ایرلاین امارات

هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات یکی از  بزرگ‌ترین شرکت های هواپیمایی در خاورمیانه است .هواپیمایی امارات در ماه مه سال ۱۹۸۵ توسط دولت امارات تأسیس شد شرکت هواپیمایی امارات فعالیت‌هایش را از روز ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۸۵ با پروازهایی به دهلی و بمبئی  آغاز کرد.

  شرکت  هواپیمایی امارات در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ هواپیمای فعال دارد و تعداد زیادی هواپیما  در حال سفارش دارد و تعداد پرسنل خدمه پروازی ایر لاین  امارات به 18 هزار نفر میرسد.

هواپیمایی امارات توسط یک گروه خارجی به مدیریت شخصی بریتانیایی به نام موریس فلانگان حدود 80 سال است که اداره میشود.

تمام مدیران این شرکت دارای سوابق مدیریتی در شرکت های بزرگ صنعتی جهان هستند هواپیمایی امارات  در کل سالهای فعالیت خود همواره شرکتی سود آور بوده است و یکی از راه های بالابردن اقتصاد کشورش محسوب میشود .

در حال حاضر شرکت هواپیمایی امارات فقط از  مبدا تهران به دبی در کشور امارات و بلعکس پروازهای مستقیم انجام می دهد و هواپیمایی امارات پروازهای خود را به وسیله هواپیماهای بوئینگ و ایرباس مدرن انجام می دهد . همچنین ایرلاین امارات یکی از بهترین گزینه ها برای پرواز به آمریکا و آسیا و استرالیا  برای ایرانیان عزیز فقط با یک توقف در دبی میباشد تا مسافرینی که برای بار اول به کشور دیگری سفر میکنند از امنیت بالایی برخوردار باشند و در طول سفر درگیری تغییر ایرلاین و فرودگاه نداشته باشند .

هواپیمایی امارات تاکنون  توانسته است به  یکی از پر مدال ترین  ایرلاین های دنیا تبدیل شود. این ‏هواپیمایی بالغ بر 500 جایزه بین المللی دریافت کرده که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می شود


افتخارات هواپیمایی امارات

 
‏1: بهترین ایرلاین برتر دنیا در سال 2013‏

2: چهارمین ایرلاین برتر دنیا در سال 2014‏

3:پنجمین ایرلاین برتر دنیا در سال 2015‏
‏4: بهترین ایرلاین دنیا در سال 2016‏
‏5:بهترین ایرلاین در زمینه سرگرمی داخل هواپیما در سال 2015‏
‏6:‏ ششمین ایرلاین برتر دنیا درفرست کلاس در سال 2016

امارات تنها هواپیمایی بزرگ جهان است که عضو هیچ اتحادیه ای نیست.ایرلاین هایی  نظیر: لوفت هانزا، تای ایرویز؛ اتحادیه وان ورلد با بریتیش ایرویز یا قطر ایرویز و اسکای تیم با آئروفلوت یا هواپیمایی جنوبی چین همیشه سعی کرده اند تا این غول خاورمیانه را برای پیوستن به اتحادیه خود راضی کنند اما تلاش هایشان همچنان بی نتیجه مانده است.

میزان بار مجاز در هواپیمائی امارات 

وزن بار مجاز برای ایرلاین امارات  در کلاس‌های پروازی متفاوت ، با هم فرق دارد. مسافرانی که با کلاس پروازی اکونومی هواپیمایی امارات مسافرت می‌کنند مجاز به حمل تنها 30 کیلوگرم بار هستند و مسافران فرست کلاس می‌توانند تا 50 کیلوگرم بار حمل کنند.

کیترینگ و غذای هواپیمایی امارات

 غذای هواپیمایی امارات بهترین و باکیفیت ترین غذاها را همراه با طعم فوق العاده و تهیه شده از مواد تازه و درجه یک برای مسافران خود سرو می کند همه روزه برای برای انواع مسافران خود با نژاد ها و سلیقه های مختلف غذاهای خوش مزه طبخ میکند و همه ساله به خاطر این کیفیت خوب و تنوع بالا مورد توجه همه قرار میگیرد و جوایز مختلفی را تا الان دریافت کرده است .

 در پرواز های داخلی و نزدیک شرکت هواپیمایی امارات را برای مسافرین خود اسنک های مختلف و نوشیدنی گرم وسرد سرو می کند. در پروازهای طولانی مدت از مسافران با منوی پر بار و متنوع از غذاهای خوشمزه پذیرایی می شود.  برای سفارش غذاهای خاص مانند  رژیمی، گیاهی و.. مسافران باید تا یک روز  قبل از پرواز به هواپیمایی امارات اطلاع دهند تا بتوانند از غذاهایی که مورد نیاز خودشان و شرایطشان است بهره مند شوند  بخشی از منوی غذایی هواپیمایی امارات شامل غذاهای حلال، بدون کلسترول، بدون کالری، غذای مخصوص افراد دیابتی، غذای مخصوص کودکان و ...  است.