logo
phone

جاذبه های گردشگری کیش

درباره کیش
درباره کیش

نام جزیره از نظر لغوی به معنای تیردان یا ترکش است . این نام از آن جهت برگزیده شده که وقتی بر بلندی های اطراف می ایستادند ، جزیره همانند تیری که در ترکش باشد به نظر می رسید . در دوره هخامنشی کیش مرکز عمده صید مروارید بین النهرین و هندوستان بوده و بازرگانان بزرگ دنیا به این جزیره رفت و آمد داشتند . در سال 1349 کیش مورد بازدید هیأت کارشناسی قرار گرفت و با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسب به عنوان مرکز بین المللی توریستی تجاری مورد نظر قرار گرفت و بالاخره در سال 1371 با تأسیس سازمان منطقه آزاد کیش این جزیره جانی تازه گرفت و دوران توسعه کیش آغاز شد . مساحت کیش 91 کیلومتر مربع پیرامون ساحل 43 کیلومتری و تقریباً بیضی شکل می باشد .مسافران و گردشگران کیش می توانند از جاذبه های : شهر باستانی حریره کیش ، خانه اعیانی کیش ، کشتی یونان کیش ، شهر زیر زمینی کاریز کیش ، نمایشگاه خزندگان کیش ، ساحل مرجانی کیش ، اسکله تفریحی کیش ، ورزش های دریایی کیش دیدن نمایندمسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
اسکله تفریحی کیش
اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی مجموعه ایست زیبا با یک عرشه چوبی رو به آبهای آبی و آرام خلیج فارس همراه با تفریحاتی از جمله : جت اسکی ، قایق تفریحی ، قایق ماهیگیری ، سه چرخه های آبی ، امکانات غواصی و قایق های کف شیشه ای که بازدید کنندگان می توانند از دنیای شگفت انگیز زیر آب لذت ببرند .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
ورزش های دریایی کیش
ورزش های دریایی کیش

یکی از جاذبه های توریستی کیش ورزش ها و تفریحات آبی است که آب های آرام دریای خلیج فارس این امکان را فراهم می کند تا بسیاری از ورزش ها در آب انجام شود . امروزه در کیش علاوه بر امکانات سطحی در کل ساحل جزیره دو مجموعه کامل با تجهیزات پیشرفته و وسایل مخصوص برای تفریح و ورزش های آبی برای علاقمندان قرار داده شده .مسافران و گردشگران تور کیش میتوانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
نمایشگاه خزندگان کیش
نمایشگاه خزندگان کیش

در نمایشگاه خزندگان کیش بیش از 100 نوع از خانواده های مختلف خزندگان قرار گرفته که یکی از جاذبه های جزیره کیش به حساب می آید . علاقمندان به خزندگان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به کانون هنر ، جنب پارک آهوان مراجعه کنند .مسافران و گردشگران تور کیش میتوانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
ساحل مرجانی کیش
ساحل مرجانی کیش

سواحل کیش دارای خصوصیاتی مثل سواحل مرجانی نقره ای رنگ که زیر آفتاب درخشان می شوند . بخش بسیار زیادی از ساحل مرجانی کیش قابل استفاده می باشد . در این سواحل مرجانی زیبا ماهی های کوچک و تزئینی و حتی بزرگ و قابل صید و خوراکی وجود دارند .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
کشتی یونان کیش
کشتی یونان کیش

یکی از جاذبه های گردشگری کشور ، کشتی به گل نشسته در غرب جزیره کیش به نام کشتی یونانی است . این کشتی در سال 1345 به مقصد یونان به گل نشست وبا تلاش 80 روزه بی ثمر برای در آوردن این کشتی برای همیشه آنجا ماند و یک جاذبه توریستی ایجاد کرد و نماد شهر کیش شد .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
شهر زیر زمینی کاریز کیش
شهر زیر زمینی کاریز کیش

یکی از بهترین شهرهای زیر زمینی کشف شده به حساب می آید . این شهر دارای 2500 سال قدمت است . شهر زیر زمینی کاریز قنات های شگفت انگیزی دارد که نمایانگر این است که در آن زمان آب شیرین به ساکنان می رسانده . 10 هزار متر مربع وسعت این شهر است . در فاز 1 این شهر زیرزمینی فروشگاه های صنایع دستی و رستوران سنتی و جدید و موزه و ... قرار گرفته است .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
خانه اعیانی کیش
خانه اعیانی کیش

یکی از جاذبه های گردشگری کیش خانه اعیانی کیش محسوب می شود که کمتر به آن پرداخته می شود و به صورت ناشناس مانده است . خانه بسیار بزرگی بوده که در خود چند خانوار را جا میداده است و معماری این خانه ها به یزد و کاشان تعلق دارد . وسایل کشف شده در این خانه نمایانگر این است که خانه اعیانی مربوط به دوره ایلخانی بوده است .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های گردشگری کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب
شهر باستانی حریره کیش
شهر باستانی حریره کیش

این شهر یکی از شهرهای مجموعه دیدنی باستان شناسی ایران محسوب می شود و بازدید کنندگان می توانند از این شهر زیبای باستانی دیدن نمایند . بقایای این شهر در وسعتی بالغ بر 3 کیلومتر مربع واقع شده است . شهر باستانی حریره در شمال جزیره کیش قرار گرفته است .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند.

ادامه مطلب