ایرلاین ایرفرانس

ایر فرانس 

شرکت هوپیمایی ایر فرانس در سال 1933 شروع به فعالیت کرده است و این شرکت از بزرگترین ایرلاین های دنیا است که پرواز های خود را از تهران به اکثر نقاط دنیا از سر گرفته است .

قطب پرواز های ایر فرانس به فرودگاه شارل و دوگل پاریس مربوط میشود و بر اساس آمار پروازی ای که در سال های اخیر برای این ایر لاین منتشر شده است ایر فرانس ، به 98 کشور دنیا پرواز داشته و بی شک این تعداد پرواز هر روزنیز افزایش  می یابد .ناوگان هواپیمایی ایرفرانس متشکل از هواپیماهای جت غول پیکر ایرباس و بوئینگ است که در پروازهای کوتاه مدت از هواپیماهای ایرباس ای 320 و در پروازهای بلند مدت ، هواپیماهای ایرباس و بوئینگ پهن پیکر را مورد استفاده قرار می دهد. در مجموع ، تعداد هواپیماهای در ناوگان ایرلاین ایرفرانس 226 فروند است که قرار است تا سال ، 2025 به آن اضافه خواهد شد.

کلاس‌های پروازی ایر فرانس به چهار کلاس فرست کلاس ، بیزینس، پرمیوم اکونومی و اکونومی تقسیم می‌شود. بخش فرست برای هر مسافریک  اتاق کاملا مجزا تعبیه شده است و صندلی های کاملا راحت و ترکیبی چوب و چرم را به مسافران خود برای راحتی بیشتر ارائه میدهد . کلاس بیزینس ایر فرانس مجهز به صندلی‌های تختخواب ‌شو و مونیتورهای ۱۶ اینچی برای هر مسافر است و جالب است بدانید که مونیتورهای این کلاس پروازی به ۱۲ زبان دنیا برنامه های مفرح پخش میکند تا مسافران از هر اقلیت و نژادی بتوانند ساعات خوبی را برای خود در این پرواز رقم بزنند .


میزان بار مجاز هواپیمایی ایر فرانس

بار دستی مجاز در کلاس اکونومی ایرفرانس   معادل  12 کیلوگرم می باشد. در کلاس های پریمیوم اکونومی، بیزنس و فرست کلاس (لا پریمیر) که دوبار دستی برای  مسافران در نظر گرفته شده که در  این کلاس های پروازی مجموع 2 بار دستی نباید بیشتر از 18 کیلوگرم باشد و  اندازه چمدان طبق قوانین این هواپیمایی به طور معمول در کلاس های پروازی اکونومی یک چمدان و در کلاس پروازی پریمیوم اکونومی دو چمدان با حداکثر وزن برای هر کدام 23 کیلوگرم، مجاز است. در کلاس پروازی بیزنس دو چمدان و در فرست کلاس 3 چمدان مجاز است و وزن هر کدام حداکثر می تواند 32 کیلوگرم باشد.

کیترینگ هواپیمایی ایر فرانس

منوی غذایی این ایرلاین الهام گرفته از یکی از آشپز های مشهور رستوران های پاریس که شخصی به نام گای مارتین است سر چشمه گرفته است .

این منوی لذیذ که شامل پیش غذا،انواع نان، انواع پنیر های متنوه همرا با دسر ، . غذای اصلی با کیفیت و درجه یک همراه  با نوشیدنی در کلیه ساعات پرواز برای مسافرین در نظر گرفته شده است.