سبک سفرتان چیست؟

جاذبه های گردشگری و تفریحی باکو

چرا تور باکو

کشور آذربایجان به مرز تلاقی غرب و شرق معروف است، باکو نیز در این موضوع شهرت دارد و تلفیقی از فرهنگ و معماری اروپا و آسیا را داراست. باکو ، یکی از زیباترین شهرهای جهان است و به دلیل هم مرز بودن آذربایجان با ایران تور زمینی باکو نیز در ایران طرفداران زیادی دارد. شهر بندری باکو، پایتخت فرهنگی، صنعتی و سیاسی آذربایجان، در قسمت غربی دریای کاسپین قرار گرفته و منابع نفتی بسیاری دارد. این شهر در دهه های اخیر به سرعت تغییر کرده و برج های مدرن بیشماری جایگزین عمارت های قدیمی شوروی شده است. 

از دوران برنز (حدود 2000 سال قبل از میلاد مسیح) غارهای سنگی و یافته هایی در نزدیکی شهر قدیمی باکو کشف شده که قدمت زندگی در این منطقه را نشان میدهد. بین قرن های 12تا19 باکو شروع به پیشرفت کرد و در این دوره ثروت و موقعیت استراتژیک بالایی داشت. در طول این مدت تحت تسلط سلسله ی صفوی، عثمانی ها، اتحادیه شوروی و قاجار بود که بعد از جنگ ایران و روسیه (درقرن 19)، طبق توافقنامه گلستان و ترکمنچای دولت ایران بسیاری از قسمت های کشور از جمله باکو را به روسیه واگذار کرد.

در اواخر قرن 19 استخراج نفت از باکو توسط زمین شناسان و سرمایه گذاران اروپایی آغاز شد. بعد از جنگ جهانی اول در سال 1918 کشور آذربایجان، اعلام استقلال جمهوری دموکراتیک کرد و نیروهای آذربایجانی شهر باکو را نیز تحت تسلط خود گرفتند. بعد از آن و در جریان جنگ جهانی دوم این شهر مجددا مورد حمله شوروی قرار گرفت و پس از فروپاشی شوروی، باکو مجددا استقلال خود را به دست آورد. در ابتدای قرن 21 جمهوری آذربایجان با هدف رشد صنعت گردشگری، سرمایه گذاری زیادی برای جذب گردشگر تور باکو از سراسر جهان انجام داده است، و در سال 2016 در صدر فهرست رشد جهانی گردشگری قرار گرفت.


بهترین زمان سفر به باکو

بهترین گزینه سفر به آذربایجان، همراه با تور بهار باکو است؛ چرا که در اوایل تابستان هوای باکو گرم و خشک و در زمستان بسیار سرد است. آب و هوای باکو در مجموع نیمه خشک و معتدل قاره ای است که در ماههای سپتامبر و اکتبر رطوبت هوا کمی بهتر میشود. دمای باکو به صورت میانگین به 14.5درجه سانتیگراد میرسد و متوسط بارش سالیانه این شهر حدود 239میلیمتر است. در اکثر روزهای پاییز و زمستان شهر باکو برفی و بارانی است به همین علت سفر با تور زمستان باکو پیشنهاد نمیشود. نکته قابل توجهی که تمام گردشگران تور باکو باید بدانند این است که در این شهر در تمام طول سال به شدت باد میوزد و شاید اسم شهر را به همین دلیل باکو (برگرفته از بادکوبه به معنای شهر بادها) گذاشته اند. در ماه های می، ژوئن، آگوست، سپتامبر و اکتبر باکو در بهترین وضعیت هوای خود قرار دارد.


مکان های دیدنی و تفریحی باکو

Nizami street: خیابان نظامی معروف ترین و زیباترین خیابان باکو برای خرید و گشت و گذار که امکانات فراوانی برای گردشگران تور باکو دارد، مانند: فروشگاههای بزرگ و معتبر، رستوران و کافی شاپ های فراوان و سالنهای نمایش.

Baku Boulevard: بلواری در کنار دریای خزر که دارای مراکز خرید، رستوران و کافه های بسیار است و در گذر از این بلوار بیشتر جاذبه های گردشگری باکو قابل مشاهده هستند.

Opera & Ballet Theatre: این تئاتر در سال 1910 ساخته شده که دارای یک سالن داخلی بسیار بزرگ است و در آن انواع نمایشهایی برگزار میشود که بدون بلد بودن زبان محلی هم میتوان از آنها لذت برد.

Dalga Beach Aquapark Resort: بزرگترین پارک آبی جمهوری آذربایجان است که در 37کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و دارای انواع تفریحات آبی است.

Amburan Beach: در این ساحل مجموعه ای به همین اسم وجود دارد که شامل ساحل خصوصی، کافه ها و رستوران های مدرن، استخر، سالن اجتماعات و تئاتر است.

Filarmoniya: این برج در سال 1910 به عنوان کازینو ساخته شد و اکنون با معماری چشمگیر خود سالن اجرای کنسرت های بسیاری از هنرمندان داخلی و خارجی است.

Palace of Happiness: کاخ شادی؛ که امروزه به کاخ ازدواج نیز معروف است؛ در سال 1912 توسط Murtuza Mukhtarov برای هدیه به همسرش ساخته شد.

The Caspian Sea Cruise: سوار شدن بر کشتی تجملی و یک ساعت گشت زدن در دریای خزر یکی از تفریحات دلپذیر زوجها و خانواده ها در تور باکو است.


جاذبه های گردشگری در تور باکو

شهر کوچک باکو به دلیل قدمت وجود زندگی در آن، دارای آثار باستانی فراوان؛ و به دلیل قرار گرفتن در امتداد دریای خزر دارای جاذبه های گردشگری طبیعی بسیاری است. با توجه به موقعیت جغرافیایی، باکو ترکیبی از یک شهر قدیمی قرون وسطایی و شهری مدرن محسوب میشود؛ که به همین دلیل سفر با تور باکو در عین حال که مقرون به صرفه است، میتواند هزینه بر و گران باشد. از بهترین جاذبه های توریستی باکو میتوان موارد زیر را نام برد:

·         شهر قدیمی باکو (Old Town، به آذری Icheri Sheher)

·         قلعه دختر (Maiden Tower)

·         کاخ شیروان شاه (ثبت شده در یونسکو)

·         موزه تاریخ باکو

·         برج های شعله (Flame Towers)

·         مسجد پیر تازه (Taza Pir Mosque)

·         موزه فرش آذربایجان

·         باغ فیلارمونیک (Philarmonic Garden)

·         شهرک روی آب باکو (Little Venice)

·         معبد آتشگاه (Ateshgah Temple)

·         پارک ملی گوبوستان (Gobustan National Park)


هتل های باکو

انتخاب هتل مناسب همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌ها در طول سفر بوده و در شهرهای توریستی مثل باکو ، به دلیل تنوع هتلها این انتخاب کمی سخت تر میشود. گردشگران تور باکو با توجه به امکانات ارائه شده توسط هتل ها، دسترسی به جاذبه های توریستی و بودجه ی درنظرگرفته شده میتوانند مناسب ترین هتل را برای خود انتخاب کنند. بهترین هتل های باکو عبارتند از:

·         هتل هیلتون  Hilton Baku

·         هتل قفقاز Qafqaz Baku City Hotel & Residences

·         هتل ریچ Rich Hotel Baku

·         هتل پارک زمستان Winter Park Hotel Baku

·         هتل کاخ شاه  Shah Palace Hotel

·         هتل تاج The Crown Hotel

·         هتل منظره دریا Baku Sea View Hotel

آفر های ویژه الماس نشان