نارین قلعه تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از مقصدهای توریستی برای گردشگران در جهان می باشد که از جاذبه های دیدنی در این شهرهمراه با تور تفلیس می توان به نارین قلعه که مردم گرجستان ناریکالا می نامند اشاره کرد. به دلیل اینکه قلعه بر روی تپه ای به نام کالا قرار دارد این نام برای این قلعی قدیمی در نظر گرفته شده است. با سفر به شهر تفلیس و بازدید از این مکان دیدنی کشور گرجستان، شما با بنایی تاریخی با قدمت بسیار زیاد که به قرن 4 میلادی می رسد و در قرن 7 به وسیله خاندان بنی امیه توسعه دچار توسعه شد مواجه می شوید. در این نقطه از این شهر که به نحوی بام شهر هم محسوب می شود ، می توانید شهر تفلیس را با نمایی زیباتر  از رودخانه کورا که ارتفاع زیادی دارد تماشا کنید.

با رفتن به نارین قلعه می توانید از جاذبه های گردشگری دیگری که نزدیک به این مکان است مانند کلیسای سن نیکلاس ، کلیسای سنت جورج ، باغ بوتانیک تفلیس ، حمام گوگردی ،پل و کلیسای متخی و... هم دیدن کنید.

به دلیل قدمت زیاد این قلعه می توان گفت که فرمانروایان نژاد های مختلف مانند ایرانی ، عثمانی ، عربی و روسی در این قلعه حکمرانی کرده اند.

در نارین قلعه انگار تاریخ جهان را در یک چشم به هم زدن می بیند. این قلعه در طول عمر خود دچار آسیب های فراوانی شده است و مجددا بازسازی شده. یکی از این آسیب ها به دلیل زلزله ای که در سال 1827 میلادی اتفاق افتاد دیوار قلعه آسیب بسیار زیادی دید. از اسناد و شواهدی که از گذشته، تاریخ نویسان به آن رسیده اند به احتمال زیاد این قلعه معروف توسط نژاد ایرانی بنا گردیده است که در گذشته نامش "شوریس تسیخه" بوده است. در سفرتان به گرجستان بازدید از این سازه تاریخی را از فراموش نکنید.

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس نارین قلعه تفلیس