موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس


یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس گرجستان موزه فضای باز مردم شناسی می باشد. این موزه در 27 آپریل سال 1966 توسط یک مردم شناس گرجستانی تاسیس شد.

 در این مکان آثار زیادی از معماری های مردم مناطق مختلف کشور گرجستان وجود دارد.در این موزه ی بسیار بزرگ آثار تاریخی هنری مردم جای داده شده است که قوم نگاری مردم آن کشور را نشان می دهد.علاوه بر این ابزار های نساجی و سنگ قبر های گوناگون هم در این موزه وجود دارند که از طرح های آثار خاص باستانی به شمار می روند.

اگر از این موزه با تور تفلیس آژنس الماس نشان دیدن کنید قطعا با مردم کشور گرجستان و آداب و رسوم آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.چرا که در این موزه تمام رسم و رسوم ها و آثار تاریخی به جا مانده از گذشته ی آن ها در این موزه جای گرفته است .چنانچه وقت کافی برای اقامت در این کشور و مطلع شدن از آداب مردم گرجستان را ندارید بازدید از این موزه می تواند بسیاری از این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

 این موزه در کنار شهر قدیمی تفلیس و نزدیک به دریاچه لاک پشت ها قرار گرفته است.محیط و فضای این موزه به صورت کاملا باز می باشد و وسعت آن بسیار زیاد است . مساحت موزه به 52 هکتار می رسد که به 14 منطقه گوناگون تقسیم شده است .

در شهر بزرگ تفلیس شاید این موزه جزو دیدنی ترین و پرطرفدارترین ها موزه ها باشد زیرا که از شخصیت و سبک هنری خود مردم آن سرزمین بیشتر گفته می شود و طرح سنگ قبرهای بی نظیر و بسیار زیبایی دارد. علاوه بر همه ی این ها موقعیت جغرافیایی این موزه به گونه ای است که هرگز نمی توان آن را تجربه نکرد. طبیعت سر سبز و دلنشین و همچنین فضای باز آن این شرایط را برای این موزه فراهم کرده است.

این مکان بسیار دیدنی را در سفر به تور تفلیس و  جاذبه های گردشگری این شهر را به هیچ عنوان از دست ندهید.

  • موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس از 30 دسامبر سال 2004، بخشی از موزه ملی گرجستان مبدل شده است.
  • در گوشه ای از موزه رستورانی با نام راچیز اوبانی قرار دارد که غذاهای بسیار لذیذ محلی را به گردشگران ارائه می دهد.
  • این موزه در روز های دوشنبه تعطیل می باشد.

 


موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس

موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس موزه فضای باز مردم شناسی تفلیس

.برای دیدن از جاذبه های گردشگری تفلیس سفری همراه با تور گرجستان داشته باشید