان اعتقاد دارند که اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای 10 هزار اتاق است و امپراتورانی که پسر امپراتوران آسمانی دانسته میشوند و نبایداز شمار اتاق های امپراتور آسمانی تجاوز کنند.در میان حیاط این شهر جمعا حدود 308 ظرف مسی بزرگ برای ذخیره آب دیده میشود که در طول سال برای پیشگیری از آتش سوزی بکار رفته و در زمستان زیر این ظرف ها آتش روشن میکردند تا آب داخل آنها یخ نبندد.مسافران و گردشگران تور چین میتوانند از جاذبه های گردشگری پکن دیدن نمایند.

ادامه مطلب