logo
phone

جاذبه های گردشگری مارماریس

بوزبورون مارماريس
بوزبورون مارماريس

در سفری که به ترکیه دارید اگر به مارماریس رفتید به منطقه بوزبورون مارماریس هم بروید که در آن استراحتگاه‌هایی برای گردشگران است و توقف اتوبوس‌ها در این روستا بسیار زیاد است که در این منطقه که در 50 کیلومتری مارماریس واقع‌شده است، حوصله شما سر نمی‌رود و می‌توانید از یک درخت کهن‌سال که 1000 سال عمر دارد را ببینید و همچنین در این منطقه از مارماریس بین 26 تا 28 اکتبر جشنواره بین‌المللی مری برگزار می‌گردد که مسافران زیادی در این تاریخ به اینجا می‌آیند.از تفریحات جذاب که در بوزبورون عاشق آن می‌شوید قایقرانی است که در یک محیط بسیار صورت می‌گیرد. در این وستا محصولاتی مانند کاج، عسل، گل و آویشن بسیار به فروش می‌رسد و در بین گردشگران کیفیت آن‌ها زبانزد است. شاید در این جا ساحل مناسبی را برای شنا پیدا نکنید ولی قدم زدن در امتداد سواحل خیلی لذت بخش است.گردشگران و مسافران در سفر باتور ترکیهاز مهم ترینجاذبه های گردشگری مارماریسبازدید می کنند.

ادامه مطلب
منطقه ایچملر مارماريس
منطقه ایچملر مارماريس

در مارماریس منطقه‌ای توریستی به نام ایچملر وجود دارد که در اصل نام آن ایچمیلر است و حتی بعضی‌ها آن را ایچلر نیز می‌گویند که این منطقه در 88 کیلومتری مارماریس قرار دارد و در این شهر مرکز تفریحی و توریستی محبوب به شمار می‌رود. ایچملردر شبه‌جزیره‌ای واقع شده است که اطراف آن را جنگلی از درختان کاج در برگرفته است و شروع کار حرفه‌ای منطقه برای جذب گردشگران از 15 سال قبل بوده است.قبل از 15 سال اخیر در منطقه ایچمیلر مارماریس مردم برای گذراندن زندگی و درآمدزایی به شغل‌های دام‌پروری، کشاورزی و ماهی گیری مشغول بودند. اگر با دیدن تصاویر این بخش از مارماریس که یکی از سواحل محبوب مارماریس نیز است به وجد آمدید می‌توانید در سفرتان برای یک روز در هتل و استراحت گاهای آن‌که دسترسی شما به پلاژها را راحت‌تر می‌کند اقامت داشته باشید و همچنین از امکانات دیگر آن مانند مراکز خرید و فروشگاه‌هایی با کالاهای برند برای خرید استفاده کنید. از تفریحات دریایی این مجموعه غافل نشوید که سفرتان را به‌یادماندنی می‌کند. گردشگران و مسافران در سفر با تور ترکیه از مهم ترین جاذبه های گردشگری مارماریس بازدید می کنند.

ادامه مطلب
آکوا پارک مارماریس
آکوا پارک مارماریس

این پارک آبی برای کودکان و بزرگسالان بسیار سرگرم کننده است.قیمت هایش مناسب هستند. بلیت ها برای بچه های زیر 5 سال رایگان است و برای بچه های زیر 11 سال نیم بها میباشند.همه ی سایبان هایش هم رایگان هستند. میتوانید در این پارک نمای بسیار زیبایی را هم از مارماریس ببینید. ترکیهیکی از ۸ کشور توریسم پذیر دنیا ست . این کشور با داشتن شهرهای ساحلی متعدد ، امکان ایجاد زیباترین پارکهای آبی را دارد . اکثرشهرهای توریستی ترکیهدارای یک یا چند پارک آبی مستقل هست و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه همین پارک آبی آکوا پارک مارماریس میباشد. پارک آبی آکوا پارک مارماریس از بهترین پارکهای آبی ترکیه است. سپری کردنتور ترکیهدر مارماریس ، تجربه ای دلچسب است.تفریحات در مارماریسبسیار متنوع و مهیج می باشد. خط ساحلی زیبای مارماریس با مردم دوست داشتی اش، غذاهای تازه و خوشمزه، نوشیدنی های محلی ای که به راحتی می تواند در برابر باغ های انگور بسیاری از کشورهای اروپایی به رقابت پردازد .مارماریستابستان طولانی و هوای خوب دارد، در مارماریس عملاً بین ماه مه و اواخر پایانی ماه اکتبر برای مسافرت بهترین زمان است. چندین کشور جهان دارای چنین تنوع فرهنگی مانند ترکیه می باشد. عرصه ای بیش از دو قاره که ترکیبی از شرق، غرب و مشرق زمین امروزی با روم شرقی باستان، عثمانی، روم و امپراتوری های فارسی است. ترکیه در کلاس خاصی خود را قرار داده است.دیدن از آکوا پارک مارماریس را از دست ندهید.گردشگران و مسافرانتور ترکیهدر سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری مارماریسدیدن کنید.

ادامه مطلب
آثار دیدنی ساراندای مارماریس
آثار دیدنی ساراندای مارماریس

در نزدیکی روستای سوگوت، که 45 کیلومتر با مارماریس فاصله دارد یکی از جاذبه های گردشگری و جزء آثار دیدنی ساراندای مارماریس به حساب می آید. ساراندا هنوز هم دارای مشخصات و ویژگی های سکونت در طول دوره ی هلنی، رو م و بیزانس میباشد. به طوری که به وضوح امروز باقی مانده است. آثار دیدنی ساراندای مارماریس در جذب گردشگران نقش مهمی دارد و از دیدنی های مارماریس به شمار می آید. در مارماریس هنوز هم می توان آثار تمدنهای کاریا، رودوس و آدا، مصر آشور، ایون، دور، پرس، مقدنیه، سوریه، روم، بیزانس، سلجوقیان و عثمانی را شاهد بود . آثار دیدنی ساراندا یکی از مواردی است که گویای این تاریخ پربار است.شهر بندری مارماریس در جنوب غربی ترکیه و در استان موغلا بوده و از شمال به خلیج گکوا، از جنوب با دریای مدیترانه، از شرق با شبه جزیره داتچا و از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد. قدمت شهر مارماریس به شش قرن قبل از میلاد مسیح بازمیگردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین گردشگران ترکیه را به خود جذب میکنند.گردشگران و مسافرانتور ترکیهمی توانند ازجاذبه های گردشگری مارماریسمعروف دیدن نمایند.

ادامه مطلب
آرامگاه ساریانا مارماریس
آرامگاه ساریانا مارماریس

یکی دیگر از دیدنی های ترکیه آرامگاه ساریانای مارماریس است.این مقبره در محله ساریانا کنار مسجد قرار دارد.سلطان سلیمان قانونی قبل از سفر رودوس در این جا به زیارت فاطمه آنا که به نام کهانت وی شهرت داشت میرود.و بعد از گرفتن جواب مثبت به محاصره ی رودوس اقدام کرد. قبل از حرکتش از مارماریس ترکیه هزار نفر سرباز عثمانی با شیر دوشیده شده از گاو فاطمه آنا صبحانه خورده و عازم سفر میشود. آرامگاه ساریاناواقع در دامنه شمال شرقی شهر دارای چشم اندازی از شهر و یکمسجدجدید در مجاورت آن یکی دیگر ازجاذبه های ترکیهودیدنیهای مارماریسترکیه به شمار میرود یکی دیگر از گردش ها هم گردش در مسجد ابراهیم آقا میباشد.دراین مسجد از طرف ابراهیم آقا در سال ۱۷۸۹ در محله کمر آلتی ساخته شده است . گنبد بزرگ آن از نظر معماری بسیار جالب است و از جملهجاذبه های توریستیو گردشگریمارماریسمی باشد.گردشگران و مسافرانتور ترکیهدر سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری مارماریسدیدن کنید.

ادامه مطلب
بازار بزرگ مارماریس
بازار بزرگ مارماریس

اگر به شهر مارماریس ترکیه سفر کردید حتما سری به بازار بزرگ مارماریس بزنید.در این بازار بیش از 1000 مغازه کوچک وجود دارد.شما در این بازار میتوانید سوغاتی هایی مثل قالی و قهوه ترک و دارو های گیاهی, ادویه جات , چای و ظروف سرامیک و محصولات چرمی، عطر، ساعت، لباس و همچنین کیف و کفش و جواهرات و انواع بدلیجات را بخرید که بیشترشان واقعی نیستند اما بسیار شبیه واقعی هستند و ارزان قیمت اند.فروشنده هایشان اکثرا از شما دعوت میکنند داخل مغازه بروید ولی اگر مایل نیستید مغازه های بیبشتری هم وجود دارد که میتوانید سر قیمت با فروشنده هایشان چانه بزنید. بازار بزرگ مارماریس برای خرید لباس مناسب است.بازار مارماریس یکی از بهترین مکان‌های خرید لباس با قیمت مناسب است .بازار سنتی مارماریس بسیار بزرگ و شلوغ است، و برای همین توصیه می‌کنیم یک روز کامل برای گشت و گذار در آن وقت بگذارید. برای دسترسی به تنوع بیشتر باید به بازار بزرگ مارماریس مراجعه کرد که ورودی آن در لنگرگاه لنجها در سمت شرقی شهر و روبروی مجسمه آتاتورک قرار دارد. مارماریسگوشه ای از بهشت است که در طول سال می توان همنشینی همه طیف های رنگهای سبز و آبی را در آن مشاهده نمود .فراوانی گردشگاههای موجود در کناره سواحل طولانی، وجود بنادر طبیعی، نزدیکی به شهرهای آنتیک، زیبایی های طبیعی، امکانات تور آبی، بنادر مدرن کشتیهای تفریحی، امکانات مناسب خلیج برای هر نوع ورزشهای آبی، از هتلهای 5 ستاره تا پانسیونهای بسیار خوب، شهری بهشتی را بوجود آورده است.در سفر به تور ترکیه از جاذبه های گردشگری مارماریس دیدن کنید.گردشگران و مسافرانتور ترکیهمی توانند ازجاذبه های گردشگری مارماریسمعروف دیدن نمایند.

ادامه مطلب
بنای لوریمای مارماریس
بنای لوریمای مارماریس

مارماریس یکی از شهرهای بندری در سواحل چشم نواز مدیترانه است که در جنوب غربترکیهو در استان موغلاواقع شده است. این شهر زیبا که با کوهستان های جادویی محصور شده است از شمال به خلیج گکوا از جنوب با دریای مدیترانه از شرق با شبه جزیره داتچا و از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد.مارماریسیکی از مهم ترین مراکز تجمع کشتی‌ها درترکیهو همچنین مرکزی برای برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی است.مارماریسبه واسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل بوده و امکان شنا کردن در آب های نیلگون مدیترانه وجود دارد. همچنین کوه های مرتفع و بهم فشرده و جنگلهای کاج اطراف خود و درختان چنار پهن برگ و درختان کمیاب، پوشش گیاهیمارماریسرا تشکیل می دهد.لوریما از دیدنی های مارماریس و آثار تاریخی ترکیه است.در منطقه ای که قبلا توپخانه نام داشت و اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبه جزیره بوزبورون قرار دارد لوریما ساخته شده است.جالب ترین بنا در محوطه ی مسکونی، استحکاماتی است که به روی بورونباشی وجود دارد و بخوبی محافظت شده است.در این استحکامات که در کنار جزیره ی رودوس ترکیه و از سنگهای تراشیده شده با نظم ساخته شده 9 برج مربعی وجود دارد.امروزه فقط برج شمالی آن قابل دید است. در سفر مارماریس از بازمانده این بنا حتما دیدن کنید.گردشگران و مسافرانتور ترکیهدر سفر خود از بهترینجاذبه های گردشگری مارماریسدیدن کنید.

ادامه مطلب
کاستابوس مارماریس
کاستابوس مارماریس

در مارماریس آفتاب طلایی و دریای فیروزه‌ای مناظری ساخته که این شهر ساحلی را برازنده‌ی لقبی می‌کند که توریست‌ها به آن داده‌اند: جواهر ترکیه. شهرمارماريسشهري توريستي است و این شهر در مواقعی از سال دارای جمعيت است كه توريست داشته باشد . ساختار شهر از ساختمانهايي سفيد رنگ تشكيل شده كه گلهاي كاغذي بسيار زيبا به آنها شكل و ظاهري زيبا بخشيده استیک منطقه ی باستانی در منطقه پازارلیک در نزدیکی روستای حصارلیک کاستابوس مارماریس نام دارد و از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار میرود.کاستابوس مارماریس از تئاتر خرابه ای که در جنوب قرار دارد به همراه پرستشگاه ساخته شده است.با یک صعود یک ساعته میتوان به کاستابوس مارماریس که مکانی مقدس در کوه ارن است، رسید. این پرستشگاه به روی محوطه ی زیبایی ساخته شده است.این بنا که به قرن 4 پیش از میلاد تعلق دارد به سبک این ساخته شده و دارای نشانه هایی از تمدن درها هم میباشد و جزو بهترین دیدنی های ترکیه است.گردشگران و مسافرانتور ترکیهمی توانند از جاذبه های گردشگری مارماریسمعروف دیدن نمایند.

ادامه مطلب
ویرانه های آموس مارماریس
ویرانه های آموس مارماریس

در شمال غرب خلیج کوملوبوک ویرانه های باستانی آموس از آسارجیک تپه وجود دارد.قدمت آموس به دوره ی هلنی مربوط میشود و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار میرود. آمفوس تشکیل شده از یک سالن آمفی تئاتر در دامنه ی کوه، از یک عدد معبد و مجسمه ساخته شده است. ویرانه های آموس مارماریس توجه شما را در مارماریس ترکیه جلب خواهد کرد.این آمفی تئاتر در شرایط خوبی با مساحت و صندلی زیاد، دیوار های جانبی و سه اتاق صحنه قرار خواهد داشت. اطراف آموس توسط باروهایی که قدمت آن به همان زمان برمیگردد، احاطه شده است.حفاری در سال 1948 توسط پروفسور بیین نشان داد چهار کتیبه که سه قرار داد اجاره آن ذکر شده و قدمت آن به 200 سال قبل میلاد برمیگردد از دیدنی های مارماریس میباشد.لازم به ذکر است که هرساله گردشگران زیادی باتور ترکیهبه مارماریس سفر می کنند. برای دیدن تپه های زیبا، سواح و دریای مدیترانه. اما مکان های دیگری در نزدیکی مارماریس وجود دارند که به اندازه سواحلش معروف نیستند. یکی از آنها ویرانه های آموس است. آموس در ۲۴ کیلومتری مارماریس در منطقه کاریا قرار داردو جزو بهترین دیدنی های مارماریس ترکیه است.گردشگران و مسافران تور ترکیه در سفر خود از بهترین جاذبه های گردشگری مارماریس دیدن کنید.

ادامه مطلب
قایق سواری مارماریس
قایق سواری مارماریس

سواحل مارماریس از محبوب‌ترینسواحل ترکیه است که دارای مناظر زیبا با کوه‌های پوشیده شده از کاج، سواحل شنی و آب های فیروزه ای‌است. این ساحل دارای ورزش‌های آبی‌، ماجراجویی، غذا خوری‌های فوق‌العاده و شب زنده داری همراه با موزیک زنده می باشد. سواحل خلیجی و آب های شفاف مارماریس مکانی ایده‌آل برای غواصی، اسکی روی آب وموج سواری می باشد.همچنین شما می توانید از تورهای قایق سواری برای کاوش در خلیج و روستاهای اطراف استفاده کنید و با استفاده از اسب به جنگل‌های سرسبز کاج، باغ‌های پرتقال و روستاهای سنتی و سواحل بکر و آبشار‌های درمانی و خیره کننده سری بزنید و لذت ببرید.

ادامه مطلب
پارک آبی آتلانتیس مارماریس
پارک آبی آتلانتیس مارماریس

یکی ازتفریحات مارماریسوجود پارک های آبی می باشد. بزرگترین پارک آبی درمارماریسپارک آبی آتلانتیس است که یک روز پر از هیجان را برای شما رقم خواهد زد. این پارک آبی برای تمام گروه های سنی تفریحات متفاوتی نظیر سرسره های آبی، استخر کودکان، استخرموج دار، زمین کوچک گلف، بولینگ، رستوران و … را پیشنهاد می دهد.آتلانتیس مکان مناسبی برای گذراندن یک روز سرشار از خوشی می باشد. پارک آبی آتلانتیس در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده و هرساله امکانات متفاوتی به آن اضافه می گردد. این پارک آبی در مرکز مارماریس قرارگرفته و دسترسی آن بسیار راحت می باشد.

ادامه مطلب
آبشار تورگوت مارماریس
آبشار تورگوت مارماریس

آبشار تورگوتدرنزدیکی روستانی تورگوت و در 35 کیلومتری شهر مارماریس قرار گرفته است. گردشگران می توانند با یک پیاده روی کوتاه از جاده روستای تورگوت به راحتی به این آبشار زیبا برسند و از دیدن آن لذت ببرند.در آبشار تورگوت شما می توانید در طول سال ترکیب رنگ های بسیار زیبایی را مشاهده کنید و از دیدن این منظره های طبیعی که گوشه ای از بهشت را به شما نشان میدهد نهایت لذت را ببرید.

ادامه مطلب
لوریما مارماریس
لوریما مارماریس

لوریمادر منطقه ای بنام توپخانه ساخته شده است که اکنون در منتهی الیه جنوب غربی شبهجزیره بوزبورونقرار دارد و ازبهترین دیدنیهای ترکیهوجاذبه های گردشگری مارماریسبه شمار میرود. این بنا یکی از جالب ترین بناها در محوطه مسکونی استحکاماتی است و بخوبی از این بنا محافظت شده است. در این منطقه 9 برج مربعی وجود دارد که امروزه فقط برج شمالی آن قابل مشاهده است. این منطقه دارای هتل های بسیار زیبا و شیک بوده که هرساله بسیاری از گردشگران، برای لذت بردن از امکانات این منطقه به لوریما مارماریس سفر می کنند.

ادامه مطلب
غواصی مارماریس
غواصی مارماریس

مارماریس ترکیه، مکان های بسیاری برای غواصی دارد. از محبوبترینتفریحات مارماریس غواصی می باشد. اگر شما یک غواص با تجربه اید و بخواهید به یک غواصی غیراستاندارد مانند غواصی در شب و … بروید، مارماریس این امکان را برای شما به وجود آورده است. مناطق غواصی در اطراف بدروم ومارماریسبه بهترین مناطق برای شیرجه در دریای مدیترانه معروف اند، آب دریا در بیشتر مناطق بسیار روشن و امکان دیدن اشیا حتی در عمق ده متر وجود دارد.رنگ و تنوع پوشش گیاهی آب و جانوران در زیر آب فوق العاده است شما می توانید از ماهی های کوچک دریا بادوربین های زیر آب عکس بگیرید. در مارماریس بسته به میزان مهارت، علاقه مندان را در این کار راهنمایی می کنند.

ادامه مطلب
قلعه مارماریس
قلعه مارماریس

قلعه مارماریس اولین بار توسط ایونی ها قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و بعد از آن در دوران اسکندرکبیر مورد مرمت قرار گرفته است. در دوران سلطان سلیمان از این قلعه به عنوان پایگاه نظامی استفاده شده است. در جنگ جهانی اول، قلعه توسط ناوگان فرانسه مورد حمله توپ ها قرار گرفت و دچار آسیب جدی شد. در نهایت بعد از ترمیم در سال 1991 به یک موزه تبدیل شده است .قلعه مارماریس هفت منطقه داخلی دارد که دو تا از آنها به عنوان سالن باستان شناسی و یکی از آنها به عنوان یک سالن مردم نگاری، سازمان یافته است. مناطق باقی مانده به عنوان گالری های هنری و انبار استفاده می شوند. قلعه مارمریس چشم انداز فوق العاده ای دارد و پیشنهاد می شود در طول شب و روز برای دیدن چشم انداز مارماریس از آنجا دیدن نمایید.

ادامه مطلب