ویزای انگلستان با روندی جدید در ایران صادر می شود

از صبح چهارشنبه پنجم اسفند 94 پس از چهار سال که از بسته شدن سفارت انگلیس در ایران می گذرد، کنسولگری این کشور مجددا صدور ویزا در ایران را آغاز کرده اما روند جدیدی برای این کار در نظر گرفته است.

به گزارش کافه گردش به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام روز سه‌شنبه ی وزارت خارجه انگلیس طبق توافق قبلی انجام شده با مسئولان ایرانی کنسولگری انگلستان در تهران امروز مجددا آغاز به کار کرد.

شهروندان ایرانی که از اوایل صبح روز چهارشنبه برای گرفتن ویزا به کنسولگری انگلستان در تهران واقع در خیابان فردوسی مراجعه می‌کردند با درهای بسته ی کنسولگری مواجه می‌شدند؛ اما در کنار درِ سفارت و در پایین تابلویی که چند ماه پیش هم‌زمان با سفر فیلیپ هاموند وزیر خارجه ی انگلیس به تهران نصب و روی آن نوشته شده بود که با وجود باز بودن سفارت از صدور ویزا معذور هستند، برگه‌ای الصاق شده بود.

بر روی این برگه به نقل از «مرکز درخواستی ویزای انگلستان در ایران» آمده است که متقاضیانی که قرار ملاقات برای ارسال درخواست ویزای خود در ایران را دارند باید قبل از بازدید «مرکز درخواستی ویزا» به منظور ارائه دادن درخواست و ثبت‌نام بیومتریک در وب‌سایت VFS Global ثبت‌نام کنند. نمونه ی این برگه را پلیس دیپلماتیک مستقر در مقابل درب سفارت،‌ دراختیار مراجعه کنندگان قرار می‌داد

هم‌چنین وب‌سایت https://ukvi-international.faq-help.com برای پاسخگویی به سوال متقاضیان ویزای انگلستان معرفی شده است