ارز مسافرتی

نحوه‌ی تامین ارز مسافرتی:

  • به منظور تهیه ارز مسافرتی، مسافرین گرامی یک هفته قبل از پرواز با مدارک زیر به یکی از شعب بانکهای سامان، ملت، ملی مراجعه فرمایید. در نظر داشته باشید با مراجعه زودتر از یک هفته، ارز به شما تعلق نمیگیرد.
  • مدارک مورد نیاز شامل: اصل پاسپورت ،اصل کارت ملی، ویزا )برای کشورهای مورد نیاز(، بلیط، برگه پرداخت عوارض خروج از کشور، میباشد که با حضور شخص متقاضی دریافت ارز امکان پذیر است.
  • پس از ارائه مدارک مورد نیاز، مبلغ کل ارز در بانک تحویل داده میشود.
  • ارز قابل پرداخت مسافرتی برای مسافران هوایی، یک بار در سال برای کشورهایی مثل ارمنستان، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، پاکستان، افغانستان، دبی، عمان، کویت، قطر، بحرین، ترکیه، آذربایجان، لیتوانی، لتونی، روسیه، لاروس، استونی، مولداوی، اوکراین، تقریبا 500 یورو و برای دیگر کشورها هزار یورو می‌باشد.
  •  
  • در نظر داشته باشید که شخص متقاضی با در دست داشتن، رسید دریافت ارز، برگه عوارض خروج از کشور، اصل پاسپورت و کارت پرواز در شعبه بانک درخواست شده در گیت دوم فرودگاه بعد از ثبت مهر خروج در پاسپورت، ارز را دریافت میکند.

*** با توجه به شلوغی فرودگاه در زمان تعطیلات ،برای دریافت ارز مورد نیاز چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید*** 

*** توجه داشته باشید که پرداخت عوارض خروج از کشور فقط از طریق بانک ملی صورت می‌پذیرد که تعرفه پرداختی آن در سال 97، برای اولین سفر 220 هزار تومان، دومین سفر 330 هزار تومان و سومین سفر به بعد 440 هزار تومان می‌باشد***

به نقل از سايت خبري عصر ايران بانک مرکزی: ارز مسافرتی کماکان ادامه دارد مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: همچنان پنج بانک عامل این ارز را در چارچوب بخشنامه بانک مرکزی در اختیار مسافران واجدان شرایط و با نرخ رسمی تا سقف های 500 و 1000 یورویی قرار می دهند.