logo
phone

جاذبه های گردشگری گوا

معبد ماهالاسا گوا
معبد ماهالاسا گوا

در سفر به گوا از معبد ماهالاسا که افسانه ی عجیب را برای آن بازگو می کنند، طبق داستان گفت شده این معبد در اول در نپال به است که در زمان حمله مغول ها به گوا آورده شده است، معبد به خاطر زنگ بسیار بزرگی که دارد در منطقه قدیمی گوا معروف است و صدای این زنگ هنگام شهادتشهود فقط شنیده می شود. معابد گوا از مکان های پرطرفداری می باشد که از طرف گردشگران دیده می شود که معبد ماهالاسا جزء معابد معروف در هند است. در سفر به این سرزمین پر رمز و راز از معروف ترین مکان های دیدنی که در کل جهان معروف هستند دیدن کنید، با رفتن به این معبد می توانید از جاذبه های تاریخی دیگر هند نیز بازدید کنید، ما به شما پیشنهاد می کنید از معابد، کلیساها و صومعه ها در یک روز دیدن کنید. برای افرادی که به اشیا و آثار قدیمی و باستانی علاقه دارند سفر به گوا و منطقهی قدیمی و دیدن ماهالاسا بسیار جذاب است.مسافران در سفر باتور هندمی توانند از مهمترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
پانجیم گوا
پانجیم گوا

سفر به هند همیشه جذاب و هیجان انگیز است و با رفتن به پانجیم گوا در این این سرزمین سفر را جنجالی تر کنید. یکی از شهرهای کوچک در جزیره معرف گوا است که به عنوان مرکز ایلت مطرح است. تصویری که از پانجیم در ذهتن نقش خواهد بست، قدم زدن در خیابان های باریک سنگفرش شده است که کلیساها و خانه ههایی با سبک معماری غربی و یا همان پرتغالی ها است که سقف های شیروانی ودیوارهای رنگی بسیار چشم نواز است. از اصلی ترین مکان های دیدنی در این شهر کلیسای پانجیم است که به آن کلیسای مادر مقدس هم می گویند و در میدان اصلی شهر واقع شده است. بعد از آن گردشگران می توانند از مسجد جامع و موزه ایالتی گوا که در همین محدوده است بازدید کنند. موزه هر شهر فرهنگ و تاریخ و آداب یک شهر را به نمایش می گذارد، برای بازدید از این موزه می توان از ساعت 9 صبح تا 17:30 اقدام کرد. در این مکان ممکن است شاهد نقاشی ها و آثار هنری از هنرمندان مختلف هندی باشید که آثاری با مذهب هندو و مسحیت را نیز شامل می شود.مسافران در سفر باتور هندمی توانند از مهمترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
منطقه قدیمی گوا
منطقه قدیمی گوا

در جزیره گوا منطقه ای تاریخی پر از جاذبه و آثار باستانی که در گذشته زمانی که این قسمت از هند زیر سلطه پرتغال بود، پایتخت سابق پرتغالی ها در این محله بود، در 9 کیلومتری شرق پانجیم محله ای که مملو از تاریخ و فرهنگ استت وجود دارد که به آن منطقه قدیمی گوا می گویند و این محله به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است.از مکان های دیدنی در این منطقه می توان به کلیساهای معروف اشاره کرد که در کل آسیا شناخته شده هستند. با بازدید از این محله و آثار قدیمی به جای مانده، شکوه و عظمت این شهر را درک خواهید کرد. اگر می خواهید از کلیساها، موزه ها و صومعه های گوا بازدید کنید یک روز زماان می برد و شما در آن روز بخش زیبایی از گذشته هند در گوا را که با فرهنگ غرب ادغام شده است می بینید. برای این سفر یک روزه در گذشته می توانید سوار اتوبوس های پانجیم به سمت گوای قدیمی بشوید و یا با دوچرخه این مسیر هموار را طی کنید، همچنین بازدید از جزیره دیوار را در برنامه سفر خود قرار دهید.مسافران در سفر باتور هندمی توانند از مهمترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
کلیسای پانجیم گوا
کلیسای پانجیم گوا

از بهترین مکان های دیدنی گوا که ارزش بازدید را دارد، کلیسای پانجیم است که به دلیل طرح منحصر به فردی که دارد همیشه زبانزد بوده است، این کلیسا به بانوی مقدس نیز شهره است و برای رفتن به این کلیسای معروف که در قلب شهر قرار گرفته است به میدان اصلی شهر بروید و از 100 پله بالا رفته تا داخل کلیسا شوید. رودخانه ماندووی در این نزدیکی حال و هوای خاصی به شهر داده است. گالری در کلیسا پانجیم که در دامنه کوه قرار دارد، دیده می شود که می توانید دیدگاه کلی از شهر پانجیم داشته باشید و اولین کلیسای گوا، ساخته شده در سال 1541 همین کلیسای پانجیم می باشد. در سال 1871، زنگ بزرگ متعلق به کلیسای آگوستین در محله قدیمی گوا بود که اکنون در کلیسای پانجیم نصب شده است. در تاریخ 8 دسامبر در هر سال جشن بانوی ما در این کلیسا برگزار می گردد که کل میدان کلیسا به زیبایی با چراغ و دکوراسیون تزئین می شود.مسافران در سفر باتور هندمی توانند از مهمترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
كليسا مارگو گوا
كليسا مارگو گوا

می توان اصلی ترین و مهمترین جاذبه های گردشری گوا را مجموعه کلیساهای آن دانست زیرا به دلیل تاریخ و قدمت زیاد این بناها و معماری زیبایی که دارند در سال توسط گردشگران زیادی مورد بازدید قرار می گیرند و اسامی کلیساهای گوا کلیسای جامع گوا، کلیساهای سنت فرانسیس، سنت مونیکا، سنت آندرو، پانجیم، سنت آگوستین و کلیسا مارگو می باشد. بیشتر آثار تاریخی در گواتوسط یونسکو به ثبت رسیده است. این کلیسا که در میدان قدیمی قرار دارد عمر زیادی دارد به طوری سال ساختتش 1564 است، هر چند در سال 1571 خراب شد و دوباره در سال 1645 ساخته شد. از ویژگی های ظاهری که كليسا مارگو را منحصر به فرد می کند، دكوراسيونزيباي داخلی که شامل كريستال و گچ بری های زیبا می شود و همچنین ارگ لوله ای قدیمی نیز در اینجا جلوه توجه می کند.مسافران در سفر باتور هندمی توانند از مهمترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
سواحل واگاتور گوا
سواحل واگاتور گوا

سفر به گوا یکی سفر تفریحی است که می توان در آنجا علاوه بر سرگرمی ها و تفریحات دریایی به بازدید از بهترین آثار تاریخی جهانی پرداخت. سواحل گوا همیشه در هند زبانزد بوده است و این به دلیل اینکه وسيع ترين ساحل و مركز تفريحی هند است. یکی از ساواحلی که بسیار زیبا و توریستی می باشد ساحل واگاتور است که وجود درختان نارگیل که در این ساحل قد علم گرده اند و در طول سواحل دیده می شود زیبایی و جلوه ساحل را دو چندان می کند. شما می توانید در طول سفر به هند برای قدم زدن، آفتاب گرفتن، استراحت در مکانی به دور از شلوغی و در آرامش و شنا کردن به واگاتور، ساحل معروف گوا بروید.واگاتور ساحلی با صخره های قرمز چشمگیر است که در آن محدوده دو چشمه آب شیرین نیز وجود دارد که شاید برایتان جذاب باشد. اگر از ساحل و جو آن خوشتان آمده می توانید در اقامتگاه های ساحلی یک شب را بمانید و غروب زیبای آفتاب را از نمایی فوق العاده تماشا کنید.مسافران در سفر با تور هند می توانند از مهمترین جاذبه های گردشگری گوا دیدن کنند.

ادامه مطلب
ساحل باگا گوا
ساحل باگا گوا

یکی دیگر از سواحل بسیار معروف در گوا ساحل باگا می باشد که در بین گردشگران هند شهرت خاصی دارد و از دیدنی های این کشور به شمار می رود و در قسمت شمالی شر قرار دارد و مثل خیلی از سواحل دارای دختان بلند نارگیل است که در کل ساحل پراکنده شده است.می توان گفت این ساحل در نوع خود یکی از بهترین های هندوستان است که مسافران خیلی مایلند تا ساعتی در روز را برای گشت و گذار در این ساحل سپری کنند. در اینجا شما می توانید تفریحاتی مثل آفتاب گرفتن، قایق سواری، شنا کردن و جت اسکی را تجربه کنید و یا یک ناهار خوشمزه در رستوران های ساحلی باگا میل کنید. برای افرادی که عاشق غواصی هستند امکانات این ورزش و همچنین آموزش آن به گردشگران فراهم شده است و باید دوره آموزش غواصی را در شرکت های معتبر ببینید تا گواهینامه برایتان صادر شود.مسافران عزیزتور هندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری گوادیدن فرمایند.

ادامه مطلب
موزه چیترا گوا
موزه چیترا گوا

یکی از مکان های دیدنی در گوا که می توانید بخشی از تاریخ تین سرزمین را در آن ببینید، موزه چیترا گوا می باشد که هدف از تاسیس این مجموعه نفیس، ادای احترام به اجداد بود که اجداد راه خود را از زندگی با استفاده از سن عقل از طریق نسل منتقل می کردند. این مجموعه منحصر به فرد و نمایش ادوات کشاورزی سنتی و سایر ابزار باستانی تجارت در مقابل افت یک مزرعه ارگانیک سنتی و ابزار راه اندازی را به نمایش گذاشته است.این موزه در حال حاضر به بیش از 4000 اشیاء را در خود دارد که وسایل جمع آوری شده به نمایندگی از فرهنگ گوا و حفظ کلیت با اطلاعاتی که در محل از طریق مصاحبه با اعضای بزرگتر از جامعه و از طریق مطالعه کاربرد آن در زندگی روزمره جمع آوری شد تکمیل شده است. در این جا شما وسایلی مثل کار چوب، درب، پنجره، ستون، نرده و دیگر مواد و عناصر از بیش از 300 خانه های سنتی تخریب که توسط طراح بازیافت شده است، دیده می شود.گردشگرانتور هندمی توانند در سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
ساحل چاپورا گوا
ساحل چاپورا گوا

همان طور که می دانید گوا یک جزیره است که دارای سواحل زیادی می باشد که یکی از بهترین های آن ساحل چاپورا است که یک مرکز تفریحی در این شهر به حساب می آید. در این مکان یک چشم انداز زیبا با یک ساحل طولانی با درختان نخل و نارگیل در یک صف را خواهید دید که خورشید درخشان آن را زیبا تر می کند.از لحاظ مکانی این ساحل در بخش شمال شهر گوا واقع شده است که برای گردشگرانی که دوست دارند در سفرشان لذت تفریح در کنار سواحل را تجربه کنند بسیار جذاب است. با رفتن به این ساحل که از جاذبه های مشهور گوا است می توانید در کنار آب و بر روی شن های ساحل قدن بزنید و از نمای زیبای دریا لذت ببرید و یا همراه با تجهیزات لازم یک آب تنی مفصل بکنید. قسمتی از سفر شما به گوا تفریح و ورزش های جذاب آبی است که پیشنهاد می کنیم از دست ندهید.مسافران عزیزتور هندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری گوادیدن فرمایند.

ادامه مطلب
حیات وحش بوندلا گوا
حیات وحش بوندلا گوا

گوا همیشه به عنوان یک شهر خوش آب و هوا در هند مطرح بوده است و مکانی مناسب برای پرورش و حفاظت گونه های مختلف جانوری است، طبیعت گوا همیشه در هند زبانزد خیلی ها بوده است شاد به همین دلیل است که گردشگران سفر به گوا را در هند به شهرهای دیگر ترجیح می دهند. قسمت شمال شرقی گوا از گیاهان جنگلی و درخچه های سبز پوشیده شده است و بستری مناسب را برای نگهداری از حیوانات مختلف و ساخت یک نوع باغ وحش برای بازدید گردشگران فراهم کرده است که به صنعت توریستی در هند نیز کمک می کند. یکی از جاذبه های این شهر جزیره ای،حیات وحش بوندلااست که در بین مردم به عنوان باغ گل رز، پارک گوزن سافاری، باغ وحش و باغ گیاه شناسی شناخته شده است و شما می توانید در این بازدید از همه ی این بخش ها دیدن کنید.گردشگرانتور هندمی توانند در سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
پناهگاه سلیم علی گوا
پناهگاه سلیم علی گوا

گوا یک شهر توریستی که به دلیل تاریخی بودنش در آن جاذبه های گردشگری زیادی به چشم می خورد و علاوه بر آن به دلیل این که دارای سواحلی می باشد برای یک سفر تفریحی نیز گزینه ی مناسبی است و بیشتر گردشگرانی که به این نقطه ای هند رفته اند، این شهر را مروارید شرق می دانند و منحصر بودن این شهر به دلیل ترکیب فرهنگ غرب و شرق در آن است از طرح ساختمان ها گرفته تا غذاهای آن ادغامی از فرهنگ های مختلف است.در این شهر جاذبه هایی مثل پناهگاه پرنده سلیم علی وجود دارد که مکانی برای حفاظت از پرندگان در گوا است و مکانی مناسب برای بازدید خانواده ها می باشد، این جا یک مکان زیست محیطی برای زندگی گونه های مختلف جانوری و گیاهی است.مسافران عزیزتور هندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری گوادیدن فرمایند.

ادامه مطلب
معبد شانتادورگا گوا
معبد شانتادورگا گوا

در سفر به هند و اقامت در شهر بی نظیر گوا که خیلی از گردشگران دوست دارند به آن سفر کنند و از امکانات خوب این شهر مثل هتل های باشکوه، تفرجگاه ها و مکان های دیدنی بسیاری مثل معبد شانتادورگا بهره مند شوند. این معبد از لحاظ مکانی در فاصله 33 کیلومتری از بنای پانجیم که آن هم یک ساختمان تاریخی است قرار داد. ساخت این معبد مانند خیلی از جاذبه های دیدنی توسط پرتغالی ها ساخته شده است.این معبد داری معماری خاصی می باشد و چشم هر گردشگری را به سمت خود می کشاند و با بازدید از این معبد شانتادورگا می توان گفت که شما یکی از بهترین مکان های تاریخی گوا در هند را دیده اید. سفر به گوا این شهر خوش آب و هوا برای شما یک خاطره به یاد ماندنی خواهد بود.گردشگرانتور هندمی توانند در سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
کلیسای جامع گوا
کلیسای جامع گوا

یکی از کلیساهایی که در شهر گوای هند بسیار معروف است، کلیسای جامع است که با نام کلیسای جامع مناسک لاتین کاتولیک رومی دیگر نیر خوانده می شود که در گذشته جز قلمرو اسقف اعظم بود و بزرگترین کلیسای هند نیز به حساب می آید و از بهترین مکان های دیدنی در هند است که هر گردشگری دوست دارد از آن بازدید کند.در این جا شما ساختمانی را می بینید که قدیمی ترین بنا مذهبی و بزرگترین کلیسای آسیا می باشد، ساخت آن توسط آفونسود آلبوکرک برای پیروزی پرتغال صورت گرفت که از سال 1562 تا سال 1619 به طول انجامید و زمان ساختش در دوران سلطنت شاه دم سباستیو بود.مسافران عزیزتور هندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری گوادیدن فرمایند.

ادامه مطلب
فورت آگودا گوا
فورت آگودا گوا

در جزیره گوا یکی از جاهایی که خیلی مورد پسند مردم است فورت آگودا می باشد که نزدیک به دریا است و مکانی است که مناسب برای گردش در زمان عصر است در غروب زیبای خورشید که منظره ای فوق العاده را به شما نشان خواهد داد. در بالای خانه چراغی نیز به تماشای صحنه ی ترکیبی از دریا و آسمان آبی بنشینید و در کنار همسفران خود از سفر لذت ببرید. منظره بالای راهروهای مارپیچ بسیار جالب می باشد که زیباترین جاذبه های پانجیم است.گردشگرانتور هندمی توانند در سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب
آبشار دودهساگار گوا
آبشار دودهساگار گوا

یکی از جذاب ترین مکان های دیدن در جزیره گوا که در بین گردشگران طرفداران زیادی دارد، آبشار دودهساگار می باشد که به دریای شیر نیز معروف است. این آبشار زیباترین آبشار در آسیا و هم در جهان است و این زیبایی به دلیل تغییر رنگ آبشار خروشان از آبی به سفید به علت سرعت بالای آب آن است. از لحاظ موقعیت مکانی این آبشار در بین ایالت کارانتاکا که در هند ایالت مهمی به حساب می آید و گوا قرار گرفته است.در اینجا شما دانه های ریز آب را که در هوا بر اثر ریزش آب معلق هستند حس می کنید که هوا را خنک کرده است، آبشار دودهساگار در ادامه رود پر قدرت و پر حجم از آب، ماندوی می باشد که این رود به دلیل شتاب زیاد در جهان بسیار مشهور است. شما در منطقه ای جنگلی مانند قرار دارد که زیستگاه حیوانات بسیاری می باشد. آبشار دارای ارتفاع 330 متری و عرض 30متری می باشد که با بازدید از آن برای خیلی از گردشگران لذت بخش خواهد بود.مسافران عزیزتور هندمی توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری گوادیدن فرمایند.

ادامه مطلب
کلیسای بوم ژیزوس گوا
کلیسای بوم ژیزوس گوا

گوا که یکی از شهرهای کوچکی در هند است در تورها و سفرهایی که به هند صورت می گیرد، یک قطب گردشگری در هندوستان است. یکی از جاذبه های توریستی در این شهر هندی، کلیسای بوم ژیزوس می باشد که در بین مردم به کلیسای زاویر مقدس معروف است که در واقع در محله ای قدیمی در گوا قرار گرفته است که به همین دلیل جذابیت این کلیسا را بیشتر می کند. این قسمت از هند زمانی مستعمره پرتغال بود که کلیسای بوم ژیزوس گوا طی 11 سال به دسا یک مرد پرتغالی بین سال های 1594-1605 ساخته شده است.داستان این کلیسای معروف در شهر گوا از این قرار است که یک مبلغ مسیحی به نام زاویر که اصلیت اسپانیایی داشت در سال 1542 به گوا سفر کرد و بعد از آن نیز به کشورهایی مانند ژاپن، سریلانکا، اندونزی و چین هم سفر کرد ولی در وصیت خود ذکر کرده بود که در هر نقطه از دنیا مرد، جسد او را به گوا بیاورند که این کار 4 ما پس از مرگ او صورت گرفت در حالی که جسد وی تغییری نکرده بود و سالم مانده بود. اکنور به صورت مومیایی در تابوتی شیشه ای بر روی یک طاق بلند در کلیسای بوم ژیزوس قرار گرفته است که هر ده سال تابوت را باز می کنند تا گردشگران جسد را از نزدیک ببینند.گردشگران تور هندمی توانند در سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری گوادیدن کنند.

ادامه مطلب