ایرلاین قطری

هواپیمایی قطر

در سال 1993 هواپیمایی قطر راه اندازی شد و هم اکنون روزانه حدودا به 150 مقصد از جمله آسیای میانه – اروپای خاور دور آفریقای جنوبی –آمریکای شمالی و جنوبی و اقیانوسیه پرواز دارد. قطر ایرویز از معدود شرکت‌های هوایی است که به طور مداوم به هر شش قاره دنیا پرواز دارد. پروازهای شرکت هواپیمایی قطر، از ایران به مقصد دوحه به صورت مستقیم و برای دیگر مقصدهای پروازی  به صورت غیرمستقیم از دوحه است.

کلاس های پروازی هواپیمایی قطر

قطر ایرویز در چهار کلاس فرست (First)، تجاری (Business)، اقتصادی (Economy) و مهمانان ویژه (VIP) پرواز می‌کند. از نرخ بلیط معقولی نسبت به نوع خدمات ارائه دهنده دارا میباشد.

دفتر مرکزی این شرکت در دوحه و قطر قرار دارد و یکی از سخت گیر ترین شرکت هواپیمایی در زمینه استخدام مهمانداران و خلبانان مورد نیاز خود است.

این شرکت حدود 7 سال متوالی در خاورمیانه توسط SKYTRAY “  " برنده بهترین خدمه را در بین سایر ایرلاین ها را به خود اختصاص داده است.

خطوط هوایی هواپیمایی قطر از زیر مجموعه های گوناگونی به نام های :

1: حمل و نقل هوایی قطر

2:قطر ایرویز هالیدیز

3:یونایتد مدیا اینترنشنال

4:قطر آویشن سرویس

فرودگاه دوحه به فرودگاه های  امام خمینی و قشم و شیراز و مشهد و ااصفهان پرواز دارد و مسافران محترم میتوانند برای سهولت در سفر از پرواز های مستقیم این ایرلاین به شهر های نزدیک خود در ایران اقدام  نمایند.

خدمات سفر در پرواز فرست کلاس صندلی‌ها مجهز به ماساژور، سیستم سرمایش و گرمایش، تلویزیون ، حمام، تخت خواب و در بعضی موارد اتاق خصوصی هستند. کلاس درجه یک این شرکت در حال حاضر تنها در هواپیماهای ای ۳۸۰ در دسترس بوده و همچنین هواپیماهای ای ۳۵۰ و بوئینگ این شرکت دارای دو کلاس تجاری و اقتصادی است.

بار مجاز هواپیمایی قطر

وزن مجاز  باید برای پروازهای اکونومی تا ۳۰ کیلوگرم، پروازهای بیزنس ۴۰ و فرست کلاس ۵۰ کیلوگرم باشد. تعداد این چمدان‌ها مشخص نشده اما هزینه اضافه بار بسته به مسیر تعیین خواهد شد. البته باید بدانید که این قوانین برای تمام پروازها صدق نمی‌کنند و اگر از یا به کشورهای کانادا، آمریکا، آرژانتین، برزیل و آفریقا سفر می‌کنید از قبل اطلاعات محدودیت‌ها را بپرسید.

محیط داخلی  هواپیماهای قطر

کابین‌ها: هواپیماهای شرکت هواپیمایی قطر در زمره‌ی معروف‌ترین و با کیفیت ترین‌ کابین ها در بین سایر ایرلاین ها  قرار دارد.

صندلی‌ها :به غیر از برخی از هواپیماهای خانواده‌ی ایرباس ای ۳۲۰، در تمامی دیگر هواپیماهای ایرلاین قطر به مانیتور شخصی مجهز هستند. این شرکت هواپیمایی برای مسافرانش وای فای در طول پرواز فراهم می‌کند تا مسافران بتوانند به غیر از دسترسی به ایمیل و امکان ارسال پیام، در فضای اینترنت نیز دسترسی داشته باشند.

خطمات  ویژه در پرواز هواپیمایی قطر :

 هواپیمایی قطر ایرویز جز لوکس ترین و مدرن ترین ایرلاین ها در سراسر جهان می باشد و ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که این ایرلاین نسبت به سایر ایرلاین ها چه مزایایی دارد؟؟؟

هواپیمایی قطر ایرویز برای مسافرانی که مسافت های طولانی را در طول پرواز به سر میبرند علاوه بر امکانات رایج دارای امکانات دیگری همچون کافی شاپ – سالن های سمینار و همچنین کلاب می باشد.