logo
phone

جاذبه های گردشگری پوکت

پارک آبی پوکت
پارک آبی پوکت

اگر در یک ماه گرم از سال به تایلند و شهر پوکت سفر کردید بهترین تفریحی که می تواند شما را از گرمای آزار دهنده نجات دهد رفتن به پارک آب پوکت می باشد که فرصت یک آب تنی حسابی به همراه خانواده را تجربه می کنید. پوکت یک جزیره تفریحی در این کشور می باشد که با احداث این پارک تفریح و سرگرمی در این شهر تکمیل شد. اقامت در این جزیره با امتحان تفریحات دریایی و آبی مهیج بسیار لذت بخش می باشد و می توان گفت که همین فعالیت ها و سرگرمی ها است که در سال توریست های زیادی را به این قسمت از تایلند می کشاند.پارک آبی پوکت از بهترین جاذبه های گردشگری پوکت می باشد که امکانات و قسمت های مختلف پارک مانند رودخانه و دریای مصنوعی، گرداب، خطوط پستی، رستوران های عالی با سرو غذاهای خوشمزه، قسمت قاره آفریقا، قاره آسیا، قسمت شمالی اروپا، بخش شمالی آمریکا، قسمتی از کشور ترکیه که همه ی این موارد شبیه سازی شده اصل خود هستند و برای طراحی آنها الگو گرفته شده است و ... که همه ی این گزینه ها یک روز بی نظیر در سفرتان را می سازد.مسافران و گردشگران می توانند از معروف ترین جاذبه های گردشگری پوکت در سفر با تور تایلند بازدید کنند.

ادامه مطلب
بنای دو قهرمان پوکت
بنای دو قهرمان پوکت

در سال 1785 میلادی در پی اقدامات دو زن فداکار به نام های تائو سیسانتون و تائوتیکاساتری که به شجاعانه ترین شکل ممکن جزیره پوکت در تایلند را از حمله دشمنان برمه ای نجات دادند که به منظور بزرگداشت آن دو شخص بنای یادبود دو قهرمان در شهر تالنگ پوکت و در چهار راه بندر کشتیرانی ساختند و قرار دادند که این بنا که از جاذبه های پوکت می باشد در سال 2509 بودایی به دست مردم ساخته شد و تا مرکز شهر 12 کیلومتر فاصله دارد.آن دو بانوی دلیر که رهبری مردم محلی را درآن زمان به عهده گرفتند با داستانی که در ذهن مردم حک کردن هنوز الهام بخش بر روی روح روان جزیره نشینان محلی هستند و اکنون یک حرم کوچک در پایه بنای تاریخی وجود دارد که مردم به آن احترام می گذارند و در کل این مکان برای مردم جزیره به دلیل دو خواهر قهرمان ارزش زیادی دارد.مسافران و گردشگران می توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پوکتدر سفر باتور تایلندبازدید کنند.

ادامه مطلب
باغ پروانه پوکت
باغ پروانه پوکت

بـاغ پـروانـه هــا و دنیای حشرات پوکت از مکان های دیدنی در این شهر جزیره ای می باشد و از لحاظ موقعیت مکانی تقریبا نزدیک به مرکز شهر می باشد و 33 کیلومتر با آن فاصله دارد که به عنوان یکی از بهترین باغ های پروانه در دنیا معرفی شده است که همین امر باعث جذب بهتر و بیشتر توریست به این جزیره شده است. در این باغ می توانید شاهد پرواز پرانه های بسیاز زیبا که در اندازه های مختلف هستند باشید. در این مکان علاوه بر این که پروانه های رنگارنگ بسیاری می بیند، بر روی درختان نیز کرم های پروانه که هنوز از پیله خود بیرون نیامده اند و در حال تغذیه و رشد می باشند را می بینید و با بهترین شیوه های ممکن روز دنیا این پروانه ها را در این باغ پرورش می دهند.هدف از تاسیس این باغ، نگهداری و پرورش انواع مختلف پروانه و حشره با گونه استوایی و برخی آبزیان می باشد، از جذابیت هایی که در این بازدید برای گردشگران وجود دارد، پرواز آزادانه پروانه های در باغ است و اینکه آنها می توانند پاهای خود را درون حوضچه هایی از آب که ماهی در آن وجود دارد بگذارند که آرامشی خاص را برای آنها به وجود می آورد.همین طور که در باغ پروانه پوکت قدم می زنید به دریاچه ای می رسید دارای ماهی های بزرگی است و همچنین پرندگان و آبشارهایی در آن اطراف به چشم می خورد. در قسمتی از این باغ مجموعه ای از حشرات جهان را به نمایش گذاشته اند که در این جا انواع و اقسام مختلف حشره ها مثل هزارپا، عقرب و رتیل که از گروه بی مهره ها هستند وجود دارد. از ساعتت 9 تا 17 می توانید به این مکان برای بازدید از مجموعه های بی نظیر پروانه و حشره در جهان مراجعه کنید.مسافران و گردشگران می توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پوکتدر سفر باتور تایلندبازدید کنند.

ادامه مطلب
بازی گلف در پوکت
بازی گلف در پوکت

بازی گلف در دنیا علاقه مندان خود را دارد که تمرکز بالایی می طلبد و در این میدان مربیان گلف بهترین زمان برای ضربه زدن را تشخیص موقعیت مناسب از سمت بازیکن می دانند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که ورزش گلف علاقه دارید در سفر به تایلند، پوکت مناسب ترین مقصد برای شما می باشد هرچند شهرهای دیگر تایلند هم زمین های گلف دارد ولی جزیره پوکت بهترین زمین های گلف را دارا می باشد.بازی گلف در پوکت با امکاناتی مانند رستوران های خوب، سواحل بی نظیر آفتابی و صخره های مرجانی این بازی را مفرح تر می سازد و پوکت را برای برگزاری یک بازی درجه یک در تایلند آماده می کند. همچنین از فعالیت های سرگرم کننده دیگری مانند غواصی، قایق سواری، جت اسکی سواری، اسکی روی آب، شنا و آفتاب گرفتن نیز در این جزیره پرطرفدار تایلند می توانید بهره مند شوید.مسافران و گردشگران می توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پوکتدر سفر باتور تایلندبازدید کنند.

ادامه مطلب
اسکی روی آب در پوکت
اسکی روی آب در پوکت

جزیره پوکت در سفر به تایلند اقامتگاه خیلی از مسافران خواهد بود که شاید به دلایل آب و هوای مناسب این شهر است که نسبت به پاتایا و بانکوک دارای آب و هوای معتدلتری است. بیشتر افرادی که خواهان یک سفر تفریحی در یک جزیره زیبا و سرسبز هستند، پوکت انتخابی عالی می باشد. تفریحات دریایی پوکت در بین گردشگران همیشه زبانزد بوده است و از معروف ترین آن ها می توان اسکی روی آب را نام برد که برای تجربه این ورزش فرقی ندارد که شما حرفه ای باشید و یا نباشید، قبل از انجام آن به شما آموزش های لازم داده می شود.در جزیره پوکت شما افراد زیادی را می بینید که تخته های رنگی به دست دارند و دوست دارند سریعا خود را به آب بیاندازند و بر روی آب تخته سواری کنند. از سرگرمی هایی که در این سفر در انتظار شماست می توان به شنا و آفتاب گرفتن در سواحل پوکت که آب های آن به قدری زلال هستند که می توانید ماهی های رنگارنگ کف دریا را ببینید و یا به غواصی که امکانات آن در بعضی از سواحل در اختیار گردشگران قرار می گیرد بپردازید. امتحان غذاهای مختلف و محلی تایلندی، قایق سواری، استراحت در باغ گرمسیری استوایی و سواری با جت اسکی را در اینجا از دست ندهید.مسافران و گردشگران می توانند از معروف ترینجاذبه های گردشگری پوکتدر سفر باتور تایلندبازدید کنند.

ادامه مطلب
موزه بان تیلانکا پوکت
موزه بان تیلانکا پوکت

در سفر به تایلند با تور پوکت می توانید از بهترین و عجیب ترین جاذبه های توریستی پوکت دیدن کنید که موزه بان تیلانکا، مکانی دیدنی است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند، مخصوصا کودکان را زیرا برای آن ها مانند فیلم تخیلی می باشد. این مکان در قسمت شمالی پوکت می باشد و در واقع به خانه وارونه پوکت معروف است و دارای سه طبقه می باشد که زمان ساختش به سال 2014 می رسد و عمر زیادی ندارد و شما شاهد خانه ای هستید که سقف آن بر روی زمین قرا دارد و در یک باغ سرسبز و پیچ در پیچ قرار گرفته است. طراحی و مدیریت این مجموعه باغ بان تیلانکا در پوکت در ابتدا توسط یک زن و شوهر سوئیسی بود و با این کار آنها توانستند زمینه ای دیگر در جذب گردشگران را به ارمغان بیاورند.شما در این خانه وارونه قدم بر می دارید و به صورت عکس بر روی سقف راه می روید و این موزه مکانی مناسب برای عکس گرفتن آن هم از نوع جدید و تخیلی است و تجربه راه رفتن بر روی سقف شیروانی است را خواهید داشت. بازدید از این خانه وارونه را از دست ندهید زیرا به حتم برایتان سرگرم کننده خواهد بود.گردشگران در تور تایلند میتوانند از عجیب ترین جاذبه های گردشگری پوکت دیدن کنند.

ادامه مطلب
آکواریوم پوکت
آکواریوم پوکت

پوکت از محبوب ترین جزیره هایی در تایلند است که بیشتر گردشگران دوست دارند به آن سفر کنند و چند روزی را در آن اقامت داشته باشند. شما می توانید بهترین تفریحات دریایی را در پوکت تجربه کنید و سفری شیرین در آب و هوایی خوب داشته باشید، اگر دوست داشتید که در پوکت از جاذبه های دیدنی آن نیز بازدید کنید یکی از بهترین آنها آکواریوم پوکت است که مناسب ترین مکان برای تفریح و سرگرمی خانواده ها می باشد. مجموعه آکواریم پوکت تحت نظارت مرکز حیات دریایی است و جدیدا بازسازی شده است و به روی عموم باز شده است.در اینجا شما انواع ماهی های رنگارنگ و آبزیان را در آکواریوم خواهید دید و جالب است بدانید که شما در عمق 10 متری از این آکواریم و در تونلی که در زیر آن در نظر گرفته شده است، صحنه های جذاب را تماشا می کنید. با گذر از این تونل تجربه ای متفاوت را خواهید داشت که انگار در زیر دریا به تمام حرکات حیوانات داریایی مانند لاکپشت های بزرگ، ، ماهی های نورانی و چندین گونه حیوان بومی نگاه می کنید. اگر غواصی را دوست دارید می توانید در میان همین حیوانات به شنا بپردازید و از سفر خود لذت کافی را ببرید.از معروف ترین جاذبه های گردشگری پوکت در سفر با تور تایلند، بازدید کنید.

ادامه مطلب
باغ وحش پوکت
باغ وحش پوکت

باغ وحش پوکت از مکان های دیدنی شهر توریستی پوکت می باشد.این باغ وحش از لحاظ موقعیت مکانی در قسمت جنوب پوکت قرار گرفته و مساحت این مجموعه حدود 3 هکتار است.همه افراد در هر سنینی می توانند از این مجموعه دیدن کرده و لذت ببرند،به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. ورودی این باغ وحش به دهان تمساح شبیه می باشد، اولین بخش ورود به باغ وحش پوکت که گردشگران از آن لذت می برند، اکواریوم می باشد.در باغ وحش پوکت حیواناتی از قبیل: فیل، تمساح، کروکودیل، میمون، ببر و ماهی های گوناگونی و همچنین گیاهان گرمسیری زیبایی و ... وجود دارد. گردشگران می توانند از رژه حیرت انگیز حیواناتی نظیر فیل ها، نمایش جالب تمساح ها و حرکات شامپانزه هایی که از افراد تقلید می کنند و .... . این مجموعه سالانه گردشگران زیادی جذب کرده و لذتی که در این مجموعه از دیدن حیوانات می برید بی نهایت خارق العاده می باشد. همچنین گردشگران می توانند با خوردن ابمیوه هایی بسیار خوشمزه که شامل یخ در بهشت با میوه های طبیعی و نوشیدنی های خنک و شیرین در حین تمشای کارهای عجیب و غریب حیوانات در این مکان لذت ببرند..گردشگران و مسافران می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت در سفر با تور تایلند دیدن نمایند

ادامه مطلب
آبشار تونسای پوکت
آبشار تونسای پوکت

طبیعت بی نظیر و سرسیز تایلند همیشه زبانزد بوده است و بیشتر افرادی که به نایلند سفر می کنند دوست دارند که از مکان های طبیعی در تایلند مثل پارک ها، سواحل، کوهستان ها، رودخانه ها، دریاچه ها و آبشارها دیدن کنند که یکی از معروف ترین آبشارهای تایلند آبشار تونسای پوکت می باشد و مکانی مناسب برای گردشگرانی که دوست دارند ساعاتی از روز را در جایی خلوت و آرام و دنج به سر ببرند و چه بهتر این مکان در دل طبیعت باشد. هنگام بازدید از آبشار تونسای دوربین خود را فراموش نکنید که بهترین شکار صحنه ها را خواهید داشت، در اینجا با منظره ای زیبا از آبشاری که از بین درختان دیده می شود و از پس سنگ های بزرگ راه خود را به پایین باز می کند، مواجه می شود.از زیباترین جاذبه های گردشگری پوکت در سفر با تور تایلند دیدن کنید.

ادامه مطلب
آبشار بانک پی پوکت
آبشار بانک پی پوکت

آبشار بانک پی (Bang Pae) در پارک ملی خاو فرا تاو (Khao Phra Thaeo) در شمال پوکت واقع شده است.این پارک و این آبشار از جمله جاذبه های گردشگری پرطرفدار در تور پوکت و تور تایلند محسوب می شوند.آبشار بنگ پی یکی از نقاط تفریحی محبوب در میان جزیره نشینان است.از این منظقه برای پیک نیک ، شنا و همچنین صرف غذا در رستوران های مجاور پارکینگ کنار دریاچه استفاده می شود.آبشار بانک پی بزرگترین آبشار پوکت است اما از نظر استانداردهای بین المللی آبشاری کوچک به حساب می آید با اینحال بازیدکنندگان و مسافران تور پوکت از آبِ خنک و مناظر فوق العاده زیبای اطراف نهایت لذت را می برند. در طول فصل بارانی، این آبشار کمی متلاطم و خشن به نظر می رسد اما اگر در بین ماه های دسامبر (آذر) تا ماه می (خرداد) مسافر تور پوکت باشید و به این منطقه سری بزنید می توانید از جریان ملایم آبشار بانک پی بیشترین لذت را برده و حتی وارد یکی از حوضچه های آبشار و یا حوضچه اصلی آن شوید و جریان آب آرامش بخش آن را احساس کنید.توصیه میکنیم از کفش های مناسب هنگام بازدید از این آبشار و مناطق اطراف آن استفاده کنید زیرا برخی از مسیرها ممکن است کمی لغزنده باشد و احتمال اینکه کمی سُر بخورید وجود دارد.اگر هم قصد دارید در نزدیکی های شب و غروب آفتاب از این جاذبه نوریستی پوکت دیدن کنید حتما مواد ضد پشه و ضد حشره را همراه خود داشته باشید.این منطقه همچنین محل پرورش گیبون ها (Gibbon) که نوعی میمون است نیز می باشد.بنابراین ممکن است صدای جیغ های این میمون ها در جنگل در ابتدا کمی وهم انگیز باشد یا شما را کمی بترساند اما جای نگرانی نیست چراکه تمام این میمون ها به در محوطه ای سر پوشیده و جدا از پارک نگهداری می شوند.هزینه ورود به پارک 200 بات است و هزینه پارکینگ نیز 20 بات برای موتور و 30 بات برای ماشین می باشد.آبشار تونسای (Ton Sai) نیز در آنسوی دره واقع شده که با آبشار بانک پی حدود 20 دقیقه با ماشین فاصله دارد.اگر زمان کافی دارید حتما به آنجا نیز سری بزنید همچنین می توانید برای ورود از همان بلیطی که در اختیار دارید استفاده کنید و نیاز به خرید بلیط مجدد برای بازدید از آبشار تون سای نمی باشد.اگر مسافر تور پوکت تایلند هستید بهتر است بدانید ، این پارک ملی و آبشار در تمام طول سال باز هستند اما بهترین زمان برای بازدید از آبشار بنک پی و پارک جنگلی ، بین ساعت 9 صبح تا 16:30 است.همچنین در این بازه زمانی می توانید از محل نگهداری گیبون ها نیز دیدن نمایید.

ادامه مطلب
مجسمه ی بودای اعظم پوکت
مجسمه ی بودای اعظم پوکت

مجسمه ی بودای اعظم پوکتاین مجسمه کاملا به رنگ سفید ساخته شده و مجسمه ای بسیار بزرگ در حال نشسته می باشد. این مجسمه یکی از مجسمه های خیره کننده در شهر پوکت است که در بالای تپه ناکرد قرار دارد. تقریبا از همه جای جزیره این مجسمه به خوبی دیده می شود. ارتفاع این مجسمه حدود 45 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین مجسمه بودا در تایلند است.این مجسمه در جایی بین خلیج چالونگ و دریای آندامان و کاتا قرار دارد.مسافران و گردشگران تور تایلند میتوانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
فانتاسی شو پوکت
فانتاسی شو پوکت

فانتاسی شو پوکتنمایشگاهی در پوکت می باشد. فانتاسی شو در ساحل کالاما از بهترین دیدنی های تایلند و بزرگترین نمایشی است که در این جزیره برگزار می شود. در این شو طناب بازی و بند بازی، اجراهای گروهی با فیل ها و سایر حیوانات و همچنین اجرای نمایش های داستانی، آمیزه ای از سنت و خیال به نمایش در می آید. فانتاسی شو یکی از بزرگترین نمایش هایی است که در آسیا برگزار می شود. در این مکان بازی ها و سرگرمی های متنوع، فروشگاههای متعدد، کاخ فیل ها، حیات وحش دیدنی، رستوران ها و دکه های فست فود قرار دارد. در فانتاسی شو پوکت علاوه بر رستوران، کاخ فیل ها، تئاتر جادویی و کاخ صدساله، معبد آنگکور بسیار زیبا و تاثیر گذار است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
جزایر جیمز باند پوکت
جزایر جیمز باند پوکت

جزایر جیمز باند پوکتاین جزیره یکی از جزایر معروف در تایلند که در 15 کیلومتری پوکت واقع شده است . در این جزیره سنگی به ارتفاع 20 متر که حدود مساحت 200 متر آب دور آن قرار گرفته است قرار دارد. این جزیره به این علت به نام جیمز باند نام گذاری شده است که یک بار راجر مور هنر پیشه آمریکایی در دهه 1960 در این جزیره در فیلمی از سری فیلم های 007 بازی کرده است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
قایق سواری در تند آب پوکت
قایق سواری در تند آب پوکت

قایق سواری در تند آب پوکتیکی از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی های پوکت قایق سواری در تند آب می باشد . گردشگران و مسافران تور تایلند زمانی که با قایق بادی مسیر 4 کیلومتری را از بین جنگل ها عبور می کنند در فصل بارندگی یعنی ژوئن تا نوامبر بهترین زمان برای قایق سواری در تند آب می باشد.مسافران و گردشگران تور تایلند میتوانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
جزیره فی فی پوکت
جزیره فی فی پوکت

جزیره فی فیPhi Phi یکی از اصلی ترین جاده های توریستی تایلند است. در سراسر این جزیره صخره های آهکی ، سواحل شنی و غارهای پنهان قرار دارد. در 48 کیلومتری پوکت جزیره فی فی قرار دارد.دو جزیره اصلی آن فی فی کوچک و فی فی بزرگ می باشد که فی فی کوچک خالی از سکنه می باشد اما ساکنان جزیره بزرگ را مسلمانانی از جنوب تایلند تشکیل می دهند. اما جزیره فی فی کوچک دارای غار بزرگی به نام Viking Cave به مساحت 3.2 کیلومتر مربع است . که نام این غار ر از نقش های روی دیوار غار گرفته اند.بخش های جنوبی این جزیره به سبب وجود مرجان و عمق زیاد برای غواصی بسیار مناسب است.مجموع مساحت جزیره فی فی 42 کیلومتر مربع است و یکی از بارزترین ویژگی های این جزیره این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد.بهترین زمان برای سفر به فی فی از ماه نوامبر تا فوریه است زیرا در این زمان دریا آرام است. سفر با قایق پارویی و صخره نوردی از دیگر جاذبه های موجود در این جزیره می باشد.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
معبد چالونگ پوکت
معبد چالونگ پوکت

معبد چالونگزیباترین معبد پوکت که اخیرا بازسازی شده است و با شهر پوکت 8 کیلومتر فاصله دارد و دلیل شهره آن وجود مجسمه تمثال بودا می باشد که در غربی ترین نقطه سالن معبد قرار گرفته است. در معبد چالونگ مجسمه دیگری از بودا و بتکده های بزرگی که شامل استخوان های تراشیده بودای اعظم هستند و همچنین انجام نماز و عبادت های موزون کاهنان زن مورد توجه گردشگران است.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
فیل سواری در پوکت
فیل سواری در پوکت

فیل سواری پوکتمسافران و گردشگرانی که به فیل سواری علاقه مند می باشند، در جزیره پوکت می توانند نوعی متفاوت از سواری را بر روی این حیوان عظیم الجثه در جنگل تجربه کنند و نیز بسیار پر طرفدار می باشد زیرا در هنگام سواری آرام خود، از زیبایی های طبیعت بکر نیز در طول راه لذت ببرند.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب
پوکت را بیشتر بشناسیم
پوکت را بیشتر بشناسیم

پوکت را بیشتر بشناسیمنام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا از دور به این شکل به نظر می رسد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیا می باشد و دارای 30 درصد جمعیت مسلمان است. فرودگاه بین المللی در شمال این جزیره قرار دارد. پوکت با نام مروارید دریای آندامان شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد.بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوههایی وجود دارد. بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی پوکت قرار دارد.شهر پوکت قبل از میلاد مسیح کشف شده است و بطلمیوس جغرافیدان یونانی در قرن سوم پس از میلادی به آن اشاره کرده است. پوکت بزرگترین جزیره تایلند می باشد که در اقیانوس هند و در 867 کیلومتری بانکوک قرار دارد. شهرت و ثروت پوکت در 5 قرن گذشته از طریق استخراج قلع می شود. و دارای دو فصل خشک و بارانی می باشد. که از می تا اکتبر فصل بارانی و از نوامبر تا آوریل فصل خشک است که دمای هوا در آن زمان کم است.از جاذبه های گردشگری پوکت می توان به فیل سواری ، معبد چالونگ ، جزیره فی فی ، قایق سواری در تند اب، جزایر جیمز باند پوکت ، فانتاسی شو و مجسمه بودای عظیم اشاره کرد.مسافران و گردشگران تور تایلند می توانند از جاذبه های گردشگری پوکت دیدن نمایند.

ادامه مطلب