درباره مالدیو

کشور مالدیو جمعا دارای 192 جزیره بزرگ و اصلی و تعداد زیادی جزایر کوچک می باشد . از این تعداد ، 80 جزیره دارای امکانات و خدمات اقامتی می باشند . مساحت کلی تمام این جزیره ها حدودا 300 کیلومتر مربع است . جمعیت کشور مالدیو نزدیک به 360 هزار نفر می باشد که مردمانی آرام و شاد هستند . موقعیت جغرافیایی این کشور ، در جنوب غربی هندوستان و جزو کشورهای آسیای جنوبی به حساب می آید که نقش مهمی در گردشگری دارد . 

پایتخت این کشور ، جزیره ای به نام ماله است که بزرگترین جزیره مالدیو است و مساحت آن به 6 کیلومتر مربع می رسد . دومین شهر بزرگ این کشور ، آدوستی می باشد که مدت کوتاهی به عنوان پایتخت مالدیو بوده است . 

مالدیو سالیان زیادی تحت استعمار هلند و بریتانیا بوده است ولی در نهایت به استقلال رسید و اکنون به دست یک رژیم جمهوری اداره می شود . 

بیشترین منبع درآمد مالدیو به صنعت گردشگری تعلق دارد که بیش از 60% کل درآمد این کشور را در بر می گیرد ، بعد از آن صنعت ماهیگیری به عنوان صنعت دوم چرخه اقتصادی کشور مالدیو نام برده می شود . اکثر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل میدهند و به این دلیل دولت مالدیو از قوانین اسلامی پیروی می کند ، مبنی بر جلوگیری از ورود هر گونه مواد حرامی مانند گوشت خوک و یا مشروبات الکلی به داخل کشور . 

نکته جالبی که از مالدیو می توان نام برد این است که جزیره های این کشور به 3 بخش اقامتی ، اداری ، گردشگری تفکیک می شوند . رفت و آمد به مالدیو از طریق زمینی عملا غیر ممکن است ، زیرا این کشور با هیچ کشوری مرز زمینی ندارد و فقط از طریق هوا و دریا می توان به مالدیو سفر کرد ، مالدیو چند بندر و 2 فرودگاه دارد که آنها در 2 جزیره اصلی کشور قرار گرفته اند . 

از موارد جالب مالدیو این است که در این کشور تاکسی هوایی وجود دارد که گردشگران را از جزیره ای به جزیره دیگر می برند و همچنین امکان استفاده ازمناظر فوق العاده زیبا و دیدنی را از ارتفاع فراهم میکند .