سبک سفرتان چیست؟

چرا تور بندر عباس

بندرعباس ، شهر بندری و پایتخت استان هرمزگان، در تنگه هرمز، اصلی ترین مسیر دریایی برای بخش های زیادی از جنوب ایران است. این شهر در ساحل شمالی خلیج هرمز روبروی جزایر قشم، لارک و هرمز قرار داشته و 530هزار نفر جمعیت دارد که از لحاظ نژادی به دو گروه تقسیم می شوند: سفیدپوستان آریایی، اعراب و مهاجران و سیاه پوستان بومی و مهاجر از آفریقا و سواحل عربستان. فاصله بندرعباس از تهران حدود 1100 کیلومتر میباشد و سفر با تور بندرعباس از مسیر هوایی، زمینی و دریایی امکان پذیر است. با کشف نفت ، قدرتهای بزرگ خلیج فارس و تنگه هرمز را به عنوان منطقه مهم استراتژیک خاورمیانه در نظر گرفتند. امروزه این منطقه به دلیل تجارت دریایی ، منابع بسیار زیاد نفت و موقعیت نظامی یکی از مهمترین مناطق جهان است. واردات بندرعباس عمدتاً کالاهای مصنوعی و صادرات آن شامل فرش کرمان ، فرآورده های نفتی و محصولات کشاورزی میباشد. این شهر دارای یک کارخانه پنبه، یک کارخانه کنسرو ماهی و پالایشگاه های نفت و گاز است.

علی رغم کیفیت پایین امکانات بندرعباس ، این شهر در طول جنگ 1374 ایران و عراق هنگامی که بندرهای پرخطر ایران مورد تهدید قرار گرفت ، رونق گرفت. در اواخر قرن بیستم در غرب بندر ، یک محوطه بندر و کشتی سازی جدید احداث شد و پیوند با راه آهن اصلی در سال 1995 تکمیل شد. بندرعباس در سال 1002 توسط شاه عباس اول برای جایگزینی شهر هرمز ، که از سال 893 با نام گمبرون در اسارت پرتغالی ها بود، تأسیس شد. در قرن نهم بندرعباس، بندر اصلی ایران بود، اما این وضعیت را در قرن دهم به رقیب خود "بندر بوشهر" از دست داد. از حدود سال 1179 بندرعباس به استعمار فرمانروایان مسقط درآمد، اما در سال 1247 ایران قرارداد را فسخ كرد و كنترل مستقیم شهر را از سر گرفت.


بهترین زمان سفر با تور بندرعباس

بندرعباس با آب و هوای کویری با میانگین سالانه 27 درجه در نظر گرفته میشود و در واقع بارندگی در طول سال تقریبا صفر است. آب و هوای بندرعباس در تابستان به شدت گرم و مرطوب و گاهی با دمای بالای 50 درجه همراه است و بسیاری از ساکنان در این دوره به مکانهای خنک تر می روند. فصل گرم بندرعباس از اسفند ماه آغاز میشود و با آفتاب و گرما تا آبان ادامه پیدا میکند؛ فصل سرد بندرعباس بسیار کوتاه و نهایتا از آذر تا بهمن میباشد، اما زمستان هوای معتدل و دلپذیری دارد.

بهترین زمان سال برای همراهی با تور بندرعباس برای فعالیت های گردشگری عمومی در فضای باز از آذر تا اواخر ماه فروردین است که در بهمن ماه به اوج خود میرسد. درست است که به ندرت در بندرعباس باران میبارد اما اختلاف دمای روز و شب در این دوره زیاد است و از غروب هوا کاملا سرد میشود. البته گردشگران تور بندرعباس که به دنبال فعالیت های آبی و شنا هستند از فروردین تا اوایل تیر و از اواخر شهریور تا اوایل آبان آب و هوا را در بهترین وضعیت خود خواهند دید. درواقع میتوان فروردین، اردیبهشت، مهر و آبان را بهترین زمان سفر با تور بندرعباس نامید زیرا علاوه بر آفتابی بودن هوا و وجود باد ملایم، از گرمای شدید هوا و جمعیت زیاد گردشگران خبری نیست.


جاذبه های گردشگری بندرعباس

امروزه بندرعباس بزرگترین بندر ایران است که به دلیل داشتن بازارها، مراکز خرید، دریا و سواحل رایگان و جاذبه های تاریخی در بین مردم بسیار محبوب شده. مردم خونگرم و مهربان این شهر یکی دیگر از دلایلی هستند که سفر با تور بندرعباس برای هر گردشگر ایرانی و خارجی خاطره انگیز میشود. صنایع دستی اصلی این منطقه قالی بافی ، ساخت کاردستی ، سفالگری ، بافتنی ، خیاطی، دوخت انواع پارچه های محلی و صنایع دستی دریایی است. از سواحل زیبا و شگفت انگیز شهر که بگذریم ، جاذبه های توریستی تاریخی و طبیعی در این شهر آنقدر بسیار است که نمیتوان همه آنها را نام برد؛ اما مهمترین آنها را در لیست زیر ارائه کرده ایم.

1- معبد هندوها : این معبد همچنین به پرستشگاه بُت‌ِگوران نیز معروف است و سال ساخت آن به 1174 برمیگردد. معبد هندوها در مرکز شهر در خیابان امام خمینی روبروی بازار روز قرار گرفته است.

2- جزیره هرمز : جزیره هرمز در فاصله 15کیلومتری بندرعباس قرار دارد و جاذبه های گردشگری عجیب آن ، بازدید از جزیره را در لیست باید های تور بندرعباس قرار داده است.

3- غار خرسین : غار نمکی خرسین از محدود غارهای بکر و دست نخورده استان هرمزگان بوده و ورودی آن برای گردشگران ایرانی و خارجی تور بندرعباس رایگان است.

4- آب انبارهای برکه باران : مجموعه برکه های باران شامل 5 آب انبار است که در مرکز شهر بندرعباس قرار دارد و در سال 1354 در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

5- چشمه آب گرم گنو : این چشمه در دره ای در شمال بندرعباس قرار دارد که در آن تعداد زیادی چشمه دیگر نیز وجود دارند. امکانات رفاهی مانند استخر، آلاچیق، مجتمع های اقامتی و فروشگاه نیز در اطراف چشمه برای گردشگران تور بندرعباس احداث شده است.

6- موزه مردم شناسی خلیج فارس : این موزه تاریخی در محوطه تاریخی برکه های باران در سال 1386 ساخته شده است و هیچ هزینه ای به عنوان ورودی دریافت نمیشود.

7- مسجد ناصری بندرعباس : قدمت این مسجد جذاب به دوره قاجار میرسد و در سال 1304 توسط فردی به نام علی حیدر آبادی بنا شده است.

8- بازار سنتی بندرعباس : بازار سنتی بندرعباس با ارائه انواع سوغاتی و صنایع دستی شهر مانند : خرما، ماهی، سبد و حصیر، قای و لباس های سنتی به گردشگران تور بندرعباس ، سفری جذاب با یادگاری های نفیس را رقم میزند.

9- دره داماش : این دره به سیاهو نیز معروف است و در شمال بندرعباس در روستای سیخوران قرار دارد.

10- حمام گله داری : این حمام در محله قلعه شاهی یا اوزی ها در نزدیکی ساحل قرار دارد که در ساخت آن از سنگ های اسفنجی برای جذب رطوبت استفاده شده است و قدمت آن به قرن 13 قمری برمیگردد.


هتل های بندرعباس

علاوه بر تور بندرعباس ، تجارت و ملاقت های کاری در کنار عبور از شهر برای رسیدن به جزایر لارک؛ هرمز و قشم باعث میشود تا شهر بندرعباس نیاز به وجود انواع هتل ها و آپارتمانها در رده های مختلف قیمتی داشته باشد. البته همینطور نیز هست و علاوه بر وجود هتل و اقامت گاههای فراوان ، گردشگران تور بندرعباس در هر نقطه از شهر که باشند میتوانند در یکی از هتل های خوب استراحت کنند.بهترین هتل های بندرعباس :

•         هتل هما

•         هتل هرمز

•         هتل آتیلار

•         هتل ایران

•         هتل بین المللی خلیج فارس

•         هتل امین

•         هتل فروغ

آفر های ویژه الماس نشان