سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی لبنان

چرا تور لبنان

لبنان کشور مدیترانه ای و کوچک است که دارای تاریخی غنی می باشد. این کشور که در غرب آسیا واقع شده است، از مهمانان تور لبنان با فرهنگ درخشان و طبیعتی عجیب و به یادماندنی ، پذیرایی می کند. کشور لبنان در همسایگی با کشورهای سوریه و فلسطین می باشد و بخش زیادی از مرز این کشور توسط دریای مدیترانه احاطه شده است. لبنان با وجود وسعت کمی که دارد، دارای امکانات و جاذبه های دیدنی فراوانی می باشد. این کشور، قدیمی ترین شهر جهان، Byblos ، را در خاک خود دارد که تشکیل آن به 7000 سال پیش برمیگردد. همچنین در دوران ماقبل تاریخ ، قلمرو لبنان دارای تمدنی پیشرفته بوده است که نمایندگان ایجاد اولین الفبا در تاریخ بشر می باشند. اگرچه این کشور جزوی از خاک شام محسوب می شده ولی بعد از فروپاشی عثمانی به استقلال رسیده است. به دلیل جنگهای داخلی اخیر در کشور سوریه ، آمار گردشگران در این کشور دچار کاهش 20 درصدی شده است ولی همچنان بسیاری از توریست ها برای بازدید از این کشور هیجان زده می باشند.

پایتخت این کشور بیروت و شهرهای مهم آن عبارتند از طرابلس و صور و بعلبک و طیر . بیروت شهری شیعه نشین می باشد و به پاریس خاورمیانه شهرت دارد. اگر تصمیم دارید تا با تور لبنان و یا تور بیروت سفر کنید نیاز است بدانید که زبان رسمی آن عربی است و زبان فرانسوی نیز به عنوان زبان رسمی دوم مردم لبنان کاربرد دارد. واحد پول این کشور خاورمیانه ای لیره لبنان است که در انگلیسی به آن پوند لبنان نیز می گویند. لیره لبنان با حروف اختصاری LL یا LBP نمایش داده می شود و هر لیره برابر با 100 پیاستر می باشد. اسکناس های لبنانی به دو زبان فرانسوی و عربی به چاپ می رسند و پول خرد در این کشور به دلیل تورم ارزش خودش را از دست داده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل منطقه جغرافیایی خاص ، این کشور دارای تنوع دین و مذهب بسیاری می باشد. در کل حدود 60% از جمعیت لبنان را مسلمانان تشکیل می دهند و پس از آن نوبت به مسیحیت و سایر ادیان و مذاهب می رسد. کشور لبنان در دنیا به عنوان عروس خاورمیانه و مروارید خاورمیانه شهرت دارد و درخت سدر لبنانی به عنوان نماد این کشور شناخته می شود.


جاذبه های گردشگری لبنان

لبنان کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان است. این کشور وسعت کم و طبیعت متنوعی دارد. کوهستان های فراوانش برای اسکی و سواحل فریبنده اش برای آفتاب گرفتن و شنا مناسب هستند. بناهای تاریخی و گنجینه های بینظیر باستان شناسی در این کشور به بهترین شکل خودنمایی می کنند. بهترین و محبوب ترین سواحل لبنان، سیدون Sidon و بیروت Beirut و نباتیه Nabatieh و تیره Tyre هستند. در این میان تمیزترین و جذاب ترین مکان برای تفریح و سرگرمی سواحل تیره Tyre می باشند. اگر قصد سفر با تور لبنان را دارید بهتر است بدانید که استفاده از تمامی سواحل و امکانات آنها در لبنان در ازای پرداخت ورودی برای گردشگران امکان پذیر خواهد بود. در ادامه اگر از بیروت گذر می کنید، طعم لذیذ غذاهای لبنانی در رستوران تاولت Tawlet را از دست ندهید. برای شرح و توضیح دیدنی های لبنان زمان زیادی لازم است و در این مطلب تلاش بر این شده تا چکیده ای از این جذابیت ها را در اختیار متقاضیان تور لبنان قرار دهیم.

جاذبه های گردشگری طبیعی:

·         Baatara Gorge Waterfall

·         Kadisha Valley

·         Jeita Grotto

·         Mzaar Kfardebian

·         Jabal Moussa Biosphere Reserve

·         Tyre Beach

·         Horsh Ehden Nature Reserve

·         Baatara Pothole

·         Jezzine Waterfall

·         Chouane Lake

·         Harrisa


جاذبه های دیدنی و تاریخی لبنان:

·         Main Square

·         Al Bass Archaeological Site

·         National Museum of Beirut

·         Temple of Bacchus

·         Baalbek Ruins

·         Temple of Jupiter

·         Saida Souq

·         Anjar

·         Beiteddine Palace


آب و هوای لبنان

کشور کوچک لبنان در غرب آسیا واقع شده و دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. لبنان در اکثر نقاطش زمستانهایی سرد و بارانی و تابستانهایی گرم و شرجی دارد و در طول شب دمای هوا کمی پایین تر می آید. کوهستان ها در فصل سرما بارش برف را تجربه می کنند و هوا در تمام طول سال رطوبت مطلوبی دارد. قطعا برای علاقمندان تور لبنان انتخاب بهترین زمان برای سفر اهمیت بالایی دارد.  بهترین زمان سفر به لبنان در فصلهای بهار و پاییز است که بارش باران کم بوده و هوا هنوز شرجی و گرم نیست. اگر ناچار به انتخاب میان این دو فصل شدید، ما به شما بهار و ماه اردی بهشت را پیشنهاد می دهیم.


هتل های لبنان

لبنان کشوری توریستی است و به طبع دارای هتل ها و اقامتگاه های متنوعی می باشد. از هتل های لوکس و گران قیمت تا هتل های ارزان و هاستل ها به راحتی در دسترس شما هستند. در سفر به این کشور ، بازدید از شمال آن را حتما در برنامه تور لبنان بگنجانید. یکی از بهترین هتل های لبنان که در شمال این کشور قرار دارد، هتل سدروس Le Cedrus Suites می باشد. موقعیت مکانی این هتل بینظیر بوده و طبق آمار از نگاه گردشگران، بهترین هتل در شمال لبنان در نظر گرفته شده است. به علاوه شما می توانید از منظره اتاقتان در این هتل، درختان سدر معروف این کشور را مشاهده کنید.

در ادامه به معرفی برخی از محبوب ترین هتل های لبنان می پردازیم:

·         Intercontinental Hotels Le Vendome Beirut

·         Royal Tulip Achrafie

·         Riviera Hotel Beirut

آفر های ویژه الماس نشان