logo
phone

جاذبه های گردشگری بدروم

درب میندوس بدروم
درب میندوس بدروم

گذشته هر چیزی نقش بسزایی در ارزشمند بودن آن دارد که در سفری که با تور ترکیه همراه خواهید بود و بازدید از جاذبه‌های گردشگری بدروم ارزش خیلی از بناها و مکان‌های تاریخی را خواهید دانست.یکی از جاذبه‌های تاریخی بسیار مهم در بدروم درب میندوس می‌باشد که در زمان خود یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های شهر به‌حساب می‌آمده است.دروازه میندوس در قسمت غربی بدروم واقع شده است قدمت آن به زمان پادشاه ماسول که در ۴ ماه قبل از میلاد می‌زیسته است، می‌رسد که این پادشاه برای حفاظت از شهر باستانی هالیکارناسوس دستور ساخت این در و دیوارهای اطرافش که امتدادش به ۷ کیلومتر می‌رسد را داد. هرچند که از آن سازه حفاظتی فقط دیوارهای مخروبه برجای‌مانده است.درب میندوس متشکل از برج تاریخی و یک شبستان داخلی است که در سال ۱۹۹۹ موردبازسازی قرارگرفته است قسمت روبه‌رویی دروازه خندق‌هایی وجود دارد که در سال ۳۳۴ قبل از میلاد سربازان اسکندر در آن غرق‌شده‌اند. با دانستن تاریخچه دروازه میندوس بازدید از آن در اول برنامه سفرتان قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
دریا گردی با گولت در بدروم
دریا گردی با گولت در بدروم

سفر به بدروم ترکیه می‌تواند بهترین سفری باشد که تابه‌حال به ترکیه داشته‌اید. جذاب‌ترین بخش‌های این سفر گشت آبی و دریاگردی با گولت است. در شهر بدروم قایق‌هایی بانام گولت گردشگران زیادی را سرگرم خود کرده است و اکثر کسانی که به این شهر از ترکیه رفته‌اند دوست دارند برای نصف روز هم که شده با این قایق‌ها که در راستای سواحل در دریا رفت‌وآمد می‌کنند گشتی بزنند و از زیباترین صحنه‌های سفر خود عکس یادگاری بگیرند.شاید باورتان نشود که در این قایق‌ها همه‌چیز مهیاست از دستشویی و حمام با آب داغ گرفته تا آشپزخانه کامل و تجهیزات ورزش‌های آبی و اجاره این قایق و استفاده از امکانات آن بسیار برایتان به‌صرفه خواهد بود و درواقع با یک تیر چند نشان را زده‌اید.همچنین کارکنان قایق گولت بدروم که شامل کاپیتان،خدمه و آشپز که انواع غذاهای ترکی را برایتان سرو می‌کند همه در خدمت شما هستند تا سکان کشتی را به آن جهت که شما می‌گویید بچرخانند.سفر با تور ترکیه بهترین زمان برای غواصی کردن است و رفتن به اعماق دریا و دیدن موجودات دریایی متفاوت از تفریحات دریایی بدروم خواهد بود.

ادامه مطلب
لاگینا بدروم
لاگینا بدروم

ترکیه دارای جاذبه های تاریخی بسیاری می باشد که بعضی از آن‌ها در شهر بدروم می باشد که از این میان می توان به قلعه های تاریخی، موزه ها و مساجد آن اشاره کرد. در این شهر سایت های تاریخی با قدمت و تاریخچه‌ی غنی دیده می شود که لاگینا یکی از آنها است که در نزدیکی منطقه تورگوت واقع شده است، خیلی از آثاری که در بدروم مشاهده می شود مربوط به دوران کاریا می باشد یا می توان همان عصر برنز را گفت. شباهت این مجموعه و خیلی دیگر از جاذبه های تاریخی ترکیه به آثار روم باستان دارد. از لحاظ موقعیت مکانی سایت لاگینا در یاتاغان، تورگوت که در فاصله 9 کیلومتری از یک عبادتگاه قرار گرفته است و شما گردشگران می توانید از این مکان دیدنی در سفر خود دیدن کنید.مسافران تور ترکیه می توانند از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری بدروم بازدید کنند.

ادامه مطلب
معبد لابراندا بدروم
معبد لابراندا بدروم

در نزدیکی شهر میلاس بدروم معبدی از گذشته به جای مانده است که یک عبادتگاه مربوط به زئوس بوده است و یکی از محبوب‌ترین جاذبه های توریستی ترکیه می باشد که اکثر مسافران مشتاق هستند که از نزدیک این آثار تاریخی را مشاهده کنند. از لحاظ موقعیت مکانی این معبد لابراندا در 13 کیلومتری میلاس در روستای کاریان در بین جنگلی از درختان چنار واقع شده است با توجه به تشخیص باستان شناسان قدیمی‌ترین چیزهایی که در این معبد وجود دارد مربوط به 600 سال قبل از میلاد مسیح است. هرچند که این معبد در حال حاضر بسیار شبیه به یک ویرانه می‌ماند ولی با گزارش‌هایی که توسط کارشناسان بیان‌شده است، قسمت‌هایی مانند ورزشگاه، کاخ شرق، خانه راهبان، خانه‌های قدیمی با تراس، جاده مقدس و ... در این مکان وجود داشته است.مسافرانتور ترکیهمی توانند از تاریخی ترینجاذبه های گردشگری بدرومبازدید کنند.

ادامه مطلب
موزه باستان‌شناسی زیرآب بدروم
موزه باستان‌شناسی زیرآب بدروم

موزه باستان‌شناسی و زیرآب در شهر بدروم ترکیه از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های جهان است که در سال 1995 عنوان موزه سال را در اروپا به خود اختصاص داد. این موزه که در سال 1964 تأسیس شد و آثاری که در آن مشاهده می‌شود از حفاری‌های سال 1960 است که قدیمی‌ترین کشتی غرق شده جهان جز همین آثار است. در هنگام ورود به این موزه مجسمه‌ای را می‌بینید که متعلق به بنیان‌گذار می‌باشد و در این مکان دیدنی به 14 نمایشگاه تقسیم می‌شود که می‌توان به سیاه‌چال، برج بریتانیا، برج آلمان، برج مار (موزه مخفی)، نمایشگاه حمام ترکی، تالار شیشه‌ای، کشتی شکسته، سکه‌ها و جواهرات و اشیای قیمتی اشاره کرد.بزرگ‌ترین مجموعه مدیترانه شرقی جهان نیز در موزه باستان‌شناسی زیرزمینی بدروم وجود دارد، برخی از اشیا که در این موزه پس از اکتشافات ثبت‌شده است مربوط به قرن 13 و 16 قبل از میلاد است و شما در اینجا بخشی از تاریخ زمین را به چشم خود خواهید دید و هدف از تاسیس این موزه حفظ گنجینه‌های گذشته از دریای عمیق آبی‌رنگ می باشد که نه تنها برای مردم ترکیه بلکه برای اروپا نیز اهمیت ویژه را دارد. گردشگران برای بازدید باید بین ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر مراجعه کنند.مسافرانتور ترکیهمی توانند از تاریخی ترینجاذبه های گردشگری بدرومبازدید کنند.

ادامه مطلب
موزه روباز مائوسلیوم بدروم
موزه روباز مائوسلیوم بدروم

یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی بدروم که مسافران ترکیه در سال بسیار از آن بازدید می‌کنند، موزه روباز بدروم است که علت اهمیت آن از لحاظ تاریخی وجود مقبره مائوسلیوم که از پادشاهان کاریا بود، است. شاید به نظرشما این مکان یک خرابه تاریخی باشد ولی این سایت قبل از زلزله آناتولی، سالم‌تر بود و بعدازآن به این صورت تخریب شده است و از عجایب هفتگانه جهان نیز به‌حساب می‌آید. ارزش تاریخی این مکان بسیار زیاد است به‌طوری‌که با اکتشافاتی که در این موزه روباز مائوسلیوم و قلعه بدروم به عمل آمد متوجه شدند که سنگ‌هایی که در آرامگاه پادشاه مائوسلیوم به‌کاررفته شده در ساخت قلعه نیز از همان سنگ‌ها استفاده شده است که در زمان حفاری که توسط انگلیسی‌ها صورت گرفت تعدادی از آنها در موزه بریتانیا قرار گرفت.مسافرانتور ترکیهمی توانند از تاریخی ترینجاذبه های گردشگری بدرومبازدید کنند.

ادامه مطلب
بازار هفتگی بدروم
بازار هفتگی بدروم

سفر به بدروم با آن آب و هوای بی نظیرش در تابستان بسیار لذت بخش است و یک سفر تفریحی همراه با ثبت بهترین خاطرات در این شهر ساحلی خواهید داشت. سه شنبه هر هفته در بدروم بازار هفتگی برپا میشود که خیلی از گردشگران در این شهر دوست دارند برای خرید به آنجا بروند، این سه شنبه بازار بدروم مانند خیلی از بازارهای محلی ترکیه دارای مواد خوراکی مانند تخم مرغ، سبزیجات خوش عطر که بوی آن فضای بازار را پر کرده است و میوه های تازه می باشند و این محصولات به دست خود زنان محلی فروخته می شود که لباس زیبای بومی به تن دارند و برای فروش محصولات مزرعه خود روانه بازار می شوند.بازار بدروم بسیار در بین مردم محبوب و پرطرفدار است و در این بازار می توانید انواع کالاهای تقلبی و لباس، ، اسباب بازی، ساعت، کیف و کفش را خریداری کنید حتی می توانید در این بین اجناسی را که با وجود تقلبی بودن شبیه به اصل خود می باشند با قیمت ارزان بخرید. خرید یکی از جنبه های لذت بخش در سفر است و اکثر گردشگران دوست دارند در سفر خود حداقل دو روز را به خرید اختصاص دهند که اگر به ترکیه سفر کردید و دوست داشتید به بازار بدروم بروید روز سه شنبه به این شهر بروید.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری بدرومدر سفر باتور ترکیهبازدید می کنند.

ادامه مطلب
روستای گومبت بدروم
روستای گومبت بدروم

در 2 کیلومتری شهر بدروم روستایی بسیار محبوب برای گردشگران به نام گومبت قرار دارد که در واقع بخشی از شهر بدروم است و بهترین انتخاب برای کسانی که از شلوغی شهر و سرگرمی های تکراری خسته شده اند و می خواهند به جایی خلوت تر بروند. روستای گومبت که به خاطر رستوران های هنديف مكزيكی و چينی و كافه های شلوغش معروف است و دارای بزرگترین و زیباترین هتل ها و اقامتگاه ها می باشد و گردشگران می توانند با سفر به بدروم و اقامت در این روستا از بهترین امکانات آن که ساحل كم عمق و طولانی برای شنا و انواع و اقسام تفریحات دریایی می باشد، لذت کافی را ببرند.دلیل پرطرفدار بودن روستای گومبت در بین مسافران که در سفرشان به بدروم این نقطه را مقصد خود قرار می دهند، حاکم بودن فضایی آرام، وجود سواحل بسیار زیبا، باغ های بی نظیرو جنگل های انبوه كاج می باشد که بازدید از آن در مدت اقامت توصیه می شود. گومبت یک بهشت پنهان در ترکیه بود که به مرور کشف شد و ارزش زیادی در بین مردم دارد. از تفریحات و سرگرمی هایی که در این منطقه بدروم می توانید به آن بپردازید اسکی روی آب، آفتاب گرفتن در سواحل مملو از چترهای آفتابی زیبا، قایق سواری، ماهیگیری، شنا در آب های زلال و نیلگون و غواصی می باشد.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری بدرومدر سفر باتور ترکیهبازدید می کنند.

ادامه مطلب
دهکده بیتز بدروم
دهکده بیتز بدروم

در سفری گه به بدروم ترکیه دارید می توانید از یکی از بهترین مکان های آن به نام دهکدهبیتز که بسیار آرام و زیبا می باشد و از لحاظ موقعیت مکانی در 5 مایلی شهر بدروم واقع شده است و گردشگران در این دهکده می توانند از سواحل بی نظیر و بکر آن نهایت لذت را ببرند و در کمترین زمان می توانید از بدروم به این منطقه توریتی بروید و چند ساعتی را در باغ های نارنگی به گشت و گذر سپری کنید.شما می توانید با خودرو شخصی و یا با تاکسی به دهکده بیتز رفته و نگران جای پارک نباشید که به راحتی پیدا می شود. هیجان این سفر چند ساعته در آن زمان که شما می توانید ورزش ها و تفریحات دریایی مثل اسکی روی آب را تجربه کنید بیشتر خواهد شد و لحظه ها به یادماندنی تر می شوند همچنین می توانید از امکانات پلاژها مانند سایبان ها، چترها و بالش های رایگان استفاده کنید.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری بدرومدر سفر باتور ترکیهبازدید می کنند.

ادامه مطلب
ویرانه های استراتونیکیا بدروم
ویرانه های استراتونیکیا بدروم

در جاده یاتاغان – میلاس در شهر معروف بدروم، مکانی وجود دارد که گویای بخشی از تاریخ است، به ویرانه های استراتونیکیامعروف است. در این جا شاهد آثار بناها و سازه های به جای مانده از زمان زندگی رومی ها و دوران کاریا و بیزانس هستید که با بازدید از این مکان تاریخی در بدروم ، شما از یکی از بهترین جاذبه ای توریستی ترکیه دیدن کرده اید. برای رفتن به این منطقه به روستای اسکی حصار در بدروم بروید و یادتان باشد که بهترین عکس های سفر خود را می توانید در این بازدید بگیرید. معماری بناهای ویرانه استراتونیکیا سبک معماریهای رومی می باشد که بسیار باشکوه هستند.مسافران از بهترینجاذبه های گردشگری بدرومدر سفر باتور ترکیهبازدید می کنند.

ادامه مطلب
شهر میلاس بدروم
شهر میلاس بدروم

شهر میلاس که شهری ساحلی با نوار ساحلی طولانی در خلیج بدروم می باشد و از لحاظ جغرافیایی در جنوب ترکیه قرار دارد، از مکان های توریستی در میلاس پلاژها، دریاچه‌ها، بناهای تاریخی یونان باستان بسیار برای گردشگران جذاب و دیدنی هستند و از برترین جابه های گردشگری ترکیه نیز به شمار می روند.با رفتن به این نقطه از بدروم شما قدم به جایی گذاشته اید که روزگار بسیار دور اجداد ایرانی در آن زندگی می کردند و در دوران هخامنشیان جز قلمرو ایران بود. آب و هوای این شهر تاریخی و با ارزش در تابستان ها، گرم و خشک و زمستان های پر بارش با دمای معتدلی دارد به طوریکه دما خیلی کم به زیر صفر می رسد. با تاریخچه ای که از شهر میلاس گفتیم بنابراین دیدن این شهر برای ما ایرانی ها جذاب تر شده است. چهره این شهر را معماری خانه های قدیمی و چوبی که با پنجره‌های مشبک تزئین شده اند زیبا کرده است و شهرت میلاس با فرش های زیبایش ماندگارتر می شود.مسافران از بهترین جاذبه های گردشگری بدروم در سفر با تور ترکیه بازدید می کنند.

ادامه مطلب
آرامگاه ماسولس هالی کارناسوس بدروم
آرامگاه ماسولس هالی کارناسوس بدروم

این آرامگاه یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان بود و در هالی کارناسوس ماسولوس به نیابت از پادشاه ماسولوس و توسط همسر و خواهرش آرتمیسا ساخته شده. بسیاری از توریست هایی که با تور بدروم به این شهر سفر می کنند، از اینجاذبه گردشگری بدروم نیز بازدید می کنند چرا که نزد توزیست ها بسیار معروف است . این آرامگاه قبر بسیار بزرگی است که معماری یونانی و مصری در آن ترکیب شده است. امروزه تبدیل به موزه فضای باز شده و زیبایی های معماری باستانی آن تحسین می شود. بعضی از مجسمه های این آرامگاه در موزه بریتانیا به نمایش گذاشته شده اند .

ادامه مطلب
آمفی تئاتر باستانی بدروم
آمفی تئاتر باستانی بدروم

آمفی تئاتر باستانی بدروم در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار دارد و یکی از دیدنی های بدروم و از آثار تاریخی این شهر بشمار می رود. غول های موبایل مثل اریکسون و ترکسل این آمفی تئاتر را بازسازی کرده اند. این آمفی تئاتر در وضعیت خوبی قرار گرفته است و منظره پانورامیک کل شبه جزیره از داخل آن مشهود است. این روزها از این آمفی تئاتر برای برگزاری کنسرت ها ، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی استفاده می شود

ادامه مطلب
تورهای قایق سواری بدروم
تورهای قایق سواری بدروم

یکی از جاذبه های گردشگری بدروم، تورهای قایق سواری است. بسیاری از کسانی که با تور بدروم سفر می کنند براحتی می توانند از چنین تفریحات شاد و جذابی بهره مند شوند. با تورهای روزانه قایق سواری می توانید به بازدید از سواحل زیب ، غواصی و شنا در آب های نیلگون بدروم بروید. ماهیگیری کنید و از عجایب زیر آبی عکس بگیرید و انواع ورزش های آبی را انجام دهید. در اغلب تورهای قایق سواری استفاده از لوازم و وسایل غواصی رایگان می باشد .

ادامه مطلب
قلعه سنت پیترز بدروم
قلعه سنت پیترز بدروم

قلعه سنت پیترز بدروم یکی از جاذبه های گردشگری بدروم است. این قلعه که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده , توسط تیمارگر شوالیه ها در سال 1402 ساخته شد و قلعه سنت پیترز نام گرفت. هنگام بازدید از این قلعه تاریخی، می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در آن دیدن نمایید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه بسیار زیبا و دیدنی است .

ادامه مطلب