ایرلاین آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا Alitalia

بزرگترین شرکت هواپیمایی در ایتالیا هواپیمایی آلیتالیا میباشد که در زبان ایتالیایی به معنی بال های ایتالیا است. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه لئوناردو داوینچی قرار دارد و دارای 101 فروند هواپیمای جت در ناوگان هوایی خود می باشد. شرکت Alitalia (آلیتالیا) از سال 1946 تاسیس شده و دفتر مرکزی این شرکت در شهر رم پایتخت ایتالیا فعالیت خود را آغاز کرد. مقصد هایی که هواپیمایی آلیتالیا در آن فعالیت دارد به 26 مقصد داخلی و 68 مقصد بین المللی تقسیم میشود، که 4200 پرواز در طول هفته انجام می دهد و از مسئولیت پذیرترین ایرلاین های خارجی می باشد و همیشه سعی در ارتقاء کیفیت از لحاظ فرهنگی و اقتصادی را دارد. ایرلاین آلیتالیا به 6 قاره آفریقا، اروپا، آمریکای جنوبی ، آسیا، آمریکای شمالی و خاورمیانه در چهار فصل سال پرواز دارد.


کلاس های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

1- کلاس پروازی اکونومی هواپیمایی آلیتالیا : در این کلاس پروازی برای هر مسافر مانیتور جداگانه ای قرار داده و مسافرین میتوانند در حین پرواز به تماشای فیلم مورد علاقه بپردازند. با توجه به زمان پرواز با یک وعده غذایی کامل از مسافر پذیرایی میکنند و نرخ کلاس پروازی اکونومی نسبت به سایر کلاس پروازی ها کمتر و مقرون به صرفه است.

2- کلاس پروازی پرمیوم اکونومی هواپیمایی آلتالیا : در این کلاس پروازی فقط یک فرق با کلاس اکونومی وجود دارد و آن هم این است که صندلی های بسیار مناسب تر و راحت تر تعبیه شده اند و به مسافرانی که پرواز های طولانی دارند این کلاس پروازی پیشنهاد می شود.

3- کلاس پروازی بیزینسی هواپیمای آلیتالیا : در این نوع کلاس پروازی امکانات ویژه و جدیدی برای مسافران از قبیل گیت ورود و خروج مجزا در فرودگاه و میزان بار مجاز بیشتر برای هر مسافر در پرواز در نظر گرفته شده و همچنین منوی غذایی که در پرواز بیزینس هواپیمایی آلیتالیا سرو میشود متفاوت تر و از تنوع بیشتری برخوردار است.


بار مجاز مسافران آلیتالیا

میزان بار دستی مجاز که مسافرین قادرند در هواپیما همراه خود داشته باشند، معمولا 8 کیلوگرم است، مسافرین معمولا می‌توانند این بار را در قالب یک چمدان همراه داشته باشند. میزان بار مجاز ایرلاین آلیتالیا با توجه به کلاس‌های پروازمتفاوت است. در بیزینس کلاس، میزان بار مجاز معمولا در قالب یک چمدان 32 کیلوگرمی و میزان بار مجاز اکونومی کلاس و پرمیوم اکونومی کلاس معمولا 23 کیلوگرم می باشد. در اکونومی کلاس، معمولا مسافرین می‌توانند بار خود را در قالب یک چمدان به متصدی پذیرش ارائه دهند و در پرمیوم اکونومی کلاس، این تعداد تا 2 چمدان بلامانع است. همرا داشتن  وسایل آتش‌زا، مانند، سیگار، اسپری ، کبریت ، باطری  و غیره به داخل کابین هواپیمایی  آلیتالیا غیر مجاز است.


انواع غذاهای هواپیمایی آلیتالیا

غذاهای ویژه ایرلاین آلیتالیا به سه دسته تقسیم بندی شده اند که بر اساس نیاز خود می توانید سفارش دهید. این 3 دسته بندی شامل:

•        غذاهای مخصوص بیماران و افرادی که رژیم غذایی خاص دارند.

•        وعده های غذایی مذهبی.

•        وعده های غذایی کودکان.