معرفی بالی

بالی جزیره‌ای کوچک از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی بوده و دو اقیانوس آرام و هند را به یکدیگر پیوند داده است. بالی حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد که اغلب ساکنان آن اهل اندونزی‌اند، اما بدلیل رشد فراوان صنعت توریست و استقبال از تور بالی در سال‌های اخیر، بسیاری از استرالیا و اروپا برای کار و زندگی به بالی مهاجرت نموده‌اند. مساحت بالی حدود 5260 کیلومتر مربع و دارای مناطق مختلفی مانند کوتا (Kuta)، اوبود (Ubud)، سانور (Sanur) و ... است.

بالی مشهورترین و زیباترین جزیره اندونزی است که در جنوب خط استوا قرار گرفته. فواصل هوایی بالی تا جاکارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با تور بالی و با محاسبه توقف در شهرهای دوحه، کوالالامپور یا سنگاپور، حدود 15 ساعت می‌باشد. همچنین فاصله بالی از جزیره جاوه تنها 3.2 کیلومتر به سمت غرب است. بلندترین نقطه بالی، کوه آگونگ نام دارد که با ارتفاع 3031 متر، مقدس‌ترین کوه بالی نیز شناخته می‌شود. مسافران تور بالی می‌توانند از نزدیک شاهد بزرگی این کوه باشند. کوه آگونگ به کوه مادر مشهور است و همچنین یک کوه آتشفشانی به شمار می‌رود.درباره بالیاز آنجایی که بالی تنها 8 درجه از خط استوا فاصله دارد، دمای هوا در طول سال تغییر چندانی نمی‌کند. نوسانات دمای هوا در ارتفاعات پائین در روز از 20 تا 33 درجه است و طبعاً در ارتفاعات بالاتر، هوا خنک‌تر می‌شود. بهترین زمان استفاده از تور بالی در فصول بهار و پائیز است.

از اکتبر (مهر) تا آوریل (فروردین) فصل بارانی و از ماه می (اردیبهشت) تا سپتامبر (شهریور) فصل گرم بالی محسوب می‌شود. همچنین بین تعطیلات عید پاک تا کریسمس، آب و هوای بالی غیرقابل پیش‌بینی می‌شود، بنابراین هنگام استفاده از تور بالی در این مواقع، بهتر است آمادگی هرنوع آب و هوایی را داشته باشید.

صنعت گردشگری در بالی، اغلب متمرکز در جنوب این جزیره است، اما دیگر نقاط بالی نیز از جاذبه‌های گردشگری مهمی برخوردارند. توسعه صنعت گردشگری و محبوبیت روزافزون تور بالی باعث رونق بخشیدن به صنعت املاک در اندونزی نیز شده است. این موضوع باعث شده میزان سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در صنایع رو به رشد بالی، افزایش یابد.

اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است، اما دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده و تا حدود زیادی با هندوئیسمی که در هند رواج دارد، متفاوت است. از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بالی، معبدهای هندوها برای پرستش است. مسافران تور بالی الماس نشان می‌توانند از معابدی مانند معبد مادر، معبد اولاواتو، معبد تانالون و غیره بازدید نمایند. نکته جالبی که درمورد دین هندو در اندونزی وجود دارد آنست که برخلاف سایر هندوها، مردم بالی خدای یکتا را می‌پرستند و معتقدند خدایان، مظاهر گوناگون همان خدای یگانه است.   مسافران و گردشگران تور لوکس بالی میتوانند از جاذبه های گردشگری بالی دیدن نمایند.