باغ وحش شانگهای

در سفر به شانگهای که یکی از فرمانداریهای چین می باشد، باغ وحش شانگهای از مکانهای دیدنی است که می توانید ساعتی را در آن به همراه خانواده به شادی بگذرانید. این باغ وحش دارای مساخت 740 هزار متر مربع می باشد از لحاظ موقعیت مکانی در حومه شهر قرار گرفته است، تعداد جانوران در این باغ وحش به 6 هزار می رسد که این جانداران از 600 گونه ی نادر می باشد که در این مکان نگهداری می شوند. گردشگران در باغ وحش شانگهای می توانند حیواناتی مانند پانداهای غول پیکر، ببرهای جنوب چین و منچوری، میمون های طلایی، گوزن های شاخدار، زرافه، کانگرو، تمساح یانگ تسه، شیر دریایی، یوزپلنگ آمریکایی، پنگوئن، کرگردن و شترمرغ را مشاهده کنند.

وقتی که وارد باغ وحش شانگهای می شوید در قسمت اول می توانید قفس میمون های طلایی به دلیل اینکه این حیوان علاقه زیادی به درخت بامبو دارد، پوشیده از این نوع درخت است و غذای اصلی این میمونها برگ درخت و میوه می باشد. میمونهای طلایی در قسمت حیوانات گیاه خوار در این باغ وحش قرار گرفته اند که شما می توانید حیواناتی دیگری نظیر فیل، زرافه و کرگردن در این جا به چشم می خورد را تماشا کنید.

بعد از بازدید حیوانات گیاه خوار حالا نوبت به قسمت جانواران گوشت خوار در باغ وحش می رسد که شاید کمی تعجب کنید که پانداهای غول پیکر در این قسمت قرار دارند، این پانداها در اول گوشتخوار بوده اند و به مرور زمان تغییر مکان زندگی گیاهخوار شده اند و قفس آنها از درختان بامبو پوشیده  شده است تا آنها بتوانند در نور آفتاب و روی این درختان استراحت کنند.

جذاب ترین بخش این باغ وحش قسمت پرندگان است که گردشگران از دیدن این بخش با وجود بیش از 40 گونه مختلف پرنده هیجان زده می شوند، پرندگانی که در این قسمت دیده می شوند شامل پنگوئن ، قو، مرغ انجیر خوار، چکاوک، فاخته و اردک ماندارین می باشد که با دیدن آنها در کنار دریاچه به وجد می آیید.

با دیدنی زیباترین جاذبه های گردشگری شانگهای با تور چین از سفر خود نهایت لذت ببرید.