ایرلاین آستریا

آسترین ایرلاینز Austrian Airlines

دو شرکت آستریا ایر و آسترین ایرویز به کمک هم به تاسیس این شرکت هواپیمایی پرداختند و آسترین ایرلاینز در سال 1957 تاسیس شد. مقر اصلی این شرکت فرودگاه بین المللی  در جنوب شرقی وین میباشد که روزانه دو پرواز به تهران و در هفته  چهار پرواز به اصفهان و شیراز  دارد. هواپیمایی آسترین ایرلاینز اتریشی میباشد و در فارسی نیز به هواپیمایی اتریشی معروف شده  است. هواپیمایی اتریشی (آسترین پرواز) برای 3 سال پیاپی 2005 و 2006 و 2007 نامزد دریافت بهترین ایرلاین در اروپا شده است. در سال 2009 هواپیمایی لوفت هانزا با خرید سهام از طریق مناقصه هواپیمای اتریشی را خریداری کرد و از آن سال تاکنون به یکی از ایرلاین های زیر مجموعه لوفت هانزا پیوست.

مهمانداران این ایرلاین یکی از مجرب ترین مهمانداران بین شرکت های هواپیمایی میباشند و به خاطر وجود پرسنل  با ملیت های متفاوت در هر پرواز امکان مکالمه  به چند زبان با مسافرین وجود دارد. منوی غذایی هواپیمایی اتریش بسیار متنوع و سالم میباشد و علاوه بر غذاهای اتریشی غذاهای سایر کشور های دنیا را نیز در منوی خود ارائه داده و امکان انتخاب غذا برای  هر مسافر را تا 24 ساعت قبل از پرواز را مهیا نموده است.


دانستنی های هواپیمایی اتریشی

1- آرم و طراحی هواپیماهای این خطوط برگرفته از پرچم کشور اتریش و به رنگ قرمز می‌باشد.

2- این ایرلاین در مسافت‌های کوتاه به مسافران خود اینترنت فلای نت FLYNET” “ ارائه می‌دهد و مسافران در ارتفاعات نیز به راحتی میتوانند از اینترنت استفاده کنند.

3- اگر میخواهید در پروازتان حیوان خانگی تان را به همراه ببرید، نگران حمل آن نباشید، با هواپیمایی اتریشی میتوانید به راحتی آن ها را به کشور مقصد حمل کنید. البته  درخصوص قوانین ورود و خروج به هر کشور قوانین خاصی برقرار است.

4- هنگام رزرو بلیت هواپیما امکان انتخاب برای صندلی مخصوص نوزاد هم وجود دارد و نوزاد شما هم در این هواپیما صندلی مخصوص خودش را خواهد داشت.

5- افراد ناتوان و یا عزیزانی که دارای معلولیت جسمی هستند، به ‌راحتی قادر خواهند بود با هواپیمای اتریشی سفر کنند. در هواپیماهای ایرلاین آسترین ایرلاینز صندلی‌های مخصوصی برای این افراد تعبیه‌ شده که در طول پرواز متحمل زحمت نشوند و بدون استرس سفر کنند.

 میزان بار مجاز برای سفر با ایرلاین آسترین به شرح زیر است :

•        برای هر نفر در پرواز اکونومی کلاس ( (Economy Class یک  عدد چمدان به وزن 23 کیلوگرم  و یک ساک دستی داخل کابین به وزن 8 کیلوگرم میباشد.

•        برای هر نفر در پرواز پریمیوم اکونومی (Premium Economy Class) دو عدد چمدان به وزن 23 کیلوگرم و 1 ساک دستی داخل کابین به وزن 8 کیلوگرم میباشد.

•        برای هر نفر در پرواز بیزینس کلاس (Business Class) دو عدد چمدان به وزن 32 کیلوگرم و دو ساک دستی داخل کابین به وزن 8 کیلوگرم میباشد.

•        برای هر نفر در پرواز فرست کلاس (First Class) سه عدد چمدان به وزن 32 کیلوگرم  و دو ساک دستی داخل کابین به وزن 8 کیلوگرم میباشد.