10 مکان رویایی جهان

معرفی 10 مکان بسیار عجیب و زیبا بر روی کره زمین که از لحاظ بصری دارای سبک سورئال می باشند و از تماشای آنها شگفت زده خواهید شد.

تنگه آنتلوپ آریزونا، آمریکا

در بیابان ناواجو آریزونای آمریکا تنگه ای با نام آنتلوپ قرار دارد که متشکل از از شکاف ها و پیچ و خم های شگفت انگیز می باشد که با به نمایش گذاشتن فرم های منحصر به فرد خود توجه خیلی از گردشگران دنیا که علاقه مند به عکاسی هستند را به سمت خود جلب کرده است.

دریاچه نمک سالار د اویونی، بولیوی

با بازدید از دریاچه ی نمک مخصوصا در فصل هایی از سال که باران می بارد می توان بهترین تصویر از آسمان را مشاهده کرد که دریاچه نمک سالار د اویونی گزینه ی خوبی می باشد که در زمستان این دریاچه به طور کامل یخ می زند و منظره جالبی را پدید می آورد.

دریاچه ی شمالی بایکال، روسیه

یکی از معروف ترین و بزرگترین دریاچه آب شیرین در دنیا دریاچه ی شمالی بایکال می باشد که از لحاظ موقعیت مکانی در جنوب سیبری قرار گرفته است و دمای این نقطه از جهان در فصل زمستان به 19 درجه زیر صفر هم می رسد گردشگرانی که علاقه مند به بازددید از این دریاچه بزرگ هستند باید لباس گرم نیز به همراه خود داشته باشند.

آبشار کونگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس

یکی زیباترین منظره هایی که در دنیا بی نظیر است، آبشار کونگ سی می باشد که در شهر لوآنگ پرابانگ در لائوس واقع شده است و این شهر در حال تبدیل شدن به یک مکان توریستی و دیدنی می باشد که افراد علاقه مند به طبیعت و منظره های طبیعی را به سمت خود جذب می کند. آب روان و جاری در این آبشار هر کسی را به شنا در این آبشار زیبا ی کونگ سی وسوسه می کند.

 

پارک ملی تور دل پینه، پاتاگونیا، شیلی

یکی از جذاب ترین دیدنی های آمریکا، پارک ملی توررس دل پئینه می باشد که در کوه های آند در پاتاگونیا قرار دارد و برای طبیعت دوستان بازدید از این پارک ملی و کوهنوردی در آن به طور حتم جذاب خواهد بود و گردشگرانی که قصد رفتن به این رشته کوه ها را دارند باید لباس گرم همراه داشته باشند.

چشمه ی بزرگ منشوری، وایومینگ، آمریکا

از جاذبه های معروف و دیدنی در آمریکای شمالی چشمه ی بزرگ منشوری می باشد که شبیه به استخری طبیعی با رنگهای رنگین کمان است که با بازدید از پارک ملی یلواستون می توانید این چشمه را که سومین چشمه بزرگ جهان است ببینید.

هوآکاچینا، پرو

یکی از 10 مکان دیدنی در دنیا که بسیار خارق العاده است هوآکاچینا می باشد که این منظره ی زیبا در کویر در سال 1930 در مجاور با یک چاله آب ساخته شد و با بازدید از این مکان یکی از شگفت انگیز ترین منظره های جهان را از نزدیک خواهید دید.

درب جهنم، ترکمنستان

یکی از منظره های تماشایی در ترکمنستان که شهرت جهانی دارد، درب جهنم و یا آتشفشان در بیابان کاراکوم ترکمنستان است که به این نام معروف شده است و بیشتر شبیه به استخری از گدازه های آتش است و انگار راهی به دنیای زیر زمین می باشد.

پرچین تاریک، ایرلند شمالی

از منظره های اعجاب انگیز که در عمر خود خواهید دید، نمای درختان پرچین تاریک در بالیمانی می باشد که می توانید این مکان دیدنی را در ساحلی آنتریم بازدید کنید. وقتی که وارد این مکان می شوید در دو طرف جاده درختانی عجیب با شمایل جالب خود را به نمایش گذاشته اند.

کوه رینجانی، لومبوک، اندونزی

دومین آتشفشان فعال جهان در اندونزی واقع شده است که کوه رینجانی نام دارد و دارای ارتفاع زیادی می باشد و برای علاقه مندان به طبیعت و کوهنوردی رفتن به این کوه بلند بسیار جذاب است و همچنین در این سفر منظره های زیبای طبیعی وجود دارد که از تماشای آن ها لذت خواهید برد.