logo
phone

جاذبه های گردشگری لبنان

مسجد راس امام الحسین (ع) لبنان
مسجد راس امام الحسین (ع) لبنان

بعلبک یک شهر تاریخی و مذهبی در لبنان است که در زمانی که واقع کربلا رخ داد، اسرا بعد از آن در این شهر مدتی اقامت داشتند که ارتش یزید که حامل سر مبارک امام حسین (ع ) بودند و در کنار یک نهر در این شهر خیمه زدند و آنها را به عنوان خارج شدگان از دین به مردم معرفی کردند و در ادامه مردم متوجه شدند که آنها از خوارج نیستند و اولاد رسول خدا هستند. امروزه مسجدهایی به نام مسجد راس امام الحسین (ع) در کشورهای مختلف اسلامی وجود دارد که یکی از آن ها در شهر بعلبک لبنان در مکان نگهداری سر مبارک امام حسین (ع)، بنا شد و شخصی به اسم ظاهر بیبرس به منظور زیارت مومنان دستور توسعه مسجد را داد.سنگ نوشته ای در مسجد وجود دارد که حقیقت این داستان را تائید می کند و وجود این مسجد بر ارزش مذهبی تاریخی شهر بعلبک می افزاید، گفته شده است که در آن زمان امام زین العابدین (ع) در آنجا نماز خوانده و برای مردم سخنرانی کرده است. با بازدید از این مسجد سنگ بزرگی را می بینید که گفتته شده است که سر مبارک امام حسین (ع) بر روی آن قرار گرفته است.مسافران در سفر به همراهتور لبنانمی توانند از زیباترینجاذبه های گردشگری لبناندیدن کنند.

ادامه مطلب
معبد ژوپیتر لبنان
معبد ژوپیتر لبنان

یکی از شهرهای معروف لبنان بعلبک نام دارد که یک شهر تاریخی می باشد و آثاری مانند نیایشگاه های رومیان که از آن دوران به جای مانده است دیده می شود و همچنین از جهت مذهبی نیز ارزش بسیاری دارد زیرا گفته شده است که اسرای کربلا بعد از واقعه کربلا از این شهر گذر کردند که داستان راهب مسیحی نیز مربوط به همین سرزمین است. به بعلبک هلیوپولیس نیز می گفتند که به معنی شهر خورشید است. این شهر از لحاظ جغرافیایی در بخش شرقی لبنان قرار دارد و بین دو کوه و دره ای به نام بقاع واقع شده است و در این شهر آثار قدیمی و باستانی شگفت انگیزی دیده می شود که دارای ریشه‌های تاریخی فنیقی می باشد و همچنین مجموعه ای از مکان ههای تاریخی در بلعبک به دلیل دوره حاکمیت رومی ها و محل عبادت خدایان در این شهر بوده است.از جاذبه های گردشگری بعلبک می توان به معبد ژوپیتر، باخوس و ونوس اشاره کرد که معبد های به جای مانده از گذشته هستند که از لحاظ زمانی به قرن اول میلادی بر میگردد و واقعیت تلخی که در ساخت این معبدها اتفاق افتاده است، مردن 100 هزار برده برای انتقال سنگ های بزرگ در مسافتی به طول 300 کیلومتر در طی 250 سال می باشد.مسافران در سفر به همراهتور لبنانمی توانند از زیباترینجاذبه های گردشگری لبناندیدن کنند.

ادامه مطلب
خیابان وردون لبنان
خیابان وردون لبنان

در سفر به لبنان اگر در شهر بیروت اقامت داشتید می توانید برای خرید لباس و یا کیف و کفش مارک به خیابان وردون بروید، زیرا این خیابان دارای بهترین مراکز خرید با فروشگاه ها و مغازه های برند است که قیمت ها در اینجا بالا می باشد ولی با این حال شما از خرید خود مطمئن هستید و اجناس تقلبی را نمی خرید. به دلیل وجود فروشگاه های برند که تعدادشان در خیابان وردون کم هم نیست و قیمت ها به دلیل اسم و رسمی که دارند بالا است به قسمت از بیروت شهر شیک پوش ها می گویند. با رفتن به این خیابان شما به بهترین مرکز خرید شهر بیروت رفته اید که خرید از آنجا بسیار لذت بخش و وسوسه کننده است.اگر به دنبال اجناس و پوشاکی با قیمت های ارزان هستید بازارهای محلی و سنتی در لبنان انتخاب خوبی است برای گردشگرانی که خرید کالا باقیمت کم برایشان در الویت است همچنین می توان در این بازار ها سوغاتی هایی مثل ادویه، عطر، شال، پارچه و ... را خریداری کرد ولی باز هم اکثر مسافران برای تماشا هم شده به مراکز خرید شهر که معروف ترینشان در خیابان های حمرا، وردون و مارالیاس می باشد، سر زده اند.مسافران در سفر به همراهتور لبنانمی توانند از زیباترینجاذبه های گردشگری لبناندیدن کنند.

ادامه مطلب
محله حمرا لبنان
محله حمرا لبنان

حمرا یکی از محله های معروف در بیروت است که خیابان حمرا نیز از خیابان های اصلی شهر بیروت است که یک کیلومتر طول دارد و یک طرفه هم می باشد و می توانید به عنوان یک مرکز توریستی در سفر خود از آن یاد کنید که بهترین کافه های شهر را دارا می باشد که اگر تاکسی بگیرد و بگویید اسم کافه را بیاورید راننده شما را دقیقا همان جایی پیاده می کند که گفته اید.به عربی به این خیابان شارع حمرا می گویند و در بیروت یک مرکز تجاری و دیپلماتیک است و علاوه بر کافه ای زیادی که دارد، سالن تئاتر که کانون فعالیت و کار افرادی مانند نویسندگان، روشنفکران، هنرمندان و کسانی که اهل سیاست در سال های 1970-1960 بودند، قرار گرفته بود. اکنون در این خیابان مهم اماکن زیادی مانند هتل، دانشگاه مثل دانشگاه آمریکایی ها، آپارتمان های مبله برای اقامت، رستوران و تعداد بسیاری کافه وجود دارد. تماشای لذتبخش غروب آفتاب در كرنيچ که در خیابان حمراواقع شده است در هنگام عصر می تواند لحظه ای شگفت انگیز برایتان باشد. با تعاریفی که شد دانستیم که یکی از بهترین جاذبه های توریستی بیروت در لبنان منطقه ای به نام حمرا می باشد که رفتن به آن و خرید از مراکز تجاری آن و در آخر میل کردن شام در رستوران یا یک نوشیدنی در کافه یک گردش واقعی در سفر را برایتان می سازد.مسافران در سفر به همراهتور لبنانمی توانند از زیباترینجاذبه های گردشگری لبناندیدن کنند.

ادامه مطلب
دره قادیشا لبنان
دره قادیشا لبنان

بیروت اصلی ترین شهر و پایتخت کشور عرب زبان لبنان است و به دلیل مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نیز شهر مهمی به حساب می آید که 121 کیلومتر آن طرف بیروت دره ای بی نظیر و زیبا به نام دره قادیشا لبنان که در جهان مانندش وجود ندارد. این دره که شامل اکثر جاذبه های طبیعی مثل کوه، رودخانه، درخت ها که در ابر و مه و باران به سر می برند می باشد. این دره که عمیق ترین دره در لبنان است و در انتهای آن رودی به نام قادیشا در جریان است در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا واقع شده است و همچنین به دره قنوبین نیز در بین بعضی از گردشگران شناخته شده است.قادیشا این منطقه ی زیبای بیروت که بهترین صحنه های طبیعی دنیا را در آن شاهد خواهید بود موطن شاعری مشهور به نام جبران خلیل جبران می باشد، به حتم با دیدن مناظر شگفت انگیز در این قسمت از لبنان روح شاعرانه هر کس بیدار خواهد شد. این دره به قدری زیباست که توسط یونسکو به عنوان مکانی فرهنگی در لیست میراث جهانی به ثبت رسیده است. در زمان هایی از سال که مه این منطقه را فرا میگیرد دره قادیشا شکوه و عظمت خاصی می گیرد.مسافران در سفر به همراه تور لبنان می توانند از زیباترین جاذبه های گردشگری لبنان دیدن کنند.

ادامه مطلب
صیدا لبنان
صیدا لبنان

خیابان باستانی فنیقی ها در جنوب شهر صیدا پر از جاذبه های تاریخی است . در خیابان های این شهر راه بروید و نگاهی به قلعه های زیبای دریا و خان الفرنج بیاندازید . موزه صابون در این شهر بسیار سرگرم کننده است . مسجد بزرگ و مناطق باستان شناسی ارزشمند این شهر بسیار دیدنی است . زبان رسمی لبنان عربی است اما مردم این کشور معمولا به سه زبان عربی ، فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند .

ادامه مطلب
درختان سرو لبنان
درختان سرو لبنان

سرو نماد غرور و سمبل لبنانی هاست . جنگلی کوچک از سروهای لبنانی در ارتفاع 1840 متری در کوهستان بچار واقع شده . این جنگل معروف به الارض رب به معنای سرزمین خداوند می باشد و به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو قرار گرفته . سرو های این جنگل چند صد سال عمر دارند و گفته می شود عمر بعضی از آنها به بیش از 2 هزار سال می رسد . برای بهترین پیاده روی در بین سرو های لبنانی می توانید در منطقه بچار و قادیشا این کار را بین سرو های جنگل های این محدوده انجام دهید . جبران خلیل جبران نویسنده بزرگ و معروف لبنانی در بچار متولد شد ، اگر تمایلی برای دیدن از خانه وی دارید می توانید با کمی پرس و جو آن را پیدا کنید و از آنجا دیدن نمایید .

ادامه مطلب
بیت الدین لبنان
بیت الدین لبنان

کاخ بیت الدین شاهکار معماری قرن 19 میلادی است که به دستور امیر شبیر دوم در طول 30 سال ساخته شده که به هیچ وجه نباید دیدن این مکان را از دست داد . بیت الدین در فاصله 40 کیلومتری بیروت واقع شده است . می توانید یک گشت 1 روزه در بیت الدین را به همراه بازدید از روستای دیرالقمر تجربه کنید . در فصل تابستان بسیاری از جشنواره های فرهنگی و هنری به همراه اجرای موسیقی و اجرای تئاتر در این شهر برگزار میشود . علاوه بر آن موزه های بسیاری از سلاح و طلا و جواهر سلطنتی و همچنین موزه موزاییک های دوره بیزانس و موزه باستان در این کاخ قرار دارد . معماری این کاخ به گونه ای بی نظیر و استثنایی ایست که تماشای بنای زیبای آن از موزه درون آن لذت بخش تر است .

ادامه مطلب
فارایا لبنان
فارایا لبنان

تفریح گاه مزار دقیقا در بالای روستای فارایا قرار گرفته است . پیست اسکی این تفریح گاه در ارتفاع 2465 متری از سطح دریا قرار گرفته است . در کنار آن امکاناتی به روز و هتلی بین المللی واقع شده است . این پیست دارای شیب قابل توجه 42 درجه می باشد . فاصله این پیست تا بیروت یک رانندگی 40 دقیقه ای است . در نزدیکی روستای فارایا ، روستای فقرا قرار گرفته است که ویرانه های باستانی از یک معبد فنیقی و یک برج رومی در آن واقع شده و به جای مانده است . بعد از این روستا یک پل طبیعی واقع شده است که از فرسایش خاک توسط باد پدید آمده به طول 38 متر . با دیدن این پل باور اینکه به صورت طبیعی به وجود آمده بسیار سخت است .

ادامه مطلب
بیبلوس لبنان
بیبلوس لبنان

یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان بیبلوس می باشد که هیچ گاه بدون سکنه نبوده است . در این شهر قدیمی و زیبا می توانید مناطق دیدنی باستانی و بندری زیبا و دنج و رستوران متنوع با غذاهای لذیذ را امتحان کنید و لذت ببرید . شما می توانید با رفتن به رستوران باب المینا غذاهای لذیذ و بسیار خوش طمع را با نمایی زیبا از بندر این شهر با آرامش رویایی در وجودتان میل کنید .

ادامه مطلب
غار جیتا لبنان
غار جیتا لبنان

غار جیتا در 20 کیلومتری بیروت و در دره نهر الکلب قرار گرفته است . می توانید با ترکیب دیدن از این غار و باغ وحشی که در آن نزدیکی قرار گرفته است یک روز فوق العاده و به یاد ماندنی را برای خود بسازید . این غار تا سال های زیادی به دلیل جنگ بسته نگه داشته شده بود ، اما خوشبختانه جدیدا مجدد بازگشایی شده است که می توانید از آن دیدن فرمایید . برای بازدید از این غار با مینی ون تا دهانه غار میروید و در آنجا با دو غار بالا و پایین مواجه می شوید . غار پایینی را باید با قایق بروید زیرا در کانال های بستر این غار رودخانه ای وجود دارد . در غاز بالایی شما با بزرگترین قندیل های جهان روبه رو خواهید شد .

ادامه مطلب
بعلبک لبنان
بعلبک لبنان

در دره بقاع گنجینه های فوق العاده زیبا و متحیر کننده باستان شناسی واقع شده است . معبد باستانی باکوس در این دره خیلی خوب از گزند زمان در امان مانده است . در دره بقاع معبد بسیار زیبای ژوپیتر با 6 ستون خود نمایی می کند . هر ساله در فصل تابستان و بر بقایای تاریخی بعلبک با حضور هنرمندان مشهور بین المللی برگزار می شود . این ناحیه یکی از مناطق ثبت شده در فهرست آثار باستانی یونسکو می باشد . اگر به دره بقاع سفر کردید ، گذراندن 1 روز در طبیعت دست نخورده و بکر مزارع تانایل را از دست ندهید .

ادامه مطلب
بیروت لبنان
بیروت لبنان

عروس خاورمیانه لغب بیروت ، پایتخت پرهیاهو لبنان است. در بیروت دیدنی های بسیار زیادی از قبیل امکانات فرهنگی و سنگ فرش های زیبا و جاذبه های طبیعی و مناطق سرسبز زیبا و دیدنی وجود دارد. بنا های بتنی و ساختمان های بلند و سر به فلک کشیده و رستوران های زیبا و بزرگ با غذاهای لذیذ ، مردم خون گرم و مهربان و موزه های تاریخی و فرهنگی فقط قسمتی از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری بیروت را تشکیل می دهند .

ادامه مطلب