موزه ریپلی پاتایا

موزه ریپلی پاتایا یکی از جالب ترین جاذبه های توریستی پاتایا در تایلند است که در سفر با تور تایلند می توانید ببینید و از دنیای شگفت انگیز آن ساعتها لذت ببرید. تور پاتایا سرشار از دیدنی ها و شگفتی هاست و یکی از نقاط دیدنی و محبوب آن برای سنین مختلف و خانواده ها، موزه ریپلی در پاتایا است که در طبقه سوم مرکز خرید رویال گاردن قرار دارد.

این موزه که در واقع عنوان کامل آن "Ripley’s Believe It or Not!" است مجموعه ای شگفت انگیز و بسیار جالب از بیش از 300 قطعه شیء و مجسمه های جالب است که دیدن آنها در سفر به پاتایا با تور تایلند، به همه به خصوص نوجوانان و جوانانی که طرفدار فیلم های سینمایی، بازی های کامپیوتری و یا سریال های معروف تلویزیونی هستند، توصیه می شود.

انواع دیدنی ها و مجسمه های جالب و به یاد ماندنی به همراه دکورهای زیبا را می توانید در این موزه از نزدیک ببینید و به خصوص از نزدیک بسیاری از صحنه های ماندنی و یا مجسمه های شبیه سازی شخصیت های فیلم ها، سریال ها و حتی بعضی از خوانندگان و هنرمندان معروف جهان را ببینید.

از معروف ترین کاراکترها و شخصیت های معروفی که مجسمه آنها در این مجموعه قرار دارد می توان موارد زیر را نام برد:

·         ربات های مجموعه فیلم های ترانسفورمرز

·         مستر بین

·         تام کروز در فیلم ماموریت غیر ممکن (Mission Impossible)

·         بتمن

·         ژوکر (شخصیت منفی فیلم "شوالیه تاریک" بتمن)

·         آقای پنگوئن (شخصیت منفی فیلم "بازگشت بتمن")

·         فرانکشتین

·         فردی کروگر (شخصیت ترسناک سری فیلم های "کابوس در خیابان الم")

·         زنان گردن دراز تایلندی

·         دلقک ترسناک

·         زن گربه ای (یا Cat woman از شخصیت های منفی فیلم های بتمن)

·         جانی دپ

·         جک تورنس (شخصیت ترسناک جک نیکولسون در فیلم "درخشش")


موزه ریپلی پاتایا تایلند افراد مشهور مستر بین


و ده ها کاراکتر جالب دیگر که می توانید در موزه ریپلی پاتایا از نزدیک ببینید و حتی در کنار آنها عکس های یادگاری بگیرید. این موزه چند بخش دارد:

·         Odditoruim

·         Scream in the Dark

·         Haunted Adventure

·         Moving Theater DX9

·         Louis Tussaud’s Waxworks

·         Infinity Maze

·         The Vault Laser Maze


هر یک از این بخش ها دارای جذابیت های خاص خود است و برای دقیقه ها و حتی ساعتها شما و همراهانتان را سرگرم خواهد کرد. برخی از بخش های موزه ریپلی پاتایا برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست مانند بخش های ترسناک موزه از قبیل "Haunted Adventure" و یا "Scream in the Dark". البته اگر شما جوانان، طرفدار ترس و هیجان هستید می توانید با بازدید از این دو بخش تجربه ای فراموش نشدنی و هیجان انگیز را در تور تایلند و موزه ریپلی بدست آورید.


بازی هانتر موزه پاتایابازی لیزر موزه پاتایا تایلند


اما بخش Lazer Maze که از جالب ترین بخش های موزه برای تمام سنین است اتاقی بزرگ است که در از نورهای سبز رنگ لیزر تابیده می شود و شما همانند قهرمانان فیلم های سینمایی باید از میان آنها بگذرید بدون آنکه نور لیزر به بدن شما برخورد کند باید از میان آنها عبور کنید. تجربه ای جالب برای مسافران تور تایلند به خصوص علاقه مندان به فیلم های جاسوسی و یا پلیسی جنایی.

یکی از بخش های بسیار جالب توجه دیگر این مجموعه، بخش Infinity Maze است که در حقیقت همانند سفری است به دنیای جادوی تصاویر سه بعدی جالب. این بخش از موزه حدودا 20 دقیقه زمان می برد و به گفته بسیاری از توریست های تور تایلند که از این موزه دیدن کرده اند، یکی از بهترین بخش های آن است.


ماز بی نهایت در موزه پاتایا تایلند


در بخش های دیگر این موزه می توانید بسیاری از شگفتی ها و یا دیدنی های جالب آن را از نزدیک ببینید که بسیاری از آنها بر اساس واقعیت های تاریخی ساخته و یا شبیه سازی شده اند از جمله اسکلت ماموت ها، مجسمه ربات های هوشمند آینده، لاستیک غول پیکر خودروهای بسیار بزرگ، مجسمه تن تن و میلو، نمایشگاه ابزارهای شکنجه، ماکت چوبی خودروهای کلاسیک و بسیار قدیمی، ماکت چوبی کشتی تایتانیک، مجسمه مردی بسیار قد بلند، هواپیمای سقوط کرده در جنگل، موزه مجسمه سازی و ...

جالب اینجاست که حتی بخش ورودی این موزه نیز در نوع خود بسیار جالب است بطوری که بر روی سقف ورودی ماکت یک هواپیمای قرمز رنگی است که در حال سقوط و برخورد به صخره های کوه است. این هواپیما به نوعی تبدیل به نماد این موزه نیز شده است.

موزه ریپلی پاتایا آنقدر دیدنی های جالب و خاطره انگیز برای توریست ها دارد که دیدن از آنرا به همه علاقه مندان تور پاتایا تایلند توصیه می کنیم. این موزه در حال حاضر یکی از معروف ترین و جذاب ترین موزه های تایلند است.


آدرس: 218, Moo 10, Beach Road, Pattaya 20150, Thailand

ساعت های کاری: هر روز 11AM–11PM

شماره تماس: +66 38 710 294 

وب سایت: www.ripleysthailand.com