logo
phone

جاذبه های گردشگری آنتالیا

پارک دلفین آنتالیا
پارک دلفین آنتالیا

در اکثر شهرهایی که نزدیک به دریا می‌باشند، مکانی برای نمایش دلفین‌ها وجود دارد که در آنتالیا پارک دلفین ها از پرطرفدارترین جاذبه‌های آن است که در این مجموعه که خیلی از گردشگران ترکیه دوست دارند در مدت سفرشان به آنجا بروند، علاوه بر این‌که شما به همراه خانواده شاهد اجرا هیجان‌انگیز و مفرح دلفین‌ها و بعضی از حیوانات دریایی خواهید بود در سواحل می‌توانید از امکانات تفریحی استفاده کنید و یا در استراحتگاه‌های کنار دریا حمام آفتاب بگیرید و با لذت بردن از ورزش‌های آبی ساعاتی خوش را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. پارک دلفین در پارک آبی در آنتالیا واقع‌شده است که در این بین هم می‌شود از تجهیزات تفریحی پارک که شامل سرسره‌های بلندی به ارتفاع 100 متر است بهره‌مند شوید. یک روز از سفر را برای رفتن به این مرکز تفریحی آنتالیا برنامه‌ریزی کنید.مسافران در سفر به همراه تور ترکیه، بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا را بازدید می کنند.

ادامه مطلب
بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا
بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا

کاله ایچی محله‌ی بسیار معروف آنتالیا است و به دلیل تاریخی بودن خیلی از سازه‌ها بسیار مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد که از بهترین تفریحاتی که در این شهر برای اهالی نیز سرگرمم کننده است، رفتن به بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا و قدم زده در این مکان که معماری زیبای خانه‌ها در کنار بندر و دریا برای خیلی از شما جذاب است. در اینجا در بندری قرار می‌گیرید که نمونه‌اش در کل ترکیه پیدا نمی‌شود و امکاناتی که این منطقه را به یک مرکز توریستی تبدیل می‌کند، رستوران و کافه، فروشگاه و تفریحاتی مانند قایق‌سواری است که صبح با آن آب‌وهوای مدیترانه‌ای بهترین زمان برای شما است که سوار قایق شوید و یک گشت آبی را در برنامه سفرتان داشته باشید. در این بندر، قلعه کاله ایچی واقع‌شده است که از بهترین مکان‌های دیدنی در شهر محبوب آنتالیا است که اکثر افرادی که در این شهر اقامت دارند از آن بازدید می‌کنند.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
برج ساعت آنتالیا
برج ساعت آنتالیا

دانستن زمان برای خیلی از مردم مهم می باشد، شاید به خاطر همین است که جاذبه ای به عنوان برج ساعت در خیلی از شهرهای جهان وجود دارد. آنتالیا نیز مانند خیلی از شهرهای دیگر برج ساعت که مربوط به گذشته است را دارد و از جاذبه‌های مهم آنتالیا به حساب می‌آید. در زمان قدیم تعداد 80 برج در اطراف شهر وجود داشته است که از تمام آن آثار باارزش فقط همین یک برج بر جای مانده است که در میدان کاله کاپیسی قرار دارد و نمادی از استواری برای مردم است و قدمت این شهر تاریخی را نیز حفظ کرده است. در کنار پایداری که این برج به شهر بخشیده است وجود پارک هایی مثل کاراعلی اوغلو و آتاتورک با آن گل های زیبایش و منظره های فوق العاده از شهر با کوه های بلند در کنار این بناهای با ارزش، اقامت در این شهر را برای خیلی از گردشگران به یاد ماندنی می‌کند. عکس گرفتن در کنار برج ساعت آنتالیا را فراموش نکنید و همچنین نمای شب این برج دیدنی‌تر هم می‌شود.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
منطقه لارا آنتالیا
منطقه لارا آنتالیا

نام منطقه لارا در آنتالیا را حتماً شنیده‌اید، یکی از بهترین مناطق آنتالیا است که در آن بهترین هتل‌های ترکیه واقع‌شده است. در اینجا با زیباترین سواحل مدیترانه ای که شنا در آب‌های زلال و شفاف آن بسیار لذت‌بخش است. لارا مکانی پرطرفدار در ترکیه است که با سرعت بسیار خوبی در صنعت گردشگری و جذب توریست پیشرفت کرد و همچنین درحال‌توسعه است و می‌توان گفت که لارا به آنتالیا خیلی از نزدیک است که در 6 کیلومتری شرق آن و به همین دلیل بیشتر مسافران برای رفتن به یک مرکز تفریحی توریستی با سواحل شن و موج های ملایم دریا آن را انتخاب می کنند.امکاناتی که در ساحل لارا با مساحت 1800000مترمربع برای شما فراهم شده است، انواع پلاژها، رستوران ها با غذاهای محلی و بین‌المللی با انواع غذاهای ترکی، صندلی های ساحلی همراه با چتر، مراکز تفریحی، قایق سواری، هتل‌های 3 ستاره تا 5 ستاره است که اقامت در هتل‌ها که در آن رستوران، کافه، باشگاه، زمین فوتبال، پارک آبی، زمین‌های بازی و ...وجود دارد، خاطره‌انگیز خواهد شد. لارا با عنوان یکی از بهترین مقاصد در آنتالیا از دید گردشگران جزء بزرگ‌ترین تفرجگاه‌های این شهر است که سفر به آن به معنی واقعی تجربه یک سفر تفریحی کامل است.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
شهر انتاکیه آنتالیا
شهر انتاکیه آنتالیا

آنتالیا در ترکیه دارای چند شهر کوچک و تاریخی است که یکی از آن‌ها شهر انتاکیه است که در اصل به شهر مقدس آنتی اوچ وابسته می باشد و به دلیل قدمت و اهمیتی که از دوران رومی‌ها دارد بسیار مورد توجه گردشگران است. این شهر که از لحاظ مکانی در قسمت کوهستانی در دشتی حاصلخیز در مجاورت رودخانه آسی و اورنتس قرار گرفته است. تاریخ شهر انتاکیه آنتالیا به دوران سلجوقیان و سلوکیان که پایتخت رومیان بوده است بر می گردد و در آن زمان تجارت و بازرگانی در این شهر رونق چشمگیری داشته است و برای اولین بار در آن محدوده تنها شهری بوده است که مسیحیت در آن معرفی شد و استقرار کلیساهای مسیحیت شد.شهر باستانی آنتاکیه در گذشته پایتخت سوریه نیز بوده است و این شهر در قدیم بعد از شهرهای رم و اسکندریه شهر پر اهمیت و بزرگی بوده است که به دلیل اینکه در زمان جنگ‌های صلیبیدر مسیر سربازان رومی و جنگ بوده است ویران و به نابودی کشیده شد تا جایی که در جنگ جهانی اول ابتدا زیر سلطه فرانسه و بعد از آن جز ترکیه شد. بازدید از این شهر برای علاقه‌مندان به تاریخ خیلی آثار برای نشان دادن دارد.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
آکواریوم آنتالیا
آکواریوم آنتالیا

در سفری که به ترکیه دارید اگر در آنتالیا اقامت داشتید از آکواریوم آنتالیا با مساحتی بالغ‌بر 3 هکتار از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های جهان است و در مرکز شهر بین مرکز خرید مینی سیتی و میگروس واقع شده است بازدید کنید. این مجموعه دیدنی که هدف از تأسیس آن در سال 2012 به بهره‌برداری رسید، ایجاد یک نوع همسان‌سازی محیط دریا با موجودات دریایی بود.با ورود به آکواریوم که ابتدا از همکف عبور می کنید و در این قسمت بوفه و بخش هایی اداری دیده می شود که بعد از آن وارد یک تونل به طول 131 متر می شوید و آکواریوم را از پایین می بینید. در مخزن اصلی این آکواریوم که به دست یک مجسمه ساز ایتالیایی ساخته شده است، یک عدد هواپیما در سایز واقعی، ماشین غرق‌شده و همچنین قسمت‌هایی به جای مانده از زیر دریایی و کشتی نیز به چشم می خورد. از تفریحاتی که گردشگران از انجام آن لذت می برند، غواصی و شنا با کوسه ها و غذا دادن به ماهی ها در داخل آکوریوم است، اگر کمی از انجام این کار هیجان‌زده شده اید، نگران نباشید در تمام این مدت یک راهنمای مسلط در کنار شما خواهد بود. رفتن به این مجموعه تفریحی برای کودکانتان بسیار سرگرم کنننده خواهد بود به‌طوری که به رویاهای آن‌ها واقعیت می‌بخشید. قسمت‌هایی که برای کودکان در نظر گرفته شده است سواری های تفریحی، سینما کوچک آکواریوم، فروشگاه بزرگ اسباب بازی و سالن برف است که در آن لذت یک برف بازی بی نظیر را در دمای منفی 5 درجه خواهید داشت. جالب است که بدانید این قسمت بزرگ‌ترین سالن برفی جهان است که مساحت آن 1500 مترمربع است که در آن خانه بابانوئل، کلبه اسکیمو و کافه ای برای نوشیدن یک چای گرم هم وجود دارد.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
آبشار کورشونلو آنتالیا
آبشار کورشونلو آنتالیا

آنتالیا شهری زیبا و توریستی در ترکیه است که به دلیل سبک متفاوت خیابان‌ها و ساختمان‌های آن بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد و به دلیل اینکه در منطقه مدیترانه واقع شده است دارای آب و هوای خوبی است. در آنتالیا پارک های طبیعی زیبایی وجود دارد که در یکی از آن‌ها آبشار کورشونلو جریان دارد که یکی از شاخه‌های رود آکسو است و با مرکز شهر 10 کیلومتر فاصله دارد و در فصل بهار این آبشار دارای ارتفاعی نزدیک به 18 متر است که در ابتدای آن به هفت قسمت تقسیم می شود که زیبایی آن را دوچندان می کند.در این قسمت از پارک در نزدیکی آبشار کورشونلو آنتالیا می‌توانید از امکانات خوبی که برای گردشگران مثل میز و صندلی چوبی، شترسواری، عکس گرفتن در کنار آسیابان قدیمی چوبی و پل‌های چوبی و درختان زیبا در انتهای پارک در نظر گرفته‌اند، استفاده کنید. این پارک با فضای سبز، آرامش و سکوت و بوی جنگل، دریاچه و آبشاری که دارد برای یک روز پیک‌نیک در سفر به آنتالیا را برایتان خاطره ساز می‌کند همچنین می‌توانید در کافه‌ای که در پارک با طرح‌هایی به سبک عثمانی تزئین شده است و نمای بیرونی آن از آبشار و پارک بسیار تماشایی است، بروید و یک نوشیدنی سفارش دهید و ساعتی را به خوشی سپری کنید و در هنگام برگشت برای خرید سوغاتی می‌توانید به مغازه‌ها که در فضای بیرون پارک است بروید.مسافران در سفر به همراهتور ترکیه، بهترینجاذبه های گردشگری آنتالیارا بازدید می کنند.

ادامه مطلب
حمام رومی آنتالیا
حمام رومی آنتالیا

وجود آثار باستانی به جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه بسیار زیاد کمک کرده است. حمام رومی ها دارای فضای آرام بخش است. در این حمام که امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود، مجموعه ای از آثار باستان شناسی را در خود جای داده است.

ادامه مطلب
آبشار دودن آنتالیا
آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن در 28 کیلومتری جاده قدیم آنتالیا –بوردور، در شهر آنتالیا قرار گرفته است.هنگامی که می خواهید اقدام به رزرو تور آنتالیا نمایید، بد نیست که برای بازدید از جاذبه های توریستی این شهر (از جمله آبشار دودن) هم برنامه ریزی کنید. سرچشمه این آبشار دو چشمه جوشان به نام پینارباشی در 40 کیلومتری آن است. آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد.دودن پس از طی مسیر 14 کیلومتری از زیر زمین در گودالی به نام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودال در اعماق زمین فرو می رود. آبی که در گودال وارساک به زمین می رود پس از طی 2 کیلومتر از آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبایی به نام دودن را به وجود می آورد. سر انجام این آب پس از عبور از آنتالیا در مسیری 9 کیلومتره، وارد دریای مدیترانه می شود.

ادامه مطلب
پاموک کاله (پاموک قلعه) آنتالیا
پاموک کاله (پاموک قلعه) آنتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا پاموک کاله است که در زبان ترکی به معنی قصر پنبه ای می باشد، چشم اندازی زیبا و غیر واقعی در غرب ترکیه ایجاد کرده است که به دلیل شیب پله های سفید رنگش که مشابه برف دیده می شود معروف شده است.شیب های پلکانی و طبقاتی این مجموعه از ماده تراورتن ایجاد شده است. انسان ها در هزاران سال گذشته در این آب ها شنا می کردند.

ادامه مطلب
پارک آبی آکوالند آنتالیا
پارک آبی آکوالند آنتالیا

اگر اهل تفریح و گردش خارج از هتل هستید، هنگام سفر با تور آنتالیا، پارک آبی این شهر را فراموش نکنید. آکوالند آنتالیا یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه می باشد. این پارک آبی در منطقه ساحلی کنیا آلتی قرار دارد. در این پارک شما می توانید از سر سره های آبی مختلف و بازی های آبی مهیج و گوناگون لذت ببرید و روز شادی را برای خود بسازید.در وسط روز شما می توانید به تماشای برنامه های شاد و زنده آکوالند بروید و یا مسابقات را تماشا کنید و یا حتی یکی از شرکت کنندگان آن مسابقات باشید. قابل ذکر است که در صورت تمایل می توانید به بخش دلفین لند رفته و برنامه دلفین ها را نظاره کنید.

ادامه مطلب
آسپندوس
آسپندوس آنتالیا

آسپندوس نام آمفی تئاتری است که در 8 کیلومتری شهر سریک آنتالیا قرار دارد. این شهر 1000 سال قبل از میلاد مسیح توسط یونانیان ساخته شده است و یکی از ثروتمند ترین شهر های آن زمان و دوره خود بوده است.آمفی تئاتر این شهر 200 سال پس از میلاد و به دست رومی ها بنا شده است و همچنین در مسیر رشد و کسب و کار بسیار پررونق بوده است در آن دوره که این امر همه را شگفت زده می کند و نیز تعداد زیادی از گردشگران تور ترکیه از این منطقه دیدن می نمایند.

ادامه مطلب
پرگه آنتالیا
پرگه آنتالیا

پرگه شهری باستانی در فاصله 18 کیلومتری آنتالیا است و یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب می آید.در قرن 12 (قبل از میلاد مسیح) یونانیان مهاجرت بزرگی از شمال ترکیه به جنوب ترکیه کردند. هنگام ورود آنها به جنوب ترکیه نژادهای مختلف وارد این محدوده شدند و از این رو یونانیان نام آن محله را پامفیلیا نهادند. در آن زمان پامفیلیا مکانی بسیار مهم برای تجارت در شهر پرگه بود که امروزه به عنوان شهر تاریخی از آن استفاده می شود.

ادامه مطلب
دره عمیق پلدار (کور پولوکانیون) آنتالیا
دره عمیق پلدار (کور پولوکانیون) آنتالیا

دره عمیق پلدار یا همان کورپولو کانیون در شمال شرقی آنتالیا در انتهای یک راه زیبا و با منظره زیبا در پارک ملی دره پلدار منتهی می شود. جاده از روی رودخانه کوهستانی عبور کرده و از درون جنگل های دست نخورده و آبشار های خروشان رد می شود. هنگامی که 92 کیلومتر از آنتالیا دور می شوید به دره ای بسیار زیبا همراه با گیاهان و جانوران فوق العاده خواهید رسید دیدار از این دره و مناطق زیبای اطراف آن ازجاذبه های گردشگری آنتالیااست و بسیاری از توریست هایی که باتور آنتالیاسفر می کنند، به دیدن این منطقه بکر و زیبا می روند..دره 14 کیلومتر در امتداد رودخانه پلدار است و در برخی نقاط عمق آن به 400 متر می رسد. در اطراف می توانید رستوران هایی بیابید که ماهی تازه کبابی سرو می کنند. پل رومی اولوک بر روی کانیون و پل بوگروم بر روی رودخانه کوجادره، نشان دهنده مهندسی شاهکار زمان خود هستند.

ادامه مطلب
رودخانه ماناوگات آنتالیا
رودخانه ماناوگات آنتالیا

شاید برای بسیاری از کسانی که با تور آنتالیا سفر کرده اند، جالب باشد که بدانند این رود کجاست؟ ماناوگات رودخانه ای بی نظیر است که از سمت جنوب کوه های طرس جاری می شود و به دریای مدیترانه می ریزد. مناسب ترین راه دیدن این رودخانه گشت با کشتی است که از کنار شهر فوق العاده و زیبای سیده عبور می کند و همچنین موقعیتی عالیست برای بازدید از مناظر زیبا و دیدنی اطراف را در پی دارد و نیز مسافران کشتی فرصتی برای شنا در این رودخانه و نیز دریای مدیترانه دارند. زمان پیدایش رودخانه ماناوگات به صورت دقیق مشخص نیست اما به 150-200 سال قبل از میلاد تخمین زده می شود.حمل بار و انسان از روزگاران پیشین بر روی این رودخانه انجام می شده است. آبشار ماناوگات در 4 کیلومتری شمال رودخانه ماناوگات قرار دارد. این رودخانه زیبا یکی از مناطق مورد علاقه مردم ترکیه و همچنین توریست ها می باشد. برای ناهار می توانید زیر سایه درختان این منطقه ماهی قزل آلای تازه گرفته شده از رودخانه را کبابی کنید و از طعم تازگی آن و منظره طبیعت و رودخانه نهایت لذت را ببرید.

ادامه مطلب