سبک سفرتان چیست؟

چرا تور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی ، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا است که به دلیل توپوگرافی متنوع، زیبایی طبیعی عالی و تنوع فرهنگی، این کشور را به مکانی مطلوب برای مسافران تبدیل کرده است. آفریقای جنوبی دارای سه شهر به عنوان پایتخت میباشد: پرتوریا Pretoria (پایتخت اجرایی) ، کیپ تاون Cape Town (پایتخت قانون گذار) و بلومفونتن Bloemfontein (پایتخت قضایی). ژوهانسبورگ، بزرگترین منطقه شهری کشور و مرکز تجارت، در مرکز استان پر جمعیت گاوتنگ Gauteng قرار دارد. جمعیت آفریقای جنوبی یکی از پیچیده ترین و متنوع ترین در جهان است؛ از 56 میلیون نفر جمعیت آفریقای جنوبی، نزدیک به 31 میلیون نفر سیاه پوست، 5 میلیون سفید پوست، 3 میلیون رنگی (اصطلاحاتی که از تبارهای مخلوط آفریقایی ، آسیایی و سفید استفاده می شود) و 1 میلیون هندی هستند. امروزه آفریقای جنوبی از اقتصاد مختلط نسبتاً پایداری برخوردار است که زمین های کشاورزی حاصلخیز، منابع معدنی فراوان، جاذبه های گردشگری و سرمایه های فکری بسیار تکامل یافته را به خود اختصاص می دهد.

تور آفریقای جنوبی یکی از متنوع ترین تورهای تفریحی در جهان است، از سواحل و تماشای نهنگ ها تا سافاری نفس گیر و حیات وحش بی نظیر، همه را هم زمان دارد. از آفریقای جنوبی به عنوان "کشور رنگین کمان" یاد می شود ، عنوانی که نشانگر تنوع فرهنگی کشور است؛ به طوری که یازده زبان رسمی دارد که بیشتر آنها بومی آفریقای جنوبی هستند. برای همراهی با تور آفریقای جنوبی نیاز به دریافت ویزای توریستی این کشور دارید، برای دریافت ویزا باید از سفارت آفریقای جنوبی وقت مصاحبه دریافت کنید و پس از ارائه مدارک ویزای توریستی آفریقای جنوبی را با اعتبار حداکثر سه ماهه دریافت کنید.


غذاهای آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به مراتب در بین  کشورهای قاره آفریقا بین المللی تر است و یک صنعت گردشگری بالغ دارد. هرچند، به دلیل تعداد زیاد مهاجران آفریقای جنوبی در سراسر جهان، برای چشیدن طعم و مزه غذاهای سنتی دیگر لازم نیست با تور آفریقای جنوبی سفر کنید ؛ اگرچه هیچ چیز تجربه ی معتبری را که مسافرت و چشیدن غذاها در خانه ها و رستوران های بومی کشور به ارمغان می آورد نمی تواند جایگزین کند. غذاهای آفریقای جنوبی به دلیل تاریخ سکونت و استعمار و همچنین قرار گرفتن در ساحل، تأثیرات بسیاری از فرهنگ هلندی ، فرانسوی ، مالزی و بومی دارد. بهترین غذاهایی که امتحان آنها در تور آفریقای جنوبی به شما توصیه میشود عبارتند از :

•         Biltong

•         Chakalaka

•         Bobotie

•         Koeksisters

•         Potjiekos

•         Amagwinya/vetkoek

•         Milk tart

•         Malva pudding


جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از متنوع ترین و جذابترین کشورهای جهان است و با ترکیب های عجیب و غریب از مناظر، مردم، تاریخ و فرهنگ کشور، تجربه ای بی نظیر و الهام بخش را به گردشگران تور آفریقای جنوبی ارائه می دهد. آفریقای جنوبی یک بهشت حیات وحش است که تعداد بیشماری از پارک های ملی و ذخایر حیات وحش را در اختیار گردشگران قرار می دهد. شهرهای ژوهانسبورگ و کیپ تاون مقاصد توریستی محبوب برای مسافران تور آفریقای جنوبی از سراسر جهان تبدیل شده اند، اما جاذبه های بسیاری در آفریقای جنوبی وجود دارد که در انتظار کشف شدن هستند. خوشبختانه سفر با تور آفریقای جنوبی با داشتن چندین خط هوایی کم هزینه در سراسر کشور و جاده های عالی گزینه بسیار مناسبی است تا از یک تعطیلات کم هزینه بهترین استفاده را ببرید.

بهترین جاذبه های توریستی آفریقای جنوبی

1- پارک ملی کروگر Kruger National Park

2- کوه تیبل Table Mountain

3- کیپ تاون، کیپ غربی Cape Town, Western Cape

4- سواحل دوربن Durban Beaches

5- جزیره روبن Robben Island

6- قلعه امید خوب Castle of Good Hope

7- پارک ملی فیل ها آدو Addo Elephant National Park

8- غارهای کانگو Cango Caves

9- دنیای آبی اوشاکا uShaka Marine World

10- موزه ملی ماندلا Mandela House


بهترین زمان سفر با تور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی با داشتن روزهای آفتابی گرم در بیشتر سال و اقلیم متنوع منطقه ای یک مقصد سالانه است، به همین دلیل وقتی که قصد سفر با تور آفریقای جنوبی را دارید، زمان سفر به نوع تفریحاتی که شما ترجیح می دهید بستگی دارد. برخلاف بسیاری از کشورهای آفریقایی دیگر، آفریقای جنوبی چهار فصل مشخص دارد؛ ماه می تا سپتامبر به طور معمول فصل خشک است و زمستان و بهار کوتاه را پوشش می دهد، اکتبر تا آوریل فصل مرطوب که شامل پاییز و تابستان می شود. دسامبر تا فوریه بسیار گرم (مانند تابستان برای نیمکره شمالی) و زمان تعطیلات مدارس است که تمامی شهرها می توانند مملو از گردشگران تور آفریقای جنوبی باشند.

علاوه بر آب و هوای مناسب، وجود فستیوال های جذاب و رویدادهای ورزشی نیز میتواند عامل موثری در انتخاب زمان سفر باشد. تماشای نهنگ ها در بهار (جولای تا نوامبر)، کارناوال Minstrel  کیپ تاون، وجود گلهای وحشی در ماههای آگوست تا اکتبر، فستیوال هنرهای ملی در ژوئن و جولای و فستیوال موزیک Splashy Fen در آوریل. بهترین زمان همراهی با تور آفریقای جنوبی در ماه های می تا سپتامبر میباشد که گرمای هوا کمتر و حیوانات وحشی در اطراف رودخانه ها جمع شده اند. در مجموع بازدید از آفریقای جنوبی در ماههای خشک زمستان برای فعالیت های تفریحی و گردشی زمان مناسبیست و در ماه های اکتبر و نوامبر بارندگی کمی افزایش میابد.


فصل اوج گردشگری

اکتبر تا مارس (به جز اردوگاه های اصلی در کروگر بیش از حد شلوغ نخواهد بود)

فصل غیر گردشگری

آوریل تا سپتامبر (این زمان مصادف است با بهترین ماههای مشاهده حیوانات وحشی)

بهترین آب و هوا

آوریل-می و سپتامبر-اکتبر

بدترین آب و هوا

ژوئن تا آگوست (سرمای زیاد در صبح و شب)

آفر های ویژه الماس نشان