دنیای زیر آب بالی

شاید شما تجربه‌ای از بودن در اعماق دریا و کشف زندگی زیر دریا و لذت بردن از آن را نداشته باشید. دنیای زیر آب بالی می‌تواند تجربه‌ای بی‌همتا برای مسافران تور بالی خلق کرده و شما را شیفته خود کند. پس از این 5 نکته درمورد زندگی دریایی بالی، شما از خود خواهید پرسید چرا هرچه زودتر برای سفر با تور بالی اقدام نمی‌کنید؟

1. آیا می‌دانستید اکثر نقاط غواصی مناسب در بالی تنها چند متر با ساحل بالی فاصله دارند؟ بعنوان مثال در سایت غواصی آمِد (Amed) در خلیج جملوک (Jemeluk Bay) می‌توانید تعداد بسیار زیادی صخره مرجانی  در فاصله 3 تا 6 متری ساحل پیدا کنید. می‌توانید موجودات زنده بسیاری در این مناطق مانند میگوها و خرچنگ‌ها پیدا کنید. اگر خوش‌شناس باشید، در این محل‌ها همچنین تعداد زیاد لیسه دریایی یافت می‌شوند.صخره های زیر آب بالی     2. یک بهشت پنهان! ماسه سفید، آب زلال و شفاف با زندگی دریایی منحصر به فرد. سواحل و دریاهای بالی دارای همه‌ی اینهاست که مسافران تور بالی می‌توانند نهایت استفاده را از آنها ببرند. از بهترین مکان‌های بهره‌مندی از زیبایی‌های دریایی بالی می‌توان به تالاب آبی (Blue Lagoon) در ساحل پادانگ اندونزی اشاره کرد که در شرق بالی قرار دارد. این منطقه بخاطر وجود تنوع زیاد در ماهی‌های آن به بهشت زیر آب معروف است.

3. شاید از معبدهای موجود در اطراف جزیره آشنا باشید. اما آیا می‌دانستید سواحل بالی دارای یک معبد در زیر آب است؟ این معبد در سال 2005 به منظور ساخت بستری برای زندگی دریایی تحت عنوان (Reef Gardener) ساخته شد. معبد اصلی در سطحی از دریا به مساخت 2500 متر مربع و در عمق 29 متری ایجاد گردید. در سال 2006 نیز برای غواصان تازه‌کار و مردم عادی، بستری تازه در عمق 15 متری ساخته شد.     4. سفره‌ماهی‌های دیو بزرگ و بزرگ‌تر! حتی ممکن است طول برخی از آنها به 9 متر هم برسد. زئوپلانکتون غذای اصلی آنهاست. برای همین نیازی نیست از سفره‌ماهی‌های دیو بترسید. برخی از مسافران تور بالی که مدرک غواصی دارند، می‌توانند این سفره‌ماهی‌ها را در اعماق 5 تا 7 متری پیدا کنند، اما کسانی که تنها از اسنورکل (Snorkel) برای غواصی استفاده می‌کنند نیز اگر خوش‌شانس باشند شاید قادر باشند این موجودات شگفت‌انگیز را ببینند.جاذبه های زیر آب تور بالی سفره ماهی دیو     جاذبه های زیر آب تور بالی سفره ماهی دیو5. یکی از راحت‌ترین ماجراجویی‌ها از کشتی غرق‌شده یواس‌ای‌تی لیبرتی که در سال 1942 است که در آب فرو رفت. دیدن یک کشتی پو سیده عمثقدریا آنقدرها هم که فکر می‌کنید ترسناک نیست این کشتی تنها 30 متر از ساحل فاصله دارد. حتی کسانی که از اسنورکل استفاده می‌کنند نیز می‌توانند شاهد این غول هیجان‌انگیز باشند. هنگام بازدید این کشتی غرق‌شده، شاهد صدها زندگی دریایی زیبا و متفاوت مانند اسب دریایی، کوسه‌های بی‌خطر، لوله‌ماهی و غیره خواهید بود.کشتی غرق شده در تور بالی     و به اضافه هزاران دلیل دیگر برای استفاده از تور بالی به منظور تجربه کردن دنیای زیر آب بالی و لذت هیجانات آن. تا زمانیکه از نزدیک از شگفتی‌های بالی دیدن نکنید، نمی‌توانید آنطور که باید از آن لذت ببرید.  

مسافران و گردشگران تور لوکس بالی می توانند از جاذبه های گردشگری بالی دیدن نمایند.