logo
phone

جاذبه های گردشگری پنانگ

تایپینگ در پنانگ
تایپینگ در پنانگ

اگر با ماشین تقریباً 90 کیلومتر به سمت ساحل غربی شبه‌جزیره‌ی مالزی،قسمت شمالی پراک که 302 کیلومتر از کوالالامپور فاصله دارد، بروید به ناحیه تایپینگ می‌رسید که بارش باران در این منطقه بسیار زیاد است به طوری که یکی از مرطوب ترین شهرها در شبه جزیره مالزی است. در این شهر شما به دور از هرگونه شلوغی شهر هستید و می توانید در کمال آرامش از بهترین مکان های دیدنی و طبیعی آن مثل باغات دریاچه، جنگل، تپه های مرتفع و باغ وحش بازدید کنید. شاید شما از زیباترین صحنه های ممکن در سفر خود روبه‌رو شوید حتی درزمانی که با خودرو به سمت تایپینگ در پنانگ رانندگی می‌کنید، بنابراین دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.گردشگران در سفر با تور مالزی از معروف ترین جاذبه های گردشگری پنانگ بازدید می کنند.

ادامه مطلب
پارک گیاه‌شناسی پنانگ
پارک گیاه‌شناسی پنانگ

پنانگ از منطقه‌هایی توریستی در مالزی است که دارای طبیعت فوق‌العاده زیبایی است که در سال خیلی از گردشگران به آن سفر می‌کنند و از پارک‌های معروف آن که دارای گیاهان استوایی هستند دیدن می‌کنند یکی از بهترین پارک‌های پنانگ، پارک گیاه‌شناسی است که شما در زمینی به وسعت 30 هکتار انواع و اقسام گیاهان و درختانی که مربوط به آب‌وهوای استوایی هستند را خواهید دید که رنگ‌های زیبایی به این پارک داده‌اند. در سال 1884 این باغ توسط بریتانیا به یک عنوان مرکز تحقیقاتی ساخته شد و درختانی که در آن به چشم می‌خورند اکثراً 100 سال عمر دارند. کاربرد پارک گیاه‌شناسی پنانگ علاوه بر این‌که برای کسانی که دوست دارند درجایی آرام و به‌دوراز شلوغی به تماشای زیبایی‌هایی که خدا آفریده است بپردازند، در اینجا آموزش می‌بینند که چطور با محیط‌زیست برخورد کنید.از بخش‌های معروف این باغ گیاه‌شناسی در مالزی می‌توان نیلوفرهای آبی عظیم در حوزه رود آمازون، جشنواره بین‌المللی گل، تپه‌های جنگلی، آبشارها، مسیرهای پیاده‌روی با دیدن منظره‌هایی گیاهان شبیه به نخل، حیات‌وحش سنجاب‌های سیاه غول‌پیکر، هزاران حشره و پروانه و میمون‌های دو دراز ماکاک که یکی از دلایل شهرت این پارک در مالزی همین میمون‌ها هستند.گردشگران در سفر باتور مالزیاز معروف ترینجاذبه های گردشگری پنانگبازدید می کنند.

ادامه مطلب
پارک منطقه ماجراجویی پنانگ
پارک منطقه ماجراجویی پنانگ

اگر در پنانگ برای به دنبال جایی برای سرگرمی و تفریح خود و کودکانتان می باشید به پارک منطقه ماجراجویی پنانگ بروید که این پارک با تجهیزاتی که دارد به سه قسمت برای بزرگسالان که بخش ویژگی های خاص نام دارد، کودکان و کودکان نوپا تقسیم بندی شده است. انواع وسایل و امکانات تفریحی مانند سرسره که دو تا برای کودکان و یک سرسره با ارتفاع 24 فوت برای همه سنین در نظر گرفته شده است، در قسمت کودکان پله های نوسانی، نردبان و سطح شیب دار وجود دارد، در بخش کودکان نوپا که منظور کودکان زیر 4 سال است نیز از وسایل تفریحی با امنیت بالا مثل برج هایی برای پرش کردن، سطح شیب دار خالی فراهم شده است.در این مجموعه پارک منطقه ماجراجویی پنانگ کافه هم وجود دارد که برای والدینی که کودکان خود را به این پارک می آورند می توانند در آن لحظات شادی فرزندانشان به کافه بروند و خود را با یک نوشیدنی خنک و اینترنت بی سیم که امکان دسترسی به آن در کل پارک است، سرگرم شوند.مسافرانتور مالزیدر سفر از بهترینجاذبه های گردشگری پنانگدیدن می کنند.

ادامه مطلب
پارک بوکیت مرتا جم پنانگ
پارک بوکیت مرتا جم پنانگ

پنانگ دارای آب و هوایی خوب استوایی است که در پارک های سرسبز آن و یا جنگل های آن می توانید در فضایی خنک به گشت گذار بپردازید، یکی از معروف ترین آن ها پارک بوکیت مرتا جم پنانگ است که در این جا شما مجموعه ای از گیاهان گرمسیری مانند: گیاهان هوازی، گل های وحشی، سرخس ها و حتی حیوانات و حشراتی مثل پرندگان و پروانه های عجیب و غریب را به چشم می بینید، شاید در قسمت هایی از این پارک پنانگ احساس کنید در جنگل های پیش بینی نشده و پر رمز و راز آمازون قرار گرفته اید.استشمام هوایی تازه در این پارک بوکیت مرتا جم که شبیه به جنگلی انبوه می ماند برای افرادی که دوستدار طبیعت هستند و قصد دارند در طول سفر خود تجربه یک پیک نیک در جایی بی نظیر داشته باشند، به یاد ماندنی خواهد بود. این منطقه که 37 هکتار زمین است برای اردو زدن و یا حتی اجاره کلبه ییلاقی را برای گردشگرانی مه می خواهند در مکانی طبیعی و سرسبز با آب و هوای خوب و معتدل، مناسب است. از فعالیت های لذت بخش در این پارک رفتن به کنار نهر های خنک و آبشار های خروشان و از مسیر آسفالتی به سمت بالا بروید تا به تپه برسید.مسافرانتور مالزیدر سفر از بهترینجاذبه های گردشگری پنانگدیدن می کنند.

ادامه مطلب
برج ساعت پنانگ
برج ساعت پنانگ

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در پنانگ، برج ساعت است که یکی از برترین بناهای تاریخی مالزی شناخته‌شده است. ارتفاع این برج که در چهار ردیف که به ترتیب اوکتاگونال، آرک، ساعت و گنبد می باشد، 18 متر است که در سال 1897 توسط فردی به نام چیئو چن ائوک پنانگ در مالزی به عنوان هدیه داده شد. طراحی قسمت آرک و گند به سبک معماری آفریقایی است که بعضی از مردم آن را از دور شبیه به یک مناره مسجد می‌بینند. ردیف دوم عملکرد سنگری در زمان جنگ بوده است. در پنانگ که یکی از بهترین تفرجگاه‌های محبوب در کشور مالزی است و به مروارید شرق معروف است، بازدید از مهم‌ترین مکان های دیدنی مانند برج ساعت را فراموش نکنید.مسافران تور مالزی در سفر از بهترین جاذبه های گردشگری پنانگ دیدن می کنند.

ادامه مطلب
پارک پرندگان پنانگ
پارک پرندگان پنانگ

در سفر هایی که به همراه خانواده به مالزی دارید، ممکن است با جاذبه های توریستی مالزی که مناسب این قشر باشد آنا نباشید، یکی از بهترین مکان هایی که برای تفریح و سرگرمی می توانید به آن سر بزنید، پارک پرندگان در پنانگ است که این پارک بزرگترین و اولین پارک پرنده در این کشور می باشد که از تاسیس آن 1988 بوده است. زمین در نظر گرفته شده برای باغ پرندگان پنانگ حدود 5 هکتار است که در این مساحت 300 گونه پرنده مختلف نگهداری می شود که فقط 150 گونه آن متعلق به کشور مالزی است.مسافران در سفر باتور مالزیمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پنانگدیدن کنند.

ادامه مطلب
باغ اركيده پنانگ
باغ اركيده پنانگ

اگر در سفر به مالزی به پنانگ رفتید، یکی از مکان های دیدنی که بازدید از آن برای خیلی از گردشگران جذابیت دارد، باغ ارکیده است که اگر مایل باشید که نزدیک به این مکان در هتلی اقامت داشته باشید، بهترین گزینه ممکن هتل اکواتوريال می باشد که فاصله هتل با فرودگاه 5 دقیقه می باشد.با ورود به باغ ارکیده پنانگ که مساحتی بالغ بر 2 هکتار دارد، از باغ گل با وجود تنوع گل ها و همچنین ارکیده ها در کنار آبشار لذت خواهید برد و از بخش هایی مانند پارک گوزن ها، باغ کاکتوس ، برکه ژاپنی و مزرعه خزندگان می توانید بازدید کنید. در این باغ پر گل و زیبا می توانید بهترین عکس های سفر خود را بگیرید.مسافران در سفر باتور مالزیمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پنانگدیدن کنند.

ادامه مطلب
ساحل باتو فرينگی پنانگ
ساحل باتو فرينگی پنانگ

مالزی یک کشور توریست پسند با آب و هوای گرم استوایی می باشد که یکی از شهرهایی که بیشتر مورد توجه گردشگران است، پنانگ است که یک شهر ساحلی است و همچنین یکی از سواحل معروف آن که برای یک سفر تفریحی بسیار مناسب است ساحل باتو فرينگی می باشد که شروع ساخت و ساز در این ساحل برای جذب توریست دهه 70 تا دهه 90 بود که بیشتر هتل های آن در این مان ساخته شده است. بیشتر سواحل پنانگ که یکی از مهمترین ها در مالزی است، ساحلی هایی هستند با شن های سفید و تخته سنگ بزرگ و کوچک است. شما می توانید بهترین تفریحات و ورزش های آبی را در این ساحل تجربه کنید، مانند غواصی،اسکی روی آب. از سرگرمی های دیگری که می توانید در مدت سفر خود در پنانگ و اقامت در ساحل باتو فرينگی به آن بپردازید، استراحت زیر آفتاب، خرید کردن از بازارهای شبانه و اسب سواری می باشد.مسافران در سفر با تور مالزی می توانند از معروف ترین جاذبه های گردشگری پنانگ دیدن کنند.

ادامه مطلب
پل پنانگ
پل پنانگ

پل پنانگ پل بلند عوارضی است که Gelugor در جزیره پنانگ را به Seberang Prai در مالزی در شبه جزیره مالایا متصل می کند. این پل به طور رسمی در ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۵ افتتاح شد. طول این پل ۱۳.۵ کیلومتر است که در فهرست طولانی ترین پل های جهان قرار دارد و طولانی ترین پل در کشور مالزی به شمار می رود. طراح این پل Chin Fung Kee که در رشته مهندسی ژئوتکنیک بسیار شناخته شده است، سابقه معاونت دانشگاه مالایا را نیز بر عهده داشته است.قبل از سال ۱۹۸۵ رفت آمد بوسیله کشتی انجام می شد و در حال حاضر پیشنهاد پل دوم پنانگ داده شده است. پل دوم پنانگ توسط دولت فدرال مالزی تایید شد و ساخت آن در سال ۲۰۰۸ آغاز شد و سال ۲۰۱۳ پایان خواهد یافت. در حال حاضر پل پنانگ شامل ۶ خط است که از موتورسیکلت ها ۱.۴۰ رینگیت و وسایل نقلیه ۵ محور و بیشتر تا ۷۵ رینگیت عوارضی برای عبور از پل دریافت می کند.

ادامه مطلب
موزه اسباب بازی پنانگ
موزه اسباب بازی پنانگ

اسباب بازی شاید بهترین دوست کودکان باشد اما وقتی صحبت از بزرگترین موزه اسباب بازی جهان باشد دیگر محدود به کودکان نمی شود. موزه اسباب بازی پنانگ به عنوان بزرگترین موزه اسباب بازی در سرتاسر جهان با بیش از ۱۰۰.۰۰۰ برند معروف بین المللی از اسباب بازی به عنوان یکی از مکان های محبوب گردشگری در منطقه Tanjung Bungah در پنانگ در کشور مالزی به شمار می رود. این موزه دارای سالن های متعددی است از جمله سالن وحشت، سالن فانتزی، سالن کارتون، سالن زیبایی، سالن قهرمانان کتاب، اتاق هیولاها، تالار مشاهیر و … . تنوع شخصیت های این موزه فوق العاده بالا است که در حقیقت تمام شخصیت های معروف کارتونی ، فانتزی ، وحشت ، و … را در دل خود جای داده است. شخصیت هایی چون : باربی ، ایکس من ، مرد عنکبوتی ، بتمن ، تارزان ، گارفیلد ، سوپرمن ، لاکپشت های نینجا ، سفید برفی و تمام شخصیت های موجود در دنیای اسباب بازی .ساعات بازدید موزه اسباب بازی پنانگ : هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب.بلیط ورودی : بزرگسالان ۱۰ رینگیت و کودکان ۶ رینگیت است.

ادامه مطلب
محله چینی ها پنانگ
محله چینی ها پنانگ

محله ی چینی ها با ساختار فوق العاده اش، به توریست ها اجازه می دهد زندگی چینی را به شیوه ی اولین ساکنین چینی در پنانگ تجربه کنند. چینی ها در اوایل قرن 1800 وارد پنانگ شدند. محله ی چینی ها که در شهر مرکزی Georgetown واقع شده، جاذبه های شرقی فوق العاده ای دارد و منطقه ی گسترده ای را از Weld Quay گرفته تا Campbell، King، Muntri و Stewart را پوشش می دهد. معابد، فروشگاه ها و خانه های روستایی این گستره همگی معماری سبک چینی دارند.زمان کار: همه روزهآدرس: محله ی چینی ها، Georgetown، پنانگپذیرش: رایگان

ادامه مطلب
مزرعه پروانه پنانگ
مزرعه پروانه پنانگ

این مزرعه اولین مزرعه ی پروانه ی استوایی جهان است و شامل بیش از 4 هزار پروانه از 120 گونه ی مختلف می باشد. ویژگی اصلی این مزرعه در این است که زمین گسترده و سرپوشیده دارد که پروانه ها می توانند به راحتی در محیط سرسبز و گلکاری شده اش پرواز کنند. این مزرعه برای کودکان و نیز بزرگسالان جذاب است؛ در کنار اینکه امکانات مطالعه و تحقیق نیز موجود می باشد. زمان کار: دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5:30 عصر / آخر هفته ها از ساعت 9 تا 6 عصرآدرس: شماره 830، Jalan Teluk Bahang، پنانگپذیرش: پولی

ادامه مطلب
تپه پنانگ
تپه پنانگ

تپه ی پنانگ برخلاف نام ساده ای که دارد، منطقه ای بسیار توریستی می باشد که گردشگران را از گرمای استوایی نجات داده و مناظر درجه یکی از دریا، شهر Georgetown، باغات، جاده های پیاده روی، موزه ی اسلامی و معبد هندوها را به آنها ارائه می دهد. در اینجا قطار در عرض 30 دقیقه توریست ها را به بالای تپه می رساند.این تپه که 88 متر بالاتر از سطح دریا است، زمانی محل عقب نشینی نیروهای بریتانیا در زیر گرمای شدید جزیره بوده است. گردشگرانی که توان بدنی بالایی دارند می توانند کوهنوری تقریبا چالش برانگیزی به بالای تپه داشته باشند که حدود 4 ساعت طول می کشد.زمان کار: راه آهن روزهای یکشنبه تا 5 شنبه – از ساعت 6:30 صبح تا 9:30 شب / جمعه ها و شنبه ها از ساعت 6:30 تا 11:15 شب فعال است.آدرس: تپه ی پنانگ، پنانگپذیرش: بلیط راه آهن پولی است.

ادامه مطلب