logo
phone

جاذبه های گردشگری دبی

باغ معجزه دبی
باغ معجزه دبی

دبی پر از دیدنی های شگفت انگیز و عجیب است که یکی از این جاذبه ها، باغ معجزه دبی می باشد که این نام واقعا برازنده این باغ است، وجود یک باغ پر از گل در صحرای گرم باعث تعجب خیلی از گردشگران شده است که آن ها را به این نقطه از دبی می کشاند. این پارک در سال 2013 روز ولنتاین یا همان روز عشق افتتاح شد. در این جا شما طرح های جالبی می بینید که با گل تزئین شده است، مانند یک ردیف قلب های بزرگ که با زیبا ترین گل ها پوشیده شده است.از خصوصیت بارز باغ معجزه دبی وجود 45 میلیون گل و طولانی ترین دیوار گل جهان می باشد که به این دلیل کاندید ثبت رکورد گینس شده است. از برترین سازه که در این جا می توانید تماشا کنید هرم های گل با ارتفاع 10 متری می باشد، از امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، وضو خانه و نمازخانه نیز می توانید استفاده کنید. یکی از سرگرمی هایی که شما می توانید در این مکان توریستی به آن بپردازید، عکس گرفتن با زیباترین سازه های گل است و قدم زدن در این پارک بسیار لذت بخش است. بازدید از این باغ را در سفر به دبی از دست ندهید، مطمئنا دیدنش برایتان جذاب است مخصوصا آن قسمت از پارک که با سقفی از چترهای رنگارنگ را می بینید و به دلیل نور خورشید رنگهایی زیبا را به زمین پاشیده است.گردشگران می توانند ازبهترین جاذبه های گردشگری دبیدر سفر باتور دبیدیدن نمایند.

ادامه مطلب
باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

یکی از مکان های دیدنی که می توانید در سفر به دبی از آن دیدن کنید باغ وحش می باشد که به عنوان قدیمی ترین باغ وحش عربی مطرح است و توسط حاکم زمان خود به نام شیخ راشد بن مکتوم در سال 1967 در زمینی به مساحت 2 هکتار ساخته شده است. حیوانان هایی که در این باغ وحش نگهداری می شوند شامل 230 گونه جانوری و 248 نمونه مانند روباه، شیر، پلنگ، شامپانزه، میمون، گوزن، خرس، زرافه، سوسمار و نژادهای مختلف گربه ها ی بزرگ و گونه هایی از خزندگان و پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی منطقه می باشد.در باغ وحش دبی یک آکواریوم بزرگ جهت نگهداری گونه های مختلف دریایی در نظر گرفته شده است که انواع آبزیان در این مکان نگهداری می شوند. این مکان تحت نظر شهرداری در سال 1971 قرار گرفت و تا به امروز دو بار مورد تغییرات قرار گرفته است که این تغییرات در قفس حیوانات محل نگهداری و زندگی جانوران و افزایش گونه های مختلف در جهان صورت گرفت. اگر به همراه خانواده به دبی سفر می کنید بازدید از این باغ وحش انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود، کودکان می توانند در این جا به حیوانات غذا بدهند و از پشت قفس آن ها را تماشا کنند. در دبی از این باغ وحش که علاوه بر این که یک جاذبه دیدنی به حساب می آید، یک قدمت تاریخی نیز دارد هرچند در طول زمان تغییراتی را داشته است. این مجموعه سعی کرده است که در جهت تکمیل به عنوان یک حیات وحش انواع گونه های جانوری را برای نمایش عموم جمع آوری کند. حتی ممکن است در این جا گونه ای از حیوانات که در حال انقراض هستند هم مورد حفاظت قرار گرفته است.گردشگران می توانند ازبهترین جاذبه های گردشگری دبیدر سفر باتور دبیدیدن نمایند.

ادامه مطلب
بانجی جامپینگ دبی
بانجی جامپینگ دبی

تجربه سقوط از ارتفاع را در دبی از دست ندهید و در سفرتان از یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات دبی دست نکشید. بانجی جامپینگ دبی از بهترین سرگرمی هایی است که در این سفر می توانید تجربه کنید، اگر فرد شجاع و ماجراجویی هستید به شما این ورزش پیشنهاد می شود. قابل ذکر است که شما در زمان مشخصی از سال در دبی می توانید بانجی جامپینگ را امتحان کنید که معمولا در زمان فستیوال خرید دبی این شهر تفریحات جالبی را در اختیار گردشگران قرار می دهد که بانجی نیز در مجاور نهر در خیابان السیف واقع شده است.با تجربه بانجی جامپینگ در اصل شما کلی پول می دهید تا فردی شما را از ارتفاع بسیار زیاد به پایین هل دهد و شما با طنابی که به پای شما وصل است جایی میان زمین و آسمان توقف می کنید و در این لحظه انرژی بدن شما به طور کامل به صفر رسیده است. خیلی از مرم در دنیا خواهان و طرفدار این ورزش هستند و دوست دارند حداقل یک بار در عمرشان آن را امتحان کنند، چه زمانی بهتر از سفر به دبی که لذت سفر برایتان بیشتر خواهد شد. اگر شما هم دوست دارید که در چند لحظه آدرنالین خونتان بالا رود و هیجان همراه با وحشت واقعی را تجربه کنید این بهترین موقعیت می باشد.گردشگران می توانند ازبهترین جاذبه های گردشگری دبیدر سفر باتور دبیدیدن نمایند.

ادامه مطلب
اتوبوس آبی دبی
اتوبوس آبی دبی

اگر شما هم جز کسانی هستید که در سفر به دبی دوست دارید از تفریحات هیجان انگیز آن بهره مند شوید، به شما توصیه می کنیم که سوار اتوبوس آبی دبی و یا همان اتوبوس شگفت انگیز شوید که درواقع یک اتوبوس دریایی است و شما از خشکی سوار می شوید و اتوبوس به سمت آب حرکت کرده و بر روی آن شناور می شود و شما یک سفر دریایی هیجان انگیز را تجربه کنید. این تور برای خیلی از گردشگران جذاب است و برنامه سفر به این صورت است که شما با اتوبوس در ابتدا در شهر گشتی می زنید و بعد به خور دبی می روید و ساعتی را در این رودخانه سپری می کنید. از امکانات داخل اتوبوس می توانید از سیستم برودتی و جلیقه نجات، راهنما که در مورد این تور اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد و تجهیزات تعبیه شده، استفاده کنید.مسافران از بهترین جاذبه های گردشگری دبی در سفر با تور دبی دیدن نمایند.

ادامه مطلب
اتوبوس دو طبقه دبی
اتوبوس دو طبقه دبی

دبی از بهترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد که سالانه تعدا زیادی توریست به آن سفر می کنند و در لوکس ترین هتل های دبی اقامت می کنند، از برترین جاذبه هایی که در این سفر به شما پیشنهاد می کنیم، اتوبوس دو طبقه دبی می باشد که طبقه دوم آن سر باز است که در این قسمت می توانید از بالا منظره هایی زیبا از شهر را ببینید. این اتوبوس های دو طبقه لندنی که در هر جای شهر می توان آن ها را دید دارای 44 صندلی در طبقه پایین و 28 تا در طبقه بالا است. در این جا شما می توانید از توضیحات راهنمایی که در اتوبوس حضور دارد و از جاذبه های گردشگری دبی صحبت می کند نیز استفاده کنید. اتوبوس های دوطبقه یا هاپ آن هاپ آف برای بازدید شما گردشگران در کل شهر تردد می کند و همچنین در جاهای مختلف ایستگاه دارد. سفر به دبی با بازدید از بهترین مکان های آن بسیار لدت بخش تر می شود یه طوری که خاطراتش همیشه به یادتان خواهد ماند.گردشگران از بهترین جاذبه های گردشگری دبی در سفر با تور دبی دیدن کنید.

ادامه مطلب
پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

وایلد وادی(بهانگلیسی: Wild Wadi، بهمعنی: رودخانه وحشی) نامپارک آبیاست که در کشورامارات متحده عربی، شهردبیو در خیابانجمیرادر کنارهتلبرج العربو هتل جمیرا بیچواقع شده است .این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف و داشتنسرسره‌هایزیاد و دو ماشینموج سواریمصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسره‌ی آبی جهان در خارج ازایالات متحده آمریکابه معروفیت زیادی رسیده است. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک داشتن آبشاری 18 متری (59 فوت) در جلوی در ورودی است . این پارک همچنین دارای 2فروشگاهو 3رستوراناست.

ادامه مطلب
پالم جبل علی
پالم جبل علی دبی

(بهعربی: نخلة جبل علی) (بهانگلیسی:Palm Jebel Ali) یکمجمع‌الجزایردردبی،امارات متحده عربیاست. نخل جبل علی یکی ازسه جزیرهٔ نخلی دبیاست. این نخل درمنطقهٔ آزاد جبل علیو در آب‌هایخلیج فارسقرار دارد. این پروژه در اکتبر 2002 آغاز شد و برنامه‌ریزی شده بود که در اواسط سال 2008 به پایان برسد اما به علت به وجود آمدن بحران مالی گسترده در جهان، در سال 2011 به صورت موقت متوقف شد.نخل جبل علی 50 درصد ازنخل جمیرابزرگ‌تر و 5 برابر ازنخل دیرهکوچک‌تر است و 6 مارینا، پارک دریاییسی ورلد، مجموعه‌های مسکونی، تجاری و مراکز خرید را در بر دارد. برجسته‌ترین ویژگی نخل جبل علی خانه‌های آبی آن است که بین حصار دور نخل جبل علی و شاخه‌هایش قرار است. این خانه‌های آبی به صورتی ساخته می‌شود که در نهایت به شکل بیتی از غزل سروده شده توسط شیخمحمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی دیده می‌شود.

ادامه مطلب
پارک زعبیل دبی
پارک زعبیل دبی

اگر قصد رفتن به پارکی غیر از پارک ساحلی را دارید پارک زعبیل انتخاب خوبی است .این پارک دارای فضای سبز وسیع به همراه محل بازی کودکان ، زمین گلف ، زمین ورزشی است همچنین این پارک دارای سالن تئاتر 3D با گنجایش 2000 صندلی و مرکز برگزاری نمایشگاه و سالن سینمای IMAX می باشد . این پارک به دلیل داشتن فضای بزرگ برای نمایشگاه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است . پارک زعبیل در میانمرکز تجاری دبی و خیابان کرامه قرار دارد و منظره منطقه خور در این پارک از مناظر فراموش نشدنی دبی شمار می رود .

ادامه مطلب
پارک ساحلی الممزر دبی
پارک ساحلی الممزر دبی

پارک ساحلی الممزر(بهعربی:حَدیقَة اَلمَمزَر) یکی از پارک‌هایدبیویکی ازنقاط دیدنی امارات متحده عربیاست. این پارک با مساحتی حدود ۱۰۶ هکتار در منطقهٔالحمریةبعد از اسکله الحمریه قرار دارد. این پارک وسیع شامل چهار ساحل، دواستخر، زمین بازی ویژه کودکان، چمنزارهای گسترده و درختان و بوته زارهای فراوان می‌باشد که تفرجگاه آرامی را بوجود آورده‌اند. این پارک بویژه در روزهای جمعه بسیار شلوغ می‌باشد ولی ازدحام جمعیت به دلیل وسعت زیاد پارک به چشم نمی‌آید. یک آمفی تاتر بزرگ نیز در این پارک وجود دارد.آلاچیق‌هاییمجهز به وسایل آشپزی و محل طبخ باربی کیو به متقاضیان کرایه داده می‌شود. هر زایر می‌توانید با اتومبیل شخصی وارد پارک شود. ورودیه: 5 درهم (30 درهم برای ورود اتومبیل و کلیه سرنشینان آن) ساعات بازدید: 8 صبح تا 10:30 شب (روزهای تعطیل: 8 صبح تا 11:30 شب) استخر: بزرگسالان 10 درهم، کودکان 5 درهم (کودکان می‌بایست همراه یک بزگتر باشند) اجاره آلاچیق: 150 تا 200 درهم روزهای چهارشنبه مخصوص خانمها و کودکان (زیر 8 سال) می‌باشد.

ادامه مطلب
مسجد جمیرا دبی
مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا(به عربی:مَسجد جمیرا) نام یک مسجددر دبی،امارات عربی متحدهاست. گفته می‌شود که مسجد جمیرا عکاسی‌شده‌ترین مسجد دبی است. این مسجد در محلهٔجمیراقرار دارد.این مسجد با یک گنبد به ارتفاع 16 متر، و دومنارهمرتفع بطول تقریبی 40 متر، ومنبریبسیار مجلل ، نمونه‌ای از معماری نویناسلامیاست.در نماسازی این مسجد ازسنگهایممتاز به رنگ کرمی مایل به صورتی استفاده شده‌است.تصویر این مسجد بعنوان یکی از نمادهای شهر بر روی اسکناس‌های 500 درهمی چاپ شده‌است.

ادامه مطلب
مسجد شیخ زائد دبی
مسجد شیخ زائد دبی

مسجد شیخ زاید(نام کاملعربی :مسجد الشیخ زاید بن سلطان آل نهیان) مسجدی در شهرابوظبی ، کشوراماراتاست . این مسجد بعد ازمسجد الحرامومسجد النبیسومین مسجد بزرگ جهان است و یکی ازنقاط دیدنی امارات متحده عربیبه شمار می‌آید.نام این مسجد ازشیخ زاید بن سلطان آل نهیانگرفته شده‌است که بنیان‌گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده و در همین مسجد دفن شده‌است . او در20 رمضان1425 ه. ق (4 نوامبر2004 میلادی) درگذشت و قبر وی در سمت شمال مسجد واقع شده‌است این مسجد به طور رسمی در ماهرمضاندر سال 2007 میلادی گشوده شد.این مسجد در منطقه‌ای بزرگ میان دو پل «مصفح» و «مقطع» در مدخل جزیرهٔ أبوظبی قرار دارد. اگرچه ورود به مسجد برای نامسلمانان در امارات ممنوع است ولی این مسجد برای امکان بازدید گردشگران یک استثناء است.روزانه ده‌ها زن غربی از مسجد شیخ زاید آل نهیان ابوظبی به عنوان سومین مسجد بزرگ پس از حرمین شریفین، بازدید می‌کنند که با توجه به اینکه این مسجد به روی غیرمسلمانان باز است، آنها هم به احترام مکان معنوی مسلمانان با پوششهای اسلامی یعنی یک عبای بلند مشکی و پوشش سر وارد این مسجد می‌شوند.

ادامه مطلب
میدان اسب دوانی دبی
میدان اسب دوانی دبی

از سال 1981 اسب دوانی در دبی پایه گذاری شد و حدوداً 10 سال بعد در سال1992 کلوپ اسبدوانی در نادالشبا فعالیت های خود را بسط و ادامه داد .در سال 2010 میدان اسبدوانی دبی به نام Meydan با مسابقات جهانی اسبدوانی افتتاح شد. Meydan یکی از بزرگترین مکان های مسابقات اسبدوانی دنیا میباشد که 60 هزار صندلی برای پذیرش تماشاگران را داشته ودارای مسیر مسابقه اسبدوانی بطول 2400 متر می باشد. بعلاوه 285 اتاق و سوئیت مدرن در این مکان آماده ارایه به مشتریان می باشد.

ادامه مطلب
موزه دبی
موزه دبی

موزه دبیبهعربی(متحف دبی) یکی از معالم بارز وتاریخی و جاذبهٔگردشگریشهردبیویکی ازنقاط دیدنی امارات متحده عربیاست که سالیانه تعدادی زیادی ازگردشگراناز مناطق داخل و خارجاماراتبه سویش می‌شتابند. «موزه دبی» یکی از دیدنی‌های مهم این شهر است. در این موزه، مدل‌های زنده، نماهای زندگی روزمره مردم قدیم امارات را به تصویر می‌کشند. یک بازار شلوغ، یک مدرسه اسلامی، زندگی بیابان نشینی در شب و زندگی ماهیگیران از جمله این نماها می‌باشند.این موزه در سال 1971 در داخل قلعه‌ای بنامقلعه فهیدیدائر گردیده‌است. این قلعه در سال 1787 میلادی برای محافظت از شهر در برابر دشمنان بنا گردیده‌است. از آنجا که این بنا قدیمی‌ترین ساختمان شهر بوده، مدتها از آن برای سکونت حاکمان وقتدبیو مقر حکومتی استفاده می‌شده‌است تا اینکه در سال 1970 جهت استفاده موزه بازسازی گردید.

ادامه مطلب
برج العرب دبی
برج العرب دبی

تنها هتل 7 ستاره دنیا برج العرب می باشد که در دبی قرار دارد . ارتفاع این هتل 321 متر می باشد که دومین هتل مرتفع دنیا است .برج العرب واقع بر یک جزیره مصنوعی است که با فاصله 280 متری از ساحل جمیرا دبی قرار داردو توسط یک پل اختصاصی به ساحل متصل شده است .ساختار بادبانی شکل هتل برج العرب به نشان و نماد دبی تبدیل شده . لابی برج العرب دارای سقفی به ارتفاع 180 متر و منظره ای خیره کننده و شگفت انگیز است . این هتل یک رستوران در ارتفاع 200 متری بر فراز خلیج فارس دارد که تصویر پانوراما از دبی را به نمایش می گذارد . رستوران آکواریومی المهاره ، 990 هزار لیتر آب را در خود جای داده است و باید برای ورود از قبل رزرو داشته باشید .مسافران و گردشگران تور دبی می توانند از جاذبه های گردشگری دبی دیدن نمایند.

ادامه مطلب
درباره دبی
درباره دبی

دبی شهری ساحلی است و از نظر تاریخی خیلی غنی نمی باشد . اما پر از جاذبه های مصنوعی می باشد . در طول چند سال دبی از یک شهر معمولی به شهری زیبا و شگفت انگیز تبدیل شده است . اختلاف ساعت دبی با تهران 00:30+ می باشد .پول رایج : درهم امارات ( در دبی امکان پرداخت دلار نیز وجود دارد)زبان رسمی دبی : عربی (زبان انگلیسی به طور گسترده مورد استفاده می باشد)شهر دبی آب و هوای قابل پیش بینی دارد . چرا که در این شهر در طول سال بارانی نمی بارد و اغلب از ماه نوامبر تا آوریل دارای هوای گرم و خوشایندی در طول شبانه روز می باشد .هتل های دبی در طول تعطیلات سال نو و کریسمس و فصل های پر گردشگر که در ماه سپتامبر تا می است ، در گران ترین حالت خود قرار دارد و در ماه های گرم سال که از ژوئن تا آگوست می باشد ، فصل های کم گردشگر می باشد و در طی این مدت می توان هتل هایی با قیمت های خوب پیدا کرد .مسافران و گردشگران تور دبی می توانند از جاذبه های گردشگری دبی دیدن نمایند.

ادامه مطلب