سبک سفرتان چیست؟

چرا تور یزد

یزد

شهر یزد به عنوان دومین شهر خشت خام وتاریخی جهان با قدمتی بین 8 تا 12 هزار سال ملقب به شهر بادگیرها به عنوان عروس کویر در حاشیه کویر لوت در فلات مرکزی ایران میدرخشد. این شهر با قدمت فراوان خود و بافت سنتی دارای مکان های تاریخی و دیدنی بسیاری است که در ادامه به معرفی تعدادی از آنها میپردازیم.

خانه لاری ها یکی از عمارت های سنتی یزد است که مربوط به دوره قاجار میباشد. این عمارت دارای طراحی سنتی و منحصر به کویر میباشد که با بهره گیری از این طراحی بیشترین میزان سایه و خنکی را در فصول گرم و کویری یزد برای ساکنین خانه به ارمغان می آورد.  

مسجد جامع یزد با معماری منتصب به معماری آذری در دوره ساسانی بنا نهاده شده ودر دوره ایلخانی و تیموری تکمیل گشته است. این مسجد با معماری زیبای خود از دیگر اماکن دیدنی یزد میباشد.

مجموعه میدان امیر چخماق یکی از اصلی ترین جاهای دیدنی یزد میباشد. این مجموعه که مربوط به دوره تیموریان است دارای 2آب انبار بسیار زیبا و بازار و یک مسجد و یک تکیه میباشد که مجموعه ای دیدنی و منحصر به فرد را ساخته.

آب انبار 6 بادگیر در دوره قاجار ساخته شده و دارای 6 بادگیر و یک مخزن 2000 متر مکعبی میباشد. به دلیل کویری بودن شهر یزد ذخیره آب امری بسیار حیاتی بوده از این رو این آب انبار کمک شایانی به این موضوع میکرده است. 

کاروانسرای زین الدین یزد در دوره صفوی و به دستور شاه عباس صفوی بنا نهاده شده که همچنان پا بر جا میباشد و از اثار تاریخی یزد محسوب میشود. 

هشت باغ دولت آباد با محوطه زیبا و آب نماهای بینظیر از زیبا ترین باغ های ایران است که در اواخر دوره افشاریه ساخته شده. از نکات مهم این باغ باد گیر آن است که با بلندی 33.8 متری لقب بلند ترین بادگیر جهان را داراست. 

آتشکده بهرام یزد که متعلق به زرتشتیان یزد است از عمارت های تاریخی یزد محسوب میشود این مکان محل نگه داری آتش مقدس است که گفته میشود این آتش بالغ بر 1500 سال است که روشن میباشد.

 دیگر مکان های دیدنی یزد عبارتند از:

آب انبار رستم گیو

موزه آینه و روشنایی

برج خاموشان یزد

و مکان های بسیاری در یزد و شهر های نزدیک یزد.

آفر های ویژه الماس نشان